Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

Dla mnie ulubioną gierką (grą wszechczasów) jest Dune II: Building a Dynasty - albo coś w tym stylu. Grałem w nią ładnych pare lat, od zupełnej malenkości (czyt. gdy miałem 4 lata) do wieków młodszych średnich (czyt. 8-9 lat). Drugą niezapomnianą grą jest DOGFIGHT (jeden z lepszych symulatorów), najbardziej podobał mi się w niej sposób rozgrywki. Mogliśmy być pilotem walczącym w czasie I WW (I Wojna Światowa), II WW, w Korei, Wietnamie, Falklandach, Syrii. Naprawdę genialana gra, która potrafiła wciągnąć i zafascynować na wiele, wiele długich miesięcy. Inną dobrą grą był bez wątpienia PREHISTORYK oraz PREHISTORYK II - bardzo sympatyczna gierka. Wcielaliśmy się w rolę jaksiniowca walczącego z różnymi dinozaurami-potworkami, etc. Wszystko to okraszone było świetną muzyką i grafiką. Innymi dobrymi grami były: POLANIE, Heroes of Might and Magic I, Stunts, KRET, Transport Tycoon (zwykły i delux), Descent, WOLF 3D, Screamer I i II (fajne wyścigi samochodowe), Age of Empires I, UGH!, symulator F-14, F-117, UFO:Terror from the deep, Dyna, Supaplex (genielalna gra zręcznościowa), The Lost Vikings, GTA, LOTUS, Red Alert:Command and Conquer, Need for Speed, Warcraft I. Można by jeszcze długo, długo wymieniać. W dzisiejszych czasach najbardziej brakuje mi w grach ich wyjątkowości. Wszystko co teraz powstaje, już kiedys było - i to jest największa bolączka dzisiejszych gier, nie potrafią wciągnąć tak jak ich protoplasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Monkey Island" jeszcze u kumpla i nie pamiętam już czy Commodore czy Atari. :) bardzo dawno.. ale gierka kapitalna. Obecnie wyszedł "Kurs na M...." ale to jednak już nie to. Nie te czasy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 15:59, Pablo_bel napisał:

"Monkey Island" jeszcze u kumpla i nie pamiętam już czy Commodore czy Atari. :) bardzo dawno.. ale gierka kapitalna. Obecnie
wyszedł "Kurs na M...." ale to jednak już nie to. Nie te czasy. ;-)


eee monkey island to bylo minimum amisia. i to jeszcze na dodatek trzeba bylo miec rozszezenie pamieci. a kolejne tytuly to:
The Secret of Monkey Island
Monkey Island: LeChuck''s Revange
Curse of the Monkey Island
i ostatnia - Escape from Monkey Island

generalnie jesli chodzi o klimat to jedynka i dwojka sa do siebie podobne ale totalnie inne od kolejnych. kazda z czesci goraco polecam wszystkim fanom. trojka jest zdecydowanie najgorsza, choc mimo wszysko na wysokim poziomie - no i swietnego humoru jej nie brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:53, Budo napisał:


A pamięta ktoś Dangerous Dave, Secret Agent albo Electro Body?
Swoją drogą jedną z najlepszych starych gier był Titus
the Fox.


heh electro body to kilkanaście dni wyjętych z życia;) właśnie przypomniał mi sie tytuł kolejnego hitu sprzed lat -
Boulder Dash - pamięta ktoś jeszcze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 17:26, shinian napisał:

>
> A pamięta ktoś Dangerous Dave, Secret Agent albo Electro Body?
> Swoją drogą jedną z najlepszych starych
gier był Titus
> the Fox.

heh electro body to kilkanaście dni wyjętych z życia;) właśnie przypomniał mi sie tytuł
kolejnego hitu sprzed lat -
Boulder Dash - pamięta ktoś jeszcze?:)



Boulder to piękna gra była fajnie się zbierało te diamenty :) ...kurcze jak to już dawno było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto pamięta jeszcze taką gierkę na Amisię "Cytadela" - czy wogóle ją znacie. Wiem, że była na 5 dyskietkach ;) , była to polska gra FPP ala DOOM. To był mój pierwszy shooter z pespektywy widziany z perspektywy pierwszej osoby, który zagrałem na Amidze. Ale w tamtych czasach wymiatał. Normalnie masakra była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:09, kizi napisał:

> gre z neta już kilka razy ściągałem, ale chciałbym mieć instruckje, pudełko, nośnik( w tedyto
> za pewne jeszcze
na dyskietkach...)

Warcraft (1) czyli Warcraft: Orcs & Humans był wydany na płycie CD (pod MS-DOS).
Posiadam oryginalny
egzemplarz kupiony o ile pamiętam w Anglii (z pudełkiem, instrukcją i notesem Blizza).
Wątpie, żeby dało się teraz ją kupić
(używaną) - chociaż jak to mówią "nie trać nadziei":)

Może CDP postarałoby się wydać Warcraft: Orcs & Humans w serii nXK?



W sumie to używna dał bym rade na Allegro kupić, i serio na CD? przecież ta gra zajmuje z 5mb, wiec nawet jesli stare płyty miały mniejsza pojemnosć to i tak to jest marnotractwo :P..

O i nxk? Hmm w sumie to mogło by być Warcraft (1) i warcraft 2 razem w nxk w wersj PL... fajnie by było.. kupił bym chyba od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 18:37, Velociraptor napisał:

A kto pamięta jeszcze taką gierkę na Amisię "Cytadela" - czy wogóle ją znacie. Wiem, że była na 5 dyskietkach ;) , była
to polska gra FPP ala DOOM. To był mój pierwszy shooter z pespektywy widziany z perspektywy pierwszej osoby, który zagrałem
na Amidze. Ale w tamtych czasach wymiatał. Normalnie masakra była :)


Tak pamiętamy, pamiętamy - niestety to już był "łabędzi śpiew" Amigi, która starała się jeszcze doganiać pecety na których już wtedy szalał doom. Niestey ta maszynka nigdy nie była dobra w przetwarzaniu grafiki 3D, a przynajmniej nie tej teksturowanej, bo na wektorach była świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 19:16, SirKamil napisał:

W sumie to używna dał bym rade na Allegro kupić, i serio na CD? przecież
ta gra zajmuje z 5mb, wiec nawet jesli stare płyty miały mniejsza pojemnosć to i tak to jest marnotractwo :P..


Tak, jak pisałem wyżej - ja mam wersję EN kupioną w Anglii - i jest na CD.
Niestety nie wiem, czy była również wersja na dyskietkach 3,5 cala...
Marnotractwo? Nie, to była nowoczesność:) - trwałość, szybkość wczytywania;)
Tak jak teraz - można wydać np. FEAR na 5xCD... a można byłoby ją wydać na 1xDVD (i zostałoby wolne miejsce - wiem, wiem, dużo mniej niż w w/w sytuacji).

Dnia 28.10.2005 o 19:16, SirKamil napisał:

O i nxk?
Hmm w sumie to mogło by być Warcraft (1) i warcraft 2 razem w nxk w wersj PL... fajnie by było.. kupił bym chyba od razu...


Można byłoby i tak.

Dziwię się bardzo, że w antologii Blizzarda jest część II.
Jest Starcraft, Diablo i Warcraft II zamiast I :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 19:37, kizi napisał:

> W sumie to używna dał bym rade na Allegro kupić, i serio na CD? przecież
> ta gra zajmuje z 5mb, wiec nawet jesli
stare płyty miały mniejsza pojemnosć to i tak to jest marnotractwo :P..

Tak, jak pisałem wyżej - ja mam wersję EN kupioną
w Anglii - i jest na CD.
Niestety nie wiem, czy była również wersja na dyskietkach 3,5 cala...
Marnotractwo? Nie, to była
nowoczesność:) - trwałość, szybkość wczytywania;)
Tak jak teraz - można wydać np. FEAR na 5xCD... a można byłoby ją wydać
na 1xDVD (i zostałoby wolne miejsce - wiem, wiem, dużo mniej niż w w/w sytuacji).

> O i nxk?
> Hmm w sumie to mogło
by być Warcraft (1) i warcraft 2 razem w nxk w wersj PL... fajnie by było.. kupił bym chyba od razu...

Można byłoby
i tak.

Dziwię się bardzo, że w antologii Blizzarda jest część II.
Jest Starcraft, Diablo i Warcraft II zamiast I :(((



no i Stracrafta i Warcrafta 2 mogliby przetłumaczyć... Bo obecnie mam dwie orginalne płytki WarcRft 2 BN czyli i dwa CD-Keye i niezbyt mi się opłaca kupowac "pakiet " który da mi kolejnego WarcRafta 2 BN... A zrobienie samych napisów nie było by chyba specjalnie kosztowne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 15:56, Unpredictable napisał:

Dla mnie ulubioną gierką (grą wszechczasów) jest Dune II: Building a Dynasty - albo coś w tym stylu. Grałem w nią
ładnych pare lat, od zupełnej malenkości (czyt. gdy miałem 4 lata) do wieków młodszych średnich (czyt. 8-9 lat). Drugą niezapomnianą
grą jest DOGFIGHT (jeden z lepszych symulatorów), najbardziej podobał mi się w niej sposób rozgrywki. Mogliśmy być
pilotem walczącym w czasie I WW (I Wojna Światowa), II WW, w Korei, Wietnamie, Falklandach, Syrii. Naprawdę genialana gra,
która potrafiła wciągnąć i zafascynować na wiele, wiele długich miesięcy. Inną dobrą grą był bez wątpienia PREHISTORYK
oraz PREHISTORYK II - bardzo sympatyczna gierka. Wcielaliśmy się w rolę jaksiniowca walczącego z różnymi dinozaurami-potworkami,
etc. Wszystko to okraszone było świetną muzyką i grafiką. Innymi dobrymi grami były: POLANIE, Heroes of Might and Magic
I, Stunts, KRET, Transport Tycoon (zwykły i delux), Descent, WOLF 3D, Screamer I i II (fajne wyścigi samochodowe), Age of
Empires I, UGH!, symulator F-14, F-117, UFO:Terror from the deep, Dyna, Supaplex (genielalna gra zręcznościowa), The Lost
Vikings, GTA, LOTUS, Red Alert:Command and Conquer, Need for Speed, Warcraft I
. Można by jeszcze długo, długo wymieniać.
W dzisiejszych czasach najbardziej brakuje mi w grach ich wyjątkowości. Wszystko co teraz powstaje, już kiedys było - i
to jest największa bolączka dzisiejszych gier, nie potrafią wciągnąć tak jak ich protoplasty.


widze że jest ktoś kto grał w tak geenialną gre jak The Lost Vikings :P i jeszcze UGH! też sie fajnie grało:P
polecam sobie ściągnąć gre Tyrian2000 jest bardzo fajną grą i na XP xhyba powinna działać a jak nie to od czego jest DOSbox:D

a i najwspanialsza gra ze swego gatunku(horror) Realsm of the Haunting(RotH) dotej pory nie widziałem lepszej gry :D mimo iż ta ma już ładnych pare lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra przy której spędziłem wiele godzin??? Pamietam to był Need For Speed 2: Special Edition (miałem jakieś 8-9 lat), ale teraz tej gry nie moge nigdzie znaleźć. A dróga to Fifa World Cup 98 (ach to jest fifa) którą przeszedłem nie pamiętam ile razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2005 o 10:25, DonZ napisał:

widze że jest ktoś kto grał w tak geenialną gre jak The Lost Vikings


No to była dobra giera.

Dnia 29.10.2005 o 10:25, DonZ napisał:

a i najwspanialsza gra ze swego gatunku(horror) Realsm of the Haunting(RotH)
dotej pory nie widziałem lepszej gry :D mimo iż ta ma już ładnych pare lat :D


A Alone in the Dark? Albo Elwira :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co mi sie jeszcze przypomniało :P
Death Rally,i Rayman, Rayman Destigner (moje ulubione platwormówki podchodze do nich z wieklim sentymentem duuuużo w nie grałem :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak można zapomniec o takiej grze jak COLONIZATION... czasem teraz w to gram;) jak mnie na sentymenty najdzie:p oprócz tego UFO, Fox, Dune II, Civilization...i wiele wiele innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować