Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

a najlepiej się grało jak obczaiłem jak pod dosem dwie myszki zainstalować :D

... a Transport Tycoon Deluxe? gram non-stop odkąd kompa 8 lat temu dostałem :D

obecnie w OpenTTD gram ze współlokatorem zamiast się na ćwiczenia przygotowywać... ostatnio graliśmy jakieś 8h od 16 do północy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.. Kurcze.. Młody chyba jestem :/
Pierwsza gra, którą pamiętam do Boulder Dash i Mario na C64. Zresztą Mario to była pierwsza gra jaką ukończyłem.. Ale byłem z siebie wtedy dumny :)
Ale z największym sentymentem wspominam chyba dopiero Fallouta 2 z CDA.. I Dark Colony również z CDA :) Te dwie gry ukształtowały moje growe zainteresowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wspominam Red Alerta i command & conquer (ale tylko pierwszy), chociaż równie fajna była Duna 2 i platformoka blizzarda Thorn . ze starszych nie zapomnę scorched earth i lost patrol-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah pierwsza grą w jaką grałem było PolPosition na C64... te kardridże... potem MoonPatrol... haha ile ja na tym joysticków nałamałem... potem kupiłem sobie czytnik taśmy... pierwsze DonkeyKong... pierwsza Mamba... piersze wszystko ;D

Potem był PC wspaniały saper... UFO:Enemy Unknown (UFO:Defense), X-COM:Terror From The Deep... Potem nadszedł czas na strategie czasu rzeczywistego: C&C - mam niemal całą sagę RTS, bo na FPS nie miałem ochoty.... A teraz jedynie HL:CS... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A pamiętacie jakieś stare ścigałki na peceta? Test Drive II, III, Stunts, co tam jeszcze było. Szczególnie ostatni tytuł był super. Można było samemu projektować tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie pamietam tytulow na Atari, bo bylem wtedy bardzo maly i poza dobra grywalnoscia nic nie pamietam ;), ale na Amidze np. fajna byla polska gra ''Franko'', pamieta ktos?:D A tak na serio to nie ma to jak Settlers I czy wiele innych, wspanialych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widze ze topic dla mnie ;)
Ja pamietam te gry wspaniale na comodorka. Jednak prawdziwe szlenstwo zaczolem z 286. Jak ciolem w pierwsze moje rpg''i. "Blede of destiny" ciut pozniej serie "Ishar". Sporo godzi szlo wtedy tez na wspomianego juz tu Tycoon''a :) A niedawno jak zobaczylem nowe wydanie UFO to mi slinka pociekla i od razu kupilem ... ale pomimo grafiki lepszej od X-COM''a to klimatem duzo slabsze. Chyba dlatego ze kiedys z braku mozliwosci technicznych by zrobic wypas grafe przyciagalo sie uwage wspaniala muzyka i atmosfera gry.

Wracajac do Tycoon''a co sadzicie o najnowszej wersji jego. Czy milo sie buduje kolejki. Czy ladna jest grafika. Czy oplaca sie to kupic bo chyba mam oichote polozyc linie od oceanu do oceanu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto pamięta stare RPG? Ishar, Eye of the Beholder, Realms of Arkania, Might & Magic, Stonekeep, Dungeon Master, ADOM, Betrayal at Krondor, Daggerfall, Diablo i Hellfire...Ech...Po 1999 roku jedynie Morrowind i drugi Baldurs mnie nie zawiodły, wcześniej tak długi grałem tylko przy siódmej części Might & Magic i drugim Diablo...A w Red Alerta mogę grać non stop - to samo tyczy się StarCrafta, Total Annihilation i Dark Colony. Kiedyś gry były lepsze.;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... Dawno, dawno temu był sobie pewien Amstrad... i ciągle jest, mój ssskarb! Właśnie na nim grałem w swoje pierwsze gry: Prince of Persia, Prehistorik, Digger, Golden Axe. Czasem naprawdę warto wrócić myślami do tych pięknych chwil, które już minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Prince of Persia, Prehistorik, Digger, Golden Axe. Czasem naprawdę warto wrócić myślami do tych pięknych chwil, które

Dnia 08.10.2005 o 14:42, Lord_Zak napisał:

już minęły.


Diggera nie znam, ale w reszte pogrywałem jak głupi na moim 386. A stare rpgi w stylu Ishar czy Eye of the Beholder pamiętam, ale za mały wtedy byłem żeby w to grać.
Ale i tak najlepsze stare gry to Another World i Flashback i nikt mi nie powie że nie! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gra? Harrier Attack na Timexie (odmiana ZX Spectrum 48k) - taki samolocik lecący z lewej do prawej. Potem dostałem Atari 130XE w 1987 r. i się zaczęło (River Raid, PitStop, RoadRace, Montezuma''s Revenge, World Karate Championship. Soccery różne) :) Potem różne Amigi (Sensible World Of Soccer!!!) i Pecety (do dzisiaj).

Z perspektywy czasu - nalepsza platforma do gier (i nie tylko) to Amisia. Połączenie peceta z konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 14:21, Geriko napisał:

Wracajac do Tycoon''''a co sadzicie o najnowszej wersji jego.


NIE MA "nowszej wersji"... istnieje TYLKO Transport Tycoon Deluxe i jego WSPANIAŁY klon OpenTTD...
... KAŻDA INNA gra z "Tycoon" w nazwie to coż zupełnie innego i gorszego :(

... noo... RollerCoaster Tycoon 1 (jedynka, NIE dwójka) trzyma klimat, ale to coś zupełnie innego ;) chyba że miałeś na myśli Raiload Tycoon, ale to TEŻ coś zupełnie innego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starym graczem nie jestem, ale pamiętam:
- Transport Tycoon (gdybym miał to bym grał - najlepszy Tycoon w histori w moim miemaniu !)
- Dune II (ehh...mój pierwszy RTS - dziś zacząłem Homeworlda [jednykę] i widzę, żę postęp jest :))
- Doom II (tak w wieku koło 7 lat w to pykałem - wtedy nie było RSB Ration Pedning :P)
- Football (tak się nazywało i to była gała dopiero;))
- wyścigi motorków i formuły 1 (tych tytułów nie pamiętam) w grafice VGA (to ten starszy raodzaj no nie ?)
- golf (tak, ta gra dla arystokratów;P)
Ostatnio grałem też w Dune 1, ale nie wiem...stare gry - to było coś. Ma ktoś może Spy vs. Spy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej... Jakbym chciał zacząć wspominać wszystkie tytuły warte choćby napomknięcia to musiałbym spędzić na pisaniu tego posta dłuższą chwilę... A ponieważ nie mam czasu, to tylko pochwalę się co udało mi się zdobyć niedawno. Otóż dorwałem PC-tową wersję gry, którą znam jeszcze z czasów Amigi, a grą tą jest Pushover. Być może ktoś z Was pamięta przygody mrówki, która męczyła się z pokręconym dominem? Otóż jest i Pushover - łamacz mózgów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh tak czytam Wasze posty i wracają stare dobre wspomnienia z dzieciństwa. Te długie godziny spędzone przy Atari.. Pamiętam jak razem z siostrą czekaliśmy aż coś się "wgra". Była taka gra gdzie jeździło się takim pojazdem po księżycu. :-) Godziny wyczekiwania i strach przed najmniejszym szmerem, bo mogło się nie "wgrać". :-D Potem była oczywiście Amiga i niezapomniane godziny spędzone przy pierwszych grach w "3D". hehe Nie pamiętam już tych tutułów, ale widzę oczyma wyobraźni tą wspaniałą grafikę. :-)
A potem to już PC. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:42, DemoBytom napisał:

Ech.. Kurcze.. Młody chyba jestem :/
Pierwsza gra, którą pamiętam do Boulder Dash i Mario na C64. Zresztą Mario to była
pierwsza gra jaką ukończyłem.. Ale byłem z siebie wtedy dumny :)
Ale z największym sentymentem wspominam chyba dopiero Fallouta
2 z CDA.. I Dark Colony również z CDA :) Te dwie gry ukształtowały moje growe zainteresowania :)

Taaa fallouty są super ,a wszystkie były w cda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja pamętam taką grę, co sie nazywała Tower. Wspinało się małpką na cora wyższe poziomy, by po ukończeniu lvlu, wskoczyć do... łodzi podwodnej i do czegoś tam w wodzie postrzelać. Grało się fantastycznie i wciągało na długie godziny, albo mi się tak tyko wydaje, bo lat miałem bodajże z 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:34, radeon2 napisał:

Taaa fallouty są super ,a wszystkie były w cda!


niom.. Teraz jak dali, badziewnego IMHO, Tacticsa też, można wreszcie tak powiedzieć ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować