Zaloguj się, aby obserwować  
krzywan

Wspominki starszych graczy ;)

269 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2005 o 12:22, SwenG napisał:

> Czy ktoś pamięta jeszcze ZX Spectrum 48kb i grę comandos

Oczywiście. Ja się wychowałem na Speccy 16kb z Jet Set Willy
i JetPackiem :D
Dalej to Manic Miner i Knight Lore. Kolejna pozycja to rewelacyjna strategia (zwalona na piecu) Laser Squad.
No
i seria zaczynając od spectruma -> Elite do Amigi -> Frontier
jakby ktoś chciał to jest nawet stronka: http://www.eliteclub.co.uk/


Ja miałem jeszcze zorro i takie dwie gry których nie pamiętam tytułów 1.jazda na motorku między drzewami
2.chodziło się takim misiempo platwormach i uciekało mu powietrze
boże to było 20lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 12:55, spider88 napisał:

Obawiam się że już z tamtej strony nie zejdę aż się łezka kręci
w oku ;-) i jest commando i dizzy wielkie dzięki


ja to ograniczam się tylko do stron, nie chcę w to grać bo coś czuję że uleci ta fascynacja ośmiobitowcami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 12:58, SwenG napisał:

> Obawiam się że już z tamtej strony nie zejdę aż się łezka kręci
> w oku ;-) i jest commando i dizzy wielkie dzięki


ja to ograniczam się tylko do stron, nie chcę w to grać bo coś czuję że uleci ta fascynacja ośmiobitowcami :D


Zawsze jeśli się poczuje że to nie to, to można wyłączyć , tylko ze od razu wiadomo że bez kasprzaka i lampowego telewizora to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem ze nowe gry wciągają mnie ale nie trwa to dlugo a jak mialem zx spectrum albo commodore to sie gralo gralo i gralo Takie gry jak Cabal, Spy&Spy, donald duck ehhh to byly czasy albo pierwsze settlersy na amige boze cudo!!no ale cóż takie czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kiedyś grało się w gry przez całe miesiące czy chociażby długie tygodnie. Teraz to kwestia niekiedy dni. Po prostu, masówka gdzie się nie spojrzy. Trudno teraz o tytuł, który wciągnie bez reszty. Kiedyś mogłem siedzieć nad grą przez kilka godzin non stop a teraz jak posiedzę niecałe dwie godziny dziennie to już max. Rzadko jakaś gra wyłamuje się z tej reguły. Ale w sumie dobre jest to, że teraz jest w czym wybierać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 13:49, DeieS napisał:

ja zauwazylem ze nowe gry wciągają mnie ale nie trwa to dlugo a jak mialem zx spectrum albo commodore to sie gralo gralo
i gralo Takie gry jak Cabal, Spy&Spy, donald duck ehhh to byly czasy albo pierwsze settlersy na amige boze cudo!!no ale
cóż takie czasy...

Obawiam się że to człowiek stał się bardziej wymagający i bardziej dojrzały jeśli chodzi o tych co zaczynali od 8-bitów poza tym te fajerwerki graficzne przysłaniają miodność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm po tylu latach tyle rzeczy na myśl przychodzi ... ale chyba trzy gry przebiły inne i co śmieszne każda na inną platformę:
1. River Raid - Atari 65XE (u brata gooodziny grania)
2. Robocop - Amiga (u kumpla - grafa mnie powalała)
3. Dune - no to było po prostu TO COŚ i już na moim PieCu, chyba przy niczym innym tyle nie siedziałem (i nie przeszedłem w końcu chyba na 9 mapie dawałem ciała)
...
ach i jeszcze Lotus 3 na Amisię (też u kumpla)
choć - to ciekawe - niedawno znalazłem w przepastnych archiwach tę gierkę na PC i ... nie wiem co mi się wtyedy w niej podobało ... IMO dzisiejsze gdy nas zepsuły chyba :)
no im więcej myślę to coraz więcej tytułów do głowy przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wolę nie myślec na tym tak. Bo im więcej myślę i im więcej tytułów przychodzi mi do głowy to tym bardziej zdaje sobie sprawę, że jestem coraz starszy. Cholera, a kiedyś chciałem być dorosły! Teraz na odwrót, ale to chyba normalne. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Cholera, a kiedyś chciałem być dorosły! Teraz na odwrót, ale to chyba normalne. ;-)
hehe, mam podobnie, a odnośnie starych gier, nie wiem jak Wy, ale ja robiłem takie mapki jak tej stronie co podałem są, rysowane, na papierze w kratkę, doklejane kartki, pamiętam jak dziś, zrobiłem do Saboteura i do trzeciej części Dizziego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A ktoś pamięta DARC COLONY :D
Świetna muzyka oraz grafika na tamte czasy oczywiście
musi się znaleźć na mojej liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 11:07, cybek21 napisał:


A ktoś pamięta DARC COLONY :D
Świetna muzyka oraz grafika na tamte czasy oczywiście
musi się znaleźć na mojej liście

nom giera była super 1 w której liczyła się pora dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

River Ride
Boulder Dash (3, ach 3..)
Zorro (spadająca chusteczka i studnia)
UGH.

To takie pierwsze skojarzenia z dzieciństwa.

No i później na pececie rewolucja - Alone in the Dark - ach ten klimat.

Ostatnio wciągnęła mnie seria Disciples. Nowe gry? Jakoś nie mam czasu i .. przekonania. Zwłaszcza do WoW''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale początków tej gry to większośc z Was na pewno nie pamięta: Micro Machines. Pierwsza wyszła bodajze w 1994 roku. Co to byłą za gra! Świetna wyścigi miniatoruowych samochodzików po różnych fajnych lokacjach. można było grac z kumplem na jednym kompie. Wielkie emocje i świetna grywalność. Potem powstała masa jej klonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 12:13, Soleila napisał:

Ostatnio wciągnęła mnie seria Disciples. Nowe gry? Jakoś nie mam czasu i .. przekonania. Zwłaszcza do WoW''a :P


No co ty? To chyba jesteś w opozycji w redakcji? ;-) Ale Disciples też fajna seria. Pierwsza częś przeszła jakoś tak bez echa a przeciez to była świetna gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą grę tylko że zaczynałem w nią grać na Pegazusie. Ile godzin się przesiedziało ile nerwów zjadło..
Echh.... same piękne wspomnienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominać to wspominam :]
Moją pierwszą grą nie pełną był Age of Empires 1 wersja demo miała z 4 plansze :) i była dołączona do płyty z Microsoft Windows 98 :) To były czasy potem byli Settlersi 2 z Extra Klasyki no i później 3 , 4 aż do dzisiejszej Sagi The Settlers trzeba przyznać ,że firma BlueByte się dobrze strzeliła z nazwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na swojego GameBoya wrzuciłem H.E.R.O, Boulder Dash oraz River Raid - ta grafika, te dźwięki i to wszystko w kieszeni :)
A ze starszych gierek: Death Track <-- to było coś | i kupa girer na NES-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poza UGH!, Prehistoryck 2, Scorched Earth i Wolfensteinem z początku, to UFO: EU, X-COM: TFTD oraz BIOFORGE (ach BioForge... - "Do not move or You will be shot"; "A fork"; "A separate arm" :D:D:D ) i Syndicate Wars. Z przygodówek animowanych Indiana Jones i Zagadka Atlantydy oraz The Day of the Tentacle :) - w między czasie Settlers 1 i 2 (2kę grałem razem z bratem na 2 mysze :D) no i Redneck Rampage, DOOM 2, QUAKE - kurczę mógłbym wymieniać dalej... Czy ja jestem maniakiem?? ;P :D
Później to już dojeżdża się do BG1 więc koniec wspominek, bo to już nie tak znów dawno temu ;P

A i tak czasami zagrywam się na ATARI 64XE :D z Bracholem w Spy vs Spy 1, 2 i 3 :) Czy River Raid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować