Zaloguj się, aby obserwować  
blood2

Quiz z Diablo

2900 postów w tym temacie

Update...

1.(-) BLOOD2 - 57
2.(-) DEEJAY - 53
3.(-) MISTIQ - 30
3.(↑4) ZADYMEK - 30
5.(-) KECAL - 17
6. (-) CHOINIX - 11
7.(-) K3INE - 8
8.(-) XARDASIK - 6
9.(-) ZIENIO - 5
9.(-) NAPEK - 5
11.(-) SEBA33 - 4
11. (-) LUK ZOMBI - 4
11.(↑15) RAIL DRIVER - 4
14.(↓13) BIMBER FRESH - 3
14.(↓13) GRASZCZUR - 3
16.(↓15) VORMULAC - 2
17.(↓16) PAWEL-DOM - 1
17.(↓16) MACIOS - 1
17.(↓16) PROBOS - 1
17.(↓16) KAEL''THAS - 1
17.(↓16) PIZMAK666 - 1
17.(↓16) JAVOX - 1
17.(↓16) ROBIX ONE - 1
17.(↓16) EREGIS - 1
17.(↓16) PINIU? - 1
17.(↓16) BUDYN - 1
17.(↓16) ZEBEK - 1
17.(↓16) WLADZIX - 1
17.(↓16) MAJONESS - 1
17.(↓16) WYYZY - 1
17.(↓16) DJ-MAFIA - 1
17.(N) LANCUCH - 1


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 12:37, zadymek napisał:

Podpowiedź(wiem, zę to quiz na wiedzę ale co mi tam), 1 z nich(ten pośredni) znajdziecie w
Zapomnianej Wieży(szczegóły są naturalnie w księdze na Kamiennym Polu).



Pewnie chodzi ci, ze to Kler zdecydowal o zamknieciu Hrabiny w Wiezy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to kolejna podpowiedź, do drugiego akcentu polskiego tym razem: to akurat jest łatwe dla kogoś kto ma pierwszą edycję Diablo 2 , była z płytką z soundtrackiem z gry. Wystarczy ją "przeczytać" i skojarzenie z naszym kraikiem samo się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:38, kecal napisał:

> Podpowiedź(wiem, zę to quiz na wiedzę ale co mi tam), 1 z nich(ten pośredni) znajdziecie
w
> Zapomnianej Wieży(szczegóły są naturalnie w księdze na Kamiennym Polu).


Pewnie chodzi ci, ze to Kler zdecydowal o zamknieciu Hrabiny w Wiezy???

Jak już chodzi o Hrabinę, to kto zna coś nie coś z historii na pewno ją skojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 12:37, zadymek napisał:

Podpowiedź(wiem, zę to quiz na wiedzę ale co mi tam), 1 z nich(ten pośredni) znajdziecie w
Zapomnianej Wieży(szczegóły są naturalnie w księdze na Kamiennym Polu).

Mi się wydaję że hrabina kąpała się w krwi dziewic, podobno jaką polska księżniczka też się kąpała ktoś mi coś takiego mówił.
A co do drugiego związku to nie mam soundtracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak będzie? Poddajecie się? Tak szybko? Jak chodzi o sondtrzack to wcale nie trzeba mieć płyki z soundtrackiem , wystarczy w sieci znaleźć odpowiedni opis ścieżki dźwiękowej, w instrukcji o gry w dziale twórczym też na pewno piszą c w soundtracku zostało zapożyczone i kto jest autorem. A jak nie kojarzycie Krwawej Hrabiny to zapytajcie pana/ni od historii:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a nie chodzi tutaj przypadkiem o księżną Elżbietę Batory? W sumie, to ona ma więcej wspólnego z Węgrami niż z Polską, ale jednak jest krewną Stefka Batorego, który to już był królem Polski ;p. Była wielką morderczynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 09:07, Choinix napisał:

Mhm, a nie chodzi tutaj przypadkiem o księżną Elżbietę Batory? W sumie, to ona ma więcej wspólnego
z Węgrami niż z Polską, ale jednak jest krewną Stefka Batorego, który to już był królem Polski
;p. Była wielką morderczynią.

Tak dokładnie to jej historia jest co do przecinka identyczna jak Hrabiny. Tak jak pisałem, ma pośredni związek z Polską. No to nr.1 już mamy z głowy, czekam na nr.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 09:54, zadymek napisał:

Tak dokładnie to jej historia jest co do przecinka identyczna jak Hrabiny. Tak jak pisałem,
ma pośredni związek z Polską. No to nr.1 już mamy z głowy, czekam na nr.2

ale na zdobycie punktu ma już chyba tylko choinix. a skoro on nie wie, to pora zmienić pytanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ostatnia próba na odpowiedź(skoro chcą mi zamknąć pytanie:)), pytałem o polskie akcenty w grze Diablo 2.
Już wymieniono kwestię podobiestwa między Hrabiną i księżną Batory. Drugi akcent ma związek ze ścieżką dźwiękową gry a chodzi konkretnie o utwór "Coda" i jest przy nim taka mała gwiazdeczka. A jak ktoś nie ma płytki z muzyką, to zawsze można poszukać w sieci "credits''ów" do gry Diablo 2 . Ot choćby w recenzji edycji kolekcjonerskiej Diablo 2 w Mobygames. Jest tam napisane, że wszystkie kawałki ścieżki są w całości autorstwa Uelmana oprócz Coda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra skoro odpuściliście to poadma prawidłową odpowiedź:
1. Jak wyżej podano Hodzi o Hrabinę- kropla w kroplę użyto tu historii Krwawej Hrabiny znanej też jako Elżbieta Batory krewniaczka Stefka króla elekcyjnego Polski
2. Utwór Coda zawiera fragment preludium C-mol autorstwa niekogo innego jak Frycka Chopina

Jak nie daliście rady tak to może dam coś innego:

Dlaczego przyzywający nekromanta nie lubi pewnwego gatunku potwora (przedstawicielem tego typu jest Lodowy Pełzacz) występującego np na Lodowym Trakcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 13:07, zadymek napisał:

Dlaczego przyzywający nekromanta nie lubi pewnwego gatunku potwora (przedstawicielem tego
typu jest Lodowy Pełzacz) występującego np na Lodowym Trakcie?


Poniewaz nie mozna z niego wskrzeszac, bo nie zostaja ciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 13:44, kecal napisał:

> Dlaczego przyzywający nekromanta nie lubi pewnwego gatunku potwora (przedstawicielem
tego
> typu jest Lodowy Pełzacz) występującego np na Lodowym Trakcie?

Poniewaz nie mozna z niego wskrzeszac, bo nie zostaja ciala.

Wskrzesać, wysadzić, zatruć itd. Generalnie jest zbędny bo nie zostawia ciała(rozsypuje się na kryształki lodu)
kecal+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli damy najemnikowi przedmiot ktory zwieksza ilosc zlota wypadajaca z potworoa, albo % na zdobycie magicznych przedmiotow, czy bedzie on dzialal, a jesli tak to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 14:16, kecal napisał:

Jesli damy najemnikowi przedmiot ktory zwieksza ilosc zlota wypadajaca z potworoa, albo % na
zdobycie magicznych przedmiotow, czy bedzie on dzialal, a jesli tak to kiedy?

Zbliżone pytannie juz padło, a odpowiedź jest taka sama:))) jak w przypadku gry w Multi:
Te przedmiotyza działają gdy nosząca je postać zada śmiertelny cios(znaczy gra odczyta tę postać jako zabójcę potwora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 14:44, zadymek napisał:

> Jesli damy najemnikowi przedmiot ktory zwieksza ilosc zlota wypadajaca z potworoa, albo
% na
> zdobycie magicznych przedmiotow, czy bedzie on dzialal, a jesli tak to kiedy?
Zbliżone pytannie juz padło, a odpowiedź jest taka sama:))) jak w przypadku gry w Multi:


Nie wiedzialem, nie bylo mnie jakis czas.

Dnia 17.06.2007 o 14:44, zadymek napisał:

Te przedmiotyza działają gdy nosząca je postać zada śmiertelny cios(znaczy gra odczyta tę postać
jako zabójcę potwora).


zadymek +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować