Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Czy jestem maniakiem?

63 postów w tym temacie

Mówi się, że granie na kompie uzależnia i można stać się maniakem koputerowym.
Jakie jest wasze zdanie??
Zgodzicie się ze mną czy nie??

(jeśli to nieodpowiedni temat upomnijcie mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:59, hunter22 napisał:

Mówi się, że granie na kompie uzależnia i można stać się maniakem koputerowym.

Czy to ma być ankieta dla "Faktu" czy "Expresu"? Ktoś znowu pisze artykuł o szkodliwości gier, wypaczaniu psychiki i temu podobne i brakuje mu materiałów? Niech lepiej idzie na mecz piłkarski albo walkę Gołoty. No, ale tam to można naprawdę oberwać i przekonać się o szkodliwym wpływie sportu na młodzież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:59, hunter22 napisał:

Mówi się, że granie na kompie uzależnia i można stać się maniakem koputerowym.


Moim zdaniem uzależnia - ale można się pocieszać tym, że są gorsze używki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko uzaleznia, kwestia lezy w tym ile kto ma lat, jak silna ma psychike itp. Na pewno gry komputerowe sa dosc delikatnym uzaleznieniem w porownaniu do niektorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 22:33, KrzysztofMarek napisał:

> Mówi się, że granie na kompie uzależnia i można stać się maniakem koputerowym.
Czy to ma być ankieta dla "Faktu"
czy "Expresu"? Ktoś znowu pisze artykuł o szkodliwości gier, wypaczaniu psychiki i temu podobne i brakuje mu materiałów?
Niech lepiej idzie na mecz piłkarski albo walkę Gołoty. No, ale tam to można naprawdę oberwać i przekonać się o szkodliwym
wpływie sportu na młodzież...


Damn - miedzy szkodliwością i wypaczaniem psychika, a pytanie o możliwość uzależnienia, moze być spora różnica. Uzależniając się od gry Bridge Builder raczej psychiki sobie w niemoralną stronę nie spaczysz :]


Swoją drogą pytanie główne też dziwne - przecież wiadomo, że można uzależnić się od większości rzeczy, a w dziesiejszych czasach gier MMO już szczególnie od komputera. O czym świadczą takie wypadki jak śmierć dwóch azjatów, którzy siedzieli non-stop jeden 36, a drugi 86 godzin przed kompem.
Zresztą - wg mnie większość ludzi z naprawdę dobrych klanów Starcrafta, War3, CS''a, CoD''a czy innych gier to właśnie mianiacy, którzy spędzają większość wolnego czasu i czasu teoretycznie wymaganego na sen i naukę, przed grami.

Manaicy są wśród nas :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 08:19, Backside napisał:

> >
Manaicy są wśród nas :]

Szymon Słupnik, ile lat spędził na słupie? I czy się od słupa uzależnił, czy też jego przebywanie na słupie miało inny wymiar? Przypominam, że wtedy komputerów nie było, prasy piszącej o szkodliwości gier komputerowych też. A który to król angielski był przeciwny graniu w piłkę? (bo odciągała młodzież od ćwiczeń w strzelaniu z łuku). Szymon Słupnik raczej naśladowców nie znalazł, natomiast grająca w piłkę młodzież znalazła ich całe zastępy. Niektórzy uzależnili się od gry w piłkę do tego stopnia, że zaczęli grać dla pieniędzy, a inni do tego stopnia, że płacą za możliwość oglądania grających w piłkę. Tylko prasa nie czepia się samego faktu bycia zawodnikiem czy kibicem piłkarskim, a szkodliwość gier komputerowych jest tematem i straszakiem dyżurnym, stąd moja reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra gra uzależnia na bank, ale maniak komputerowy to pojęcie względne. Np. jeśli spytasz się mnie czy jestem maniakem powiem, że nie tylko dużo gram, bo lubię. Ale spytaj się mojego ojca ciekawe co powie. Ale muszę przyznać, że gdy dostałem w łapska edycję kolekcjonerską morka to tydzień mnie nie było (jak nie więcej:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja padłem ofiarą uzależnienia komputerowego.. kazdą wolną chwilę poświecam na komputer, nie wychodze na dwór, nie widuję się z ziomkami... jestem już nie do odratowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby ustalic, czy jestes uzalezniony, zrob 2 rzeczy. Najpierw odpowiedz sobie uczciwie na pytania - czy granie nie przeslania mi reszty zycia? Tj. - czy mam inne hobby i poswiecam mu rowniez sporo czasu, czy jestem w stanie przestac myslec o grach? Czy nie odczuwam niepokoju, gdy musze odejsc od komputera? Potem - zrezygnuj z komputera i internetu na np. 2 tygodnie. To wazne - nie ograniczaj sie do powiedzenia sobie, ze "jestem gotow zrezygnowac z komputera" (wiekszosc alkoholikow mowi, ze w kazdej chwili moze przestac), ale rzeczywiscie z niego zrezygnuj. I zobacz, czy jestes w stanie bez problemu bez niego zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi granie nie jest osobiscie potrzebne do zycia (wole fajna ksiazke, ale takowa ostatnio trudno znalesc, gre latwiej), ale nie przezyłbym bez muzyki... W sumie jak nie mam nic do roboty to gram czasem nawet po 16h/dobe :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie osobiście wkurza gadanie starych/babci o uzależnieniu. Ostatnio przeczytali artykuł w Metro, właśnie o uzależnieniach. Rodzice wchodzą do pokoju i "Wyłączaj komputer, jesteś uzależnionym przeczytaj ten artykuł." Ja oczywiście ani myślę odchodzić od kompa, ale artykuł owszem, wziąłem. I co tam przeczytałem? Otóż jak twierdzi znakomity pan dziennikarz (nazwiska nie pamiętam) uzależnieni nie myją się (sic!), nie utrzymują kontaktu ze znajomymi, nie jedzą. Odłożyłem gazetę i idę do starych i tłumaczę, że przecież się myje dwa razy dziennie, że spotkam się ze znajomymi, że jem itp. Ale oczywiście TE argumenty do nich nie docierają. Ważne, że spędzam czas przed kompem, to już jestem uzależniony... Reszta ich nie obchodzi ;/ I jak tu żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas może stać się maniakiem komputerowym. Można popaść w manie wszystkiego począwszy od takich nie groźnych rzeczy jak częste mycię rąk, po hazard i nałogi. Dlatego mój apel do wszystkich którzy spędzają dziennie więcej niż 5 godzin przy komputerze. Nie warto się uzależniać, wszystko jest dla ludzi, ale we wszystkim trzeba znać umiar. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie życia bez komputera, to niech pójdzie do lekarza, bo gadaniem i persfazją nic się nie zdziała. A wszyscy inni którzy potrafią wyobrazić sobie życie bez komputera, to niech spróbują maksymalnie ograniczyć czas jaki spędzają przy komputerze. Na świecie istnieje tyle ciekawych rzeczy którymi można się zająć (nie mówie tu o popadaniu z nałogu w nałóg). Można zbierać znaczki, uprawiać sporty, grać na różnych instrumentach, czytać książki i robić wiele innych ciekawych rzeczy. Naprawdę nie warto tracić życia na nałogi. Ja prócz pracy z komputerem (oczywiście w umiarze) uwielbiam szybką jezdę na rowerze,granie w piłke nożną i na różncyh instrumentach muzycznych. Oczywiście uwielbiam słuchać dobrej muzyki i oglądać porządne filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 22:39, KrzysztofMarek napisał:

Tak jest, we wszystkim trzeba zachować umiar. Nawet w umiarze.


hahaha!
dobre.

Co do uzależnienia - codziennie siedzą przy kompie, wlapiają swoje biedne gałki w ten monitor... czy Destro albo Venom też są uzależnieni? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 22:39, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ ale we wszystkim trzeba znać umiar. /.../
Tak jest, we wszystkim trzeba zachować umiar. Nawet w umiarze.


Umiar w umiarze - a to dobre :).
A czasem nie zastanawiałeś się, czy przypadkiem nie można by się uzależnić od uzależnień??
To dopiero było by niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się uzależnić od komputera, można się uzależnić od gier - to prawda.
Szczególnie podatni są na to ludzie baaaardzo młodzi, których nikt nie kontroluje...

Nie wiem jak Wy, ale ja sobie nie wyobrażam kiedyś moich dzieci siedzących po 10-12 godzin przed
komputerem czy konsolą (szczególnie, jeżeli w grę wchodzi tylko rozrywka), a już na pewno nie
w wieku 8-12 lat ... a obserwując to co się teraz dzieje niestety tak to wygląda w wielu przypadkach.


Coś o mnie, czy jestem uzależniony od gier? Nie.
Z prostego powodu, nie mam czasu na długie granie, nie mam czasu na granie w różne dziwne gry.
W związku z tym wybieram tylko perełki wsród licznej gamy gier i jak już mam czas to gram :)

Czy jestem uzależniony od komputera jako maszyny. Nie.
A to dlatego, że sam komputer nie podłączony do sieci nie stanowi dla mnie potrzeby spędzania czasu...

Czy jestem uzależniony od internetu. To już pytanie trudne ;)
Bez problemu mogę nie korzystać z sieci przez dwa, trzy tygodnie (wypoczynek, urlop, wakacje),
jedna szlag mnie trafia jeśli np. z winy providera nie mogę korzystać z sieci. Hmnn, i też nie jest to
uzależnienie od tego że musze z kimś pogadać, czy posiedzieć na forum - głównie jest to potrzeba
informacji, newsów i tego co się aktualnie dzieje i tego czego mogę się dowiedzieć szukając danej informacji.
Sieć to głównie ogromne medium informacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzależnic mozna sie od gier na PS2 a nie na PC ;) Taki Burnout Revenge, Tekken5, Devil May Cry 3, Metal Gear Solid 3, Final Fantasy X - gry niesamowiciedopracowane, i mające to coś. A na PC ? No jakoś ciągną mnie tylko gry Blizzarda i Relic, nic pozatym. No może ET czy Quake 3 Arena. I teraz pewnie zacznie się jazda po mnie gdyż nie wiem co dobre ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem uzależniony od gier komputerowych, ale od Internetu właśnie. Prawdę powiedziawszy, wczoraj włączyłem sobie pierwszą grę w tym roku szkolnym - Planescape: Torment, w którą grałem może trochę powyżej godziny. Ale Net... nie ma dnia, żebym przynajmniej ze trzech godzin (jak nie więcej...) nie spędził na czytaniu różnych artykułów, rozbudowywaniu własnej strony, czy właśnie przeglądaniu takich for jak to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować