Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Krótko: muszę mieć konto w banku, żeby mieć PayPala? Jeżeli nie, to czy będą jakieś niedogodności związane z brakiem konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z ostatnimi atakami hakerów. Gdyby, dajmy na to, doszło do takiego ataku na PayPal, musiał bym się martwić o konto w banku? Sam raczej w to wątpię ale wole się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz go uzywac do platnosci to tak (do samej rejestracji nie trzeba), bo jak inaczej zamierzasz podpiac karte / konto pod paypala, aby przelewac pieniadze na niego? ;)
Konto / karta musza byc zarejestrowane na te same dane co na paypalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś trafi... facet od wtorku czeka na zapłatę a je jej nie mogę dokonać... Jak w końcu miałem kartę z której da się przelewać pieniądze przy pomocy paypala to zaś mój dostęp do konta został ograniczony.......
Na dole mam "Rozpocznij przegląd ograniczeń" i tam jest "Potwierdź lokalizację, Oczekiwanie na Twoją odpowiedź" Zapewne mam kliknąć rozstrzygnij ale zaś gdy to robię to wyskakuje błąd i "Ten system jest w tej chwili niedostępny. Spróbuj ponownie później." Wysłałem rano do nich e-maila ale jeszcze nie odpisali i podejrzewam, że odpiszą dopiero po weekendzie a facet ciągle czeka na zapłatę. Napisałem mu, że dzisiaj już na pewno zapłacę a było to wczoraj... Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak najeżdżam na to potwierdź lokalizację to wyskakuje - "Wymagane jest potwierdzenie, że Twój numer telefonu odpowiada Twojemu adresowi." Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałem rano to pytanie w temacie o ebay''u ale może jeszcze tutaj spróbuję.

Jest jakaś fizyczna możliwość aby zapłacić za przedmiot z zupełnie innego konta? Albo jakoś z innego konta paypal? Bo z durnego ING się nie da płacić przez paypal, dodałem więc kartę brata i dziady mi nałożyły ograniczenia na konto i od tygodnia nie mogę zapłacić... w końcu wpadłem na o, że może bym zapłacił z kogoś innego kotna kto już od jakiegoś czasu płaci przez paypala i jest w tym świecie obeznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pewien problem, otóż chciałem zweryfikować swoje konto dodając swoją kartę, wszystko dobrze tyle, że po wpisaniu danych karty wyskakuje mi, że bank odrzucił operację. Czym może być to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy za "prowadzenie" konta na PP są jakieś opłaty (miesięczne/roczne)?
Czy muszę "doładowywać" konto przelewem czy też mogę korzystać z niego (płacić) korzystając z podpiętej karty debetowej (czy są za to jakieś opłaty? przelewy są niby darmowe, przynajmniej zwykłe, jak wygląda sytuacja ze ściąganiem środków bezpośrednio z karty?)?
Właśnie "przegryzam" się przez helpa PP, więc być może znajdę odpowiedzi na te pytania, ale nie zaszkodzi, jak i tu mi ktoś odpowie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruch w temacie jak na dworcu PKS w jakiejś zapadłej dziurze w środku nocy :).
Cóż, jak zawsze, Blackhand musiał się przekonać na własnej skórze, na razie PP ściągnął mi z karty tyle, na ile wycenił mi zakup (eBay), zobaczymy, czy pojawią się jakieś dodatkowe opłaty. Oby nie, sam nieco bandycki kurs funta mi wystarczy, choć z drugiej strony, wolę być "golony" wiedząc dokładnie, o ile, niż jak w moim banku, gdzie przy podwójnym przewalutowaniu (PLN->€, €->£) czasem tracę a czasem zyskuję (w porównaniu do kursu funta na stronie banku), nie lubię takich loterii.
Ale pytanie o opłaty nadal jest aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za pozno, ale jak sam potrzebuje tu zapytac to moze przy okazji odpowiem:

nie ma zadnych stalych oplat, ale sa za wysylanie/przyjmowanie, zalezy ile miesiecznie tam obracasz, jaki typ konta, miedzy jakimi krajami, etc., spokojnie 3% wychodzi. Jesli wysylasz pieniadze jako gift (wtedy bez mozliwosci chargeback''u) chyba nie ma zadnej prowizji od transakcji.

Teraz ja mam pytanko, moze Ty, lub ktos inny, bedzie mi w stanie odpowiedziec.

1 grudnia pewna osoba winna mi pieniadze wyslala pieniadze (w $ z hameryki) przez eCheck, mialy dojsc bodajze gdzies miedzy wczoraj a dzisiaj czy jutro, dzisiaj loguje sie i widze ''cancelled'' zarowno przy ''Payment from'', jak i ''update from'', jak wejde w szczegoly to jest napisane ''eCheck received'' (czyli chyba do PP doszlo). Pytalem sie goscia czy cofnal powiedzial, ze nie i skontaktuje sie z PP, ale mam watpliwosci po czyjej stronie wina, bo juz dlugo zwleka z wplata :P
Jak najade na status wplaty (''cancelled'') to jest napisane, ze wplata zostala cofnieta i wyslana z powrotem od wysylajacego..

Trafilem na..

"Canceled
Money requests: Either you or the sender canceled the request.
Payments sent: You canceled the payment. The money was returned to your PayPal balance (if the original payment was funded from PayPal balance) or to your credit card (if the original payment was funded by credit card)."

Wlasnie dostalem maila:

Dear ...

An eCheck payment from ... could not be
processed from the sender's bank. Please do not ship any items. We have
canceled this transaction and advise that you contact the sender to make
new payment arrangements.

Please contact ... regarding this payment."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, info, że nie wkopałem się w żaden "abonament" (czyli jakieś okresowe opłaty za samo posiadanie konta na PP), jest bardzo mile widziane, dzięki. Inna sprawa, że trochę się zniechęciłem do PP przez eBay''a, który pokazywał mi cenę na aukcji wg jakiegoś dziwnego kursu funta, jak potem sprawdziłem bilans na PP, to byłem niemile zaskoczony, że pobrali mi z karty ~16 zł więcej, niż miałem do zapłaty wg eBay''a.

A co do Twojego problemu - bardzo mi przykro, ale niestety, nie jestem w stanie Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
orientuje się ktoś czy w PP można zrobić sobie mały debet na weekend póki przelew z banku nie zostanie zrealizowany w poniedziałek? Wysłałem sobie doładowanie z mojego banku na konto PP bo chciałem sobie na steamie kupić w promocji Left 4 Dead. ale kasa pewnie znajdzie się na koncie dopiero w poniedziałek, a do tego czasu będzie już po promocji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 14:43, skubaczk napisał:

Cześć,
orientuje się ktoś czy w PP można zrobić sobie mały debet na weekend póki przelew z banku
nie zostanie zrealizowany w poniedziałek? Wysłałem sobie doładowanie z mojego banku na
konto PP bo chciałem sobie na steamie kupić w promocji Left 4 Dead. ale kasa pewnie znajdzie
się na koncie dopiero w poniedziałek, a do tego czasu będzie już po promocji :(


Oczywiście że nie można ;) Ale możesz kartę debetową/kredytową podpiąć pod paypala, wtedy idzie prosto z twojego konta w ciągu sekundy a nie kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze sa problemy z przelewami z USA zagranice w formie echecku, na razie odpowiedz dostalem:

"The Paypal bank said the echeck from me to you was blocked to reasons realting to international money transfer. I will be getting a call tomorrow morning from another paypal rep to discuss what can be done to resolve this."

Ja tez sie kontaktowalem i wymieniali wiele powodow, m.in. ten, ogolnie sa bardzo malo konkretni D;

Chrzanie pp, skorzystalem z Bitcoina ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałem "podpiąć" swoje konto do PayPala, ale po zaakceptowaniu przeze mnie numeru IBAN mam komunikat "Wprowadzono nieprawidłowy numer IBAN. Wprowadź bez spacji numer IBAN składający się z 28 znaków alfanumerycznych, np. PL25106010282276727214385741."
Ja mam krótszy numer konta niż te 28 znaków. Jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 20:06, Harrolfo napisał:

Cześć,
Chciałem "podpiąć" swoje konto do PayPala, ale po zaakceptowaniu przeze mnie numeru IBAN
mam komunikat "Wprowadzono nieprawidłowy numer IBAN. Wprowadź bez spacji numer IBAN składający
się z 28 znaków alfanumerycznych, np. PL25106010282276727214385741."
Ja mam krótszy numer konta niż te 28 znaków. Jest jakieś rozwiązanie?

Jeżeli:
- Twój numer rachunku ma 26 cyfr - dopisz PL na początku
- Twój numer rachunku ma 16 cyfr - wpisujesz numer konta. Wpisz numer rachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować