Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2012 o 16:18, kaczek93 napisał:

Czy jeśli ktoś zza granicy chce mi wpłacić pieniądze na PayPal to wystarczy że podam
mu email na który zarejestrowane jest konto?


Tak tylko sam e-mail jest potrzebny, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki problem
Kupiłem doładowanie do konta steam 3x5 E wszystko było dobrze ,aż pewnego dnia wyskoczyła wiadomość , że paypal obciąża moje konto steam

Na koncie steam mam kwote - 5.33 Euro i mam zablokowane większości funckji.

pisałem do supportu steam i napisali żebym skontaktował się z suppoertem paypal
zrobiłem to co napisali

Paypal po jednym dniu oddał 15 Euro ale na konto bankowe a nie na na portfel steam

teraz mam problem ponieważ steam zablokował mi możliwośc doładowywania konta więc nie moge oddać tych 5.33 E

nie wiem co teraz robić -.-
gdy pisze do supportu oni odsyłają mnie do paypal -.-

POzdrawiam
Adjas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie miałem problemów z płatnością na eBayou przy użyciu PayPala. Pieniądze były pobierane z mojej karty debetowej w ciągu paru minut i wszystko było ok.
Niedawno zweryfikowałem swoje konto, bo kończyły mi się limity i zaczęły się problemy. Przy płatności za dany przedmiot miałem do wyboru "PayPal Balance" i "Instant Bank Transfer". Wybrałem to drugie, bo nie miałem nic na koncie PayPal. I tu się pogubiłem. Na eBayu zamiast ikonki "Zapłacone" mam "Przetwarzane przez PayPal". Na stronie PP mam informację, że pieniądze zostały dodane z mojego konta bankowego, ale status mojej płatności do sprzedawcy to "Unclaimed". I tu moje pytanie, czy sprzedający musi zaakceptować moją wpłatę własnoręcznie na stronie PP?
To co mnie najbardziej niepokoi to to, że nie wiem na czym polega metoda płatności, której użyłem. Mianowicie jako "Funding Source" podane jest moje konto bankowe, a jako "Backup Funding Source" moja karta debetowa. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z aktywacją emeil. To co przychodzi na emeila czyli ten cały nr niestety niedziała po wprowadzeniu go do konta jak by coś było nietak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem 40zł z mojego konta na paypal przez błyskawiczny przesył. Nie przyszedł mi mail na konto e-mail, ale w banku jest napisane, że dokonano przelewu na paypal-doladowania etc. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o przelew przez pośrednika BlueMedia - to niestety tak może się zdarzać.
Chyba najczęściej w soboty i niedziele.

Jakiś czas temu w niedzielę - płatność została mi zatwierdzona dopiero po 5 godzinach
od zlecenia przelewu w banku (gdzie był od razu oznaczony jako wykonany).
Ale ostatnio było trochę szybciej, bo płatność dotarła po 30 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy ktoś ma podobny komunikat podczas próby dodania środków na PP?

"Nastąpił błąd podczas próby połączenia z systemem PayPal. Proszę spróbować ponownie. W przypadku stwierdzenia dalszych problemów, prosimy o kontakt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś dodawał do paypal karte kredytową (lub płatniczą)
chodzi mi o to czy jest to bespieczne i czy ewentualnie można ją potem od tego konta odłaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 00:58, Carter napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś dodawał do paypal karte kredytową (lub płatniczą)
chodzi mi o to czy jest to bespieczne i czy ewentualnie można ją potem od tego konta
odłaczyć

Z tego co wiem, jest to bezpieczne a połączenie jest szyfrowane, choć osobiście jeszcze nie testowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 00:58, Carter napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś dodawał do paypal karte kredytową (lub płatniczą)
chodzi mi o to czy jest to bespieczne i czy ewentualnie można ją potem od tego konta
odłaczyć


Tak, mozna odlaczyc, przydaje sie, bo nie musisz przelewac na konto paypala i nawet majac 0 mozesz robic zakupy jak sa srodki na koncie, ktorego karta jest podlaczona lub na karcie (bo moze byc tez karta prepaid teoretycznie).

W ostatecznosci mozesz zawsze probowac z banku cofnac platnosc, wtedy tylko zablokuje Ci paypal konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 00:58, Carter napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś dodawał do paypal karte kredytową (lub płatniczą)
chodzi mi o to czy jest to bespieczne i czy ewentualnie można ją potem od tego konta
odłaczyć

Ja dodałem NetKarte z multibanku pare lat temu i nie miałem jakichkolwiek problemów, a co do możliwosci usunięcia to jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przelewając dolary z paypala na konto walutowe w USD dochodzi do przewalutowywania, nawet dwa razy(i paypal i bank)? Z tego co mi wiadomo to w drugą stronę, PayPal przyjmuje tylko złotówki, więc jest przewalutowanie z rachunku bankowego w Polsce, toteż chciałbym dowiedzieć się czy jest tak samo z kartą powiązaną z takowym kontem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem wściekły na paypal. Dostałem kod rabatowy (pewnie sporo osób tutaj obecnych go dostało) na kwotę 15$ do wydania na ebayu. Kupiłem sobie kartę pamięci; wpisałem kod i... okazało się, że na koncie rabatowym nie ma żadnych pieniędzy. Przecież tak się nie robi. Ja tak czy siak teraz będę musiał za tą kartę zapłacić; a jeżeli miałbym wydać pieniądze to w Polsce wyszło by mi taniej. Duży minus dla PayPal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 09:19, KrisK91 napisał:

Ale jestem wściekły na paypal. Dostałem kod rabatowy (pewnie sporo osób tutaj obecnych
go dostało) na kwotę 15$ do wydania na ebayu. Kupiłem sobie kartę pamięci; wpisałem
kod i... okazało się, że na koncie rabatowym nie ma żadnych pieniędzy. Przecież tak się
nie robi. Ja tak czy siak teraz będę musiał za tą kartę zapłacić; a jeżeli miałbym wydać
pieniądze to w Polsce wyszło by mi taniej. Duży minus dla PayPal.

Coś źle przeczytałeś. To działa zupełnie inaczej niż myślisz.
"Kup w eBay, zapłać z PayPal i zgarnij 15 $ w prezencie!"
"Kup coś w serwisie eBay i zapłać za pośrednictwem PayPal, a otrzymasz od nas jednorazowo 15 USD w prezencie niezależnie od kwoty dokonanego przez Ciebie zakupu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Niestety nie jest tak kolorowo:
- Odliczenie nastąpi automatycznie wówczas, gdy po zaznaczeniu w procesie płatności opcji PayPal użytkownik kliknie łącze realizacji kuponu i poda stosowny kod przesłany w tej wiadomości.

Początkowo też myślałem, że jest to promocja typu ''kup cokolwiek na ebayu a dostaniesz od nas 15$''. Poszperałem trochę po forach i ludzie wpisywali kod rabatowy (gdy jeszcze działał poprawnie) podczas zapłaty i on odejmował im -15$ od kwoty którą trzeba zapłacić.

Zwykle nie interesuje się freebies które rozdają w internecie i nie wypluwam jadu gdy coś nie działa. Tym razem się jednak skusiłem. Gdybym wiedział, że kod nie zadziała to nie zarejestrował bym się na ebayu i nie byłbym zmuszony wydać teraz kilkunastu dolarów. Niewielka kwota, ale jednak czuje się naciągnięty.

Oczywiście skontaktowałem się z paypalem. Mam nadzieje, że mi pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy komuś z Was nie działa płatność błyskawiczna dla PayPala i wie, jak najszybciej przetransferować środki z konta bankowego na PayPal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz opcję "Doładuj środki" czy jakoś tak i wtedy masz do wyboru różne banki. Mój nie jest wspierany, więc biorę, którykolwiek i wtedy oni mi podają numer konta, kwotę, adres oraz tytuł przelewu. Wtedy również pojawia się przycisk, który może mnie przekierować do logowania się do banku. To zamiast tego kopiuję te dane i przelewam z własnego konta bankowego. Oczywiście czeka się dzień roboczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować