Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Gdzie ci ta informacja przyszła, na maila?

Mi na szczęście nic takiego się nie stało, a karty podawać im nie zamierzam.

Pisz do supportu, że karty po prostu fizycznie nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 21:44, Citkowsky napisał:

Gdzie ci ta informacja przyszła, na maila?

Na maila i na stronie ciągle mi trąbią o tym. Nie obchodziłoby mnie to gdybym mógł sobie kupić humblebundle''a, ale nie mogę płacić. :/

Dnia 04.02.2014 o 21:44, Citkowsky napisał:

Mi na szczęście nic takiego się nie stało, a karty podawać im nie zamierzam.

Bo tobie może nikt nie wbił na konto ^^

Tak sobie teraz myślę, że to może przez to, że ostatnio w banku sobie "ulepszyłem" konto i może jak dodawałem środki na PP to zorientował się system, że jest trochę inne niż było zawsze używane. Ale numer konta się nie zmienił, ani nic.

Swoją drogą to zabawne jest - ktoś ci się wkrada rzekomo na konto więc musisz dodać kartę debetową, żeby udowodnić, że to ty. Na pewno chcę to zrobić, jeżeli właśnie mi powiedzieliście, że ktoś się mi wkradł na konto.

Trudno, napisze do supportu i pomęczę się z automatycznymi odpowiedziami. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym PayPalem. Od jakiegoś już czasu korzystam z tego wynalazku. Wysyłanie pieniędzy z konta bankowego na konto PP jest bezpłatne? Bo kojarzę, że raz zakosiło mi jakieś 2zł extra z konta. Czy obydwie opcje doładowania środków tj. w kilka dni i błyskawicznie, są darmowe? Zawsze z automatu brałem w kilka dni, bo błyskawicznie wydawało mi się, że z racji nazwy i prędkości jest usługą przez nas z góry opłacaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2014 o 00:32, Qbasmok napisał:

Jak to jest z tym PayPalem. Od jakiegoś już czasu korzystam z tego wynalazku. Wysyłanie
pieniędzy z konta bankowego na konto PP jest bezpłatne? Bo kojarzę, że raz zakosiło mi
jakieś 2zł extra z konta. Czy obydwie opcje doładowania środków tj. w kilka dni i błyskawicznie,
są darmowe? Zawsze z automatu brałem w kilka dni, bo błyskawicznie wydawało mi się, że
z racji nazwy i prędkości jest usługą przez nas z góry opłacaną.


Z konta na PP przelew jest darmowy, bierz błyskawiczny gdyż za to nie płacisz ekstra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam zrobić, jak pobrano mi 6 razy tę samą kwotę 3,14zł z banku o identyfikatorze nr: PAYPAL 35314369001. I z tego co wiem, to nie opłata za kartę (spr. jej). Jeżeli chodzi o dodanie karty kredytowej, to napisane mam, że KARTA DO POTWIERDZENIA, czyli to nie to..
Już tyle się naszukałam, ale dalej nic nie wiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma ktoś jakieś sensowne porady co do sprzedawania dóbr wirtualnych via paypal? Takich tranakcji nie obejmuje program ochrony sprzedających, ale podobno również program ochrony kupujących. Czy można w jakiś sposób zabezpieczyć się przed oszustem? Ktoś gdzieś pisał że sposobem jest wypłacenie pieniędzy na konto bankowe i posiadanie jasnego dowdu, że transakcja była wirtualna (sposobem byłaby tu wiadomość przy wysyłce o którą prosiłbym kupującego- "I pay for virtual goods and won''t chargeback")- wtedy w razie "cofnięcia" kasa będzie na minusie, zaś kupujący nie otrzyma zwrotu bo nie jest objęty programem ochrony kupujących, i całość zakończy się w miarę bezboleśnie.

Czy jest to prawda? Miał ktoś takie doświadczenia? Co zrobić, aby być w miarę bezpiecznym (bo stuprocentowego bezpieczeństwa nigdy nie będzie w takim przypadku)?

I dodatkowo- jaki jest najbardziej opłacalny sposób wypłaty środków? Tj. czy zwykle bardziej opłacalne jest przewalutowanie przez bank, czy też jeszcze w systemie paypal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W swoim czasie pisałem API pod sklep korzystający z PayPala (od strony programistycznej swoją drogą to jeden z najgorszych systemów płatności jakie widziałem) i mogę powiedzieć że takie coś jak ochrona sprzedającego nie istnieje. Teoretycznie jeśli ktoś płaci ci z balansu paypala (który wpłacił poprzez przelew) to nie jest źle, wtedy jakieś szanse na wygranie sporu masz. Ale jeśli płacone było kartą to jest gorzej - chargeback ZAWSZE można zrobić i w 99.9 przypadkach na 100 PayPal stanie po stronie kupującego. A choćby i nie stanął - w przypadku kart Visy czy Mastercarda wystarczy do nich zadzwonić, powiedzieć że chcesz dokonać chargebacku i tyle.

Ot, zawsze możesz napisać do paypala że ktoś ci się włamał na konto i dokonał transakcji. Chargeback przyjdzie w zasadzie natychmiast. Podobnie jakakolwiek wiadomość przy wysyłce nic ci wówczas nie da.

Więc radzę dobrze przemyśleć na jakim rynku konkretnie będziesz działać bo być może zamiast PayPala powinieneś pomyśleć o czymś innym:
- w przypadku Polski radziłbym raczej zerknąć na PayU - przelewy, także natychmiastowe, nie są objęte tak asburdalną ochroną jak PayPal - musisz pójść do banku, wyjaśnić co i jak a i tak pewnie skończy się na policji żeby udowodnić że to nie ty płaciłeś i doszło do włamania.
- w przypadku transakcji zagranicznych - myślałeś może o integracji np. bitcoina/litecoina? Kryptowaluty są absolutnym przeciwieństwiem PayPala i transakcji nie da się cofnąć w ŻADEN sposób. Jasne, znacznie mniej osób nimi płaci ale mogą stanowić miły bufor bezpieczeństwa gwarantowanych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze chargeback moze byc nawet do 180 dni po transakcji zarowno w przypadku zgloszenia wlamania na konto PP, jak i przy platnosci karta (choc tutaj jeszcze zalezy jaka karta, bank i kraj, ale lepiej byc gotowym na najgorsze).

Jesli sprzedajesz cos z branz wysokiego ryzyka (masz duzo chargebackow i duzo klientow korzysta z kradzionych kart) to sa do tego odpowiednie firmy pomagajace w przytwarzaniu takich transakcji, ale wychodzi wtedy to dosc drogo (5-10% albo wiecej).

Co do kryptowalut jest to jak najbardziej dobre rozwiazanie, ale raczej jesli:

a) masz dobre ceny w porownaniu z konkurencja
b) sprzedajesz produkty uslugi dosc pozadane, ze ktos niekorzystajacy wczesniej z BTC mialby ochote je wczesniej zakupic
c) j.w. pozadane w srodowisku uzytkownkow kryptowalut

Wazne tylko jesli sa to przedmioty wirtualne o wiekszej wartosci (>$1000) to poczekac az transakcja bedzie 1 blok gleboko (srednio ok. 10 minut), albo przyjmowac platnosci przez posrednika za free np. Bitpay, oni moga sprzedac Twoje BTC i wyslac Ci pieniadze na konto bankowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wygasła mi karta podpięta pod PP, więc podpiąłem nową i zauważyłem dziwną rzecz... Mam 2 blokady na karcie w dniu, w którym podpinałem kartę, każda na kwotę dokładnie 1zł i obie ze statusem "nierozliczona". Wtf? Wiem, że PP przy pierwszym podpięciu karty pobiera jakąś drobną kwotę, którą potem zwraca, ale nie przypominam sobie, żeby się coś takiego stało, gdy podpinałem kartę pod konto PP drugi raz... To babol jakiś czy to normalne, że od czasu do czasu coś takiego robią i nie ma się co martwić, bo i tak zwrócą kasę po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Zbliżam się do limitu rocznego jakim jest 1900 euro. Zapewne nie długo przyjdzie mi prośba o nadesłanie skanu dowodu osobistego i dokumentów potwierdzających tożsamość. No ale nie o tym mowa.
Bardziej chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was korzysta z Paypala na duże kwoty i przez dłuższy okres czasu ? W internecie trąbi o problemach z tym dostawcą a im więcej pieniędzy mam na tym koncie tym bardziej się denerwuje. Czy ten usługodawca na pewno jest bezpieczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys nie trzymal tam za duzo kazdy w danym momencie i zeby paypal nie mial mozliwosci sciagniecia Ci wiele (czyli oddzielne konto lub karta przypisana do konta gdzie nie duzo nie mozna stracic), ale jesli duzo handlujesz to moze wymagac, abys utrzymywal iles srodkow na koncie PP w danym momencie w razie gdyby pojawialy sie chargebacki.

Jak sie pojawiaja chargebacki to PP staje duzo czesciej po stronie kupujacych, a nie sprzedajacych, a jak cos im sie nie spodoba to moga nawet na 180 dni zamrozic srodki.

Oczywiscie to sa najczarniejsze scenariusze, z ktore niekoniecznie Ci sie musza przytrafiac, ale pisze na co byc w razie czego gotowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Chargebacki raczej u mnie nie wystąpią, nie prowadzę sprzedaży a dochód uzyskuje od osób dla których świadczę usługi z grafiki 3D. Wszystkie wpłaty są w obcej walucie.
Co do rady, żeby tak dużo nie trzymać, to postaram się do niej zastosować. Teraz jeszcze chciałbym chwile poczekać na lepsze kursy. Czy w takiej sytuacji jak teraz, gdzie nie prowadzę sprzedaży, przychód uzyskuje głównie od jednej osoby(stała współpraca) masz dla mnie jeszcze jakieś rady ? Czego się obawiać, itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadnych wiecej rad nie mam, poza oczywista ostroznoscia, aby nie miec zadnego malware na urzadzeniach (+ wifi zabezpieczone, router bez backdoorow, najlepiej z wylaczona opcja zdalnej kontroli jesli jest wlaczona), z ktorych korzysta sie do finansow (konta bankowe, paypal, kryptowaluty, etc.).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu korzystam z paypala. Zazwyczaj to drobne płatności związane z kupnem gier (humble bundle i tym podobne gry z promocji). Ostatnio dostałem info na maila bym potwierdził swój rachunek bankowy w systemie paypal. Zazwyczaj do tematów związanych z bankowością podchodzę ostrożnie, gdyż do końca się w temacie nie rozeznaje i nie jestem na bieżąco. I nie wiem czy jest to wymóg konieczny do dalszego korzystania z usług PP czy po prostu sposób na wyciągnięcie danych od użytkowników? Ktoś jest w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 12:39, DarkWolf_PL napisał:

@up Konto bankowe potwierdzasz jedynie bezpośrednio ze strony paypala. Nie próbuj wchodzić
w żadne linki z maila, prawdopodobnie jest to próba wyłudzenia danych.


Tyle to wiem, chyba się nie zrozumieliśmy :) Chodzi mi o to czy potwierdzenie jest konieczne i w jakim celu ono jest. Do tej pory paypal bez problemu zasysał kasę z mojego konta bankowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować