Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Jakiś czas temu postanowiłem zarejestrować się w bodaj najpopularniejszym na świecie systemie płatności on-line: PayPal. Nie korzystałem dotychczas z niego, bo nie miałem takiej potrzeby. Niedawno pojawiła się polska wersja tegoż serwisu, która zaskoczyła mnie solidnym przygotowaniem i dobrym zapleczem obsługi klienta. Karty kredytowej nie posiadam, ale firma nie zapomniała o Polakach, wśród których nadal przeważają zwykłe rachunki bankowe i umożliwiła im rejestrowanie tychże, aby móc sobie płacić w zagranicznych sklepach bez posiadania plastikowych pieniędzy.

Co sądzicie na temat polskiego PayPala? Jeszcze nie korzystałem z niego, ale po lekturze umowy widać, że poważnie podchodzą do pracy a i sam dział pomocy robi wielkie wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Przydatna rzecz... Chcesz coś kupić, a nie masz jak. Teraz się to wreszcie zmieniło :)
Czy mógłbyś dać linka do tej umowy itp.? Poczytałbym sobie... Dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, daj namiary na jakiś opis, bo jeszcze niedawno TRZEBA było mieć kartę kredytową (której nie mam, bo mi nie jest potrzebna) żeby się zarejestrować na PayPal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe podbicie. Czy jest możliwe faktycznie zarejestrowanie przez kartę płatniczą (niekredytową)? Jak taka płatność wygląda przy używaniu eBay kupując zagranicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 19:46, DragonLord napisał:

Małe podbicie. Czy jest możliwe faktycznie zarejestrowanie przez kartę płatniczą (niekredytową)?
Jak taka płatność wygląda przy używaniu eBay kupując zagranicą?


Kupujesz wszystko co chcesz, lecz nie płacisz używając karty tylko płacisz adresem mailowym Używam PayPal od 2001 roku i transakcje międzynarodowe są natychmiastowe (przelew, konwersja waluty i płatność).

Jeśli sprzedający w serwisie eBay oferuje możliwości płatniczej PayPal i wysyłki za granice to możesz kupić bez problemu. W 95% stracisz dużo na koszcie przesyłki z USA do Polski.

Aby otworzyć konto PayPal potrzebujesz konto w banku i kartę KREDYTOWĄ. Transakcje są ubezpieczane do wysokości 1500.00zl.

Jeżeli potrzebujesz pomocy to napisz a postaram się pomoc. Zachęcam także innych posiadaczy PayPal do przyłączenia się do rozmowy, porad i tp.

20071211051310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 05:17, NintendoPassion napisał:

Aby otworzyć konto PayPal potrzebujesz konto w banku i kartę KREDYTOWĄ. Transakcje są ubezpieczane do wysokości 1500.00zl.


Oj, chyba już dawno nie widziałeś panelu rejestracyjnego. Ja nie posiadam karty kredytowej, a normalnie opłacam rachunki. Teraz (od bodajże września) możesz płacić zwykłą kartą bankomatową. PayPal wysyła zapytanie do banku, a ten w ciągu kilku sekund reaguje (nawet w niedzielę), tak ja ma to miejsce w przypadku karty kredytowej.
Opłata za aktywację pełną wynosi 6,5 PLN, przy czym kwota ta jest zwracana podczas pierwszego przelewu(!!). Czyli płacisz tylko 1 złoty na miesiąc. Cały serwis jest przyjemny i intuicyjny w obsłudze i, co najważniejsze, łatwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 09:13, greg_f napisał:

> Aby otworzyć konto PayPal potrzebujesz konto w banku i kartę KREDYTOWĄ. Transakcje
są ubezpieczane do wysokości 1500.00zl.

Oj, chyba już dawno nie widziałeś panelu rejestracyjnego. Ja nie posiadam karty kredytowej,
a normalnie opłacam rachunki. Teraz (od bodajże września) możesz płacić zwykłą kartą bankomatową.
PayPal wysyła zapytanie do banku, a ten w ciągu kilku sekund reaguje (nawet w niedzielę), tak
ja ma to miejsce w przypadku karty kredytowej.
Opłata za aktywację pełną wynosi 6,5 PLN, przy czym kwota ta jest zwracana podczas pierwszego
przelewu(!!). Czyli płacisz tylko 1 złoty na miesiąc. Cały serwis jest przyjemny i intuicyjny
w obsłudze i, co najważniejsze, łatwy :)


O to super i lepiej jeszcze niż myślałem, dzięki za informacje. Jak widzisz nie jestem wstanie wiedzieć wszystkiego, a twoja informacja pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 13:17, NintendoPassion napisał:

O to super i lepiej jeszcze niż myślałem, dzięki za informacje. Jak widzisz nie jestem wstanie wiedzieć wszystkiego, a twoja informacja pomaga!


Nie ma sprawy. Wiem, że kiedyś trzeba było posiadać kartę kredytową, ale to w polskich warunkach by się nie sprawdziło. A tak zdobędą o wiele więcej klientów.
Sam serwis jest chyba jednym z nielicznych tak przyjemnych w obsłudze. Jedyna konkurencja, to chyba AllPay, ale jest hmmm... męczący?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 13:26, greg_f napisał:

> O to super i lepiej jeszcze niż myślałem, dzięki za informacje. Jak widzisz nie jestem
wstanie wiedzieć wszystkiego, a twoja informacja pomaga!

Nie ma sprawy. Wiem, że kiedyś trzeba było posiadać kartę kredytową, ale to w polskich warunkach
by się nie sprawdziło. A tak zdobędą o wiele więcej klientów.
Sam serwis jest chyba jednym z nielicznych tak przyjemnych w obsłudze. Jedyna konkurencja,
to chyba AllPay, ale jest hmmm... męczący?
Pozdrawiam.


PayPal (choć jest to serwis eBay) to jednak zaoszczędziłby klientom MASE pieniędzy i problemów. A choć brzmi to jakbym go promował, to rzeczywiście ma dopracowane prawie wszystko na 5+ AllPay nie znam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, następne - przy opcji tworzenia konta jest kilka opcji, osobiste, specjalne i coś jeszcze z wyższej półki. Przy "specjalnym" jest zaznaczone "narzędzia eBay" (przy osobistym już nie). Czy to oznacza, że z osobistego nie mogę płacić kontem w eBayu, czy może te "narzędzia" odnoszą się do czegoś innego?
A po drugie - na PayPay "przelewasz" pieniądze z karty, czy może PayPay za każdym razie automatycznie pobiera z karty określoną ilość gotówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś tego pewien? Mam założone konto, jednak moją kartę płatniczą odrzuca. W opcjach jest tylko "dodaj kartę kredytową". Prawdopodobnie mógłbym używać konto, gdyby ktoś inny na nie wpłacił pieniądze z innego konta PayPal. Bo wpłacanie pieniędzy z rachunku bankowego jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:59, DragonLord napisał:

Ok, następne - przy opcji tworzenia konta jest kilka opcji, osobiste, specjalne i coś jeszcze z wyższej półki. Przy "specjalnym" jest zaznaczone "narzędzia eBay" (przy osobistym już nie). Czy to oznacza, że z osobistego nie mogę płacić kontem w eBayu, czy może te "narzędzia" odnoszą się do czegoś innego?


Wybierz osobiste. Potem możesz rozszerzyć zakres o dodatkowe opcje. U mnie koszt poszerzenia konta o brak limitów i możliwość obsługi PayPal wyniósł 6,50 PLN. Przy czym przy pierwszej transakcji zwrócili mi tą kwotę.

Dnia 11.12.2007 o 17:59, DragonLord napisał:

A po drugie - na PayPay "przelewasz" pieniądze z karty, czy może PayPay za każdym razie automatycznie pobiera z karty określoną ilość gotówki?


Samo pobiera kwotę. Ja w normalny sposób dodałem swoją kartę. Musisz mieć konto on-line. Ja mam jedno w Inteligo, a drugie w ING i normalnie zarejestrowało mi kartę płatniczą, na obydwóch. Pisze Dodaj kartę kredytową, ale normalnie możesz dodać zwykła kartę płatniczą. Postępuj zgodnie z instrukcją. Musisz mieć Visę albo Maestro innych zwykłych póki co nie przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, PayPal jednak nie akceptuje każdej karty płatniczej, jedynie te, które mają możliwość płatności via internet (czyli zachowują się jak karty kredytowe). Taką kartą jest np. Visa Electron Inteligo, o ile się orientuję to też karty mBanku. Wymagane było przy rejestracji podanie numeru CVV karty (ostatnie trzy cyfry na odwrocie, nie każda karta płatnicza to miała).
Tak było przynajmniej w chwili, gdy ja zakładałem "rachunek" PayPalowy, czyli daaawno temu (gdy o polskiej wersji serwisu mogliśmy tylko marzyć).

"Narzędzia eBay" są dla masowych sprzedawców z eBaya, ułatwiają im kontakt z klientem. Dla szarego usera jest to opcja mało przydatna, spokojnie wystarcza konto osobiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 23:22, Krejt napisał:

ciach<


Obecnie PayPal jest akceptowany przez coraz więcej firm w USA. Jest to jednak bardzo przydatne narzędzie. Warto mieć, choć fakt, prowizje są wysokie, ale nic nie ma za darmo niestety. Co do kart kredytowych to masz racje. Kod CVV musi być. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wysłałem na swojego PayPala próbnie 50 groszy. Po dwóch dniach zostały one zaktualizowane na moim koncie PP. Ale tabelka na stronie wygląda tak:
Złoty polski (Podstawowy): 0,50 PLN
Dolar amerykański: $0,00 USD
Bieżąca suma łączna w walucie PLN: 0,50 PLN

Tzn. żeby mieć dolary na koncie PayPal muszę wpłacić w dolarach czy podczas transakcji wychodzącej, jeżeli wpiszę np. 20$ to przeliczy mi?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie tylko trzeba mieć we własnym banku dodatnie saldo jeżeli chcesz sobie nabić środki
na PayPal''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne? :D Ja na miejscu PayPala też bym nie pozwalał dodać środków z konta o ujemnym saldo bo wtedy bezpośrednio na siebie się zwala winę za debet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 09:13, greg_f napisał:

Opłata za aktywację pełną wynosi 6,5 PLN, przy czym kwota ta jest zwracana podczas pierwszego
przelewu(!!). Czyli płacisz tylko 1 złoty na miesiąc. Cały serwis jest przyjemny i intuicyjny
w obsłudze i, co najważniejsze, łatwy :)


No właśnie tu utknąłem...

Wprowadź 4-cyfrowy kod PayPal, który znajduje się na wyciągu z rachunku karty, aby poddać się weryfikacji i usunąć limity.


Tylko że ja nie mam żadnego numeru na wyciągu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:21, Deejay napisał:

Tylko że ja nie mam żadnego numeru na wyciągu... :/


Musisz poczekać, aż PayPal zwróci się do banku z prośbą o zaktualizowanie transakcji. Jeżeli to nastąpi, to wtedy w Historii rachunku, w Ostatnich transakcjach (mogą wystąpić pokrewne nazwy, w zależności od banku) będziesz miał widoczne coś w tym stylu:

"2008-03-17 1554 Kwota operacji: 6.50 PLN|
3313PAYPAL–*EXPUSE 35314369001 GB|
Data wykonania: 2008-03-14|
Karta nr: 0091|
Zwrot płatności karta|
+6,50"

Jak widzisz, w Inteligo czekałem na to 2 doby (zobacz data transakcji - data księgowania). A jeżeli Ty dokonałeś transakcji/uwierzytelnienia przed weekendem, to może to się przeciągnąć aż do poniedziałku. Pomimo że na rachunku masz pobraną kwotę (PayPal pobiera kwotę tak jakby był kartą kredytową) to w historii może jeszcze nie widnieć. Mam nadzeiję, że pomogłem. Pozdrawiam.

EDIT: Może niedokładnie tak to wyglądać, ale zobaczysz ten numer w Historii rachunku - gwarantuję. Potrzeba cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować