Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

To było lekko z tydzień temu :/


hehe właśnie chciałem Ci skopiować co mam w tytule przelewu i wszedłem na konto swoje, a tu nr autoryzacyjny się pojawił ;D

czyli po problemie dzięki za pomoc

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do końca odpowiedni temat, ale to tylko jedno, małe pytanie - chcąc zapłacić kartą na jednym z brytyjskich portali wysyłkowych zostałem poproszony o podanie "name on card". Czy chodzi tu o moje nazwisko, które widnieje na karcie czy może o któryś z tych skomplikowanych ciągów liczb? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Kiedyś tak sobie założyłem konto na paypalu, i tak sobie istniało. Potem otrzymałem wiadomość o jakiejś transakcji na 1800 zł ponad, której wcale nie robiłem ( ! ), i że PayPal uznał tą transakcję za podejrzaną, przez co ją wycofał. Stwierdziłem że mam dość tych cyrków, chciałem usunąć konto... ale mam debet 30 zł !? Wogóle nie wiem za co, prowadzenie konta jest przecież bezpłatne... o co chodzi?
Edit : Konto mam nieaktywne oczywiście, żadnej karty ani nic nie dodawałem - było poprostu założone. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... o co chodzi?

Dnia 09.01.2009 o 09:52, Pernia napisał:

Edit : Konto mam nieaktywne oczywiście, żadnej karty ani nic nie dodawałem - było poprostu
założone. Pomocy.


Jedyna możliwość to kontakt z przedstawicielami PayPal i zgłoszenie reklamacji...
Ja tak bym zrobił.
A brata/siostry nie masz? Może ktoś ci narobił kaszany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 11:38, Andreal napisał:

... o co chodzi?
> Edit : Konto mam nieaktywne oczywiście, żadnej karty ani nic nie dodawałem - było
poprostu
> założone. Pomocy.

Jedyna możliwość to kontakt z przedstawicielami PayPal i zgłoszenie reklamacji...
Ja tak bym zrobił.
A brata/siostry nie masz? Może ktoś ci narobił kaszany :P

Napisałem do nich, mówią mi że mam zgłosić nieautoryzowaną transakcję, tylko że w transakcjach nie mam nic, ani w kwotach które wysyłałem, ani jak odbierałem... nie wiem o co chodzi, coprawda jestem nieletni, ale paypala zakładałem tak sobie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 11:44, Pernia napisał:

co prawda jestem nieletni, ale paypala zakładałem tak sobie :p


W takim razie w jaki sposób założyłeś konto, jakim dokumentem się posługiwałeś, jakimi danymi, jaką kartę powiązałeś z kontem?
Jeżeli posłużyłeś się cudzym (lub zmyślonym) dowodem tożsamości, możesz mieć problem. Jakie mogą być tego konsekwencje, nie mam pojęcia... W takim wypadku najlepiej wpłacić co jest do wpłacenia i zapomnieć o sprawie.

Jeszcze jedno, nie baw się poważnymi rzeczami, bo PayPal to nie forum internetowe, kiedyś możesz się na czymś takim przekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:10, Andreal napisał:

> co prawda jestem nieletni, ale paypala zakładałem tak sobie :p

W takim razie w jaki sposób założyłeś konto, jakim dokumentem się posługiwałeś, jakimi
danymi, jaką kartę powiązałeś z kontem?
Jeżeli posłużyłeś się cudzym (lub zmyślonym) dowodem tożsamości, możesz mieć problem.
Jakie mogą być tego konsekwencje, nie mam pojęcia... W takim wypadku najlepiej wpłacić
co jest do wpłacenia i zapomnieć o sprawie.

Jeszcze jedno, nie baw się poważnymi rzeczami, bo PayPal to nie forum internetowe, kiedyś
możesz się na czymś takim przekręcić.


Podawałem fikcyjne dane, tylko imię i nazwisko swoje, prawdziwe. Mam zgłosić nieautoryzowane transakcje na koncie, mam 5 transakcji niewiadomo skąd, lecz jak chce podać je, to w tabelce mam tylko jedną, wycofaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 12:16, Pernia napisał:

Podawałem fikcyjne dane, tylko imię i nazwisko swoje, prawdziwe. Mam zgłosić nieautoryzowane
transakcje na koncie, mam 5 transakcji niewiadomo skąd, lecz jak chce podać je, to w
tabelce mam tylko jedną, wycofaną.


W takim razie w jaki sposób chcesz zgłosić reklamację?
Jeżeli będziesz musiał potwierdzić swoje dane w jaki sposób to zrobisz? Dając fikcyjny numer dowodu? Zastanów się czy warto w to włazić... I tak sobie myślę, w jaki sposób byś zapłacił te 30 zł jakbyś faktycznie musiał? Fikcyjną kartą z fikcyjnego konta? Ech... ciężki przypadek, jeżeli faktycznie wszystko masz fikcyjne to po prostu daruj sobie zgłaszanie czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:21, Andreal napisał:


> Podawałem fikcyjne dane, tylko imię i nazwisko swoje, prawdziwe. Mam zgłosić nieautoryzowane

> transakcje na koncie, mam 5 transakcji niewiadomo skąd, lecz jak chce podać je,
to w
> tabelce mam tylko jedną, wycofaną.

W takim razie w jaki sposób chcesz zgłosić reklamację?
Jeżeli będziesz musiał potwierdzić swoje dane w jaki sposób to zrobisz? Dając fikcyjny
numer dowodu? Zastanów się czy warto w to włazić... I tak sobie myślę, w jaki sposób
byś zapłacił te 30 zł jakbyś faktycznie musiał? Fikcyjną kartą z fikcyjnego konta? Ech...
ciężki przypadek, jeżeli faktycznie wszystko masz fikcyjne to po prostu daruj sobie zgłaszanie
czegokolwiek.

karty kredytowej żadnej nie dawałem, mam nieaktywne konto, mam tylko imię podane! Proszę was pomóżcie, bo teraz się naprawdę boje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 12:23, Pernia napisał:

karty kredytowej żadnej nie dawałem, mam nieaktywne konto, mam tylko imię podane! Proszę
was pomóżcie, bo teraz się naprawdę boje !


Tak jak pisałem, jeżeli dane są nieaktualne (fikcyjne) nie zawracaj sobie tym głowy, zwłaszcza, że nawet jak chcieliby ściągnąć z ciebie opłatę, nie mają żadnych namiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:26, Andreal napisał:


> karty kredytowej żadnej nie dawałem, mam nieaktywne konto, mam tylko imię podane!
Proszę
> was pomóżcie, bo teraz się naprawdę boje !

Tak jak pisałem, jeżeli dane są nieaktualne (fikcyjne) nie zawracaj sobie tym głowy,
zwłaszcza, że nawet jak chcieliby ściągnąć z ciebie opłatę, nie mają żadnych namiarów.


Oki. to gdzie mogę zmienić imię, nazwisko i pocztę? Poprostu dam sobie z tym spokój i żeby mi już nic nie wysyłali, coprawda teraz z nimi korespunduje, ale niech sobie piszą na berdyczów. Danych nie podawałem nigdy prawdziwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2009 o 12:27, Pernia napisał:

Oki. to gdzie mogę zmienić imię, nazwisko i pocztę? Poprostu dam sobie z tym spokój i
żeby mi już nic nie wysyłali, coprawda teraz z nimi korespunduje, ale niech sobie piszą
na berdyczów. Danych nie podawałem nigdy prawdziwych.


A co ci da zmiana, przecież dane są przechowywane u nich na serwerze, te stare i te nowe, osób o twoim imieniu i nazwisku na pewno w Polsce jest trochę, a pocztę pewnie też masz na fikcyjnych danych.
I pomyśl następnym razem dwa razy zanim coś zrobisz, to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:32, Andreal napisał:


> Oki. to gdzie mogę zmienić imię, nazwisko i pocztę? Poprostu dam sobie z tym spokój
i
> żeby mi już nic nie wysyłali, coprawda teraz z nimi korespunduje, ale niech sobie
piszą
> na berdyczów. Danych nie podawałem nigdy prawdziwych.

A co ci da zmiana, przecież dane są przechowywane u nich na serwerze, te stare i te nowe,
osób o twoim imieniu i nazwisku na pewno w Polsce jest trochę, a pocztę pewnie też masz
na fikcyjnych danych.
I pomyśl następnym razem dwa razy zanim coś zrobisz, to nie boli.

Czyli poprostu mam dać sobie spokój i ignorować ich maile ? nie ma szans jakoś rozwiązać tej sprawy, zebym miał spokój ?
Edit: Z tym że miasto podałem prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:34, Pernia napisał:

nie ma szans jakoś rozwiązać
tej sprawy, zebym miał spokój ?


Po pierwsze, tnij cytaty, a wracając do tematu: jak chcesz rozwiązać coś, co tak faktycznie nie istnieje? I po co zaczynałeś? Ja dałem tylko poradę, nie wiedząc, że konto założyłeś sobie "dla jaj"
Filtruj ich maile i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:37, Andreal napisał:

> nie ma szans jakoś rozwiązać
> tej sprawy, zebym miał spokój ?

Po pierwsze, tnij cytaty, a wracając do tematu: jak chcesz rozwiązać coś, co tak faktycznie
nie istnieje? I po co zaczynałeś? Ja dałem tylko poradę, nie wiedząc, że konto założyłeś
sobie "dla jaj"
Filtruj ich maile i po kłopocie.

No tak, ale przecież jakbym tam zgłosił nieautoryzowaną transakcję, to tam było napisane że jeżeli śledztwo wykaze, że transakcje były nieautoryzowane to zwrócą mi kasę na konto. Albo nie mógłbym im wpłacić poprostu tych 30 zł? Konto w banku swoje mam, mimo że pełnoletni nie jestem, bo przeciez da się takie założyć. Jeżeli bym zrobił z niego przelew to byłoby po kłopocie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim banku są ostrzeżenia o fałszowaniu ich strony logowania do konta i fałszywych e mailach aby np. podać hasło. Sądzę, że w paypalu też będą podobne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 12:40, Pernia napisał:

Konto w banku swoje mam, mimo że pełnoletni
nie jestem, bo przeciez da się takie założyć. Jeżeli bym zrobił z niego przelew to byłoby
po kłopocie ?


Hm, w przelewie miałbyś automatycznie podane swoje dane osobowe z jakimi jest powiązane konto, a te dane nie zgadzałyby się z danymi konta paypal. A to daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 13:12, Pernia napisał:

to mógłbym np podać prawdziwe dane na paypalu, przelać kwotę, usunąć konto i dać sobie
spokój ?


Jak chcesz zostawić bez reakcji transakcje, które ,bardzo prawdopodobne ,były zwykłym praniem brudnych pieniędzy bez reakcji z twojej strony, pozwalając, żeby przepłynęły przez konto z fałszywymi danymi osobowymi, dodatkowo płacąc prowizję za taką operację to droga wolna, płać i kasuj konto. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 15:38, Mistic napisał:

> to mógłbym np podać prawdziwe dane na paypalu, przelać kwotę, usunąć konto i dać
sobie
> spokój ?

Jak chcesz zostawić bez reakcji transakcje, które ,bardzo prawdopodobne ,były zwykłym
praniem brudnych pieniędzy bez reakcji z twojej strony, pozwalając, żeby przepłynęły
przez konto z fałszywymi danymi osobowymi, dodatkowo płacąc prowizję za taką operację
to droga wolna, płać i kasuj konto. :-)

gubie się... to co mi radzisz zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować