Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2011 o 15:00, Adamantium napisał:

Czy PayPal jest całkowicie darmowy? Nie trzeba uiszczać opłat np. za prowadzenie konta?


Tak jest darmowy, płacisz tylko prowizję od przelewów, które odbierasz.

***


Pewna osoba z Australii zauważyła na Allegro moją aukcje z grą, napisała do mnie po angielsku, po przeprowadzeniu z tą osobą rozmowy sprzedałem jej tę grę, bo zaproponowała bardzo przyzwoitą cenę. Dostałem przelew paypal, napisałem do tej osoby, że brakuje jeszcze kilkadziesiąt złoty, bo po przeliczeniu AUD na PLN wyszło za mało złotówek, to mi bez problemu dopłaciła pieniądze. Ja pieniądze od razu wypłaciłem z paypala na konto bankowe i mam pytanie, bo coś to za pięknie wszystko wygląda - czy może taka osoba cofnąć przelew? Coś kiedyś czytałem to chyba może np. zgłosić, że konto jej ukradli, albo że to nie ona przelewała, ale co ja wtedy zrobię skoro towar wysłałem już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to jesli nie masz pieniedzy na PP i kupujacy cofnie przelew (zglosic moze, ze nie dostarczyles produktu lub ze ukradziono mu konto) to bedziesz miec tylko debet. Wtedy moga Cie zaczac straszyc firmy windykacyjne, ale nie ma sie czym przejmowac:
http://www.screw-paypal.com/faq.html#19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad założeniem konta na PP i mam kilka pytań odnośnie tego.
1. Czy prowadzenie takiego konta nic nie kosztuje?
2. Czy nie popierane są żadne dodatkowe opłaty od zakupów?
3. Czy pieniądze na PP przelewa się tak jak w innych bankach?
4. Czy jest to całkowicie zintegrowane z Ebay''e,?
Pytam, ponieważ zastanawiam się nad zakupami na Ebayu i chciałbym wiedzieć, czy nie muszę osobiście pisać do osoby u której coś kupię, czy PP załatwia wszystko tj. podanie moich danych do wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z PayPalem. Dałem kartę kredytową, potwierdziłem ją, zmieniłem hasło i pytania pomocnicze, czyli wszystkie kroki zrobiłem i powinno być zweryfikowane i... niby takie jest, ale jednocześnie mam ograniczony dostęp. Zresztą widać to na screenie w załączniku.
Mam po prostu czekać czy jednak trzeba coś jeszcze zrobić?

20120620205319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak. stworzylem konto paypal dla diablo 3 ale w nastepnym kroku gdy chcialem podpiac swoja karte kredytowa z PKO BP paypal odrzucil moja karte, czy to moj bank odrzucal juz nie wiem. nie dalo sie podpiac a bez tego nie da rady polaczyc konta paypal z kontem bnet tak ??

jakie rozwiazanie ?

edit: dokladnie to brzmi tak: Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powodów odrzucenia karty, skontaktuj się z działem obsługi klienta wystawcy karty kredytowej. Możesz ewentualnie spróbować dodać inną kartę kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 17:23, Malevyn napisał:

sprawa wyglada tak. stworzylem konto paypal dla diablo 3 ale w nastepnym kroku gdy chcialem
podpiac swoja karte kredytowa z PKO BP paypal odrzucil moja karte, czy to moj bank odrzucal
juz nie wiem. nie dalo sie podpiac a bez tego nie da rady polaczyc konta paypal z kontem
bnet tak ??

jakie rozwiazanie ?


Nie wiem czy to to, ale może trafiłem.

U siebie w mBanku też nie mogłem korzystać z karty kredytowej (izzy konto) i myslałem, że się nie da. Okaząło się, że musiałem się zalogować na konto internetowe i poszukać opcji "Szczegóły karty" i zmienić pole "Transakcji internetowych" z domyślnego 0 na dowolną kwotę, np 1000zł. Nie wiem jak jest z PKO, ale poszukaj takiego czegoś.

BTW. Mój problem jest już nieważny, poradziłem sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm loguje sie na swoje konto internetowe iPKO i w zakladce karty jest napisane iz nie posiadam zadnych kart obslugiwanych w iPKO. a mam jedna w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na pewno Twoja karta umożliwia płacenie przez Internet? Ma kod CVV2 (trzy cyfry obok pola na podpis posiadacza karty, jak tego nie ma, to klops)? To karta kredytowa czy debetowa (z kredytową nie powinno być problemu, debetówki nie wszędzie uznają - choć akurat PP nie robi tu problemu - poza tym czasami niektórych kart nie chcą niektóre sklepy/usługodawcy przyjmować na zasadzie "bo nie i już")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to debetowka. i jest ten trzy cyfrowy kod. a co to znaczy ze karta umozliwia placenie przez internet ? do placenia przez internet do tej pory uzywalem wylacznie konta internetowego iPKO. wplacalem w banku na konto kase i potem przelewalem, nie potrzebna mi byla karta. jedynie do bankomatu, ale nigdy nie wyplacalem kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 20:30, Malevyn napisał:

to debetowka. i jest ten trzy cyfrowy kod. a co to znaczy ze karta umozliwia placenie
przez internet ?

Normalnie - w jakimkolwiek sklepie internetowym jako typ płatności można wybrać kartę, wpisać jej dane, 20 sekund i pieniążki lądują u sprzedawcy. Ja tak zawsze opłacam prepaidy do WoW-a, gry na steamie i wszystko inne co chcę dostać od razu a nie czekać 5 godzin na zaksięgowanie przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wplata pieniedzy na konto to kwestia kilku minut, to samo przelew przez internet. po dokonaniu przelewu np na keye.pl pieniadze wplywaja w ciagu 5 minut. nie trzeba czekac godzinami jak mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 17:36, Malevyn napisał:

hmm loguje sie na swoje konto internetowe iPKO i w zakladce karty jest napisane iz nie
posiadam zadnych kart obslugiwanych w iPKO. a mam jedna w portfelu.

Przejdź się do oddziału i zapytaj się dlaczego. To chyba jedyna opcja. Przy okazji możesz poprosić o zwiększenie limitu na transakcje internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:40, Malevyn napisał:

wplata pieniedzy na konto to kwestia kilku minut, to samo przelew przez internet. po
dokonaniu przelewu np na keye.pl pieniadze wplywaja w ciagu 5 minut. nie trzeba czekac
godzinami jak mowisz.


A to akurat zależy od banku. W moim (Multibank) to 3-4 razy dziennie tylko przelewy idą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie pomocy.

Sprzedałem przedmiot za 250 funtów w serwisie ebay.co.uk, pewna osoba z Izraelu dokonała zakupu.

Płatność została na 21dni zablokowana ze względów bezpieczeństwa.

Przedmiot niby mam normalnie wysłać i jak kupujący nie złoży w ciągu 21dni żadnego sporu itp. to wtedy dadzą mi tę płatność, a teraz ma status oczekująca.

Czy to nie żaden kit? Mam wysłać normalnie i się nie obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 20:43, Nieznajomosc napisał:

Płatność została na 21dni zablokowana ze względów bezpieczeństwa.


Przez Paypala rozumiem? Jest to normalne. Pamietaj tylko, aby miec dowody wysylki (list przewozowy etc.), aby w razie czego miec potwierdzenie. Choc i tak mimo tego czesto w razie oszustwa PP staje po stronie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choc i tak mimo tego czesto w

Dnia 29.07.2012 o 21:00, kuba9876543210 napisał:

razie oszustwa PP staje po stronie klienta.


Tak oczywiście przez paypala została zablokowana.

Potwierdzenie będę miał z poczty.

Więc wyślę to jutro i mam nadzieję, że będzie okej, bo 250 funtów to nie taka mała sumka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować