Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil1795

SpellForce 2 Temat ogólny

413 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 18:37, Pavlo93 napisał:

Czy warto kupić Spellforce 2 + dodatek. Czy gra wam sie podoba? Prosze o odpowiedzi.

Najważniejsze pytanie; grałeś w jedynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:37, Pavlo93 napisał:

Czy warto kupić Spellforce 2 + dodatek. Czy gra wam sie podoba? Prosze o odpowiedzi.

W temacie o Spellforce znajdziesz pewnie tylko osoby, którym gra się podoba ;) W każdym razie jeśli nie grałeś w jedynkę i nie wiesz czego się po tej grze spodziewać polecam demo, tu masz podane dostępne mirrory: http://spellforce.jowood.de/sf2/?lang=en&rid=1415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 19:17, chojrak96 napisał:

> Czy warto kupić Spellforce 2 + dodatek. Czy gra wam sie podoba? Prosze o odpowiedzi.

Najważniejsze pytanie; grałeś w jedynkę?

Nie nie grałem w jedynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 18:37, Pavlo93 napisał:

Czy warto kupić Spellforce 2 + dodatek. Czy gra wam sie podoba? Prosze o odpowiedzi.


Jak dla mnie - zdecydowanie tak. Gra jest mniej więcej równo podzielona na RPG-RTS. Są w niej etapy, w których sterujesz tylko bohaterami (IMO najlepsze), ale też takie, w których trzeba wytworzyć dużą armię. I to chyba jest największą wadą gry, bo trwa to baardzo długo i na dłuższy czas nudzi. A to i tak jest krótsze niż w jedynce... :) Jeśli lubisz RPG, to znajdziesz tam ''ubieranie'' i rozbudowany rozwój bohaterów, drużynę, która pod koniec gry może zmieść armię wroga z niewielką pomocą jednostek (podobnie jak w HoMM IV), dużo przedmiotów +20 do siły i zręczności :), wiele zadań pobocznych i jak dla mnie niezłą fabułę. Jeśli wolisz RTS znajdziesz w grze trzy rożne armie po trzy rodzaje sił (także w kampanii) plus jedna w dodatku, mozolne rozbudowywanie baz, IMO dużo zróżnicowanych jednostek, a w tym naprawdę znakomici tytani. Spellforce jest długi, szczególnie jeśli lubisz mieć pewne zwycięstwo i zrobione wszystkie zadania :]. Po Twoim awatarze wnioskuję, że lubisz Warcrafta 3. Ja byłem obiema grami zachwyconymi, bo po prostu lubię RTS-y i rozbudowaną fabułę w grach.
W tej chwili moim zdaniem dobrym wyborem będzie Spellforce Universe z platynowej kolekcji. Sam bym wziął, gdybym nie miał już oddzielnie :). Jedynka jest bardziej nastawiona na RTS, jest mniej zadań pobocznych, NPCów (tak to się pisze?) i etapów z samymi bohaterami.
Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 22:07, Pavlo93 napisał:

> > Czy warto kupić Spellforce 2 + dodatek. Czy gra wam sie podoba? Prosze o odpowiedzi.

>
> Najważniejsze pytanie; grałeś w jedynkę?
Nie nie grałem w jedynke.

Uwielbiam tą grę, więc mogę ci ją jedynie polecić. Raylin i Zbyszlaw już ci zresztą powiedzieli co i jak. Też radzę kupić ci Spellforce Universe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:51, Pavlo93 napisał:

Jednak decyduje sie na kupno spellforce 2 + dodatek z extraklasyki. Jak sądzicie czy
to dobry wybór?

Raczej tak, dosyć tanio, ja kupiłem z 100 zł, nie poszedł mi na sprzęcie i wyszło że będę w niego gdzieś za rok grał ;( Ino jakieś 80 zł stratny jestem, bo mógłbym poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:07, Draxvoxdor napisał:

Raczej tak, dosyć tanio, ja kupiłem z 100 zł, nie poszedł mi na sprzęcie i wyszło że
będę w niego gdzieś za rok grał ;( Ino jakieś 80 zł stratny jestem, bo mógłbym poczekać...


Może i zapłaciłeś więcej, ale wydanie masz na pewno znacznie lepsze niż to teraz z Extra Klasyki HIT. Ja sam bardzo żałuje, że nie kupiłem swego czasu tej gry w Złotej Kolekcji, ale też nie miałem wtedy odpowiedniego kompa i tak sie zastanawiałem aż obudziłem sie z przysłowiową ręką w nocniku. Dziś już niestety to wydanie jest chyba niedostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:51, Pavlo93 napisał:

Jednak decyduje sie na kupno spellforce 2 + dodatek z extraklasyki. Jak sądzicie czy
to dobry wybór?

Niezbyt dobry wybór. Ja na twoim miejscu kupiłbym najpierw pierwszą część, a potem drugą. A Spellforce Złota Edycja już nie sprzedają w eXtra klasyce. Więc lepszym wyborem byłoby Spellforce Universe. Od ciebie zależy co kupisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów SpellForce 2 to ja miałam niezłego rotfla jak ze 2 miesiące po zakupie premierówki dostałam SF2 jako bundle do karty graficznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:38, Fumiko napisał:

Co do zakupów SpellForce 2 to ja miałam niezłego rotfla jak ze 2 miesiące po zakupie
premierówki dostałam SF2 jako bundle do karty graficznej :D



No tak ale gry z kartami graficznymi są w języku angielskim i chyba nawet bez instrukcji chyba ze jest na płycie. Ale jeśli komuś nie przeszkadza angielski to pewnie żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:47, Thalanthas napisał:

No tak ale gry z kartami graficznymi są w języku angielskim i chyba nawet bez instrukcji
chyba ze jest na płycie. Ale jeśli komuś nie przeszkadza angielski to pewnie żaden problem.


Przynajmniej tej zasranej "Balladyny" nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 15:03, Fumiko napisał:

Przynajmniej tej zasranej "Balladyny" nie będzie.


hmm czyli w ogóle jej nie poprawili? nawet w tych najnowszych edycjach? (bodajże platynowa kolekcja, nie wiem, czy Spellforce: Universe też będzie w Polsce wydawany - może już jest, nie orientuję się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:03, Fumiko napisał:

Przynajmniej tej zasranej "Balladyny" nie będzie.

A mi się bardzo podoba to imię :) Jak inaczej mogłoby być przetłumaczone? Kołysanka? Okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:07, Azrathel napisał:

hmm czyli w ogóle jej nie poprawili? nawet w tych najnowszych edycjach? (bodajże platynowa
kolekcja, nie wiem, czy Spellforce: Universe też będzie w Polsce wydawany - może już
jest, nie orientuję się)


A pojęcia nie mam szczerze mówiąc... Ja mam premierówkę i nie przypominam sobie, żeby jakiś patch poprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:14, Zbyszlaw napisał:

A mi się bardzo podoba to imię :) Jak inaczej mogłoby być przetłumaczone? Kołysanka?
Okropne.


Pierwsza zasada tłumaczeń - imion i nazw własnych się nie tłumaczy, chyba, że absolutnie tego wymaga fabuła (vide Ulica Pokątna z Harry''ego Pottera, co zresztą jest prawdziwą perełką tłumaczeniową). Inaczej doszlibyśmy do tego, że bohaterka o imieniu Hanna zostanie "Łaskawą" a Gabriel "Siłą Boga" bo takie są znaczenia tych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 10:15, chojrak96 napisał:

> Jednak decyduje sie na kupno spellforce 2 + dodatek z extraklasyki. Jak sądzicie
czy
> to dobry wybór?
Niezbyt dobry wybór. Ja na twoim miejscu kupiłbym najpierw pierwszą część, a potem drugą.
A Spellforce Złota Edycja już nie sprzedają w eXtra klasyce. Więc lepszym wyborem byłoby
Spellforce Universe. Od ciebie zależy co kupisz :)


Na mojom decyzje wpływa brak kasy . SZKODA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 18:08, Pavlo93 napisał:


Na mojom decyzje wpływa brak kasy . SZKODA!!!!!!

No to radze ci pomału zbierać kaskę na Spellforce Złota Edycja, jeśli bardzo cię ciągnie do drugiej części lub Spellforce Universe. Warto zobaczyć jak wyglądała pierwsza część tej gry. Radze ci się jeszcze zastanowić. Polecam ci zagrać w demo obydwu części. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować