Zaloguj się, aby obserwować  
kill69

Problem z Excelem

24 postów w tym temacie

Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi, ale ja nie znam innej metody:
Można scalić komórki wyżej, no i ewentualnie niżej aby uzyskać taki efekt ;) Zaznaczasz dany obszar, klikasz prawym klawiszem ->Formatuj komórki->zakładka Wyrównanie-> zaznacz "Scalaj komórki", no i ok..

Mam nadzieję że to rozwiąże Twój problem, jak nie to srx..
Załączam obrazek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 16:18, Cieniek napisał:

Nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi, ale ja nie znam innej metody:
Można scalić komórki wyżej, no i ewentualnie niżej aby uzyskać taki efekt ;) Zaznaczasz dany
obszar, klikasz prawym klawiszem ->Formatuj komórki->zakładka Wyrównanie-> zaznacz
"Scalaj komórki", no i ok..

Mam nadzieję że to rozwiąże Twój problem, jak nie to srx..
Załączam obrazek:



Nie, nie chodzi o to aby w obrębie jednej kolumny powstały dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety wydaje mi się, że metoda Cieńka jet jedyną słuszną. Ja sam korzystam z OpenOffica więc nie jestem w stanie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 15:38, Qcza napisał:

Niestety wydaje mi się, że metoda Cieńka jet jedyną słuszną. Ja sam korzystam z OpenOffica
więc nie jestem w stanie sprawdzić.

To czy Open czy Microsoft to żadna różnica bo mam oby dwa i jeżeli wiesz jak to zrobić w OO to powiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić?

W kolumnie A wpisuje wartości, które potem będą uporządkowane alfabetycznie. W kolumnie B wartości im odpowiadające, nie mają być uporządkowane alfabetycznie, tylko stać obok swoich odpowiedników. Przykład:

A1 kura B1 142i
A2 chleb B2 77c
A3 ogień B3 879i

po uporządkowaniu alfabetycznie kolumny A, chcę aby całość wyglądała tak:

A1 chleb B1 77c
A2 kura B2 142i
A3 ogień B3 879i

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o jak najszybszą interwencję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 22:14, Xlol1 napisał:

Jak to zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc i proszę o jak najszybszą interwencję :)


Zaznaczasz obie kolumny. Następnie Dane -> Sortuj -> Sortuj według (kolumna A) rosnąco -> OK i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 22:24, Rzezim napisał:

> Jak to zrobić?
> Z góry dziękuję za pomoc i proszę o jak najszybszą interwencję :)

Zaznaczasz obie kolumny. Następnie Dane -> Sortuj -> Sortuj według (kolumna A)
rosnąco -> OK i gotowe.


dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Excelu jest opcja "Analiza danych..." a w niej "Test F: z dwiema próbami dla wariancji". Czy ktoś wie jak Excel liczy ostatnie dwie wartości z tabelki, którą otrzymujemy? Chodzi mi o "P(F<=f) jednostronny" i "Test F jednostronny". Wszystkie pozostałe wartości wiem jak wyliczyć a tych nie potrafię. Może ktoś się z tym zetknął? Albo po prostu zna się na tyle na statystyce, żeby wytłumaczyć... Żeby nikt nie wystrzelił z głupim tekstem zaraz: tak, szukałem w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję pomocy!! Otóż muszę narysować wykres wysokości stanów rzeki we wszystkich dniach roku hydrologicznego. Problem w tym, że ten rok zaczyna się od listopada, a nie od stycznia. Tworząc wykres oś x zawsze rozpoczyna się od 1 stycznia. Jak zrobić by się zaczynała od pierwszego listopada, a kończyła październikiem??
Zaznaczam, że jestem słabo ogarnięty jeśli chodzi o excela, także mile widziane jakieś przykłady ;). Także jeszcze raz proszę o szybką pomoc, naprawdę zależy mi na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że miałem problem ze zrobieniem tego źle. Sam się zrobił taki wykres jak na screenie gdy zrobiłem wstaw wykres.
Może zobrazuj gdzie masz problem jakimś screenem albo coś.

20110409050154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że jeszcze jeden post ale, może być kluczowy. Gdy pozamieniam na osi maksimum i minimum to wykres jest taki odciety i zaczyna się od 11 listopada do 31 października ;/

20110409115953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej linijce napisałem "Nazwisko","Imię","Telefon" itp. W takim przypadku Babato Flavio, który powinien być numerem pierwszym na liście, w tych cyferkach po lewej stronie figuruje jako drugi. Jak zmienić te liczby po lewej żeby było prawidłowo?

20121011165107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z wykresem w excelu. Potrzebują zrobić go z dwiema osiami kategorii: pionowa to wysokość na jakiej stacja naukowa jest położona, pozioma to miesiąc, zaś we właściwej części mają być punkty wartości z etykietami. Ma ktoś pomysł jak to zrobić? Będę bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 11:40, Dark_ziom napisał:

Cześć, mam problem z wykresem w excelu. Potrzebują zrobić go z dwiema osiami kategorii:
pionowa to wysokość na jakiej stacja naukowa jest położona, pozioma to miesiąc, zaś we
właściwej części mają być punkty wartości z etykietami. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
Będę bardzo wdzięczny ;)


W etykiecie mają być same wartości? :) Chcesz umieścić na jednym wykresie kilka stacji naukowych, czy tylko jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 12:16, pawbuk napisał:

W etykiecie mają być same wartości? :) Chcesz umieścić na jednym wykresie kilka stacji
naukowych, czy tylko jedną?


Pionowo ma być coś koło 30 stacji naukowych, każda jest na innej wysokości (zakres od 500-2000). W poziomie mają być miesiące. Następnie punkty z wartościami mają się układać poziomo dla każdej stacji. Na przykład mamy stację na wysokości 500 m, i w każdym miesiącu mamy inną wartość. Chciałbym żeby punkty szły poziomo i były dla każdego miesiąca na tej samej wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 12:31, Dark_ziom napisał:

Pionowo ma być coś koło 30 stacji naukowych, każda jest na innej wysokości (zakres od
500-2000). W poziomie mają być miesiące. Następnie punkty z wartościami mają się układać
poziomo dla każdej stacji. Na przykład mamy stację na wysokości 500 m, i w każdym miesiącu
mamy inną wartość. Chciałbym żeby punkty szły poziomo i były dla każdego miesiąca na
tej samej wysokości.


A nie lepiej zrobić tabelkę? :) Później, jak dorwę się do komputera, to sprawdzę jak i czy w ogóle da się zrobić taki wykres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować