Zaloguj się, aby obserwować  
earendil61

Władca Pierścieni pytania, gry, książka, film

400 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 20:59, Ttomekt napisał:

Kto z was przeczytał w całości Władcę Pierścieni? Chciałbym rozwinąć rozmowę na temat książki,
bo wszędzie się mówi tylko o grach itp.


Ja przeczytałem wszystkie książki Tolkiena, od wierszy po niedokończone opowieści, a samą trylogię 7 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Ja nie mam się zbytnio czym poszczycić, przeczytałem raz trylogię i zabrałem się do czytania Hobbita. Wiem, że trochę nie po kolei czytać Hobbita po Władcy Pierścieni.
O czym dokładnie są Niedokończone Opowieści? Czy to jest o drugiej epoce, kiedy Sauron został zniszczony i pierścień zaginął, czy umieszczone są tam niedociągnięcia z trzeciej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 17:37, Ttomekt napisał:

Super. Ja nie mam się zbytnio czym poszczycić, przeczytałem raz trylogię i zabrałem się do
czytania Hobbita. Wiem, że trochę nie po kolei czytać Hobbita po Władcy Pierścieni.
O czym dokładnie są Niedokończone Opowieści? Czy to jest o drugiej epoce, kiedy Sauron został
zniszczony i pierścień zaginął, czy umieszczone są tam niedociągnięcia z trzeciej epoki.


Niedokończone opowieści jest to zbiór pojedynczych opowiadań z pierwszej i drugiej ery. Czyta się je przyjemnie i lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 17:39, Borolek napisał:

kawalek silmarilionu.

Słyszałem, że trudno się czyta Silmariliona.

Z jakiego wydawnictwa macie Władcę Pierścieni, bo ja mam z ZYSK i S-KA i tu są zmienione niektóre nazwy. Nazwy są może lepiej przetłumaczone, niż według (bodajże) Marii Skibniewskiej, ale w filmie i grach jest inaczej niż w książce. Nie wiem jakich nazw używać, abyście wiedzieli np. o jakie miasto mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dostane gdzieś jeszcze filmy Władca Pierścieni na dvd lub VHS po Polsku? Nigdzie niemogę ich dostac :(
Wolałbym zwykłe wydania niż jakieś kolekcjonerskie z badziewnymi dodatkami czyli np. wywiad z reżyserem.
Chodzi mi tylko o Nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 19:32, Mateio napisał:

Czy dostane gdzieś jeszcze filmy Władca Pierścieni na dvd lub VHS po Polsku? Nigdzie niemogę
ich dostac :(
Wolałbym zwykłe wydania niż jakieś kolekcjonerskie z badziewnymi dodatkami czyli np. wywiad
z reżyserem.
Chodzi mi tylko o Nowe.

Prubowałes w sieci sklepów MM każdy powinien wiedziećte z głupimi reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 19:39, mrlukas11 napisał:

> Czy dostane gdzieś jeszcze filmy Władca Pierścieni na dvd lub VHS po Polsku? Nigdzie niemogę

> ich dostac :(
> Wolałbym zwykłe wydania niż jakieś kolekcjonerskie z badziewnymi dodatkami czyli np. wywiad

> z reżyserem.
> Chodzi mi tylko o Nowe.
Prubowałes w sieci sklepów MM każdy powinien wiedziećte z głupimi reklamami.

Byłem.
Nie było żadnej części :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a niedługo książka C.J.R Tolkiena - Dzieci Hurina - to będzie grarka. ;)

Dnia 08.10.2006 o 19:46, Luke Shadow napisał:

Ja przeczytalem 2x trylogie i hobbita, a oprocz tego fragmenty Silmarillionu ktore udalo mi
sie znalezc w sieci.
Btw; moze zrobimy quiz o tworczosci Tolkiena? :P


Bardzo chętnie.

Pyt.1 (przepraszam, ale czytałem o tym dawno i mogą być też pewne nieścisłości)
Czy znacie jakiegoś wilkołaka, albo coś co go przypominało w świecie J.R.R? Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2006 o 19:56, Galadin napisał:

Pyt.1 (przepraszam, ale czytałem o tym dawno i mogą być też pewne nieścisłości)
Czy znacie jakiegoś wilkołaka, albo coś co go przypominało w świecie J.R.R? Zapraszam do dyskusji.


Wargowie? Nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem pół hobbita pół dróżyny pierścienia i mi się znudziło filmy wszystkie zaje fajne a w gry to powrót króla przeszedłem całe superozo no i bitwe o śródziemie podobało mi się ale ja nie lubie strategii więc to u mnie osiąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 20:08, Galadin napisał:

> Wargowie? Nie jestem pewien.

Nie. ;) Chodzi mi o pojedyńczą postać. Podpowiedź - Silmarillion.



Draugluin? A co do quizu powinnismy ustalic jakies zasady. Moze ten, ktory pierwszy odpowie na pytanie poprawnie zadaje nastepne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 20:17, Luke Shadow napisał:

Draugluin? A co do quizu powinnismy ustalic jakies zasady. Moze ten, ktory pierwszy odpowie
na pytanie poprawnie zadaje nastepne?


Dobra, zadaj następne pytanie, bo sam się trochę zgubiłem z tym moim. Nie pamiętam czy mi chodziło o Saurona czy o Berena - to była ta historia o Sillmarilach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 20:23, Luke Shadow napisał:

Jak nazywa sie "matka" (?) Sheloby? To tez z Silmarillionu.


Ungolianta - chyba nie pomyliłem literek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować