Zaloguj się, aby obserwować  
S4jm0n

ebay - kupowanie za granicą, porady i wskazówki

97 postów w tym temacie

Kupiłem sobie coś na Ebayu i chciał bym za to zapłacić paypalem. Czy paypal pobiera jakąś opłatę za zamianę złotówek w euro i jeszcze jakiś procent od danej kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.
Chcę kupić od kolesia dokładnie 7 starych gier w dużych pudełkach tekturowych typu BOX.
Pytanie dotyczy przesyłki. Można gdzieś przez neta sprawdzić ile by wyniósł koszt wysyłki takiej paczki z UK do Polski? 7 pudełek box to sprawia, że paczka będzie sporych rozmiarów i będzie ważyć na pewno ponad 2kg.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę się upewnić - czy na ebay''u jest tak jak na allegro czyli, że jeżeli jest coś np od 1zł a ja zalicytuję 10zł to moja oferta będzie wynosić 1zł i automatycznie będzie się podnosić gdy ktoś mnie przelicytuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 18:41, crash807 napisał:

Wolę się upewnić - czy na ebay''u jest tak jak na allegro czyli, że jeżeli jest coś np
od 1zł a ja zalicytuję 10zł to moja oferta będzie wynosić 1zł i automatycznie będzie
się podnosić gdy ktoś mnie przelicytuje?

Tak, będzie się podnosić dopóki nikt nie da więcej niż 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany znowu muszę się coś zapytać o tego ebay''a...

Do końca: 11h 23m 21s (24 Jul, 201121:10:07 BST)
Z tym, że po upływie 11 godzin i 23 min będzie godzina 22:10
Czyli, że ten czas podany w nawiasie to jest czas kończenia się aukcji ale jaki będzie w danym kraju? wolę się upewnić, żeby nie było, że wejdę o 22 a tu aukcja zakończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów mam pytanie ale bardziej w sumie problem. Jest jakaś fizyczna możliwość aby zapłacić za przedmiot z zupełnie innego konta? Albo jakoś z innego konta paypal? Bo z durnego ING się nie da płacić przez paypal, dodałem więc kartę brata i dziady mi nałożyły ograniczenia na konto i od tygodnia nie mogę zapłacić... w końcu wpadłem na o, że może bym zapłacił z kogoś innego kotna kto już od jakiegoś czasu płaci przez paypala i jest w tym świecie obeznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie pytanie nie aktualne, nareszcie mogę normalnie płacić ^^ Ale mam jeszcze jedno - czy mogę bez przeszkód zalicytować przedmiot z Polskiego konta jeżeli sprzedawca nie zgadza się na wysyłanie przedmiotu do Polski? Chodzi mi o to, że wygrałem jedną aukcję i pomyślałem, że jakbym wygrał tą drugą aukcję gdzie wysyłka jest tylko na terenie UK to wysłał by przedmiot do sprzedawcy z pierwszej aukcji i on by wysłał razem 2 przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz ryzykować, nie mniej sprzedawca może ci odmówić, on rzetelnie i konkretnie zaznaczył gdzie i jak wysyła swoje paczki.

Najwygodniej kupując coś do wysyłki tylko na terenie Stanów, Kanady czy UK mieć tam albo znajomych albo rodzinę, na adres których zamawiasz dane przesyłki, a oni ci na twój koszt wysyłają paczkę [mam brata ciotecznego który mieszka w Kanadzie i siostrę w UK, jeśli już muszę kupić coś na E-Bayu to właśnie w taki sposób sobie pomagam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze co za bezsens. No po prostu ręce opadają... chciałem coś kupić co było tylko u jednego sprzedawcy do kupienia z tym, że on nie wysyłał za granicę i nawet nie było możliwości skontaktowania się z nim czy była by możliwość wysłania do Polski więc zapytałem innego sprzedawcy czy była by możliwość aby tamten sprzedawca wysłał produkt do niego i ten drugi wysłał 2 produkty razem,, zgodził się więc czekałem do końca licytacji aby zakupić produkt u sprzedawcy który wysyła jedynie na terenie Stanów a tu co? - zonk, nie da się z Polski zalicytować. No co za żenada, bezsens i wgl brak słów... choćbym nie wiem jak mi zależało i i choćbym nie wiem jak dużo był w stanie dać to nie mam żadnej możliwości skontaktowania się ze sprzedającym, jedynie pojechać osobiście do stanów i zapytać (lol)... kto w ogóle takie coś wymyślił no nie a tak tanio to wygrali i jeszcze wysyłka w stanach byłą za free!!!! Byłem w stanie dać niemalże dwukrotną kwotę tego co wylicytowali!!!!! Porażka... muszę odreagować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem przedmiot (nie sadziłem, że takie będą koszty, w sumie sprzedałem przedmiot za nie całe 20 funtów a do zapłaty do ebay''a mam łącznie koło 21zł) i jak chcę wydrukować etykietę wysyłkową to przechodzi mi na paypala i pojawia się komunikat "Skorzystanie z funkcji Wysyłka dla tej transakcji jest niemożliwe. Aby wysłać przedmiot, kliknij przycisk Wyślij, który znajduje się obok wpisu przedmiotu w rejestrze historii."
Wie ktoś czemu?

I jeszcze jedno. Mam to wysłać do Anglii i trochę dziwny adres. W sumie jest 6 linijek, łącznie 11 wyrazów + 2 numery. Mam to wszystko przepisać. Jedna linijka to będzie imię i nazwisko, druga to zapewne ulica, kolejna to numer a kolejna państwo. Mam tak:
Imię nazwisko
Shore Hall
Higher Shore Road
Littleborough, Lancashire
Numery, numery
Wielka Brytania
Wszytsko przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że wygląda to tak:
>...

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Shore Hall

nazwa posiadłości (pewnie jakiś dworek/zameczek :))

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Higher Shore Road

ulica

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Littleborough, Lancashire

miasto, hrabstwo (coś jak u nas województwo)

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Numery, numery

zapewne kod pocztowy

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Wielka Brytania

najlepiej napisz po angielsku, Great Britain (wydaje mi się, że równie dobrze można też napisać United Kingdom lub po prostu England)

Dnia 22.11.2011 o 18:17, crash807 napisał:

Wszytsko przepisać?

Raczej tak, ja przynajmniej tak bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej jestem na eba''u yum coraz bardziej mnie rozczarowywuje.

"You can not submit your listing due to the following problems

You''ve reached your selling limits on the US eBay site.

On the US eBay site you can sell up to 10 items or up to $500 per month, whichever comes first.

Although you’ve reached your limits in the US, you may still be eligible to list items domestically. "

No ok niech im będzie no ale bez przesady, żebym nawet nie mógł zmienić ceny produktu który już od 2 tygodni jest wystawiony... no porażka. Coś się nie sprzedaje to nawet nie mogę ceny obniżyć bo jakiś durny limit został osiągnięty. Lekka przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zapłatą za kupiony towar. Kiedy chcę zapłacić za niego przez payapl wyskakuje mi błąd : "Nie można zrealizować tej płatności, a Twoje konto nie zostało obciążone. Skontaktuj się z handlowcem w celu uzyskania dalszych informacji.". Ponieważ jest możliwość płatności kartą, więc ją wybieram, wklepuję wszystkie dane i znowu zonk : "ie mogliśmy przetworzyć informacji o Twojej karcie kredytowej. Upewnij się, że podane informacje są identyczne z danymi posiadanymi przez operatora Twojej karty kredytowej.". Wszystkie dane są poprawne, sprawdzane 1000 razy i za każdym razem błąd. Na karcie mam odpowiednią ilość gotówki. Dodam, że chcę zapłacić za towar od sprzedającego z USA. To mój drugi zakup na ebayu - z pierwszym nie było problemu, zapłaciłem z paypalem. Teraz za żadne skarby nie mogę zapłacić. Dodam też, że nie dostałem żadnego emaila, że zakupiłem towar. Kiedy chcę za towar zapłacić bezpośrednio z paypala, wyskakuje błąd, że nie udało się załadować koszyka zakupów z ebay. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero drugi raz wysyłam coś za granicę i nie wiem jak zaadresować paczkę tym dziwacznym adresem :)

Imię i Nazwisko
c/Sierra de Grazalema nº32 Bloque 10 4ºE
Malaga, Andalucía Ceuta y Melilla , 29016
Hiszpania

czy mogę pominąć te dane geograficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy zastanawia się nad wystawieniem gitary za +/- 4000 na ebay.pl. Czy mógłby ktoś napisać jakie koszty poniesie w związku z wystawieniem przedmiotu, wszystkie prowizje opłaty itd. I ewentualne koszty jeśli sprzeda przedmiot i gdy go nie sprzeda. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować