Zaloguj się, aby obserwować  
S4jm0n

ebay - kupowanie za granicą, porady i wskazówki

97 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 18:51, cmurder napisał:

ja mam zamiar kupic sobie tą obudowę http://cgi.ebay.pl/SilverStone-Temjin-10-NVIDIA-Edition-Black-Full-Tower-C_W0QQitemZ
200234907797QQihZ010QQcategoryZ80166QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp
1638Q2em122
jednak nie rozumiem o co chodzi z tymi kosztami wysyłki czyżby było aż tak drogo?

Jaka cena!? Nie no, jak zamawiałem PS3 do Polski (no dobra, kupił wuj i wysłał kurierem, coby cła nie płacić...) to było bodajże 80 zł. Ta cena to z kosmosu wzięta, najlepiej napisać do sprzedającego, jak jest naprawdę. Poza tym po co kupować obudowę za granicą? Przecież wszystkie ciekawsze modele dostaniesz w Polsce...
http://www.komputronik.pl/Obudowy/Antec/seria_Nine_Hundred_Gaming/Antec_N ine_Hundred_Gamer_Case/pelny,id,37200/
i
http://www.komputronik.pl/Obudowy/CoolerM aster/seria_Mystique/CoolerMaster_Mystique_RC_632S_Silver_Black/pelny,id,45457/
Ew. (jeżeli myślisz o ciszy i bardzo niskiej temperarurze), to kup zwykłego CoolerMaster-a za 130 zł i dokup na całość chłodzenie wodne (za 450 zł dostaniesz już naprawdę dobre). Takich wyników nie osiągniesz na żadnym chłodzeniu powietrznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:10, cmurder napisał:

niby tak tylko ze ta buda w Polsce stoi ponad 1000zł a tu za 700 mogę dostać


Nie no...weź obudowę za 100 i ręcznie zmoduj jak chcesz czegoś o super wyglądzie (na gramsajcie forumowicza Mlody2k6 masz pokazane, jak to zrobić bodajże).
A jak zależy ci na skuteczności chłodzenia, to też bierz tanią obudowę i wsadzaj chłodzenie wodą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam pytanie dotyczące płacenia cła. Czy ZAWSZE trzeba je płacić? Podobno, gdy znajdzie się firmę wysyłkową, która wysyła hurtowo i wyśle się nią również swoją paczkę to nie zawsze celnicy clą je. A jeśli trzeba płaćić to idle ono wynosi dla takich przedmiotów jak części komputerowe, czy mp3/4, iPody itp przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę coś kupić na ebayu od Hiszpana to jak ja mam się z nim dogadać, jak przesłać mu pieniądze. Bo mój adres to raczej zrozumie. E bay w takich sprawach pomaga jakoś użytkownikom ? Proszę się nie śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 16:53, Heterko napisał:

Jak chcę coś kupić na ebayu od Hiszpana to jak ja mam się z nim dogadać, jak przesłać
mu pieniądze. Bo mój adres to raczej zrozumie. E bay w takich sprawach pomaga jakoś
użytkownikom ? Proszę się nie śmiać.


Na aukcji zazwyczaj są podane formy zapłaty jakie oferuje sprzedający. Preferowana forma płatności to zwykle PayPal. Jeśli nie możesz/nie korzystasz z tej formy płatności, to spytaj się o możliwość zapłacenia za przedmiot zwykłym przelewem bankowym. W pomocy eBay'a znajdziesz dużo porad dotyczących kupowania za granicą, wystarczy poszukać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 17:05, Solmath napisał:

> Jak chcę coś kupić na ebayu od Hiszpana to jak ja mam się z nim dogadać, jak przesłać

> mu pieniądze. Bo mój adres to raczej zrozumie. E bay w takich sprawach pomaga jakoś

> użytkownikom ? Proszę się nie śmiać.

Na aukcji zazwyczaj są podane formy zapłaty jakie oferuje sprzedający. Preferowana forma
płatności to zwykle PayPal. Jeśli nie możesz/nie korzystasz z tej formy płatności, to
spytaj się o możliwość zapłacenia za przedmiot zwykłym przelewem bankowym. W pomocy eBay''a
znajdziesz dużo porad dotyczących kupowania za granicą, wystarczy poszukać :).

Dzięki, tam wiele gier jest o polowę tańsza niż u nas. Poszukam tych porad. Dobrze też, że strona ma swoją polską wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczy mi ktoś, o co chodzi z tym Ebay''em? Bo ja to zawsze na allegro, ale na tym razem na Ebay''u znalazłem rewelacyjną ofertę! Płaci się polskimi pieniędzy czy w funtach (bo w tym wypadku, aukcja od Anglika)? Dobra, koniec pytań, proszę tylko by mi ktoś to dobitnie wyjaśnił, bo czegoś tu nie rozumiem. ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 05.08.2008 o 19:06, ziptofaf napisał:

Jaka cena!? Nie no, jak zamawiałem PS3 do Polski (no dobra, kupił wuj i wysłał kurierem,
coby cła nie płacić...) to było bodajże 80 zł.


Rozumiem iż masz konto na ebay-u i sam przeprowadzasz transakcje?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 00:27, kerkas napisał:

Rozumiem iż masz konto na ebay-u i sam przeprowadzasz transakcje?.

Mam, ale rzadko z niego korzystam. Mam rodzinę w Stanach, to mogę im po prostu przesłać kasę i kupią dany produkt za mnie. Przynajmniej cła wtedy nie muszę płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 00:30, ziptofaf napisał:

> Rozumiem iż masz konto na ebay-u i sam przeprowadzasz transakcje?.
Mam, ale rzadko z niego korzystam. Mam rodzinę w Stanach, to mogę im po prostu przesłać
kasę i kupią dany produkt za mnie. Przynajmniej cła wtedy nie muszę płacić.


Mam propozycję natury handlowej , mógłbyś mi kupić przedmiot zamieszczony na obrazku poniżej? , pieniądze
wpłaciłbym z góry , nie posiadam konta na eba-u tylko na Allegro nick:JacekDydynski kontakt albo przez Allegro albo
przez email na moim gs-ie , na allegro posiadam ponad sto komentarzy same pozytywy.

20081025010706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić kilka płyt, które są raczej niedostępne w Polsce na eBayu. Jak będę mógł za nie zapłacić? Nie posiadam konta bankowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 10:59, ziptofaf napisał:

/.../
Wybacz, ale nie. Nie kupuję rzeczy za kogoś innego. Poza tym - nie możesz sam sobie tam
założyć konta?


Konto mogę założyć ale nie nie mam karty kredytowej.

Ps. Niczym nie ryzykujesz ja wpłacam określoną kwotę przez ciebie Ty załatwiasz resztę.
Poza Allegro kupiłem kilka płyt od użytkownika Robert1111cd on może zaświadczyć o mojej uczciwości.
(Aktualnie jest w stanach i nie prowadzi działalności na Allegro)
Wejdż na Allegro wpisz nazwę użytkownika Petes Strona 3 z 16 czwarty komentarz od góry to właśnie
jest ten użytkownik od którego kupiłem parę płyt tą metodą iż ja wpłacałem mu forsę na konto a on zamawiał i
przesyłał mi płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eBay Kupuj na całym świecie, używając środków z rachunku bankowego!

Wreszcie możesz kupować na całym świecie, używając
pieniędzy ze swojego rachunku bankowego.

Dzięki nowej funkcji systemu PayPal „Dodaj środki
do konta” możesz:
# kupować bez karty kredytowej,

# uwolnić się od limitów kart płatniczych,
# łatwiej kontrolować swoje wydatki w Internecie.

To wszystko bez dodatkowych opłat!

Sprawdź szczegóły na stronie www.paypal.pl/dodajsrodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś wycofać z aukcji? Podczas podawania kwoty niechcący wpisałem 50 funtów zamiast 5 i chcę to teraz cofnąć, ale nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować