Zaloguj się, aby obserwować  
S4jm0n

ebay - kupowanie za granicą, porady i wskazówki

97 postów w tym temacie

Warto wart, dzięki temu się wzbogaciłem o wiele niedostępnych w pl gier a angielskie wersje tych dostępnych bo za polskimi , z wyjątkami, nie przepadam. Konto w PayPalu tylko do kupowania za granicą potrzebne żeby w pełni korzystać, możne je otworzyć na kartę kredytową lub kartę do e-zakupów, ja mam na eKartę z mBanku. PayPala można doładowywać przelewami z konta albo jeśli jest na e-kartę, ładując kartę stosowną kwotą. Przy sprzedawaniu środki idą na konto PP z których potem można płacić przy kupowaniu albo przelać se na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz przedmioty z Europy to nigdy nie płacisz. Przy Usa czy Azji generalnie to już zależy jak ci się uda, wystarczy że sprzedający zaznaczy na paczce ''prezent'' albo ''zabawki'' i u. Celny nie powinien się czepiać, ja tak zamawiam części do zdalnie sterowanych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z zagranicznego banku i było w nim cos takiego:

The payment will NOT be ACCREDITED to your Bank account until the shipment has been verified. This measure is taken in order to protect both Sellers and Buyers interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.

O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyślą płatności na twoje konto dopóki przesyłka nie zostanie odebrana i sprawdzona. Tak samo jak Ty coś kupisz sprzedający nie otrzyma wpłaty dopóki nie dostaniesz paczki i nie potwierdzisz że wszystko się w zawartości zgadza. W Polsce najbliższy odpowiednik to pocztowy dodatek ''sprawdzenie paczki przed odebraniem''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że od 20 funtów, płaci się podatek vat jak kupię na ebayu coś, i teraz chciałbym sobie kupić coś co kosztuje 21 funtów i jak ten podatek zapłacić, to będzie wliczone w cenę czy mi coś przyślą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to już list wliczone w cenę, nie spotkałem się z przypadkiem żeby było inaczej i doliczali jakieś opłaty dodatkowe a z półtora roku temu częśto i spore ilości gier na handel na Allegro tam kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 08:33, DesMonD__PL napisał:

> Przecież to tylko aukcja i raczej się na tylu nie skończy...
LOL

Pisze kup terraz wiec ?


Sama konsola bez HDD, kabli, chyba nawet nie ma pada. Ale sprzedawca raczej pewny - 1147 pozytywów i tylko 2 negatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 09:02, Anjinsan napisał:

> > Przecież to tylko aukcja i raczej się na tylu nie skończy...
> LOL
>
> Pisze kup terraz wiec ?

Sama konsola bez HDD, kabli, chyba nawet nie ma pada. Ale sprzedawca raczej pewny - 1147
pozytywów i tylko 2 negatywy.


A takie tanie dlatego ze W Uk CZY PO PROSTU taniej za garnica :)
A powiedz warto tak kupowac czy jakies ryzyko jest duze ( i czy tak konsolka bedzie chodzic u nas)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gość pisze, że dostał ją w jakimś "zastępstwie" od Microsoftu. Możliwe, że po prostu w zamian za jakąś uszkodzoną. Ta jest nowa, nieużywana. Jest z UK, więc musiałbyś dokupić adapter wtyczki zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić iPhone''a ze stanów, w ten sposób, iż ja zamówię na ebay''u telefon, sprzedawca wyśle go na adres mojego znajomego w Nowym Jorku a on go przywiezie, lecz by móc zakupić na aukcji telefon, musiałem podać swoje dane amerykańskie, także podałem dane tego znajomego i gdy próbuję kupić telefon muszę także podać numer telefonu. Tak się składa że nie znam JEGO numeru telefonu, będę znał dopiero za jakiś czas, lecz aukcja trwa jeszcze tylko pare godzin, także myślałem żeby podać byle jaki a następnie napisać po wygraniu wiadomość że to nie jest mój ani jego numer i podać prawidłowy, lecz tutaj pojawia się problem, otóż kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób wypełnić taką oto rubrykę.

Próbowałem wszystkiego, z kierunkowym do NY (0212) oraz (0048) i zawsze informacja że numer ma za mało cyfr itp. Potrzebuję szybkiej pomocy, gdyż niedługo kończy się aukcja, dziękuje!

20100630221347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś kupić na ebayu i czy mógłby mi ktoś pomóc? :D Ktoś kto już kupował, wiem, że pieniądze będzie trzeba przelać przez paypaya i mam już tam konto ale nie wiem co zrobić dalej, czy przelać pieniądze z konta bankowego na paypaya czy co jeżeli chcę zapłacić złotówkami ale aby zamienili mi od razu na funty Brytyjskie? Jak by co to mój nr gg -

Spoiler

590610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK i na brytyjskim Ebayu wystawiłem laptopa na sprzedać. Po kilku wyświetleniach laptop został kupiony za Kup Teraz przez użytkownika, który założył konto tego samego dnia. Obecnie pisze, że nie jest już zarejestrowany na stronie. Od razu jest widoczne, że to oszust, a potwierdza to jeszcze, że napisał, że dopłaci 100 GBP za wysyłkę do Nigerii na podany adres. W googlach jest pełno informacji o tym, jak to murzyni robią przekręty wysyłając fałszywe dowody wpłaty, które mówią, że pieniądze zostaną przelane po wysłaniu paczki. I zawsze jest ta Nigeria nie wiedzieć czemu.
W każdym razie chce się dowiedzieć co mam zrobić aby Ebay nie pobrał mi opłaty jako % od sprzedanego przedmiotu bo go nie sprzedałem i co zrobić aby bez opłat wystawić przedmiot ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować