Zaloguj się, aby obserwować  
S4jm0n

ebay - kupowanie za granicą, porady i wskazówki

97 postów w tym temacie

Mam pytanie dotyczące zakupu gry z USA.

Gra jest w kartonowym pudełku wielkości 2 standardowych big boxów które swego czasu były w sklepach.
Jak wygląda sprawa z cłem itp.? Gra łącznie z wysyłką kosztować mnie będzie ok. 150zł tak więc gdybym miał płacić jeszcze jakieś dodatkowe opłaty to bym z tego zakupu zrezygnował.

Pytam bo kiedyś wygrałem kilka gier w serwisie lockerz który wysyłał nagrody z USA i w kilku przypadkach musiałem płacić cło w wysokości ok. 50zł.

Dajcie znać jeżeli coś wiecie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, coraz mniej podoba mi się sprzedaż na ebayu.

Już druga osoba otwiera mi spór na ebayu.com.

Twierdzi, że steelbook który otrzymał wczoraj jest poobijany mimo, że wysłałem go w kopercie bombelkowej.
Nie widzę tu swojej winy, zresztą zdjęć uszkodzonego przedmiotu nie dostarczył.

Oczywiście otworzył spór, zablokowali mi kasę i mam saldo na minusie.
Drugi gość otworzył spór bo przesyłka się opóźnia (mam potwierdzenie nadania).

Trzeba chyba zrezygnować z tego całego paypala i żądać wpłaty bezpośrednio na konto (o ile ktokolwiek będzie tak chciał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 06:10, Citkowsky napisał:

Twierdzi, że steelbook który otrzymał wczoraj jest poobijany mimo, że wysłałem go w kopercie
bombelkowej.
Nie widzę tu swojej winy, zresztą zdjęć uszkodzonego przedmiotu nie dostarczył.
Oczywiście otworzył spór, zablokowali mi kasę i mam saldo na minusie.
Drugi gość otworzył spór bo przesyłka się opóźnia (mam potwierdzenie nadania).


And so it begins. Mozesz probowac sie kontaktowac z PP, ale w wiekszosci przypadkow beda trzymac strone kupujacego.

Dnia 10.07.2013 o 06:10, Citkowsky napisał:

Trzeba chyba zrezygnować z tego całego paypala i żądać wpłaty bezpośrednio na konto (o
ile ktokolwiek będzie tak chciał).


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15210&u=154
https://www.bitmit.net/en/local


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

W sprawie długiego czasu oczekiwania na przesyłkę to złożyłem dzisiaj reklamację na poczcie polskiej i czas na odpowiedź wynosi 3 miesiące. Zresztą powiedziano mi, że list polecony ekonomiczny na Filipiny i do Australii potrafi iść 3 miesiące także póki co chyba nie odzyskam zamrożonej kasy (ok 90zł).

W sprawie uszkodzonego niby steelbooka to byłem na poczcie i dowiedziałem się, że to odbiorca jedynie może reklamować ale jeżeli podpisał się u listonosza, że odbiera przesyłkę to znaczy, że nie ma do niej zastrzeżeń i odbiera. A to, że gdzieś przesyłka mogła upaść w trakcie transportu toż to nie moja wina, dobrze zabezpieczyłem przesyłkę wsadzając steelbooka w koperte bombelkową.

Paypal czy tam ebay nie stanie po mojej stronie?

Na aukcji była zaznaczona opcja, że nie przyjmuję zwrotów (kolejne 90zł zamrożone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 15:00, Citkowsky napisał:

Paypal czy tam ebay nie stanie po mojej stronie?


W 90%* przypadkow nie.

Ale moze sie zdarzyc, ze jakis kupujacy przekroczy jakis wewnetrzny ebayowo-paypalowy threshold x sporow w czasie y, co moze sprawic, ze bedzie mniej wiarygodny.


*wiekszosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>.........

Koleś przesłał mi dziś zdjęcia tych ,,large dents" czyli wielkich ubytków na steelbooku.

Nie wiem, może jestem ślepy ale nic nie widzę na tym zdjęciu.
Podesłał też drugie zdjęcie z linijką które pokazuję, że jest trochę ,,zapadnięte". Mam identycznego steelbooka w swojej kolekcji i wygląda to podobnie.
I żeby przez to zakładać spór i żądać zwrotu pieniędzy? Myślałem, że na zachodzie panuje większa kultura wśród kupujących.
Oceń sam

20130712145024

20130712145127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Czy jest jakaś różnica gdy wystawię przedmiot poprzez ebay.pl a ebay.co.uk?
Wydaje mi się, że przedmiotu wystawionego poprzez ten pierwszy adres nie widać w wyszukiwarce tego drugiego.
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś podjąć zakupu gry z Amerykańskiego Ebay. Oczywiście kasę oddam razem z powiedzmy bonusem. Ile mniej więcej się czeka na przesyłkę z USA ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 20:43, LastOrder napisał:

Mógłby się ktoś podjąć zakupu gry z Amerykańskiego Ebay. Oczywiście kasę oddam razem
z powiedzmy bonusem. Ile mniej więcej się czeka na przesyłkę z USA ??



zależy jaką wybierzesz. Ja czekam zazwyczaj ok. 10 dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś zamówić z Japonii ale teraz się dowiedziałem że trzeba się męczyć z jakimś cłem. Dużo wychodzi ?? I w jaki sposób mam się dowiadywać czy coś mam dopłacić >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wystawić przedmiot w kategorii

Video Games & Consoles
>
Gaming Merchandise


Przesyłka tego przedmiotu wyniesie na poczcie ok. 120zł.
Niestety non stop wywala mi błąd, że koszt przesyłki w tej kategorii nie może być większy niż 7GBP.
Patrzyłem u innych i mają po 14GBP za wysyłkę a ja nie moge tego zmienić.
Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak to jest z polskimi znakami i ebay? Mam w nazwie ulicy "ł" i nie wiem, czy dla sprzedawców będzie to do przełknięcia. Również mam podobne obiekcje co do paypala.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 20:41, Citkowsky napisał:

>>>..........

Podaj bez polskich znaków, różnicy to nie zrobi żadnej.


Ok, dziękuję za pomoc. Przetestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 18:13, maniekk napisał:

Wie ktoś jak to jest z polskimi znakami i ebay?

Citkowsky ma rację. Ja co prawda zamawiam z eBay''a na normalny, brytyjski adres, ale już w nazwisku mam to nieszczęsne "ł". Zawsze zamieniałem je na zwykłe "l", ale raz z ciekawości użyłem oryginalnej pisowni. Przesyłka co prawda doszła, bo adres się zgadzał, ale w nazwisku zamiast "ł" miałem jakąś dziwną kombinację znaków typu "%20" czy coś równie abstrakcyjnego dla jakiegokolwiek nazwiska. Więcej nie eksperymentowałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować