Zaloguj się, aby obserwować  
zdjuna

PEGI - zwykły marketing, czy ochrona?

180 postów w tym temacie

Ja od rodziców na Boże Narodzenie dostałęm GTA: SA więc na pewno rodzice nie zwracają na to uwagi.
A sprzedawcy w sklepie?? Mam 14 lat, STALKERA kupiłem sam, i nie było problemów z zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:25, milten6 napisał:

/.../

>Dlatego, jestem za taką "akcją", ale dopiero wtedy, gdy gry będą rzetelnie

Dnia 15.05.2007 o 14:25, milten6 napisał:

oceniane, a nie tak "po łebkach".


teraz mało kto zwraca na to uwagę ale właśnie może coś takiego podziałałoby na wszystkich...

<rozmarzyła się>
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 13:13, Coni-z napisał:

3) pytanie co gorsze jest pytaniem retorycznym...

Bo jest. Zgadzam się, że dla tej mniejszości niereformowalnej nie ma powodu, aby nie podejmować takiej akcji. Może to by coś zmieniło, ale przede wszystkim trzeba uświadamiać, dać ludziom szanse to zrozumieć, a to jest trudne, trzeba umieć to zrobić tak aby ich do tego nie zniechęcić, przecież im jest na rękę, że dzieciak siedzi przed kompem a oni mają czas dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 18:02, Valerina napisał:

przecież im jest na rękę, że dzieciak siedzi przed kompem a oni mają czas dla siebie.

bo przecież "normalnie" to jak dzieciak dostanie grę albo włączy się mu bajkę to ma się go z głowy...
rodzice naszego pokolenia :|


niektórzy rodzice zanim im się nie pokarze co to są PEGI sami z siebie nie będą chcieli wiedzieć co to znaczy... W sumie podobnie było a akcją zaznaczania filmów kolorowymi kółeczkami... jak już ktoś się uparł żeby im uzmysłowić czego dzieciom pokazywać nie nalezy, to od biedy mogą czasem odgonić dzieciaka od TV...
czsem trzeba podawać ludziom gotowe rozwiązania bo sami ich nie bedą szukać z lenistwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 09:35, Coni-z napisał:

niektórzy rodzice zanim im się nie pokarze

[ciach]
ja to napisałam?:D pokaże :D
sory za spam ale nie mogłam tego tak zostawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI... rodzice pewnie i tak nie będą wiedzieli co to jest, podejrzewam, że większość moich znajomych nie będzie wiedziało co to jest. Same ograniczenia wiekowe, może czasami ktoś zwróci uwagę, na np. 18+. Ale wątpię, aby ktokolwiek sprawdzał te ograniczenia, jeżeli rodzic kupuje, to pewnie spojrzy tylko na tytuł, weźmie i do kasy, nie mówiąc o sprzedaży wysyłkowej, albo o Allegro, właśnie sprzedaje GTA i sam potencjalnego klienta nie pytam się o wiek, tylko czy chce dokładniejsze zdjęcia płyty i pudełka...
Same oznaczenia się też czasami wątpliwej jakości, bo czasami oznaczenia są dość bezsensowne, podobnie jak z programami w TV, o 16 lecą programy, gdzie za zgodą rodziców można oglądać jak się ludzie leją po mordach, zakryte folią zwłoki po jakichś wypadkach gdzie spod worka wylewa się kałuża krwi, a o 22 puszczą film tylko dla dorosłych, bo widać w nim przez 10 sekund kobiecy biust! To jest dla mnie jakieś p***** z porezaniem, niech nakażą zakładać czarne opaski dzieciom pry karmieniu piersią, a może w Teleranku niehc puszczają zdjęcia z egzekucji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 09:54, kordzio1 napisał:

PEGI... rodzice pewnie i tak nie będą wiedzieli co to jest, podejrzewam, że większość moich
znajomych nie będzie wiedziało co to jest.


właśnie dlatego rozmawiamy o akcji społecznej...

albo o Allegro, właśnie sprzedaje GTA i sam potencjalnego klienta nie pytam się o wiek, tylko czy

Dnia 16.05.2007 o 09:54, kordzio1 napisał:

chce dokładniejsze zdjęcia płyty i pudełka...


użytkownikiem Allegro może być osoba która ukonczyła 18 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 10:01, Coni-z napisał:

użytkownikiem Allegro może być osoba która ukonczyła 18 lat...

Podobnie jak w teorii w sklepach internetowych, czy na różnych stronach deklaruje się, że jest się pełnoletnim... Właśnie ostatnio wypytywał się mnie o detale pewien 13 latek, widać mu to wcale problemów nie robiło...
A o samej kampani społecznej to myśle sobie tak... mało kogo ona będzie obchodziła, na taką prawdziwą, która by dotarła do większego grona osób nie było by pewnie kasy, a media i politycy mają wygodny cel jak trzeba kogoś obwinić, albo nie ma już innych afer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 10:07, kordzio1 napisał:

> użytkownikiem Allegro może być osoba która ukonczyła 18 lat...
Podobnie jak w teorii w sklepach internetowych, czy na różnych stronach deklaruje się, że jest
się pełnoletnim... Właśnie ostatnio wypytywał się mnie o detale pewien 13 latek, widać mu to
wcale problemów nie robiło...


w takich sytuacjach można wysłać do Allegro informację o naruszeniu regulaminu...
walka z wiatrakami, wiem, ale ja jestem Don Kichotem :P

Dnia 16.05.2007 o 10:07, kordzio1 napisał:

A o samej kampani społecznej to myśle sobie tak... mało kogo ona będzie obchodziła, na taką
prawdziwą, która by dotarła do większego grona osób nie było by pewnie kasy, a media i politycy
mają wygodny cel jak trzeba kogoś obwinić, albo nie ma już innych afer...


hmmm
zalągł się w mojej głowie pewien nieralny pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, ale co zrobić jeżeli dzieciak 13letni tworzy strone, na którą mogą wejść tylko osoby dorosłe, co wtedy? Jak to zaklasyfikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 18:02, Valerina napisał:

ok, ale co zrobić jeżeli dzieciak 13letni tworzy strone, na którą mogą wejść tylko osoby dorosłe,
co wtedy? Jak to zaklasyfikować?

Choćby przykład GS-y, gdzie osoby nie pełnoletnie zamieszczają na swoich stronach materiały takie, że ostrzegają przed wejściem na GS''a że jest on tylko dla osób dorosłych, a same mają np 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 18:10, kordzio1 napisał:

Choćby przykład GS-y, gdzie osoby nie pełnoletnie zamieszczają na swoich stronach materiały
takie, że ostrzegają przed wejściem na GS''a że jest on tylko dla osób dorosłych, a same mają
np 14 lat


ja bym to zgłosiła ekipie gramu z prośbą o upomnienie użytkownika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 00:07, Coni-z napisał:

> Choćby przykład GS-y, gdzie osoby nie pełnoletnie zamieszczają na swoich stronach materiały

> takie, że ostrzegają przed wejściem na GS''a że jest on tylko dla osób dorosłych, a same
mają
> np 14 lat

ja bym to zgłosiła ekipie gramu z prośbą o upomnienie użytkownika...

A ja się nie będę w takie rzeczy bawił, bo tajemnicą Poliszynela jest to, że dzieci w takim wieku, już nie są takimi dziećmi, jak się starszym, a zwłaszcza rodzicom zdaje. Mówiąc szczerze to przed osiągnięciem 18tki miałem styczność chyba ze wszystkimi treściami, które mogły być dla mnie zabronione i jakoś nie zdewastowało to mojej psychiki. A z resztą osobiście uważam, że w samej nagości nie widzę nic takiego, co mogło by komu zaszkodzić (może poza naszym zakłamaniem) może trailery, czy fotki z postala i manhunta by mnie u 14 latka ruszyły...
A znalexienie GS''ów o jakich mówiłem nie powinno być trudne, kilka takich widziałem na chybił trafił jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI! Ha Ha Ha. Nikt na to nie zwraca uwagi. Ja Mam 14 lat in gram We wszystkoa zagrajcie sobie w Call of Culthu z Techlandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 09:14, lord52 napisał:

PEGI! Ha Ha Ha. Nikt na to nie zwraca uwagi. Ja Mam 14 lat in gram We wszystkoa zagrajcie
sobie w Call of Culthu z Techlandu.

Nie Cluthu tylko Jaurnez. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 09:14, lord52 napisał:

PEGI! Ha Ha Ha. Nikt na to nie zwraca uwagi. Ja Mam 14 lat in gram We wszystkoa zagrajcie
sobie w Call of Culthu z Techlandu.

Call of Cthulhu to chyba z Cenegi, a Call of Juarez z Techlandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 09:09, kordzio1 napisał:

A ja się nie będę w takie rzeczy bawił, bo tajemnicą Poliszynela jest to, że dzieci w takim
wieku, już nie są takimi dziećmi,


LOL

przed osiągnięciem 18tki miałem styczność chyba ze wszystkimi treściami, które mogły być

Dnia 17.05.2007 o 09:09, kordzio1 napisał:

dla mnie zabronione i jakoś nie zdewastowało to mojej psychiki.


z wszystkimi? to teraz tylko uznaj że to co np widziałeś na filmach zawsze tak w rzeczywistości wygląda i wymagaj tego od swojej kobiety...
może z ustalaniem czy jest sens zabraniania oglądania dzieciom niektórych treści jest celowa poczekaj jeszcze z 10 lat aż będziesz dorosły... bo dla mnie 14 latki stykające się z wszelkimi tersciami to jest chore akurat... i jednak wypacza...
najlepszy dowód?
"dzieci w takim wieku, już nie są takimi dziećmi" jakby tego nie oglądały to jeszcze by były :PPP

o matko
zestarzałam się :D

Dnia 17.05.2007 o 09:09, kordzio1 napisał:

A znalexienie GS''ów o jakich mówiłem nie powinno być trudne, kilka takich widziałem na chybił
trafił jakiś czas temu.

osobiście uważam ze ekipa gram ma pewnie inne obowiązki niż przeszukiwanie GSów... no chyba ze zaczeilby to robić zamiast udzielania pomocy technicznej np...:PP
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 11:24, Coni-z napisał:

z wszystkimi? to teraz tylko uznaj że to co np widziałeś na filmach zawsze tak w rzeczywistości
wygląda i wymagaj tego od swojej kobiety...
może z ustalaniem czy jest sens zabraniania oglądania dzieciom niektórych treści jest celowa
poczekaj jeszcze z 10 lat aż będziesz dorosły... bo dla mnie 14 latki stykające się z wszelkimi
tersciami to jest chore akurat... i jednak wypacza...
najlepszy dowód?

To gdzie przebiega granica wieku dorosłości? 33lata? a może później np 57,5? w tymi wieku będę mógł to stwierdzić? Jeżeli ktoś nie potrafi rozdzielić tego co widzi na ekranie od rzeczywistości, to albo ma sam problemy z psychiką, albo rodzice się nie specjalnie starali. Oglądałem też Garfielda i jakoś nie wymagam od mojego kota, aby wyprawiał takie rzeczy jak filmowy bohater...
Same ocenianie wieku od jakiego dana produkcja może być oglądana jest dla mnie wypaczone, na grach nie specjalnie zwracam na to uwagę, bo akurat nawet nie zwracam uwagi na oznaczenia, ale patrząc po TV, można odnieść wrażenie, że kobieca pierś pokazana przez kilka sekund, jest szkodliwa jak diabli, natomiast kilka-kilkanaście zgonów w jednym odcinku już nie. Sądzę, że nawet średnio inteligentny szympans, potrafiłby się zorientować, że czerwony znaczek na pudełku 18+ może oznaczać, że nie jest to produkt przeznaczony dla 13 latka. A nie wiedza, wynika z braku zainteresowania tym tematem.
Niestety tylko rodzice wierzą, że dzieci są tak nie winne...

Zawsze możesz wysłać im maila, akurat skoro dają taką usługę jak możliwość prowadzenia GSa, to się nią zajmują, to tak jakby powiedzieć, że od moderowania forum nie są, no chyba żeby zaczęli to robić zamiast udzielać pomoc techniczną...
Zawsze możesz szukać i wysyłać im takie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

To gdzie przebiega granica wieku dorosłości? 33lata? a może później np 57,5?
Same ocenianie wieku od jakiego dana produkcja może być oglądana jest dla mnie wypaczone,


oficjalna wersja- 18:P
osobiście nie uważam żeby np filmy z kartegori xxx były odpowiednie dla 14 latków bo to jednak wypacza, ale widzę ze masz odmienne zdanie... to może zlikwidować wszelkie oznaczenia i zakazy skoro nie jest to w zaden sposób szkodliwe?
ale jednak wydaje mi się że skoro stwierdzili to psychologowie to na jakiejś podstawie... ale oczywiście możesz mieć racje że to jest wypaczone i że powinniśmy z naszymi dziećmi oglądać wszystko...

Oglądałem też

Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

Garfielda i jakoś nie wymagam od mojego kota, aby wyprawiał takie rzeczy jak filmowy bohater...


tiiaa... to dobrze ze nie traktujesz poważnie kreskówek... ;>
ale nie masz wrażenie że młodzi chłopcy traktują takie filmy instruktażowo? a to nie wszystko musi tak wyglądać w rzeczywistości (w szczgóły nie będę się wdawać:P)

na

Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

grach nie specjalnie zwracam na to uwagę, bo akurat nawet nie zwracam uwagi na oznaczenia,


aż zobaczyłam ile masz lat:) no już chyba nie musisz:)

Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

ale patrząc po TV, można odnieść wrażenie, że kobieca pierś pokazana przez kilka sekund, jest
szkodliwa jak diabli, natomiast kilka-kilkanaście zgonów w jednym odcinku już nie. Sądzę, że
nawet średnio inteligentny szympans, potrafiłby się zorientować, że czerwony znaczek na pudełku
18+ może oznaczać, że nie jest to produkt przeznaczony dla 13 latka. A nie wiedza, wynika z
braku zainteresowania tym tematem.

tu akurat rodzice wiedzą- było to poparte akcją społeczną więc to co robią robią na swoją odpowiedzialność...
z PEGI jest gorzej...

Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

Zawsze możesz wysłać im maila, akurat skoro dają taką usługę jak możliwość prowadzenia GSa,
to się nią zajmują, to tak jakby powiedzieć, że od moderowania forum nie są, no chyba żeby
zaczęli to robić zamiast udzielać pomoc techniczną...


moderatorzy na forach to stadnard. na GSach czy kazdego rodzaju innych blogach nie... na wszystkich tego typu stronach naruszenie zasad zgłaszane jest przez użytkowników

Dnia 17.05.2007 o 12:29, kordzio1 napisał:

Zawsze możesz szukać i wysyłać im takie info.


nie chodze po GSach
i nie czuje misji zbawiania świata to tego stopnia żeby poswięcać temu wolny czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować