Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Brutalne gry komputerowe są jednak szkodliwe?

32 postów w tym temacie

Shinian

W tym tygodniu w USA odbywa się doroczny zjazd radiologów. Spotykają się na nim specjaliści w interperetacji zdjęć rentgenowskich oraz obrazów rezonansu magnetycznego. Nieoczekiwanie na tym spotkaniu poruszono problematykę brutalnych gier komputerowych.

Przeczytaj cały tekst "Brutalne gry komputerowe są jednak szkodliwe?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przecież gry brutalne owszem mogą , MOGĄ mieć wpływ na młodzież ale to zależy od wielu spraw. Niech się nie ocenia gier tylko dla tego że są same z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku obie te gry wywołuja u mnie zdenerwowanie ( w nfs jak mi nie idzie to dopiero potrafie sie denerwować, albo przy fifie jak przegrywam:P nie trzeba grać w gry typu gta czy manhunt żeby wywołac agresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to bodajże wczoraj na Wirtualnej Polsce. A to co człowiek robi po zagraniu w jakąś grę zależy tylko i wyłącznie od jego psychiki i wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze informacja jak zwykle z opóźnieniem ;) Po drugie znów zrobione "badania" gdzie dane wejściowe są tak ograniczone, że aż wstyd wyciągać z tego jakiekolwiek wnioski. Ja jestem np. ciekawy jak tam z tymi aktywnościami mózgu podczas oglądania Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną, albo nawet podczas oglądania serialu Lost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam..mam gdzieś jakichś badaczy.. będe grał w co mi się podoba i nikt tego we mnie niezmieni !! Chyba że dostanę tyle kasy ile będe chciał abym przestał grać :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... w jednej z ankiet dla jednego forumowicza było pytanie co ma największy wpływ na takie zachowanie ( czyli złe ) młodzieży . Podpunkty były takie :
a ) gry komputerowe
b ) Szkoła
c ) Rodzina
d ) koledzy
Te osoby , które żyją w środowisku szkolnym mogą o tym powiedzieć najwięcej bo to właśnie o nich chodzi. Większość z osób zaznaczyła ( oczywiste jak dla mnie ) , że są to koledzy. A właśnie najmniejszy wpływ na psychikę osób gry komputerowe. Większość midiów i rożnych psychologów uważa iż to gry powodują takie zachowanie bo nie wiedzą jaka jest prawdziwa żeczywistość w szkołach. Oni mogą co najwyżej się tego domyślać. Więc sądze , że gry komputerowe nie są szkodliwę i nawet tę brutalne. Są oczywiście wyjątki. Niektórzy ludzie naśladują ulubionych bohaterów z gier i później są tego złe konsekwencje np. skaczą z okna bo wydaje im się , że umieją latać... Według mnie są to osoby niezrównoważone psychincznie lub młode dzieci , które nawet nie wiedzą czy jest świat ;). Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh, i co im po tych wynikach? badac aktywnosc muzgu to tak jak badac palcem temperature procesora i na tej podstawie zgadywac jaki system jest uruchomiony :/ no ale zaraz tlumy "sprawiedliwych" powolaja sie na te "dowody" ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauwazylem jeszcze jakis objawow agresji dzieki grom u siebie. Ale zauwazylem jednak u dziecka 10letniego ktore gralo w Counter Strike-a. Pociecha dowiedziawszy sie ze stracila fraga, rzucila myszka o blat biurka :D
Chociaz powiem, ze mi tez sie to nie raz zdarza tyle ze nie myszka a podkladka ze zwgledow ekonomicznych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak mądrzejsze argumenty niż te, które słyszałem do tej pory np.za wypadek samochodowy odpowiada NFS:U bo kierowca jednego z samochodów miał grę na siedzeniu pasażera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MoH brutalne ? Nie do końca , w tej grze nie ma ani jednej kropelki krwi , po oberwaniu żołnierze po prostu padają na ziemię :P Niech pograją sobie w Carmageddona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz po pierwsze nie widzę sensu porównywania osób grających w NFS z tymi grającymi w MOH.
Wydaje mi się, że każda z tych gier wymaga od graczy zupełnie innych reakcji mózgu.
Takie badanie byłoby dla mnie wiarygodne gdyby porównywać gry tego samego typu, FPP z FPP, ścigałka ze ścigałką itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować