• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem z Medieval Total War,pytałem już o to w temacie pierwszej częsci,ale tam mało kto zagląda więc chciałem zaptać tutaj.Mój problem polega na tym,że podczas wczytywania kampanii wyrzuca mnie do windowasa(działają tylko pojedyńcze bitwy).
Patrzałem już w pomocy technicznej-tam jedyną radą do nie uruchamiającej sie gry jest pobranie najnowszych aktualizacji DirectX,co też zrobiłem i nadal nie działa.
Niektórzy radzą,aby zainstalować starsze sterowniki,ale czy to jedyny ratunek??
Czy wogóle CD Projekt ma zamiar zająć jakieś stanowisko w tej sprawie i znaleźć na to jakąś rade(bo nie tylko ja mam z tym problem,ale jak zauważyłem wiele osób),czy też zmuszony jestem dopiero co kupioną gre odłożyć na półkę jako eksponat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z medieval 2 total war. Gra mi się tnie choć nie powinna. Mój komp to:
GeForce 8800 GTS OC2 BFG 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)
Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz (S775) BOX
GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
Według wymagań sprzętowych gra powinna mi śmigać na max detalach ale się zacina. Dla porównania Gothic 3 działa mi na max detalach bez zacinki, Wie ktoś dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2007 o 20:36, Fleming08 napisał:

Mam problem z Medieval Total War,pytałem już o to w temacie pierwszej częsci,ale tam mało kto
zagląda więc chciałem zaptać tutaj.Mój problem polega na tym,że podczas wczytywania kampanii
wyrzuca mnie do windowasa(działają tylko pojedyńcze bitwy).
Patrzałem już w pomocy technicznej-tam jedyną radą do nie uruchamiającej sie gry jest pobranie
najnowszych aktualizacji DirectX,co też zrobiłem i nadal nie działa.
Niektórzy radzą,aby zainstalować starsze sterowniki,ale czy to jedyny ratunek??
Czy wogóle CD Projekt ma zamiar zająć jakieś stanowisko w tej sprawie i znaleźć na to jakąś
rade(bo nie tylko ja mam z tym problem,ale jak zauważyłem wiele osób),czy też zmuszony jestem
dopiero co kupioną gre odłożyć na półkę jako eksponat?


Ja mam ten sam problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.06.2007 o 18:34, nznznz napisał:

Mam problem z medieval 2 total war. Gra mi się tnie choć nie powinna. Mój komp to:
GeForce 8800 GTS OC2 BFG 640MB TV & 2x DVI (PCI-E)
Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz (S775) BOX
GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
Według wymagań sprzętowych gra powinna mi śmigać na max detalach ale się zacina. Dla porównania
Gothic 3 działa mi na max detalach bez zacinki, Wie ktoś dlaczego?


moze sprawdz sterowniki ja pamietam ze w rome niedalo sie grac jak byly najnowsze sterowniki a jesli nie pomoze sprobuj reintstalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2007 o 20:59, Qbczyk napisał:

Ja mam ten sam problem :(

Wow,patrze na ikone z wykrzyknikiem przy temacie i ucieszyłe się,że ktoś wreszcie nadszedl mi z pomocą...a tu jak widze inni też są bezradni..eh...czy ja kiedyś w końcu zagram w tego Medievala:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2007 o 20:36, Fleming08 napisał:

Mam problem z Medieval Total War,pytałem już o to w temacie pierwszej częsci,ale tam mało kto
zagląda więc chciałem zaptać tutaj.Mój problem polega na tym,że podczas wczytywania kampanii
wyrzuca mnie do windowasa(działają tylko pojedyńcze bitwy).


Miałem ten sam problem, jak masz dwie karty pamięci wyjmij jedną i wtedy spróbuj odpalić. Mnie to zadziałało i chodzi pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 16:22, falcon33 napisał:


Miałem ten sam problem, jak masz dwie karty pamięci wyjmij jedną i wtedy spróbuj odpalić. Mnie
to zadziałało i chodzi pięknie.


No,niestety mam jedną...z tego co widze to nawet najwięksi fachowcy jakich znam rozkładają ręce przy tym problemie mówiąc"ta gra po prostu tak ma":/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.07.2007 o 17:22, Fleming08 napisał:

>
> Miałem ten sam problem, jak masz dwie karty pamięci wyjmij jedną i wtedy spróbuj odpalić.
Mnie
> to zadziałało i chodzi pięknie.

No,niestety mam jedną...z tego co widze to nawet najwięksi fachowcy jakich znam rozkładają
ręce przy tym problemie mówiąc"ta gra po prostu tak ma":/


ja tez tak miałem zwiększyłem rozdzielczość w kampanii na 1024x768 i kampania wchodzi, ale gdy zapiszę kampanię i chce wrócić do gry wywala na pulpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem:

Jak gram w kampanię i zaatakuję wrogą jednostkę i włączę tryb na przejście do pola bitwy to po jakimś czasie gra się wyłacza i wywala na pulpit a przy tym komunikat z karty graficznej z problemem i cyferkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.08.2007 o 13:17, kapik napisał:

Mam taki problem:

Jak gram w kampanię i zaatakuję wrogą jednostkę i włączę tryb na przejście do pola bitwy to
po jakimś czasie gra się wyłacza i wywala na pulpit a przy tym komunikat z karty graficznej
z problemem i cyferkami.

Przeinstaluj ster.do karty albo je zaktualizuj. Może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam problem dotyczący multiplayera. Otóż mogę się zalogować, ale lista gier jest pusta. Nie wiem dlaczego, ale wątpie, by nikt nie grał w tym czasie. Co muszę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.10.2007 o 16:56, matiddd napisał:

Witam. Mam problem dotyczący multiplayera. Otóż mogę się zalogować, ale lista gier jest pusta.
Nie wiem dlaczego, ale wątpie, by nikt nie grał w tym czasie. Co muszę zrobić?

Co prawda w Medievala jeszcze nie grałem (właśnie się instaluje), ale sprawdź ustawienia swojego firewalla i skonfiguruj go zgodnie z tym toturialem - http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=1414

Jezscze jedno pytanie - czy wgrałeś najnowsze patche i czy posiadasz dodatek Kingdoms ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Moj problem z gra polega na tym.
Nie moge toczyc bitwy poniewaz grafika mi sie jakby to powiedziec nie pojawia,problem jest taki:
- kursor myszki przeciaga mi sie w nieskonczonosc
- brak kolorow i ogolnie grafiki
- mam czarny ekran i jak ruszam myszka to strzalka zostawia za soba smugi

Prosze o pomoc najlepiej na mojego meila

bethope@wp.pl

gdyz latwiej bedzie sie komunikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.11.2007 o 19:01, urbi81 napisał:

Witam

Witam :)

Dnia 03.11.2007 o 19:01, urbi81 napisał:

Moj problem z gra polega na tym.
Nie moge toczyc bitwy poniewaz grafika mi sie jakby to powiedziec nie pojawia,problem jest
taki:
- kursor myszki przeciaga mi sie w nieskonczonosc
- brak kolorow i ogolnie grafiki
- mam czarny ekran i jak ruszam myszka to strzalka zostawia za soba smugi

Prosze o pomoc najlepiej na mojego meila

Um... nie jestem z pomocy technicznej CDP, więc nie do końca rozumiem czemu odpowiedasz na mojego posta ;) Ale skoro już piszę... moim zdaniem problem polega na nieaktualnych sterownikach do karty graficznej/problemie z kartą graficzną. Odpowiedni poradnik masz tu http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=555&t=s i tu http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=561&t=s (w zależności od typu karty graficznej, btw. poradniki napisane na "odczep się"), zajrzyj też tutaj http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093&str=2. Jeśli nie pomoże - zarejestruj grę i skontaktuj się z działem pomocy technicznej CDP ( http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=564).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem z grą Medieval 2 Total War, po zainstalowaniu dodatku Królestwa nie mogę grać w trybie wieloosobowym. mogę zalogować się na serwerze, ale gdy próbuję dołączyć do gry pojawia się komunikat " Połączenie przez NAT nieudane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 23:27, jar444 napisał:

mam problem z grą Medieval 2 Total War, po zainstalowaniu dodatku Królestwa nie mogę grać w
trybie wieloosobowym. mogę zalogować się na serwerze, ale gdy próbuję dołączyć do gry pojawia
się komunikat " Połączenie przez NAT nieudane".

Może twój Firewall gryzie się z Kingdoms, spróbuj pogrzebać w ustawieniach zapory. Chociaż w sumie kingdoms używa chyba tych samych portów co podstawka... nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

POST O MEDIEVALU 1 ZŁOTA EDYCJA

piszę w tym temacie albowiem ten o jedynce jest stary i obawiam siez nikt mi nie odpisze, a ponad to nei jest oficjalnym cdp.

moim problem w tej grze, [pomijając cczęste wyrzucanie do windowsa, jest fakt iż myszka nie działa poprawnie w trybie bitew

zaczeło się od tutorialu bitew, w bitwie pod sycilią nie mogę kliknąc lewym przyckisem myszy, by pdoeszli pod postawę flagi, co ciekawe w zwykłych bitwach jak klikne na przeciwnika to sie moi wojacy ochoczo na niego rzucą

problem ten działa we wszystkim czego się nie tkne

prosze o pomoc z góry dziękuje

zaznaczam że przekierowanie mnie do innego tematu raczej wielką pomocą dla mnie nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z uruchomieniem gry .Po zainstalowaniu pojawia się komunikat z czerwonym krzyżykiem "no localization dvd-rom (lub cd)Co robić.My komp: pentium 4 2.4 Ghz, 512 ram,radeon9200 128ram.proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem polega na tym że w grze nie pojawia mi się kursor.
Niby jest ale niewidzialny, przez co praktycznie nie da się grać.
Poza tym wszystko jest w porządku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo wie jak go rozwiązać?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować