• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Część graczy zgłaszała nam problemy z instalacją podczas której mniej więcej przy 98% instalacji (na drugiej płycie) pojawiał się komunikat CRC.
Ten problem można rozwiązać na dwa sposoby:

1. Instalując grę bezpośrednio z dysku twardego.
2. Zmieniając tryb transferu dla napędu DVD z "DMA" na "tylko PIO"


ad.1
-Należy skopiować całą zawartość obu płyt DVD (za pomocą opcji "kopiuj" oraz "wklej") do jednego katalogu utworzonego na twardym dysku.
- Następnie rozpocznij instalację z dysku twardego uruchamiając ją poprzez plik setup.exe
- Po zainstalowaniu gry usuń katalog do którego kopiowałeś wcześniej dane z DVD.

ad.2
- Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi w poradniku na stronie: http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=539

W przypadku problemów z połączeniem się w trybie MULTIPLAYER (komunikat o nieprawidłowym kluczu)
proszę zajrzeć do działu pomocy technicznej pod poniższym linkiem:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=1068

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co sprawdzaliśmy na nowszych i starszych napędach problem u nas w ogóle nie występował, aczkolwiek najprawdopodobniej dotyczy on dość mocno wysłużonych już napędów które mają sporo przejść za sobą i mają problemy najzwyczajniej z odczytem bardziej złożonych informacji zapisanych na skrajnych sektorach. problem pojawiał się na różnych napędach tak więc nie była to kwestia jakiś problemów konkretni z jedną firmą.

Aczkolwiek dziś kilka osób kontaktowało się z nami i zawsze zgłaszali właśnie ten problem, powyższe 2 rozwiązania im pomogły. I dalej już problemy nie występowały z działaniem gry u tych osób. Bardzo możliwe że po problem leży w czymś znacznie oczywistszym a mianowicie w brudzie, który mógł zebrać się na soczewce i tym samym słabiej odczytuje dane. Aczkolwiek wolałbym uniknąć porady wstępnej by ktoś rozkręcał i czyścił soczewkę w napędzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie przypominam, że wasze wypowiedzi nie odnoszą się do tematu... więc zbędny spam leci... takie wypowiedzi proszę pisać bezpośrednio w temacie ogólnym...

Ten temat jest dla osób które mają faktycznie jakieś problemy techniczne i tylko takie posty będą tu trzymane inne nie mające związku z tematem będą usuwane.


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2006 o 21:03, pro evo napisał:

No to poco wydają teraz??Może poczekają jak twórca wyda pacz i wtedy CDP da dobrą do użytku
gre,a nie wydaje nam jakąś kaszane!


Najpierw fundamentalne pytanie - kupiłeś Medievala 2?
Rzeczywiście może denerwować fakt, że kupując grę za jakby nie było 100 zeta, są jeszcze jakieś problemu już przy instalacji :/

BTW: u mnie instalacja przebiegła pomyślnie bez najmniejszych nawet problemów (no może poza czyszczeniem dysku, aby znaleźć 7,5 GB miejsca :)

Akashi - jak wyliczyłeś te 98% skoro instalator nie podaje stanu postępu w procentach? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech... Po zobaczenbiu tego tematu coś mnie tknęło. Zacząłem pisać ładną prośbę, aby nie przyklejać tego tematu. Ponieważ był on jednak wciąż nie-przyklejony a ja się przestraszyłem, że to by było nieładnie-darowałem sobie :) .

A teraz, jak widać-temat ocieka klejem. No trudno się mówi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2006 o 21:03, pro evo napisał:

No to poco wydają teraz??Może poczekają jak twórca wyda pacz i wtedy CDP da dobrą do użytku
gre,a nie wydaje nam jakąś kaszane!


Pewnie najlepiej wydac gre rok, dwa po premierze wtedy juz beda wydane patche to CDP wyda gre do "uzytku" ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh no mogłem napisać 1 kwadracik przed końcem :P ale tak chyba jest jaśniej :P Heh niestety jestem w domu i nie pamiętałem dokładnie nazwy tego pliczku przy którym pojawiał się ten komunikat :)

MonkOfWar niestety takie tematy przyklejamy tylko z tego powodu by na forum nagle nie pojawiło się tysiące tematów "mam problem z" utworzonych przez nowych użytkowników. Poza tym lepiej by był jeden temat poświęcony problemom z grą gdzie będzie można szybko znaleźć odpowiedz :P

Pozdrawiam i prosze o nie Spamowanie "doświadczonych" użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem kilka błędów w gierce m.in. zamiast III jako liczby jest iii, albo podczas intro i innych filmików nie ma polskiego tekstu a chyba powinien byc. Kiedy będzie jakiś patch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz sprawdzę to sobie w week, jakbyś mógł wrzucić jakiegoś scrren''a z tą iii byłbym wdzięczny odnośnie dźwięków to miałeś może wcześniej demo lub ang wersję gry? Możliwe, że pozostały ci stare dane z konfiguracji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2006 o 21:31, Akashi napisał:

Wiesz sprawdzę to sobie w week, jakbyś mógł wrzucić jakiegoś scrren''a z tą iii byłbym wdzięczny
odnośnie dźwięków to miałeś może wcześniej demo lub ang wersję gry? Możliwe, że pozostały ci
stare dane z konfiguracji gry.

iii lub też iv pojawia się podczas ładowania gry np wczytywania save''a. A co do demka czy angielskiej wersji to nie miałem bo nawet tej gry nie planowałem kupic. Poza tym z dźwiękiem jest wszystko OK tylko brak polskich napisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2006 o 21:26, pitel napisał:

podczas intro i innych filmików nie ma polskiego tekstu a chyba powinien byc. Kiedy będzie jakiś patch??


Gra jest w wersji kinowej, czyli teksty wypowiadane przez postacie, czy przerywniki filmowe są w wersji oryginalnej (angielskiej) z polskimi podpisami. Wyświetlanie podpisów w grze (m. in. w trakcie wyświetlania filmów) możesz włączyć w opcjach gry. Funkcja ta jest na standardzie wyłączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 01.12.2006 o 22:01, Johnny Bravo napisał:

Gra jest w wersji kinowej, czyli teksty wypowiadane przez postacie, czy przerywniki filmowe
są w wersji oryginalnej (angielskiej) z polskimi podpisami. Wyświetlanie podpisów w grze (m.
in. w trakcie wyświetlania filmów) możesz włączyć w opcjach gry. Funkcja ta jest na standardzie
wyłączona.


Dzięki bardzo za info patrzyłem w opcjach, ale musiałem przeoczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzisiaj dostalem EK Medievala II. Niesetety gdy gram w nia po kilku minutach gra sie wiesza i nic nie moge zrobic. Czego moze to byc winna? Czy jest mozliwe ze to przez wirusa?
Moj komputer
-Sempron 2800+
-512 MB ramu
-GeForce 5500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurde moje płytki już poszły do wymiany... ale nie wiem czy wasze rozwiązania mogły pomóc bo miałem dość dużą rysę (nawet takie jakby przebarwienie) w poprzek płyty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z calym, szacunkiem do wszystkich fanow tej gry i Akashiego
chcialbym zapytac czy jest jakas mozliwosc aby pozbyc sie tego tematu z moich watkow przypietych bo mnie osobiscie wcale ten temat nie interesuje (tak samo jak Gothic 3). Przypuszczam ze nie jestem jedyna osoba na tym forum, ktorym nie podobaloby sie przypinanie watkow zwiazanych z grami, ktorych zupelnie nie znaja badz sie nimi nie inetresuja. Potrafie zrozumiec przypiecie tematow takich jak "Moderatorzy poszukiwani" czy "Jestes tu pierwszy raz...?" ale tych zwiazanych z grami wg. mnie nie powinno sie przypinac. Przeciez i tak jezeli ktos bedzie chcial sie dowiedziec czegos na temat Medieval 2 czy Ghotica 3 to skorzysta z wyszukiwarki i SAM sobie ten temat zalaczy. Nie widze poprostu potrzeby aby kazdy forumowicz mial tego rodzaju watki przypiete bez jego woli.

Ps. nie chcialem nikogo urazic i jezeli to co napisalem, kogos glebiej poruszylo to bardzo przepraszam.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2006 o 23:27, Mistiq napisał:

z calym, szacunkiem do wszystkich fanow tej gry i Akashiego
chcialbym zapytac czy jest jakas mozliwosc aby pozbyc sie tego tematu z moich watkow przypietych
bo mnie osobiscie wcale ten temat nie interesuje (tak samo jak Gothic 3). Przypuszczam ze nie
jestem jedyna osoba na tym forum, ktorym nie podobaloby sie przypinanie watkow zwiazanych z
grami, ktorych zupelnie nie znaja badz sie nimi nie inetresuja. Potrafie zrozumiec przypiecie
tematow takich jak "Moderatorzy poszukiwani" czy "Jestes tu pierwszy raz...?" ale tych zwiazanych
z grami wg. mnie nie powinno sie przypinac. Przeciez i tak jezeli ktos bedzie chcial sie dowiedziec
czegos na temat Medieval 2 czy Ghotica 3 to skorzysta z wyszukiwarki i SAM sobie ten
temat zalaczy. Nie widze poprostu potrzeby aby kazdy forumowicz mial tego rodzaju watki przypiete
bez jego woli.

Ps. nie chcialem nikogo urazic i jezeli to co napisalem, kogos glebiej poruszylo to bardzo
przepraszam.
Pozdrawiam.


Chciałem to samo powiedzieć ale odnośnie Gothica 3. Nie interesuje mnie ta gra i denerwuje mnie, że ją akurat przypięto. Ja widzę tylko jeden powód: reklama, pieniądze, chęć zwiększenia sprzedaży !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem z medievalem2 dokładnie z drugą płytką która nie jest wykrywana przez moj napęd dvd (mam neca) natomiast dvd na którym starzy oglądają filmy wykrywa pliki na tej płycie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 09:26, nicobar napisał:

mam problem z medievalem2 dokładnie z drugą płytką która nie jest wykrywana przez moj napęd
dvd (mam neca) natomiast dvd na którym starzy oglądają filmy wykrywa pliki na tej płycie o
co chodzi?


Na bank coś z plytką może jaeset brudna wytrzuj jąą,jak niedzieła to do CDP wyślij emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich maniaków Medivala II

Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a grę kupiłem w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem ) Ale będę Wdzięczny :)

Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować