• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam!

Gra instaluje się bez najmniejszych problemów.
Problem pojawia się gdy próbuję ją uruchomić.
To znaczy, nic się nie dzieje, nie wyświetla się żaden komunikat.
Po prostu cisza i nadal jestem w windowsie.

Windows XP bez SP
Duron 1800
1024 RAM
GeForce 7600, 256 RAM


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam jeszcze ciekawszy problem..
Instalacja przebiega ok...
wszystko jest ok..
próbuję ucruchomić grę... a tu komunikat..:
Please login with administrator privileges and try agin
Zaznaczam ze siedze na Xp-ku na ktorym jestem zalogowany jako administrator...:):)
CIekawe zaiste bardzo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Minimumu to Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack. 1 (Build 2600)

Karta wideo 128 MB z akceleracją graficzną obsługująca (minimum) Shader 1,1 oraz najnowsze sterowniki. Zaleca się co najmniej Nvidia® GeForce 4 Ti 4400 lub ATI Radeon® 9600 SE.

Monitor musi obsługiwać rozdzielczość (minimum) co najmniej 1024x768 lub wyższą.

Tu można sobie sprawdzic czy dany komputer uruchomi "Medieval II Total war" i na jakich parametrach

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm gra mi się bardzo pdoba jestem już w 4 misji, naprawde niezła gierka, zresztą zobacznie sami tu macie linka klikacie download a potem zasysacie emulem *[M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 02:03, syriusz.b. napisał:

Hmm gra mi się bardzo pdoba jestem już w 4 misji, naprawde niezła gierka, zresztą zobacznie
sami tu macie linka klikacie download a potem zasysacie emulem *[M]


P.I.R.A.T. i zapewne nic cie nie uchroni przed banem, zwłaszcza że w masie tematów dalej linki do piratów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Komp:
XP-ek SP2
AMD ATHLON 64 2800+
1GB Ram 2*512
grafika X1800 GTO 256 mb
muzyczna Creative sound blaster

I na miły bóg wszystkie wymagania spełnione a gra po prostu chodząc 4 minuty się wiesza...
Neistety tak samo wieszało się i demko...

HILFEEEEE
Bo nie wiem co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z Medievalem, to znaczy że gdy chce grać przez sieć (internet nie LAN) to pisze mi że nie mam ID i musze wejść na strone www.GameSpyID.com - wchodze i nic tam nie ma o ID proszę o pomoc !!!


Pozdrawiem

(Email- Lesio10@poczta.onet.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem:
Kłopot z odczytaniem drugiej płyty DVD na nagrywarce CD/DVD SAMSUNG: TSSTCorp CD/DVDW TS-H552U
Rozwiązanie:
Załadować najnowszy firmware SAMSUNGA, ver. 6.

Wczoraj cztery godziny męczyłem się z zainstalowaniem Medievala II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jednak musi być procesor zawierający instrukcje SSE2, żeby gra spełniała minimalne wymagania tu są minimalne wymagania podane na stronie supportu Segi:

Operating System: Windows 2000/XP
Note that for Windows 2000 and XP you will require the latest Service Packs and administrator privileges
Processor: Celeron 1.8GHz Pentium 4 (1800MHz) or equivalent SSE2 AMD processor
Hard disk: 11.0 Gigs of uncompressed free hard disk space
Memory: 512MB RAM
Video card: 128MB Hardware Accelerated video card with Shader 1 support
Nvidia GeForce 4 Ti 4400 or ATI Radeon 9800 are the recommended minimum hardware
Sound Card: 100% DirectX® 9.0c compatible 16-bit sound card
DirectX: DirectX 9.0c.
CD/DVD-ROM drive: 8x Speed DVD-ROM drive (1200KB/sec sustained transfer rate)
Multiplayer: Internet (TCP / IP) play supported, internet play requires broadband connection and latest drivers, LAN play requires Network card
Input: Mouse and Keyboard

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.12.2006 o 12:51, kjelt napisał:

Processor: Celeron 1.8GHz Pentium 4 (1800MHz) or equivalent SSE2 AMD processor


Mógłbym nieświadomy ja wiedzieć o co chodzi z tym SSE2 dla procesorów AMD..? i jak to sprawdzić..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 12:55, marcelusVega napisał:


> Processor: Celeron 1.8GHz Pentium 4 (1800MHz) or equivalent SSE2 AMD processor

Mógłbym nieświadomy ja wiedzieć o co chodzi z tym SSE2 dla procesorów AMD..? i jak to sprawdzić..?



Ściągnij sobie programik CPU-z np. ze strony: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1424
on wyświetli informacje na temat procesora wraz z instrukcjami jakie procesor obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla jasności gra Medieval 2 nie wymaga SSE 2 tylko technologie SSE bardzo bym prosił odnosić się do obecnej i ostatecznej wersji wymagań gry, a nie wymagań zawartych w starym Demie tej gry gdzie faktycznie uruchamiało się tylko na tych prockach.

Proszę więc nie wprowadzać użytkowników w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 13:14, Akashi napisał:

Dla jasności gra Medieval 2 nie wymaga SSE 2 tylko technologie SSE bardzo bym prosił odnosić
się do obecnej i ostatecznej wersji wymagań gry, a nie wymagań zawartych w starym Demie tej
gry gdzie faktycznie uruchamiało się tylko na tych prockach.

Proszę więc nie wprowadzać użytkowników w błąd.


Rzeczywiście przepraszam mój błąd :(, pełna wersja gry nie wymaga procka z SSE 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem jest taki - po uruchmieniu gry wszystko śmiga jak należy przez 2,3 do 10 min. Po czym siada mysz, gubi się gdzieś kursor i rusza się "nietypowo" uniemożliwając grę. Kiedy zamknę kompa (to laptop) i on sobie przejdzie w stan uśpienia i go znowu otworzę sytuacja się powtarza, znowu chiwlę jest ok, a potem kasza z myszą. Czy ktoś ma coś podobnego ? Rome chdził jak złoto, komp z górką spełnia wszysrkie wymagania, najowsze sterwoniki zainsatlowałem (mysz, touchpad) i nic. Wyłączenie touchpada też nic - próba bo okazało się że kaszani się kurstor po odłączeniu myszy i graniu za pomocą touachpada.
Klęska bez biwty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mój problem z grą zaczyna sie po instalcji :/
Gra niechce się nawet włączyć :/ bo wyskakuje błąd że nie można uruchomić aplikacji noi standardowe wyslij lub nie raport firmie microsoft :( mój komputer spełnia wymagania ...... cytałem winstrukcji i wszedzie ale nic nigdzie nie pisze :/ Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mi płyta za pierwszym razem zainstalowała sie cudnie, potem musiałem odinstalowac gre i znów ja zainstalować i wyskakuje bład, a płytka w ogóle nie była wyciągana, nie ma ani jednej ryski, ogólnie to napęd wydaje jakieś dziwne odgłosy przy próbie uruchamiania, rozwiązaniem było skopiowanie całej płyty i instalacja z dysku, na szczęście autorun się pojawia a więc da się grać, tylko martwi mnie to aby to sie jakos nie pogłębiało, mam najnowszego LG z opcją LIGHTSCRIBE. Czy jest taka mozliwość, że to napęd uszkadza tę płyte? Bo z innymi grami nic takiego sie nie dzieje. Aha i czy jest możliwość skopiowania obrazu na dysk i zamontowania go w deamonie aby gra nie wymagały płytki w napedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bład medieval2.exe
medieval 2.exe has encountered a problem and needs to close. we are sorry for the inconvenience to jest dokładnie ten błąd :/ prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować