• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.12.2006 o 15:16, Viv napisał:

Mój problem jest taki - po uruchmieniu gry wszystko śmiga jak należy przez 2,3 do 10 min. Po
czym siada mysz, gubi się gdzieś kursor i rusza się "nietypowo" uniemożliwając grę. Kiedy zamknę
kompa (to laptop) i on sobie przejdzie w stan uśpienia i go znowu otworzę sytuacja się powtarza,
znowu chiwlę jest ok, a potem kasza z myszą. Czy ktoś ma coś podobnego ? Rome chdził jak złoto,
komp z górką spełnia wszysrkie wymagania, najowsze sterwoniki zainsatlowałem (mysz, touchpad)
i nic. Wyłączenie touchpada też nic - próba bo okazało się że kaszani się kurstor po odłączeniu
myszy i graniu za pomocą touachpada.
Klęska bez biwty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po przeczytaniu waszych wypowiedzi szczerze zastanawiam sie nad kupnem tej gry ? a mam zamiar to zrobić w ten piatek (aby mieć na weekend :) ) chodzi o to że wielu pisze o problemach zwiazanych z grą ? problem z instalacją ? problem z uruchomieniem ? problem z graniem ? demo chodziło u mnie bezawaryjnie i nadal chodzi to teraz nie wiem albo wiekszość ma problemy ze swoim komputerem kupionym w promocji w jakimś markecie ? albo bałagan w komputerze lub faktycznie coś jest nie tak z samą grą chociaż nie wierze aby CDProjekt by sobie na to pozwolił, może nośniki z grą są kiepskiej jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 19:07, Ceki napisał:

albo bałagan w komputerze lub faktycznie
coś jest nie tak z samą grą chociaż nie wierze aby CDProjekt by sobie na to pozwolił, może
nośniki z grą są kiepskiej jakości ?

zwroc uwage na jeden drobny szczegol - to jest watek pomocy technicznej i trudno oczekiwac zeby ktos wpadl "czesc, gra chodzi super" :) osobiscie zainstalowalem, gram i nie zdazylo sie kompletnie nic zlego a z tego co wyczytalem, wiekszosć problemow poza tym z instalacja (ktora jest raczej problemem napedow a nie nosnikow -czasami pomaga upgrade firmware) to typowe PWPKAK*

* Problem Występujący Pomiędzy Klawiaturą A Krzesłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.12.2006 o 19:49, gmx napisał:

jest raczej problemem napedow a nie nosnikow -czasami pomaga upgrade firmware) to typowe PWPKAK*

* Problem Występujący Pomiędzy Klawiaturą A Krzesłem ;)

Czemu uwazasz ze to moja wina ze gra mi nie chodzi?? Spelniam wszystkie wymagania a gra mi chodzi 5-10 minut i sie scina. Jak jestes taki cwany to moze bys mi pomogl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak widać spełniam wszystkie wymagania, (jest mało miejsca ale gra została już zainstalowana).
Nadal jednak nie mogę jej uruchomić. Nie wyświetla się żaden kominikat, po prostu cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 19:56, kiniarz napisał:

Czemu uwazasz ze to moja wina ze gra mi nie chodzi?? Spelniam wszystkie wymagania a gra mi
chodzi 5-10 minut i sie scina. Jak jestes taki cwany to moze bys mi pomogl!

napisalem wiekszość, no i chodzilo mi raczej nie o obwinianie kogos ze nie dziala tylko ze nie moze sam naprawic i tu zglasza blad - jezeli poczules sie urazony to sorry

pozatym pc to nie konsola- zepsuc samemu mozna bardzo duzo - grzechem pierworodnym jest zle dobranie czesci, potem mozna zainstalowac o jeden niepotrzebny program w systemie, na koncu komp moze sie przegrzewac - w tej kolejnosci radzil bym ci sie przyjrzec
-gf5500 - mam zle doswiadczenia z kartami z nizszej polki, moze zmien sterowniki?
-temperatura w kompie - medieval jest dziwny - podbija mi temperature w obudowie 5C wyzej niz jakakolwiek inna gra :/
-daleki strzal ale kiedys mialem podobne problemy z powodu uszkodzonego dysku - gra zajmuje duzo miejsca, mogla trafic na uszkodzone sektory


@Tomcat6
gra wymaga windy z min. sp1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeprosiny przyjete. Ale nadal zastanawiam sie dlaczego tak dzieje mi sie w grze. Zauwazylem ze nie tylko ja mam taki problem, ale narazie nie znlalazlem odpowiedzi na ten problem. A pomoc techniczna Gram.pl kazala mi od nowa zainstalowac gre i zuaktualizowac sterowniki ( co swoja droga robie regularnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 20:25, kiniarz napisał:

Przeprosiny przyjete. Ale nadal zastanawiam sie dlaczego tak dzieje mi sie w grze. Zauwazylem
ze nie tylko ja mam taki problem, ale narazie nie znlalazlem odpowiedzi na ten problem. A pomoc
techniczna Gram.pl kazala mi od nowa zainstalowac gre i zuaktualizowac sterowniki ( co swoja
droga robie regularnie)

hmm, a probowales zainstalowac starsze stery? no i wyłączyc kompletnie wszystkie programy dzialajace w tle?
masz malo ramu, moze zwieksz ilosc pamieci wirtualnej albo ustaw na chwile na auto... (ciezko radzic jak sie nie ma kompa w rekach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2006 o 20:25, kiniarz napisał:

Przeprosiny przyjete. Ale nadal zastanawiam sie dlaczego tak dzieje mi sie w grze. Zauwazylem
ze nie tylko ja mam taki problem, ale narazie nie znlalazlem odpowiedzi na ten problem. A pomoc
techniczna Gram.pl kazala mi od nowa zainstalowac gre i zuaktualizowac sterowniki ( co swoja
droga robie regularnie)


mam ten sam problem 15-25 minut i zwiecha calego systemu , pozostaje twardy restart
grę kupiłem 2 dni temu , mam 1.5 GB ramu , P4 2,66 , Radeon 9600XT 256MB , SB Live ,
Dysk WD 160 GB najnowsze stery i aktualizacja Windows XP Home Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cóż cieszę się że nie siedzę w tym sam...:/ i że nie tylko mi się tak dzieje, zobaczymy co na to panowie z CD-Projekt.......... bo tak czy siak ciężki mają orzeszek do zgryzienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz albo najpierw przejść kampanię jedną z frakcji oferowanych ci na początku
albo edytuj plik (najpierw zrób sobie na wszelki wypadek kopię):
Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign\descr_strat.txt
Na samym jego początku jest lista frakcji określona jako "playable" (to te którymi możesz aktualnie grać), pod spodem jest lista frakcji określona jako "unlockable" (to te które można odblokować przechodząc kampanię). Przenieś nazwy frakcji (lub tylko tą frakcję na której ci zależy) spod listy "unlockable" do listy "playable" i rozpoczynając nową kampanię będziesz mógł wybrać tą frakcję.<Karharot>

2 strony wcześniej wystarczy tylko przeglądnąć kilka stron na tym forum, a nie stale zadawać te same pytania..:)
Czytanie ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój cyt.: "...Jak widać spełniam wszystkie wymagania..."

Sorry - ale nie spełniasz wymagań:

Przecież wyświetliło ci w nagłówku Systemu Requirements Lab:
Minimum - Fail
Recommended - Fail

Musisz mieć minimum - Pass... a ty twego nie masz! Przykro mi ale twój PC będzie miał trudności z uruchomieniem "M II TW" - przede wszystkim brak wolnego miejsca - zobacz jak dużo ci brakuje!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Brawo tym razem gra mi działała aż 15 minut.....:/ chyba będe musiał sobie ustawić bitwy dziesięciominutowe by sobie pograć przynajmniej troszkę.......
Sprawa się rozwiązuje i jest w toku..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Kupiłem Medievala2 w wersji kolekcjonerskiej z gram.pl wiec gram w ta gre juz kilka dni i trapi mnie jeden powazny problem a mianowicie w czasie oblęzenia zamku lub miasta przez sily komputera (co jest w kampani dość częste) gra potwornie zwalnia - do tego stopnia ze nie idzie nic zrobic na ekranie. Ma to miejsce dokładnie w momencie kiedy wrog atakuje mury za pomoca drabin ( i jego wszystkie jednostki zbieraja sie w jednym miejscu pod murami). Dodam ze nie mowie tu o jakis dużych armiach a zlozonych tylko z powiecmy 5 jednostek piechoty. Przy innych bitwach (znacznie wiekszych spadek predkosci nie wystepuje). Parametry mojego komputera (P4 3,2 Ghz, 1Gb ramu, GeForce 6600GT 256 Mb, Dysk twardy 180 Gb, Windows Xp z Sp2, Directx 9c, najnowsze sterowniki od grafiki i dzwieku. W gre gram na ustawieniach średnich i jak wspominałem pozatym jednym momentem (ale potwornie ważnym) spowolnienia nie występują. Czy wiadomo cos na temat tego bug-a czy tez jestem jedynym uzytkownikiem który sie z nim spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A i jeszcze jedna sprawa podobnie jak kilku innym uzyktownikom zdarza sie ze w czaasie ataku na miasto znikaja wieze obleznicze i tarany z katapultami wlacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem polega na tym, że gra zawiesza mi się podczas gry na mapie strategicznej. Bitwy chodzą bez problemu, ale gdy wracam do mapy strategicznej gram kilka minut i pojawia się czarny ekran, po czym wyłącza się monitor (ew. karta graficzna). Jedyne co mogę wtedy zrobic to reset komputera. Po restarcie czasami pojawia się komunikat, że winę ponosi sterownik karty graficznej. Zaznaczam, że sterowniki mam najnowsze. Moja konfiguracja:

Powercolor Radeon x800GTO 256 MB,
Sempron 3000+
1 GHz RAM A-data
Płyta główna MSI MS-7135 K8N Neo3-FSR

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem że to marna rada ale takich problemów jest więcej
Mi na przykład gra się wiesza gdzieś tak po 15 minutach grania..... ppo prsotu zwis słychać tylko zapętloną muzykę i nic więcej...
coś obawiam się że na procesorach AMD ta gra po prostu wariuje i to nieziemsko... mussimy być cierpliwi i poczekać na patche..
cóż innego pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować