• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

mussimy być

Dnia 06.12.2006 o 16:34, marcelusVega napisał:

cierpliwi i poczekać na patche..
cóż innego pozostaje


Patch ma wyjsc w najblizszym czasie ale nie wiem dokladnie kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, po tym co tu czytam widzę że na poważne problemy dotyczące działania gry raczej nie uzyskam tu odpowiedzi( w tym mój), i radzę tym którzy chcą zakupić program aby najpierw jakoś go zdobyli i przetestowali u siebie. Do momentu zainstalowania MTW II raczej nie miałem problemów z innymi grami w tym o wyższych parametrach minimalnych, ale każdy widać musi mieć swój pierwszy raz...szkoda. Pozostaje mieć nadzieję że Dział Pomocy (z którego pomocy nigdy nie korzystałem) poza kpiącym sugerowaniem instalowania nowych sterowników znajdzie jakieś rozwiązanie problemów czego wszystkim i sobie życzę. ROZCZAROWANY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.12.2006 o 14:20, Bohater napisał:

(znacznie wiekszych spadek predkosci nie wystepuje). Parametry mojego komputera (P4 3,2 Ghz,
1Gb ramu, GeForce 6600GT 256 Mb, Windows Xp z Sp2, Directx 9c,

Moge tylko powiedziec, ze mam dokladnie takie same parametry sprzetu (poza prockiem) oraz systemu i u mnie tak sie nie dzieje. Tzn podczas oblezen gra chodzi wolniej, ale caly czas mniej wiecej tak samo. Moze zatem to wina sterownikow? Do naszej karty chyba lepiej nie instalowac najnowszych driverow... Ja mam stery 7.7.7.2 z 15 czerwca 2005 roku, wszystko chodzi jak zloto. Moze sprobuj te wersje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W zakupionej przeze mnie grze MEdival 2 Total war brakuje drzewka rozwoju. w pomocy piszą że moge wydrukować z internetu, lecz ja nie mam drukaki:{ Nie poto kupuję oryginalne gry, aby były wybrakowane. Dlaczego na własny koszt mam naprawiać błedy wydawcy? Czy CDprojekt planuje naprawić jakoś swój błąd i wysłać drzewka pocztą tradycyjną (ew. kurierem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym się dowiedzieć czy będzie mi chodził Medieval mj komputer to:
Radeon 9550@9600
Pentium 4 2.0@2.3GHz
1024 ram

Demo chodziło mi na Średnich be zacinki więc nie wiem czemu nie miał mi chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy naprawdę ta gra sypie się w większości wypadków tylko i wyłącznie na procesorach AMD..???
Nei wiem jak panowie z obsługi technicznej ale mi to wyłaśnie wygląda w ten sposób.. że któs zrypał grę co się tyczy współpracy z tymi procesorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.12.2006 o 21:19, marcelusVega napisał:

Czy naprawdę ta gra sypie się w większości wypadków tylko i wyłącznie na procesorach AMD..???
Nei wiem jak panowie z obsługi technicznej ale mi to wyłaśnie wygląda w ten sposób.. że któs
zrypał grę co się tyczy współpracy z tymi procesorami


Mam nadzieje ze łatka to poprawi i bede mogl wreszcie pograc dluzej niz 10 minut !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No no - nawet nie wiedzialem, ze sa takie problemy...

Mam A64 3000+, do tego 1GB RAM i 7300GT - nie mialem problemu ani z instalacja, ani ze zwisami. Na szczescie. Ale wspolczuje tym, co je maja, bo jakby tyle na gre czekal i sie wykosztowal na oryginal, i miala mi sie zwieszac po 20 min, to bym ostro bluzgal...:/

Natomiast mam problem z oblezeniami - sa kompletnie niegrywalne, nawet na najmniejszych ustawieniach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.12.2006 o 12:01, strajker napisał:

Twój cyt.: "...Jak widać spełniam wszystkie wymagania..."

Sorry - ale nie spełniasz wymagań:

Przecież wyświetliło ci w nagłówku Systemu Requirements Lab:
Minimum - Fail
Recommended - Fail

Musisz mieć minimum - Pass... a ty twego nie masz! Przykro mi ale twój PC będzie miał trudności
z uruchomieniem "M II TW" - przede wszystkim brak wolnego miejsca - zobacz jak dużo ci brakuje!!!.


Jak widać spełniam wszystkie wymagania, (jest mało miejsca ale gra została już zainstalowana).

Czytać trudna rzecz.
Jeszcze trudniejsza rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cóż jak na razie to, zainstalowałem starsze sterowniki do karty Catalista 6.6 i jakoś gra przestała mi się wieszać, hmmm bardzo bardzo ciekawe, troszkę późno już jest więc nie będę nawet próbował dzisiaj dłużej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ja mam procek 1.7, 1 giga ramu, radeona 9600 pro a gra mi śmiga bez problemowo {oczywiscie na srednich ustawieniach} a co do zwalniania podczas ataku drabinami to 100 racji też mi tak robi . moje pytanie: jak dostac drzewo technologi bo nie poto bule tyle floty żebym sobie drukował cos . może najlepiej jeszcze żeby przelac kase za gre a ją ściągnąc osiołkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój cyt.:
"...Czytać trudna rzecz.
Jeszcze trudniejsza rozumieć...."

???

Nie znasz angielskiego czy nie rozumiesz co to znaczy wolne miejsce na dysku?

Analiza twojego dysku dokonana przez "System Requirements Lab Analysis" zawiera notkę:

Cyt.: "Minimum: 11 Gigs of uncompressed free hard disk space!!!
You Have: 3,6 GB!!! (i to dotyczy - wolne miejsce - po instalacji "Medieval Total War"!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Analiza dokonywana jest przed instalacją gry i wtedy wymaga 11 GB.
Jeżeli zrobisz analize po zainstalowaniu gry też, będziesz potrzebować 11 GB.
W przeciwnym razie przed instalacją potrzebować będziesz 18 GB.

Jeżeli jeszcze tego nie możesz zrozumieć odinstaluje gre przeprowadze analize i będę miał wszystkie PASS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój cyt. : "Analiza dokonywana jest przed instalacją gry i wtedy wymaga 11 GB."

Skoro tak uważasz się nie dziw, że nie uruchomisz i nie uruchomisz wzgl.będzie żle działał "Medieval II Total War" i możesz dalej sobie lamentować skoro tego nie rozumiesz! - analiza dokonywana u mnie (po zainstalowani "Medieval II Total War" ma taki wygląd:

Minimum: 11 Gigs of uncompressed free hard disk space!!!
You Have: 44 GB

I nie mam żadnych problemów z "Medieval II Total War"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok. kilka spraw rozwiązałem - a wiec tak wszystcy ktorzy maja kłopoty ze znikajacymi rzeczami na ekranie (np, wieze oblężnicze) a tak że ci którzy maja kłopot z predkoscia gry w czasie oblęzen (a maja karty graficzne nvidi) niech zainstalują sterowniki z serii 7 np. 73.xx lub 78.xx po zainstalowaniu starych sterownikow - objawy znikaja i gra chodzi ok. Z sterownikami nowszymi tj. 83.xx lub 93.xx itd ciegle cos sie j.......e . Troche to dziki bo gra jest reklamowana przez Nvidie i pod nia pisana - ale coz zrobic :) Sprawdzałem dokladnie i po zainstalowaniu tych sterow - wszelkie problemy zwiazane z grafika i wydajnoscia gry znikły. Swoja droga CD Projekt mogł by tym sie wczesniej zajac i umiescic gdzies wiadomosc na ten temat. Moze z nastepnym patchem wspołpraca ze sterownikami zostanie poprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Naprawdę i to jest fakt niezaprzeczalny, wystraczy zmienić sterowniki na starsze i wszystko śmiga..:)

Wczoraj a raczej dzisiaj grałem do 4 nad ranem...:):)

tylko ze gram na Hardzie a gra jakaś taka łatwa jest...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 15:39, kiniarz napisał:

Ale sterowniki zmieniles do czego? Do karty graficznej czy dzwiekowej??

Do graficznej mam radeona X1800 i na nowych się gra wieszała a na troszę starszych już nie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować