Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Rosja - kraj tyranii i tajemniczych zdarzeń

264 postów w tym temacie

Kurdę trochę szkoda że rosja jest tak źle postrzegana, że niby nic nie ma.... przykład? Cod4 multi: tam specnaz jest jakąś bandą odzianą w jakieś łachmany chociaż kiedyś był elitarną jednostką specjalną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samą Rosję, jej imperium, a w szczególności dawny Związek (Zd)radziecki interesuję się jako tako, wiele aspektów z życia tam i historii jest faktycznie bardzo ciekawych.
Kraj, a właściwie mocarstwo wielkich kontrastów - z jednej strony oligarchowie i miliarderzy, z drugiej ludziska śmigający po Moskwie Moskwiczami 412, i to wcale nie z wyboru.

Media faktycznie, w szczególności rodzime kreują Rosję jako "tego cholernego despotę żerującego na naszym biednym narodzie". Cóż...Jest oczywiście, jakieś ziarno prawdy w tym, lecz w pewnej mierze
sami jesteśmy temu stanowi winni. Chodzi mi o gaz oczywiście. I naprawdę, jestem w pełni
podziwu, dla dzieła, któremu udało stworzyć się Wowie Putinowi przez okres jego rezydowania na Kremlu.
W przeciwieństwie do Jelcyna, ten człowiek naprawdę ma pojęcie jak sterować tym kolosem
terytorialnym i jak zrobić z niego użytek. Trzyma w szachu pół Europy, czy tego chcemy czy nie.
Ba, żeby tylko Europy...
System rządów Putina nie wynika tylko z jego własnego, twardego charakteru, ale też z
samej budowy Rosji.
Anyway, jeśli komuś ewidentnie ten ustrój by zawadzał, jeszcze przez wiele nocy
zapewne snu do końca spokojnego nie będzie mieć, a to z powodu właśnie Putina.
Jego kadencja dobiega końca, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że nowy panopek
będzie zwykłą marionetką w rękach Władimira, który, czego również świat jest w zasadzie pewny, obejmie w nadchodzącej kadencji funkcję premiera. A później kolejny raz fotel prezydencki vel. tron carowski ;)

Rosję widziałbym również jako pomocnika w wywołaniu prawdziwego konfliktu
zbrojnego między Iranem a Izraelem, co może być naprawdę groźne dla całego
naszego świata. Podobnie jak sojusz z CHRL.

No i tajemnice, tajemnice :]
Kysztym, Spiski, Czystki Stalina, eksperymenty wojskowe, kiedyś Czarnobyl...
Niewątpliwie sprawy warte dokładnego wyjaśnienia, ale zapewne nie nastąpi to szybko, lub przy utrzymywaniu obecnej polityki - nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że Rosja nie odcięła gazu Ukrainie od tak. Wcześniej Ukraina zadłużyła się na taką kwotę, że Rosja po prostu postanowiła ich przydusić, bo przecież nikt nie chce, żeby na nim zerowano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, normalny zabieg, które wykonałoby każde państwo mające trzeźwo myślący rząd.
Tym bardziej Rassija, gdyby pozwoliłaby na takie manewry Ukrainie, świat mógłby
uznać to za jakiś oznak słabości, a to chyba ostatnia rzecz, na jakiej całemu narodowi Rosyjskiemu zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczna sytuacja: Meksyk od dłuższego czasu nie płaci USA za ropę naftową. USA odcina w końcu kurek. Co robi świat? Brawo, jaka ta Ameryka nieugięta jest! Hurra! Nasi obrońcy są nieugięci!

Powiem wprost: Ukraina kradła od Rosji gaz. Dlaczego w takim razie potępia się Rosję za to, że nie daje żyć złodziejowi, hę? W przypadku Ameryki sytuacja byłaby odwrotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już moim zdaniem wynika tylko i wyłącznie z wizerunku Rosji na świecie.
Wizerunkiem kreowanym przez większość dzisiejszych mediów.
Praktycznie wszędzie na świecie, Rosja jest "be".
U nas w kraju jest to szczególnie odczuwalne, bo mimo wszystko cośmy od Rosji/Związku
wycierpieli to wycierpieli, więc ta nienawiść do Rosji ma u nas rzekomo uzasadnienie i usprawiedliwienie.
A społeczeństwo i historia prędko takich rzeczy nie zapominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 23:22, Lamb3rt napisał:

Hipotetyczna sytuacja: Meksyk od dłuższego czasu nie płaci USA za ropę naftową. USA odcina
w końcu kurek. Co robi świat? Brawo, jaka ta Ameryka nieugięta jest! Hurra! Nasi obrońcy
są nieugięci!

Powiem wprost: Ukraina kradła od Rosji gaz. Dlaczego w takim razie potępia się Rosję
za to, że nie daje żyć złodziejowi, hę? W przypadku Ameryki sytuacja byłaby odwrotna...



zasada tego jest prosta wybawiciela i dobroczyńcy, za kogo uważamy USA się nie potępia, a skoro Rosja jest blee, to należy potępić Rosję, w imię wspólnej polityki państw Unii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem to zdanie...

Ale przecież USA głosi zasadę równości :) Więc dlaczego jednych się potępia a innych nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 16:15, Lamb3rt napisał:

Nie do końca rozumiem to zdanie...


to miało być tak:
zasada tego jest prosta: wybawiciela i dobroczyńcy, za kogo uważamy USA się nie potępia, a skoro Rosja jest blee, to należy potępić Rosję, w imię wspólnej polityki państw Unii..

Dnia 14.02.2008 o 16:15, Lamb3rt napisał:


Ale przecież USA głosi zasadę równości :) Więc dlaczego jednych się potępia a innych
nie?


co z tego ze oni glosza taka polityke, jesli jej nie prowadza? chodzi tylko o to ze ogolnie Europa jest przeciwna takim dzialaniom jak USA wobec Meksyku czy Rosji wobec Ukrainy, ale jako duzego sojusznika nikt nie osmieli sie skrytykowac USA, z Rosja wiekszosc panstw nie ma dobrych stosunkow, dlatego bez problemu podkreslaja swoj sprzeciw wobec jej polityki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że Rosja jest na tyle dużym państwem, że jak jakieś malutkie typu Niemcy :) przesadzi z tym sprzeciwem, to może to boleśnie poczuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 16:34, Lamb3rt napisał:

Zauważ, że Rosja jest na tyle dużym państwem, że jak jakieś malutkie typu Niemcy :) przesadzi
z tym sprzeciwem, to może to boleśnie poczuć ;)


no ja uwazam ze to nie do konca tak. rosja supermocarstwo od zawsze, ale tez od zawsze brakowalo mu takiego impulsu do dzialania, rosja nigdy nie byla pierwsza, nigdy nie robila pierwszego kroku, ktos ja zawsze musial wyreczyc, a ktore panstwo odwazy sie teraz na niepewny sojusz z rosja i wystapienie z szeregu, aby rosja miala swoj impuls do dzialania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Rosję nigdy nie spostrzegałem dobrze. Jej władzę, która dba tylko o to aby mieć autorytet wśród innych krajów i ich mieszkańców. Niewyjaśnione zabójstwa, grożenie innym krajom (choćby teraz nam przeciw tarczy antyrakietowej), sytuacje panujące w Czeczenii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:39, juke napisał:

Ja Rosję nigdy nie spostrzegałem dobrze. Jej władzę, która dba tylko o to aby mieć autorytet
wśród innych krajów i ich mieszkańców. Niewyjaśnione zabójstwa, grożenie innym krajom
(choćby teraz nam przeciw tarczy antyrakietowej), sytuacje panujące w Czeczenii.



ale czy władze to cale panstwo ? chyba bys nie chcial by cala polske postrzegali przzez pryzmat naszych politykow.. tak samo jest z rosja. to wspanialy kraj, i w nim, w ludziach kryje sie wielki potencjal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:39, gordonsumner napisał:

ale czy władze to cale panstwo ? chyba bys nie chcial by cala polske postrzegali przzez
pryzmat naszych politykow.. tak samo jest z rosja. to wspanialy kraj, i w nim, w ludziach
kryje sie wielki potencjal..

Może trochę źle to napisałem, ale chodzi mi właśnie o jej władzę. Nie o naród.

A co myślicie o tym że Putin grozi że wystrzeli pociski przeciw tarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 12:49, juke napisał:

> ale czy władze to cale panstwo ? chyba bys nie chcial by cala polske postrzegali
przzez
> pryzmat naszych politykow.. tak samo jest z rosja. to wspanialy kraj, i w nim, w
ludziach
> kryje sie wielki potencjal..
Może trochę źle to napisałem, ale chodzi mi właśnie o jej władzę. Nie o naród.

A co myślicie o tym że Putin grozi że wystrzeli pociski przeciw tarczy?



Wydaje mi się, że postawiony pod ścianą Putin byłby zdolny do tego, ale czy odważy się wystąpić otwarcie przeciwko Stanom ? Z drugiej strony myślę, że Putinowi potrzebny byłby do tego tylko silny sojusznik.. A poza tym to nie sądzę, aby państwa ''za'' tarczą tak bezwzględnie postawił Rosję pod ścianą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 12:49, juke napisał:

> ale czy władze to cale panstwo ? chyba bys nie chcial by cala polske postrzegali
przzez
> pryzmat naszych politykow.. tak samo jest z rosja. to wspanialy kraj, i w nim, w
ludziach
> kryje sie wielki potencjal..
Może trochę źle to napisałem, ale chodzi mi właśnie o jej władzę. Nie o naród.

A co myślicie o tym że Putin grozi że wystrzeli pociski przeciw tarczy?

On nie grozi, że wystrzeli pociski w nas, tylko że adekwatnie odpowie (teraz już jako premier) na instalację tarczy, a to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 18:12, kacper78 napisał:

Ehhhh...ta Rosja. Nigdy się chyba nie zmieni. Jak w Histori zawsze była surowym państwem,
nawet w dzisiejszych czasach.

Witam. Myślę, że bardzo dużo zależy po prostu od władz tego państwa. Zapewne sytuacja w tym kraju może lepiej wyglądać, ale do tego są potrzebni odpowiedni ludzie. Nie wiem czy słyszeliście, ale premier Putin w rozmowie z prezydentem Francji mówił o powieszeniu głowy państwa Gruzji, mówię tu o Sakaszwilim . Nie można tego brać na poważnie, choć kto wie co może wymyślić ten człowiek, tak czy inaczej Rosja zawsze będzie niebezpieczna i groźna dla innych państw i ludzi, choć sami obywatele w tym państwie są podobno naprawdę mili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rosyjska kultura jest ładna :) Ciekawa literatura, malarstwo, architektura. Powiem szczerze, że ostatnio częściej śpiewam hymn Rosji niż Polski, a to ze względu na to, że ten rosyjski jest poprostu lepszy, optymistyczny i przede wszystkim ładny. Polski hymn jest nudny, stary i pesymistyczny no, ale co można oczekiwać po hymnie z czasów zaborów... Oczywiście jako Polak nie lubię tych części historii, w których RP przegrywa z Rosją, ale to tylko nasza wina, że przegrywaliśmy. Co najważniejsze nie lubię w Rosji tego, że tam nadal chwali się czasy ZSRR. W Rosji aż raziły mnie ich perony, na których były powywieszane obrazy Armii Czerwonej, a w Smoleńsku pomnik Lenina, gwiazdy, sierpy i młoty. To nie było zachęcające :) Nie podobają mi się też jeszcze bardziej niż w Polsce dziurawe drogi i bieda jaka tam panuje... Nasze miejskie działki, to właściwie odpowiednik rosyjskich wsi. Tyle, że tam wysypisko śmieci z tego, co zauważyłem czasem znajduje się na środku wsi... Ogólnie to ciekawe państwo z bogatą tradycją i historią tyle, że trochę zacofane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować