Zaloguj się, aby obserwować  
z00m

Pytanie o wysyłke kurierem

13 postów w tym temacie

Witam! Chcę zamówić pre-order gry Neverwinter Nights 2. Najbardziej odpowiada mi wysyłka pocztą, ale komunikat przy zamawianiu odradza ten wybór. I tu moje pytanie: jeśli wybiore wysyłke kurierem, to co się stanie gdy w momencie przybycia kuriera nikogo nie będzie w domu? Rozumiem że w przypadku płatności przelewem zwyczajnie zostawi przesyłke w skrzynce(ale czy na pewno?), ale co jeśli wybiore płatność przy odbiorze? Przesyłka trafi na pocztę czy co? Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:28, z00m napisał:

Witam! Chcę zamówić pre-order gry Neverwinter Nights 2. Najbardziej odpowiada mi wysyłka pocztą,
ale komunikat przy zamawianiu odradza ten wybór. I tu moje pytanie: jeśli wybiore wysyłke kurierem,
to co się stanie gdy w momencie przybycia kuriera nikogo nie będzie w domu? Rozumiem że w przypadku
płatności przelewem zwyczajnie zostawi przesyłke w skrzynce(ale czy na pewno?), ale co jeśli
wybiore płatność przy odbiorze? Przesyłka trafi na pocztę czy co? Z góry dzięki za pomoc!

Wtedy kurier zostawi awizo, gdzie będzie jego numer telefonu. Najlepiej wtedy zadzwonic do kuriera i umówić się na dostarczenie przesyłki na określoną godzinę (orientacyjnie). Jeśli nie zadzwonisz kurier następnego będzie próbował dostarczyć przesylkę, gdy ponownie nie zastanie nikogo w domu, pozostaje odebrać paczkę w bazie kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:31, Probos napisał:

Nie wiem co jest jak nie będzie nikogo w domu, za to możesz się z nim umówić na daną pore,
która Ci będzie najbardziej odpowiadała. Wystarczy jeden telefon :)


Hmm, a konkretnie w jaki sposób? Wątpie żebym po złożeniu zamówienia dostał dane kuriera :) I jeszcze jedna sprawa - jak wygląda termin wysyłki? Można liczyć że dotrze ona przed premierą, czy dopiero 7 grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:28, z00m napisał:

Witam! Chcę zamówić pre-order gry Neverwinter Nights 2. Najbardziej odpowiada mi wysyłka pocztą,
ale komunikat przy zamawianiu odradza ten wybór. I tu moje pytanie: jeśli wybiore wysyłke kurierem,
to co się stanie gdy w momencie przybycia kuriera nikogo nie będzie w domu? Rozumiem że w przypadku
płatności przelewem zwyczajnie zostawi przesyłke w skrzynce(ale czy na pewno?), ale co jeśli
wybiore płatność przy odbiorze? Przesyłka trafi na pocztę czy co? Z góry dzięki za pomoc!



kurier czesto dzwoni jeszcze przed pierwszym przyjazdem

jezeli kurier przyjedzie do ciebie do domu gdy ciebie nie ma, ale sa domownicy to przez telefon mozna mu podyktowac numer dowodu i kazac zostawic paczke

kurier nigdy nie zostawi przesylki w skrzyce (bo musi miec podpis odbioru)

kurierzy i poczta to dwie rozne firmy, wiec na poczte przesylka nie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 14:36, z00m napisał:

> Nie wiem co jest jak nie będzie nikogo w domu, za to możesz się z nim umówić na daną pore,

> która Ci będzie najbardziej odpowiadała. Wystarczy jeden telefon :)

Hmm, a konkretnie w jaki sposób? Wątpie żebym po złożeniu zamówienia dostał dane kuriera :)
I jeszcze jedna sprawa - jak wygląda termin wysyłki? Można liczyć że dotrze ona przed premierą,
czy dopiero 7 grudnia?


po wyslaniu paczki przez sklep mozesz w zamowieniach zobaczyc jej numer ( i sledzic jej polozenie), wtedy dzwonisz do firmy i wydajesz dyspozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arkadiusz ---> czyli w razie gdyby nikogo nie było w domu albo nie byłoby akurat osoby na którą jest paczka(jestem nieletni więc siłą rzeczy zamawiam na rodzica) to można bez problemu zadzwonić do kuriera żeby np. przyszedł następnego dnia o określonej godzinie, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać którą formę wysyłki mi polecilibyście: pocztę polską , DPD czy GLS , bo chce zamówić King;s Bounty: Wojownicza Księżniczka ale nie wiem którą opcję wziąść. Jeśli możecie podzielić się spostrzeżeniami o poszczególnych firmach dostawczych to bede wdzieczny.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej wspominam pocztę polską. Kurierzy dla mnie to jeden wielki śmiech (no ale pewnie też zależy od konkretnego człowieka trochę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaka firme kurierska byscie polecili z tych (szukam czegos taniego...):

- http://www.kurier-polska.com.pl/

- http://www.stskurier.pl/

- http://www.wysylajtaniej.pl/index.php

- http://www.dwiepaczki.pl/

Potrzebuje wyslac paczke o wadze 1,5-2kg do innego wojewodztwa najplepiej w cenie 15-25, a np. jak sie pytalem w takim TNT, to chcieli 45zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! Ja korzystam z serwisu [reklamom na Forum stanowcze NIE -m] i jestem bardzo zadowolona. Wszystko zasze idzie sprawnie i bez zadnych problemów. Kuriera zamawia się on-line, co bardzo ułatwia cały proces. Firma ta korzysta z UPS, co gwarantuje wysoką jakość usługi. Ceny są bardzo atrakcyjne, a przy wysyłce większej ilości paczek, ceny ustalają indywidualnie.ważne jest również że pobrania przekazująw ciągu 5 dni roboczych. Korzystałam już z wielu kurierów oraz serwisów, ale tylko ten sprawdził się. Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować