Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

Info które z pewnością nie zachwyci.
"
Host będzie miał podczas tworzenia gry możliwość włączenia/wyłączenia tzw. friendly fire (czyli możliwości zranienia własnych kompanów poprzez strzelanie do nich). Ponadto jest też możliwość włączenia opcji automatycznego wyrzucania tzw. teamkillerów z serwera po zabiciu przez nich z góry określonej przez hosta ilości graczy z własnej drużyny.

W edytorze misji można umieścić na raz na mapie maksymalnie 63 jednostki (żołnierze i pojazdy). Niektóre pojazdy (te, w których nie widać załogi, jak np. czołgi) mogą być obsadzane tzw. wirtualną załogą, przez co cały pojazd będzie się liczył tylko jako jedna jednostka, a nie on sam i jeszcze np. trzech członków jego załogi. Wszelkie inne statyczne obiekty, jak np. ogrodzenia, słupy, barierki, itp. można ustawiać w nieograniczonej ilości.

We właściwościach wszystkich obiektów można podać ich dokładne współrzędne, wysokość, obrót w trzech osiach, itp. Jeżeli dany budynek posiada kilka pięter, przy umieszczaniu w nim obiektu/jednostki będzie można dowolnie przełączać widoczne piętro (wraz z planem jego pomieszczeń) na mapie, w celu łatwiejszego umiejscowienia na nim danego obiektu/jednostki."
Źródło www.ofp2.pl
Śmieszy ograniczenie edytora (jedynie 63 jednostki!). Będzie można ich spawnować (będą się tworzyć w pewnym ustalonym przez nas miejscu, czyli coś jak w CoDzie).
Dodatkowo 2 filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=SZR06SDraJ8&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=aDTOMsjAIZY&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeboleję te 63 jednostki. Nie jest tak źle, ale jak przeczytałem pierwsze zdanie to pierwsze co pomyślałem to obsuwka premiery :P.

Filmiki miodne, ale ta noktowizja ... okropnie to wygląda. Coś czuję, że fenomenu nowy OFP nie zrobi, ale i tak stanę się nabywcą swojej oryginalnej kopii. Moje klimaty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:26, Rokuto napisał:

Moim zdaniem powinni przenieść premierę na czas nie określony i powinni ją dopracować
oraz dodać to co obiecali!

Muszę przyznać Ci rację. Szczerze powiedziawszy obecnie to co widzę nie zwala mnie z nóg, ale jestem fanem takich gier więc zagrać muszę :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:26, Rokuto napisał:

Moim zdaniem powinni przenieść premierę na czas nie określony i powinni ją dopracować
oraz dodać to co obiecali!

A czy obiecywali ogromne bitwy?! Nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:31, Quinti napisał:

A czy obiecywali ogromne bitwy?! Nie...

Nie myślałem o tym, ale mówili, że edytor będzie miał wielkie możliwości, a to jest ograniczanie go. Miałem na myśli m. in. animacje i postawienie na realizm, ilość broni i pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:38, Rokuto napisał:

> A czy obiecywali ogromne bitwy?! Nie...
Nie myślałem o tym, ale mówili, że edytor będzie miał wielkie możliwości, a to jest ograniczanie
go. Miałem na myśli m. in. animacje i postawienie na realizm, ilość broni i pojazdów.

Hmmm, powiem tak - to jest Tactical Shooter nie jest to symulator. Jest to jedyny TS na rynku z edytorem. Co do braku niektórych animacji albo robimy coś porządnie, albo nie robimy tego wcale. A animacje są w Motion Capture więc są REALISTYCZNE :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obejrzałem "Gramy z Operation Flashpoint: Dragon Rising". Całkiem przyjemnie się to oglądało, ale zauważyłem, że sztuczna inteligencja nieco szwankuje. Gość strzela do wroga, a tu nagle przed lufą przebiega sobie beztrosko żołnierz z naszej drużyny, który prawdopodobnie dostał kulką. Trudno to było zauważyć, ale możliwe, że udało mu się przejść całemu pomiędzy tym potrójnym strzałem. Później zajrzałem też do recenzji i w samych minusach jest już właśnie ta nieszczęsna sztuczna inteligencja. W całej reszcie nie dostrzegłem nic co mogłoby mnie zniechęcić do zakupu OFP:DR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 20:29, Rokuto napisał:

W edytorze misji można umieścić na raz na mapie maksymalnie 63 jednostki (żołnierze i
pojazdy).

Słabiutko... bardzo słabo. Możemy sobie zapomnieć o wielkich bitwach piechoty a nie zapomnę jak kumpel zrobił misję obrony bazy rebeliantów i postawił mnie na pozycji snajpera. Szczęka mu opadła jak zobaczył, że walka wygląda jeden strzał - jeden trup... no może troszkę gorzej ale i tak moje działania wywarły na nim wrażenie a jego misja wrażenie wywarła na mnie bo brała w niej udział ogromna ilość chłopa.

Dnia 30.09.2009 o 20:29, Rokuto napisał:

Śmieszy ograniczenie edytora (jedynie 63 jednostki!). Będzie można ich spawnować (będą
się tworzyć w pewnym ustalonym przez nas miejscu, czyli coś jak w CoDzie).

To jest już bardzo śmieszne.

W ogóle to będzie demo? Bo nie pamiętam. Gry na bank nie kupię w obecnej sytuacji. Może po demie mi się zmieni zdanie. Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 10:08, hallas napisał:

W ogóle to będzie demo? Bo nie pamiętam. Gry na bank nie kupię w obecnej sytuacji. Może
po demie mi się zmieni zdanie. Może.

Na 99% jestem przekonany, że demo ma wyjść zaraz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:22, Damianuss1 napisał:

Później zajrzałem też do recenzji
i w samych minusach jest już właśnie ta nieszczęsna sztuczna inteligencja.


Cóż to jest kapkę dziwne bo wszędzie (poza gram.pl) chwalą właśnie sztuczną inteligencję, oczywiście zdarzają się wpadki ale, tylko sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 10:08, hallas napisał:

W ogóle to będzie demo? Bo nie pamiętam. Gry na bank nie kupię w obecnej sytuacji. Może
po demie mi się zmieni zdanie. Może.

Będzie, ale chodzą głosy, że dopiero miesiąc po premierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 21:39, Rokuto napisał:

Będzie, ale chodzą głosy, że dopiero miesiąc po premierze....

To dobrze. Ja i tak bym tego nie kupił w pełnej cenie. No chyba, że cud się stanie i gra w praniu wygląda zupełnie inaczej niż wygląda na video. W Kucających w Trawie nie mam zamiaru grać dłużej niż pozwoli na to demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować