Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Już od dawna nie zaglądałem do tego wątku a w tym czasie mój pulpit nieco się zmienił co postanowiłem wam teraz pokazać. Proszę o oceny i ewentualne uwagi.

@Bartek Dudek Jak już poprzednik powiedział tapeta nie komponuje się z paskiem, zmień ją lub styl systemu. Niektóre ikonki na pulpicie psują jego całokształt , najlepiej jest je umieścić w estetycznym docku. Jak na razie oceny nie dam , zbyt mało dopracowany.

20080613171230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w systemie Vista odblokować możliwość używania zewnętrznych tematów pulpitu. Tylko mam problem: skopiowałem katalogi z tematami tam gdzie trzeba, tylko na oknie poniżej widać, że znalezienie właściwego jest utrudnione. Po każdym skopiowaniu nowego tematu w katalogu %systemRoot%/Resources/Themes, na liście tematów pojawiają się wciąż kolejne dwa identyczne wpisy: "Windows Aero" i "Podstawowy Windows Vista". Mam ich na tej liście dość sporo i każda para odpowiada jednemu tematowi. Da się je aktywować, tylko znalezienie właściwego wymaga albo zapamiętania kolejności albo klikania i uruchamiania po kolei każdego na liście by znaleźć ten właściwy, który mi się podoba. Trochę to nie wygodne.

Ps. mam nadzieję, że czytelnie to wyjaśniłem ;)

20080614144801

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... A czego używałeś do przestawienia systemu na obsługę innych theme''ów ?
I daj jeszcze, jeśli możesz, screen twojego /Resources/Themes ;-)
Bo nie mam Visty (chwała Bogu za to) i nie bardzo kojarzę, jak to tam wyglądało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 19:41, Mr.M napisał:

Hm... A czego używałeś do przestawienia systemu na obsługę innych theme''ów ?


Podmieniłem 3 pliki znajdujące się w katalogu System32 zgodnie z instrukcją jaką znalazłem na kilku stronach.

Dnia 14.06.2008 o 19:41, Mr.M napisał:

I daj jeszcze, jeśli możesz, screen twojego /Resources/Themes ;-)


Proszę uprzejmie ...

20080615191255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jeden z moich pulpitów;)

PS. Udało mi się wreszcie odpalić screenlets (miałem się akurat uczyć, więc musiałem znaleźć jakieś inne zajęcie:D). Więc pewnie wkrótce coś dorzucę nowego:)
PS2. Jak zwie się jakowyś pakiecik z dockiem dla Gnome?

20080615195854

20080615195959

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:34, Mr.M napisał:

Spróbuj jeszcze zainstalować ten patcher, powinno pomóc.


Dokładnie z tego patchera korzystałem, zresztą poniżej jest instrukcja na której się oparłem.
I co ważne: patcher pracuje dobrze, tzn. mogę implementować nowe tematy, co zresztą widać na screenshotach. Tylko straszny bałagan się robi na liście tematów. Zastanawia mnie fakt, że dwa systemowe tematy mają w głównym katalogu "Themes" swoje odnośne pliki z rozszerzeniem .theme. Tematy ściągane z neta nie mają takich plików. Może w tym jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:02, GeoT napisał:

Może w tym jest
problem?


Hm, opcja jest w pewnym sensie ciekawa, warto spróbować do Themes wrzucić same pliki tematów + te foldery, które masz.
Innej opcji nie znalazłem, w sieci cicho na ten temat.. Aż dziwne nie mam pojęcia czemu tak sie dzieje ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:00, Dux napisał:

Taki jeden z moich pulpitów;)

- Wow :D Swietny, choc Twoje pulpity dla mnie ciagle jakies takie KDE-owate, mimo ze juz gnomik ;) Ale very nice :)

Dnia 15.06.2008 o 20:00, Dux napisał:

PS2. Jak zwie się jakowyś pakiecik z dockiem dla Gnome?

- gDeskpets (gorsze), albo AWN - avant window navigator (lepsze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 13:19, LifaR napisał:

.... choc Twoje pulpity dla mnie ciagle jakies takie KDE-owate, mimo ze
juz gnomik ;)


Pewnie już takie zboczenie zostało;)

Dnia 17.06.2008 o 13:19, LifaR napisał:

- gDeskpets (gorsze), albo AWN - avant window navigator (lepsze ;).


gdesklets nawet zainstalowałem, tylko jakos tego nie rozgryzłem w tym zakresie;) W ogóle okazało sie, że screenlets bez tego pakieciku odpalić nie chciał. AWN poszukam w repo. Może będzie. W każdym razie dzieki:)

A bym zapomniał. 10/10 za pulpit. Rewelacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde,niegdyś tak oblegany temat,a teraz co ? 4 pulpity na tydzień to max xD

Po kolei oceny:
LifaR: wygląda świetnie ale czegoś mi tam brakuje :P 9+/10
Dux: jak wyżej :p
Mr. Cin: ogólnie ok,ale chyba bez dock''a lepiej (za dużo ikon w nim jak na mój gust).
Tal441: kolorystycznie dobrane ale bez polotu :P 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie więcej linuksiarzy tu się pojawia ;) Powiedz mi, co to za program/aplet pokazujący okładeczkę płyty w rogu ekranu? Fajny patent! Ciekawe, czy to cudo bądź odpowiednik dostępny jest na KDE (wrodzona niechęć do GNOME) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 18:49, lurynowicz napisał:

Nareszcie więcej linuksiarzy tu się pojawia ;)

- Heh, jestem tutaj z linuksowymi pulpitami od roku mniej wiecej ;)

Dnia 21.06.2008 o 18:49, lurynowicz napisał:

Powiedz mi, co to za program/aplet pokazujący okładeczkę płyty w rogu ekranu?

- To screenlet :) Screenlets to takie "widżety" , ten konkretny nazywa sie NowPlaying , rzeczywiscie fajny bajer ;] -> http://www.screenlets.org <- , u mnie jest juz w repo, nie wiem jak w innych dystrybucjach, ale warto sprawdzic :)

Dnia 21.06.2008 o 18:49, lurynowicz napisał:

Fajny patent! Ciekawe, czy to cudo bądź odpowiednik dostępny jest na KDE (wrodzona niechęć do GNOME) ;)

- Jest, to pakiet niezalezny od srodowiska :) Przy okazji - mam podobna niechec do KDE ;) KDE3 nigdy mi nie przypadl do gustu, probowalem KDE4, ale niestabilnosc tego mnie zrazila, a brak czasu na nowsza wersje jakos ;)

Raziel
Ja bym zmienil tapetke - teraz wszystko ze soba wspolgra, ale tapetka - nie wiem jak to ujac - pasuje, ale chyba lepiej wygladalaby inna w podobnej kolorystyce, ale jednak prezentujaca soba cos wiecej ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 20:59, LifaR napisał:

Ja bym zmienil tapetke - teraz wszystko ze soba wspolgra, ale tapetka - nie wiem jak
to ujac - pasuje, ale chyba lepiej wygladalaby inna w podobnej kolorystyce, ale jednak
prezentujaca soba cos wiecej ;>


tak lepiej? ;]

20080621212017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tą tapetkę i stwierdziłem,że muszę ją mieć na pulpicie :D Do tego tylko pasek w odpowiadającym kolorze :p Nie wiem co w niej takiego jest (tapecie) ale mi się bardzo podoba xD

20080621212745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 20:59, LifaR napisał:

- Heh, jestem tutaj z linuksowymi pulpitami od roku mniej wiecej ;)

Hmm... a jakby poprosić moderatora o uzupełnienie przypiętego posta o następującą prośbę: zrzuty pulpitów z Linuksa/BSD dla wygody - co jak co - mniejszości Linuksowców w tym temacie proszę opatrywać pogrubioną etykietką Linux na górze posta (podobnie jak ma się rzecz z nickami w temacie "Zdjęcia forumowiczów").

Co Ty na to i reszta Linux-friendly userów? Łatwiej byłoby wyszukiwać ciekawych smaczków do tuningu poczciwych X''ów. :)

Dnia 21.06.2008 o 20:59, LifaR napisał:

- To screenlet :) Screenlets to takie "widżety" , ten konkretny nazywa sie NowPlaying
, rzeczywiscie fajny bajer ;] -> http://www.screenlets.org <- , u mnie jest juz
w repo, nie wiem jak w innych dystrybucjach, ale warto sprawdzic :)

Hmm... Niestety strona nie działa, ale poguglowałem troszkę i znalazłem. :) Merci! Choć wolałbym coś podobnego do Karamby, by nie instalować więcej rzeczy...

Dnia 21.06.2008 o 20:59, LifaR napisał:

- Jest, to pakiet niezalezny od srodowiska :) Przy okazji - mam podobna niechec do KDE
;) KDE3 nigdy mi nie przypadl do gustu, probowalem KDE4, ale niestabilnosc tego mnie
zrazila, a brak czasu na nowsza wersje jakos ;)

KDE4 to jak dla mnie porażka na całej linii niestety, więc nie dziwię się że i Tobie nie przypadło do gustu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować