Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2012 o 16:18, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Dzięki.

Spoko.

Dnia 20.05.2012 o 16:18, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

PS. Widzę, że zrobiłeś furrorę swoim pulpitem :D

Przyda się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p... Nieważne. Dobrze, że ten temat jeszcze żyje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 17:34, necron1501 napisał:

Co tam, pochwalę się. Po zmianie systemu prawie półroku siedziałem na systemowej skórce
;)

Przesunąłbym zegar rainmeterowy na dół. I... Jeżeli masz już jeden zegar na pulpicie, a tego systemowego nie potrzebujesz, to możesz w takim razie wypieprzyć zegar z paska... :] To samo możesz zrobić z paskiem języka, ikonką głośności, itd. Trochę "eleganciej" będzie.

Ewentualnie dodatkowo możesz pojechać "po maksie" => pasek zadań na górę, a rocket dock i zegar na dół ;] Czytelniejsze tło dla ikonek RD i dla zegara, a pasek takowego nie potrzebuje.
To tyle chyba bym zasugerował ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 22:56, necron1501 napisał:

Po zmianach :P Trochę się nieswojo czuje z paskiem u góry, zastanowię się nad tym.

Trochu ten pasek jakoś niezbyt się tam trzyma na górze... Pomijam przycisk "start", bo to można se inny dać ewentualnie, ale z prawej strony lukę mamy :/
Ponadto liczyłem, że ten zegar doklei się do dolnej krawędzi... hym hym hym. W każdym razie - wg. mnie lepiej to wygląda, gdy pasek jest na górze, z tego względu, że na dole mamy w miarę jednolite tło i Rocket Dock i rainmeter dobrze będą się tam "czuły". Jeżeli masz ochotę to możesz pokombinować jeszcze ze stylami rainmetera jak i systemu... Jak pokrzyżowałem jakieś własne wizje to sory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zedytować kalendarz aby był większy, ale ciapkę mnie to przerosło. W sensie zmieniało się tło, które jest i tak niewidoczne, natomiast litery zostawały bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 16:54, necron1501 napisał:

Chciałem zedytować kalendarz aby był większy, ale ciapkę mnie to przerosło. W sensie
zmieniało się tło, które jest i tak niewidoczne, natomiast litery zostawały bez zmian.

Tak w ogóle to jak się nazywa ten skin do rainmetera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:20, necron1501 napisał:

Elegance 2.

Oki.
Ewentualnie sam coś nawet z nim pokombinuję i dam znać, ale to już raczej na gg ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 16:54, necron1501 napisał:

Chciałem zedytować kalendarz aby był większy, ale ciapkę mnie to przerosło. W sensie
zmieniało się tło, które jest i tak niewidoczne, natomiast litery zostawały bez zmian.

Hah, znam ten ból. Sam powoli bawię się w ustawianie pulpitu i sporo czasu zajmuje (próba) edytowania niektórych skórek.

Szczególnie wkurzające jest, jak nie działa jakaś banalna opcja, mimo że powinna, a coś bardziej skomplikowanego hula jak nic. Na przykład dziś udało mi się zrobić pasek z poziomem głośności systemu i dorzuciłem do niego przyciski na podgłośnienie / ściszenie / wyciszenie. A taki wyświetlacz procentowy za nic nie chce działać >.<.

Cóż, trzeba będzie wyskrobać większą ilość czasu i porządnie się za to wziąć. Bo takie 20-30 minut "na szybko" do niczego nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 00:13, Hartus napisał:

Dawno nic tu nie wrzucałem to się pochwalę, choć w sumie nie ma czym.


Noo widzę Deamon, Torrenty.. nie ładnie, nie ładnie. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pomimo tylu lat, stereotyp "utorrent/daemon = pirat" dalej w tym temacie obowiązuję. To, że te programy są głównie używane przez "testerów gier przed zakupem" to nie znaczy, że są tylko do tego stworzone.
Zapewniam Cię, że twórcy gier życzyliby sobie takich "piratów" jak ja, którzy każdego roku zostawiają grube sumy w ich kieszeniach. :)

PS To, że kiedyś zapodałeś screena swojego pulpitu z ikonką emule oznacza, że jesteś miłośnikiem nielegalnego ściągania muzyki? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 16:54, necron1501 napisał:

Chciałem zedytować kalendarz aby był większy, ale ciapkę mnie to przerosło. W sensie
zmieniało się tło, które jest i tak niewidoczne, natomiast litery zostawały bez zmian.

Dobra. Jednak tu napiszę. ;]
Chciałeś zwiększyć czcionkę wyświetlanej przez rainmeter daty, tak?
Porsz bardzo. Mówimy cały czas o tym konkretnym skinie. W folderze tego skinu masz podfolder "Config". W nim jest plik "styles". Edytuj go. Pod kwadratowym nawiasem [Date1], w linicje FontSize= wpisz ile chcesz ;]

Jeżeli utnie cosik, to zmień wartość pod tym samym nawiasem, w linijce "StringAlign" na inną: zamiast "center" wpisz "left", albo "right" i zobacz, która będzie pasować. Powinno być dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś mówie? Używaj sobie tego do czego chcesz. Ja też eMule miałem, bo ładna ikonka była.. i ozdabiała pulpit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, rainmeter i podzespoły wciąż są dla mnie czarną magią :P Czcionka 40, kolor troszkę zmieniony i wygląda tak jak chciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować