Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 02:52, necron1501 napisał:

Odpowiem do ciebie, większa szansa że zauważyć ;) Ja znów w sprawie Rainmeter, do skórki
Elegance 2. Jak zmienić kolor daty oraz kolor podstawowy zegarka?

Wchodzisz w /rainmeter/skins/elegance2/config, a tam otwierasz plik "default" w notatniku. W linijce "Color1=..." wpisujesz co chcesz i zapisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 09:14, theZoSo napisał:

> Odpowiem do ciebie, większa szansa że zauważyć ;) Ja znów w sprawie Rainmeter, do
skórki
> Elegance 2. Jak zmienić kolor daty oraz kolor podstawowy zegarka?
Wchodzisz w /rainmeter/skins/elegance2/config, a tam otwierasz plik "default" w notatniku.
W linijce "Color1=..." wpisujesz co chcesz i zapisujesz.


Dzięki wielkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 12:48, Kardithron napisał:

> Po zmianie rozdzielczości na nieco wyższą.
Dwa foobary na pasku? Czy to nie jest trochę mało ekonomiczne? :P


Jeden był w wersji mini(czyli miał bardzo uproszczoną budowę), drugi za to bardzo rozbudowany. Ten pierwszy używany przez większość czasu, drugi na potrzeby wrzucenia sobie go na full screen i patrzenia nań(czy to na wizualizację, wszelkie zmieniające się obrazki, czy też gapienia się na wizualizację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tu nie wstawiałem a akurat naszło mnie wczoraj na przemodelowanie starego pulpitu.
Obecny "efekt końcowy".. może jeszcze coś tu pomajstruję jak znajdę trochę czasu.

20121208120526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 12:06, Pietro87 napisał:

Dawno nic tu nie wstawiałem a akurat naszło mnie wczoraj na przemodelowanie starego pulpitu.
Obecny "efekt końcowy".. może jeszcze coś tu pomajstruję jak znajdę trochę czasu.

Ojej... Dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2012 o 12:56, theZoSo napisał:

Ojej... Dużo tego.


Pasek boczny chowa się jednym kliknięciem w belkę, narzędzia po prawej też można łatwo schować.
Mi tam pulpit ma robić za "kokpit" żebym nie musiał latać od skrótu do skrótu, poprzez foldery, szukaczki i inne bzdety =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 14:06, Pietro87 napisał:

Pasek boczny chowa się jednym kliknięciem w belkę, narzędzia po prawej też można łatwo
schować.
Mi tam pulpit ma robić za "kokpit" żebym nie musiał latać od skrótu do skrótu, poprzez
foldery, szukaczki i inne bzdety =P


Nikt nie powiedział, że nie można mieć wszystkiego co potrzebne na wierzchu, jednocześnie nie zasłaniając całej tapety. Ja na przykład nie potrzebuję pogody, wiadomości, danych odnośnie procka, pamięci, łącza i miejsca na dysku. Looz. Kto co woli, nie? ;]

Przy okazji, mój desktop. Od maila jest thunderbird tray, a wszystkie potrzebne badziewia są albo na pasku, albo w starcie. Włala, że tak powiem.

Aha. Foobar zminimalizowany do tray'a, czy jak to tam się zwie. ^^

20121208141903

20121208141936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie, lubię jak coś mi zasłania tapetę o ile mam to ułożone z głową a nie jak totalny bajzel gdzie nie wiem co do czego :)
I właśnie po to na pulpicie trzymam kilka gadżetów, żeby nie latać po pasku startu czy jakimś docku, jeden klik i jestem gdzie chcę.

Diagnostyka cpu i ramu potrzebna mi jest na obu kompach, bo czasem renderuję spore filmy czy obrabiam zdjęcia na dwa monitory i wtedy ten z pulpitem robi za ekran z diagnostyką, żebym nie musiał np minimalizować czy przełączać okien od programu do obróbki video/audio/foto...

A jak chce całą tapetę to na górze mam guzik ukryj i cały rainmeter znika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Udało mi się ogarnąć jak instalować te skiny , ale nie do końca. To znaczy umiem dodać te pliki do " theme " , aby to działało , ale nie wiem jak zrobić , aby były te różne bajery jak np:
http://adrianodj25.deviantart.com/art/QMac-2-5-black-and-gray-final-153374576
na dole , bo jest jeszcze folder " system files " i nie wiem gdzie to mam wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 00:00, Bralo napisał:

Dobra. Udało mi się ogarnąć jak instalować te skiny , ale nie do końca. To znaczy umiem
dodać te pliki do " theme " , aby to działało , ale nie wiem jak zrobić , aby były te
różne bajery jak np:
http://adrianodj25.deviantart.com/art/QMac-2-5-black-and-gray-final-153374576
na dole , bo jest jeszcze folder " system files " i nie wiem gdzie to mam wrzucić.

Są programiki do podmieniania/"wgrywania" plików systemowych. Poszukaj w googlach "file replacer" dla swojego systemu i rób to co tam każą.

PS
Te pliki są zazwyczaj w system32. Najlepiej zrobić sobie kopię zapasową przed podmienieniem tych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie program do zaprojektowania dwóch pasków typu RocketDock (na raz)? Na razie widziałem tylko ObjectDock, jednak tam ta opcja jest płatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 23:27, Baluk25 napisał:

Pierwsza ever próba z Rainmeter''em.

Dopóki masz standardowy windowsowy pasek i rocket dock w takim stylu, to rainmeter tylko pogarsza efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 08:39, Baluk25 napisał:

A jak zmienić ten pasek?

Na deviantart poszukaj sobie jakiegoś nowego stylu/tematu do windowsa. Ściągnij go, a potem po prostu przekopiuj pliki motywu [powinny to być plik kompozycji i folder o takiej samej nazwie] do folderu /Windows/Resources/Themes. Windowsa warto jeszcze spatchować, na przykład UxTheme Patcher''em, coby zaakceptował nowy skin... Wtedy jak wybierzesz ten skin z listy [PPM na pulpicie -> personalizuj] to wszystko powinno działać cacy. Z resztą instrukcje co do instalacji motywów są zazwyczaj dodawane razem z plikami motywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować