Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 09:42, Neban napisał:

A to mój pulpit.
Moto 1.0:


Fajny pulpit :D.Ta tapeta...jak dla mnie świetna xD.Tylko moim zdaniem za dużo ikonek :P.I tak zapewne korzystasz tylko z kliku (tak było w moim przypadku...teraz mam gdzieś około 4-5 ikonek na pulpicie :P). 9/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 08:02, DJ Danielus napisał:

Dobra coś popróbuję i dam znać.


Jakby co pytaj. Z compizem może być problem, bo jak ja bawiłem się kameleonem, to królował jeszcze beryl. Nie wiem czy coś się od tego czasu zmieniło w sposobie instalacji, czy jest to tylko "wymiana" paczek.
Dodam tylko, że możesz jeszcze zmienić wygląd menu. Albo już teraz na klasyczne kmenu KDE (może i brzydsze ale bardziej poręczne. A jak chcesz coś innego to zainstaluj kbfx, a potem dorzuć motywy. Od wyboru do koloru;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 09:58, DJ Danielus napisał:

Znalazłem parę packów, ale co dalej? Ściągnę i co?


Zależy co ściągnąłeś. Ikony instalujesz następująco: centrum sterowania->wygląd->ikony. Tam masz zestaw dostępny, a pod spodem m. in. przycisk "zainstaluj nowy motyw". po kliknięcu zostaje Ci wskazać ścieżkę do miejsca, gdzie trzymasz ściągnięty motyw i wskazać tą paczkę. Jeśli system twierdzi, że nie jest to właściwy motyw, to rozpakuj i sprawdź najczęściej w README, co należy zrobić aby działało. Może też być tak, że paczka jest w nieodpowiednim formacie (np. .zip). Wtedy rozpakuj i spakuj jeszcze raz ale np. w .tar.gz. Style najlepiej ściągać z repozytorium dystrybucji w formacie rpm. Potwem tylko otwierasz centum sterowania->wygląd->styl i w rozwijanej zakładce wybierasz ten styl, który chcesz mieć. Z boku jest jeszcze przycisk "konfiguruj" czy jakoś tak. Tam możesz poustawiać jeszcze szczegóły danego stylu. No i na koniec zastosuj. Na kde-look.org są do ściągnięcia gotowe pliki z "stylami do stylów". Głównie do domino, które dają nowe upgrade danego stylu. W "konfiguruj" danego stylu będziesz miał opcję "wczytaj nowy motyw". Tam wskazujesz taki plik lub nierozpakowaną paczkę. Pamiętaj tylko, że aby działało coś na "domino" to musi być to motyw dla domino. Czy tak jest masz w opisie na stronce gdzie ściągasz, a najczęściej także w tytule. Podobnie z "dekoratorem". Instalujesz z repo, potem centrum sterowania->wygląd-> dekoracje okna i w rozwijanej zakładce wskazujesz dekorator. Dalej konfiguruj i wczytujesz ściągnięty dla niego styl (pamiętaj tylko aby był to taki z podpisem "Window Decoration deKorator"). Potem zastosuj. Z tym że u mnie nie zawsze działało samo wskazanie spakowanego stylu. Wtedy musiałem paczkę rozpakować i wskazywać pojedynczo elementy okna (ścieżki do poszczególnych plików). Nie powinieneś mieć problemów, bo nazwy elementów w dekoratorze powinny odpowiadać nazwom folderów w rozpakowanym motywie, w których są pliki odpowiedzialne za wygląd. Jak chcesz nowy splash przy starcie kde to pamiętaj aby doinstalować wtyczkę (z repo) moodin (o ile jej nie ma, ale w 10.2 nie było). Będzies zmiał wtedy więcej motywów do wyboru, a do tego te działające z moodin-em są efektowniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy pulpit.
Osiągnięte przez:
- Vista Inspirat Ultime 2
-UXTheme
- styl dragon
- object dock + ikonki z www.deviantart.com
-trochę wyobraźni :D

20071102111040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te skróty do dysków często się przydają więc chyba zostawię je. A co jest jeszcze do poprawki??
P.S. Danielus pokaż swój pulpit. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pulpicie dosyć ciekawie nie jest, ale staram się zachować porządek ;) Do tego jakaś ciekawa tapeta i tyle. Nie ładuję w pulpit jakiś wodotrysków, aby go upiększyć z powodu takiego, że mam archaicznego kompa:/

20071102113431

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:32, dulak napisał:

Na życzenie Dj Danielusa coś pozmieniałem:
(chodzi o tą poświatkę z boku żeby podpisy były czytelne)

rada: powywalaj skróty z których nie korzystasz w menu start, te typu moje dokumenty, pomoc techniczna etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:32, dulak napisał:

Na życzenie Dj Danielusa coś pozmieniałem:
(chodzi o tą poświatkę z boku żeby podpisy były czytelne)


Jak zwykle pulpit jest wypasik ^^
Ikonki grzybków z Mario roxują :D
Ogólnie 10/10

Fr4gu
O.o klasyczny styl windows o.O
Nawiązując do tego archaicznego kompa, to skoro chodzi Ci na nim XP, to Vista Inspirat też nie będą zbytnio go zwalniały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 11:32, dulak napisał:

Na życzenie Dj Danielusa coś pozmieniałem:
(chodzi o tą poświatkę z boku żeby podpisy były czytelne)


no to tak.. 5/10
co jest źle: wszytko
ikonki w docku kompletnie nie pasują do reszty
dock jest jak Olek Kwaśniewski, wielki ale pożytku z niego żadnego.
to samo się tyczy menu start, pusto tam jak w kancelarii premiera po odejściu Jarosława.
Widgletów od cholery i jeszcze więcej,a ja się pytam.. na co?
ogólnie burdel i syf moim zdaniem.
już nie wspomne o ikonkach dysków których tło woła o pomstę do nieba.

moje rady?
zredukuj do minimum ikonki w docku
zmień niektóre z nich
potrzebne programy załąduj do menu start tym samym odchudzisz docka i zapełnisz puste brzydkie miejsce w samym menu.
pozbądź się ikonek dysków a jeśli ci są potrzebne, pobierz rocket docka, wsadź tam odnośniki i puść mu auto ukrywanie.
zmień tapetę na mniej chaotyczną.
zredukuj ilość widgletów do minimum i zastanów się nad zmianą ich wygądu ( mniejsze widglety = większy porządek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąć ikonkę Sony Ericcson jak najbardziej się da. Widzę, że moje rady przeszły bez echa, więc oto krótki poradnik jakim można to wykonać.

1.Ze strony: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=581 Ściągamy narzędzia powertoys. Strona microsoftu daje jedynie do ściągania poszególne elementy , które wymagają jeszcze service packa 1 więc dajmy na to u mnie nie działają- my zaś ściągamy całość.

2. Po ściągnięciu,instalujemy (można wybrać czy chcemy wszystko, czy też tylko TweakUI który nas interesuje) włączamy program.

3. Po włączeniu powinien się nam ukazać taki widok (obrazek numer 1). Aby wyłączać ikonki, należy wejść w zakładkę desktop i tam można m.in. wyłączać ikonkę sony ericcsona, kosza również* (obrazek numer 2)

*Kosz u siebie usuwałem w rejestrze, sam nie wiem gdzie on się podział ale używam tego z objectdocka.

Pozdrawiam, mam nadzieje że pomoże to komuś.

20071102140438

20071102140824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 14:08, patrYX93 napisał:

/ciach.../

a nie prościej zmienić ikonkę na przezroczystą a nazwę na alt + (numeryczna) 0160 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie tylko:
- jak zmniejszyć widgety
- spróbuję z rocket dockiem
- nie lubię jak w menu jest dużo ikonek a szczególnie jak są ostatnio używane
Ogólnie przyjąłem do wiadomości i postaram się pozmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować