Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2010 o 20:14, necron1501 napisał:

Ładna tapeta, Piotrze :D


To jest jedna z tapet, jakie znalazłem w swoim Ubunciaku... Tylko nie wiem, czy to nie był jakiś dodatkowy pack :)

Co do MacOS, to w ostatnich latach to jego popularność to tylko zasługa marketingu. Kiedyś zawiesiłam eMacka. Wolę zdecydowanie Linuksy, które mogę sobie pobierać za darmo i dostosować bez większych problemów pod swoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darwin odszedł dość daleko od Linuxa jako takiego. Pozatym Darwin to BSD :) A na chwilę obecną na OS X wychodzi już masa gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 19:14, Gallbaroquo napisał:

Bardzo podoba mi się twoja tapeta. Mógłbyś wrzucić w rozmiarach 1920x1080/1280?


Ta tapetka jest z jakiejś paczki, któraą doinstalowywałem do swojego Ubunciaka i niestety w FullHD ona nie jest. Jej wymiary to 1680x1050.

20100607200521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi to coś, czego nie potrafię poprawnie nazwać, z ikonkami, co jest u Ciebie przy dolnej krawędzi pulpitu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 20:10, Albii napisał:

Jak się robi to coś, czego nie potrafię poprawnie nazwać, z ikonkami, co jest u Ciebie
przy dolnej krawędzi pulpitu ?


To jest tak zwany Dock. Ten konkretnie to jest Docky, ale on jest tylko na systemy *niksowe. Na Windowsa jest kilka programów między innymi ObjectDock czy RockietDock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Przy okazji takie pytanko. Masz jeszcze jakieś podobne tapety do tej, lecz w cieplejszych klimatach ? Tutaj akurat takie fajne miejsce na dock zostaje przy dolnej krawędzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga niezła. Pierwsza też spoko. Masz coś z Afryką, bądź coś gdzie jest więcej słońca i nie ma śniegu ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 21:58, Morris12 napisał:

Titanik pod Linuxika, sweeeeettaaaaśniiieee ; o


Nie jest fajnie, bo nie umiem skonfigurować WINE

Dnia 07.06.2010 o 21:58, Morris12 napisał:

Ja od wieków wieków miałem problemy z instalacją linuksa. Niby nic trudnego, a jednak...


Polecam Ubuntu lub Mint. Chyba jest to najłatwiejsza do zainstalowania dystrybucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:05, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Titanik pod Linuxika, sweeeeettaaaaśniiieee ; o

Nie jest fajnie, bo nie umiem skonfigurować WINE

Ale ujdzie.

Dnia 07.06.2010 o 22:05, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Ja od wieków wieków miałem problemy z instalacją linuksa. Niby nic trudnego, a jednak...


Polecam Ubuntu lub Mint. Chyba jest to najłatwiejsza do zainstalowania dystrybucja.

Było Ubuntu, się Ubuntu nie dało zainstalować. Ile to prób, hoho. Za każdym razem nie udawało się, więc poddał się człek : <.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:17, Albii napisał:

Wiecie jak ustawia się na Viście pasek zadań by był u góry pulpitu ? Jakoś nigdzie nie
mogę znaleźć.

Vistę pominąłem w swoich doświadczeniach z Oknami, natomiast w XP i W7 wystarczy go przeciągnąć na wybraną stronę. Przedtem ewentualnie prawy myszy + odblokuj pasek zadań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wszystko się zgadza. wystarczyło odblokować i przenieść.

Jeszcze takie pytanko, bardziej systemowe. Na Doku jak się coś przenosi to jest to skrót. Teraz jakieś pomysły, by poukrywać ikonki systemowe takie jak mój komputer, czy administrator. Przenieść do jakiegoś folderu ? Tylko gdzie.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2010 o 22:45, Albii napisał:

Jeszcze takie pytanko, bardziej systemowe. Na Doku jak się coś przenosi to jest to skrót.
Teraz jakieś pomysły, by poukrywać ikonki systemowe takie jak mój komputer, czy administrator.
Przenieść do jakiegoś folderu ? Tylko gdzie.

Najlepiej to chyba najpierw usunąć ikony mojego komputera itp z pulpitu, a potem ze startu przeciągnąć "Komputer" na dock. Jeśeli o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, o co mi chodzi, bo się nieźle gubię w personalizacji pulpitu. Chodziło mi o to by móc przerzucić ikonkę z pulpitu na dock, żeby zniknęła z pulpitu i była na docku i potem móc z docku na pulpit, by była znowu na pulpicie i nie była na docku. Bo jak na dock przeciągam to robi isę na docku skrót, a ikonka zostaje. To co wcześniej pisałem, to nieważne, ubzdurało mi się, że tych systemowych ikonek usunąć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 22:58, Albii napisał:

Sam nie wiem, o co mi chodzi, bo się nieźle gubię w personalizacji pulpitu. Chodziło
mi o to by móc przerzucić ikonkę z pulpitu na dock, żeby zniknęła z pulpitu i była na
docku i potem móc z docku na pulpit, by była znowu na pulpicie i nie była na docku. Bo
jak na dock przeciągam to robi isę na docku skrót, a ikonka zostaje. To co wcześniej
pisałem, to nieważne, ubzdurało mi się, że tych systemowych ikonek usunąć nie można.

20100608063710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować