Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 - premiera w piątek!

382 postów w tym temacie

Witam,
Ponieważ brak jest jakiejkolwiek informacji na temat daty wysłania zamówinych egzemplarzy NWN2, może tu znajdzie się ktoś na tyle uprzejmy i kompetentny by udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja tam nawet nie wiem co ma dokladnie poszczegolna wersja - dla mnie najwazniejsze jest jedno - cedek z grą :D Zamowilem wersje białą, będzie pasować do Diamentówki NWN1 :)

Oby jutro nastąpiła wysyłka.

PS. Chciałbym kiedyś zobaczyc jakies fotostory z robienia takiego NWN''a... jak płytki tłoczą, jak tłumaczą grę, drukowanie wszystkiego :) Fajny dodatek, bo w sumie tak na dobrą sprawe wiemy, ze jutro nastąpi premiera, ale czy te plytki sie tlocza czy sa juz wytloczone i zapakowane i czekaja to juz nikt nie wie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Anim

Stanowczo uzywalem dziegciu, ale raz jakis lawful good paladyn dodal mi lyzke miodu i ten no wlasnie... zle mi sie to odbijalo przez dlugi czas :D

@Michal R
A NWN2 sie nie czepiam, nadal uwazam ze jest lepsza gra od Obliviona i G3, do tego stopnia lepsza ze przechodze ja juz drugi raz. Pewnie sie zaraz komus naraze i mnie beda chcieli spalic na stosie ale co tam :] Ale zauwaz ze w tak wielkiej ilosci textu nie da sie uniknac pomylek i niescislosci. Zreszta nie myli sie tylko ten co nic nie robi. No ale ten skarlaly krasnolud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 10:25, 3telnick napisał:

Witam,
Ponieważ brak jest jakiejkolwiek informacji na temat daty wysłania zamówinych egzemplarzy NWN2,
może tu znajdzie się ktoś na tyle uprzejmy i kompetentny by udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Podpisuję się pod prośbą 3telnick''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planowana wysyłka: 7 grudnia 2006 , przeciez pisze w sklepie... mnie bardziej martwi slowo PLANOWANA, to jest jak "prawie", a prawie, zawsze, robi spora roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam wypowiedzi osobnikow z CDP i widze, ze pudelko jednak nie bedzie wykonane ze skory, jak myslalem... widocznie czytajac newsa z listopada zle zrozumialem (lub zostalem celowo w blad wprowadzony) poniewaz w owym newsie byl zawart takowy tekst:

"Całość zostanie zapakowana w pudełko stylizowane na magiczną, skórzaną księgę różne w zależności od wersji."

Czyli nie dosc, ze nie bedzie sztucznej skory, to tej skory wogole nie bedzie, a bedzie niby ksiega ze skroy wykonana "plujka"? Super... co raz bardziej zaczyna mi sie podobac NWN2 EK !

PODSUMOWUJAC:

- premiera zostala przeniesiona z 7 na 8 (a i tak nie wiadomo czy 8 to 100% data).
- kiedy zamawialem gre, obiecano mi dostawe 2 dni przed premiera... Ktore to w niewyjasnionych okolicznosciach zniknely z informatora!
- Przez wlasny blad (lub celowo wprowadzony w blad) zrozumialem, ze opakowanie ma byc ze skory... co sie okazuje ze juz nie.

INNE MOZLIWOSCI:

Kiedy otworze pudelko z gra moze gdzies w lutym jak dobrze pojdzie, to okaze sie ze instrukcja jest 4 chudsza niz obiecano, NWN1 jest, ale po angielsku, mapy nie bedzie, a z wymienionych aktorow ktorzy mieli uzyczyc swych glosow nie bedzie polowy. Dodoatkowo gra bedzie konczyc sie po pierwszym akcie, bo okaze sie ze CDP spakowal bete.

Czy tylk oja mam takei wrazenie ze w CDP kazdy pracuje na wlasna reke i nikt z nikim nie utrzymuje kontaktu? Moze panuje tam tak bloga atmosfera, ze kazdy jest sobie szefem i ten co akurat zagladnie na gram.pl dopisze co tam sobie w danej grze wykombinowal... a ze kazdy wykonuje osoby element kazdej gry... coz, zmienaim zdanie co do TPSA, telekomuna to wspaniale zorganizowana firma wporownaniu do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 12:31, slipcio napisał:

Wlasnie czytam wypowiedzi osobnikow z CDP i widze, ze pudelko jednak nie bedzie wykonane ze
skory, jak myslalem... widocznie czytajac newsa z listopada zle zrozumialem (lub zostalem celowo
w blad wprowadzony) poniewaz w owym newsie byl zawart takowy tekst:

"Całość zostanie zapakowana w pudełko stylizowane na magiczną, skórzaną księgę różne
w zależności od wersji."

Czyli nie dosc, ze nie bedzie sztucznej skory, to tej skory wogole nie bedzie, a bedzie niby
ksiega ze skroy wykonana "plujka"? Super... co raz bardziej zaczyna mi sie podobac NWN2 EK
!

PODSUMOWUJAC:

- premiera zostala przeniesiona z 7 na 8 (a i tak nie wiadomo czy 8 to 100% data).
- kiedy zamawialem gre, obiecano mi dostawe 2 dni przed premiera... Ktore to w niewyjasnionych
okolicznosciach zniknely z informatora!
- Przez wlasny blad (lub celowo wprowadzony w blad) zrozumialem, ze opakowanie ma byc ze skory...
co sie okazuje ze juz nie.

INNE MOZLIWOSCI:

Kiedy otworze pudelko z gra moze gdzies w lutym jak dobrze pojdzie, to okaze sie ze instrukcja
jest 4 chudsza niz obiecano, NWN1 jest, ale po angielsku, mapy nie bedzie, a z wymienionych
aktorow ktorzy mieli uzyczyc swych glosow nie bedzie polowy. Dodoatkowo gra bedzie konczyc
sie po pierwszym akcie, bo okaze sie ze CDP spakowal bete.

Czy tylk oja mam takei wrazenie ze w CDP kazdy pracuje na wlasna reke i nikt z nikim nie utrzymuje
kontaktu? Moze panuje tam tak bloga atmosfera, ze kazdy jest sobie szefem i ten co akurat zagladnie
na gram.pl dopisze co tam sobie w danej grze wykombinowal... a ze kazdy wykonuje osoby element
kazdej gry... coz, zmienaim zdanie co do TPSA, telekomuna to wspaniale zorganizowana firma
wporownaniu do CDP.


Było napisane że pudełko będzie stylizowane na skórzaną księgę a nie że będzie ze skóry. Mnie ten pomysł się podoba bo to będzie raczej lepsze niż to poprzednie pudło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 12:31, slipcio napisał:

Wlasnie czytam wypowiedzi osobnikow z CDP i widze, ze pudelko jednak nie bedzie wykonane ze
skory, jak myslalem... widocznie czytajac newsa z listopada zle zrozumialem (lub zostalem celowo
w blad wprowadzony) poniewaz w owym newsie byl zawart takowy tekst:

"Całość zostanie zapakowana w pudełko stylizowane na magiczną, skórzaną księgę różne
w zależności od wersji."

Czyli nie dosc, ze nie bedzie sztucznej skory, to tej skory wogole nie bedzie, a bedzie niby
ksiega ze skroy wykonana "plujka"? Super... co raz bardziej zaczyna mi sie podobac NWN2 EK
!

PODSUMOWUJAC:

- premiera zostala przeniesiona z 7 na 8 (a i tak nie wiadomo czy 8 to 100% data).
- kiedy zamawialem gre, obiecano mi dostawe 2 dni przed premiera... Ktore to w niewyjasnionych
okolicznosciach zniknely z informatora!
- Przez wlasny blad (lub celowo wprowadzony w blad) zrozumialem, ze opakowanie ma byc ze skory...
co sie okazuje ze juz nie.

INNE MOZLIWOSCI:

Kiedy otworze pudelko z gra moze gdzies w lutym jak dobrze pojdzie, to okaze sie ze instrukcja
jest 4 chudsza niz obiecano, NWN1 jest, ale po angielsku, mapy nie bedzie, a z wymienionych
aktorow ktorzy mieli uzyczyc swych glosow nie bedzie polowy. Dodoatkowo gra bedzie konczyc
sie po pierwszym akcie, bo okaze sie ze CDP spakowal bete.

Czy tylk oja mam takei wrazenie ze w CDP kazdy pracuje na wlasna reke i nikt z nikim nie utrzymuje
kontaktu? Moze panuje tam tak bloga atmosfera, ze kazdy jest sobie szefem i ten co akurat zagladnie
na gram.pl dopisze co tam sobie w danej grze wykombinowal... a ze kazdy wykonuje osoby element
kazdej gry... coz, zmienaim zdanie co do TPSA, telekomuna to wspaniale zorganizowana firma
wporownaniu do CDP.


Chłopie aleś pesymista. Do przesuwania premier przez CDP się już powinieneś przyzwyczaić. Jak się przesunie to na pewno nie do lutego tylko gdziś o tydzień. A co do wpadek CDP, zrobili ostatnio wpadkę z Medievalem EK i teraz połowa ludzi najeżdża na nich jakby co chwile coś takiego rpbili. Troszkę optymizmu.

Ja to w sumie werze im że opóźnienia są motywowane tym że chcą być pweni że przesuwają wysyłkę aż będą pewni żę wszystko jest ok. Fakt, że tp ich wina że się nie wyrobli i mogli z góry określić dłuższy termin do premiery, a potem nas zaskoczyc tym żę jednak jest tydzień wcześniej.

W końcu w CDP pracują tylko ludzie i błędy jak każdy z nas popełniają. A że ostatnio często, no niestety roboty też mają więcej niż zwykle, przejrzyj sobie choćby ilość tytułów wydanych w ostatnim kwartale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji Slipcio ma. Po co robić te wszystkie głupie podchody. Nie mógł kilka dni temu jasno ktoś napisać kiedy będzie premiera, kiedy wysyłka + kiedy wysyłka EK - dodać dwie wizualizacje i nie byłoby całej tej dyskusji. Faktycznie można odnieść wrażenie że każdy tam jest sobie szefem, bez kontaktu z innymi a te osoby, które coś wiedzieć powinny, jakoś nie maja czasu i ochoty dzielić się wiedzą z innymi (o klientach nie wspominając).

Do piątku jestem bez kompa, w weekened nie mam czasu więc może sobie przyjść paczka w przyszłym tygodniu. Niemniej, plany zmieniły mi się wczoraj a wcześniej również niecierpliwie czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Yancy i Slipcio: ale wy pi........e

Slipcio: pudełko miało być stylizowane a nie zrobione ze skóry.
Przekładanie premiery o jeden dzień to nie tragedia. Każdy kto chociaż trochę myśli brał pod uwagę taki fakt.Wiem było napisane 7.12 ale zauważ ile "superprodukcji" i nie tylko jest wydawane w ostatnich paru miesiącach. NWN2 to nie jedyna gra którą się teraz CDP zajmuje.
2dni przed premierą no trudno... nie udało się ale to nie musi być wina samego CDP.
A reszty to nawet mi się nie chce komentować, bo domyślam się że pisałeś w jakimś dzikim transie i za bardzo nie wiedziałeś "co" piszesz.

Yancy: Co mają Ci odpowiadać jeżeli jeszcze nic nie jest pewne na 110%? Napiszą Ci że wyślą na 90% jutro a wyślą pojutrze to będą narzekać, że "znowu" przełożyli termin i że ich nie szanują.... no paranoja jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wybacz Urgh za duzo czasu spedzilem w cywilizowanym kraju jakim jest Anglia i odzwyczailem sie od polskich norm i od tego jak niewiele polakowi potrzeba by byl szczesliwy... "wyjechal za granice, zobaczyl swiat, to i teraz wymogi ma! Niech spie...!" Rozumiem cie Urgh. Poki siedzi sie w oborze to i zapach g... kupy wydaje sie byc normalny. Wielkie sorry za to ze po biednym CDP jade... ale jak praca za ciezka, to zawsze mozan zanlezc inna... echhh... dobra daje spkoj juz na serio bo to do niczego nie prowadzi. Ciesze sie, ze ktokolwiek wydal NWN2 w Polsce.

Co do skorzanego opakowania... po Gothic3 EK bylem tak zaaferowany tak pieknym wydaniem, ze doposcilem do siebei mysl, ze NWN2 tez bedzie tak wydane... moj blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urgh ---> Po pierwsze, to więcej kultury. Nie wyrażaj się jak prostak. Po drugie, co nie jest pewne? Nie wiadomo jak będzie wyglądała gra, która jutro ma być rozsyłana? Nie bądź śmieszny. Raczej tego co ty wypisujesz komentować szkoda. Przy zamawianiu, napisane było jak byk "gwarancja dostawy dwa dni przed premierą". Ja akurat nie pamiętam czy w czasie gdy zamawiałem był jeszcze ten dopisek ale wcześniej na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slipcio jak Ci jest tutaj tak źle i niedobrze to wróć do Anglii... tam jest zawsze wszystko cacy...
Nie mówię że CDP jest nieomylne i wszystko robi perfekcyjnie tylko proszę o troszke wyrozumiałości dla innych... bo każdy robi błędy(nawet Anglicy ;])
Yancy: masz racje trochę mnie poniosło, ale jak widze się dookoła widzi dużo ludzi którym ciągle coś nie pasuje to czasami nerwy Ci mogą puścić. Mi jakoś do szczęścia zdjęcie nie jest potrzebne... wiem co ma być wysłane i nie muszę widzieć dowodów na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urgh to zlosty klient jestes! Serio sprzedawcy takich uwielbiaja, a wiem cos na ten temat. Niestety, dla CDP, niestety nawet i dla mnie 1 na 10 klientow, to takie marudne i wymagajace ludziska jak ja, ktore potrafia zalezc za skore :) A co do Anglii, wracam, waracam... juz nie dlugo i miejmy nadzieje, ze na stale sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co Ci mają pokazać zdjęcie projektu zrobionego w programie graficznym? Nie wiem czy zauważyłeś, ale gra wychodzi pod wielką presją czasową i wszystko jest robione na ostatnią chwilę, aby jako tak zdążyć

A co do "Twoje w dni przed", oraz "100%" poczytaj sobie regulamin sklepu. Skoro już w nim kupujesz to się na niego zgadzasz.

Mam dość tych narzekań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slipcio: tylko nie myl dwóch pojęć "marudny" i "wymagający" . Bo one wcale nie są swoimi synonimami ;]
Mam nadzieje, że Ci się uda:]

BTW: Czy ktoś się może orientuje czy tzw. "potwory" mają statystki wzięte z Księgi Potworów 3.5? Czy może sobie je zwyczajnie wymyślono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 13:50, Yancy napisał:

Ja akurat nie pamiętam czy w czasie gdy zamawiałem był jeszcze ten dopisek ale wcześniej na 100%.

Dopisek "gra bedzie dostarczona 2 dni przed premierą" był jeszcze 1 grudnia bo wtedy sam zamawiałem. Oczywiście kompletnie nie brałem go na poważnie wiedząc co było wcześniej i to, że jest grudzień.
Najlepiej byłoby w ogóle w kolejnych preorderach zrezygnować z tej umownej "atrakcji" bo o ile mi się zdaje 5, albo 6 ostatnich premier gier było wysyłanych zawsze z opóźnieniem, które uniemożliwiało dotrzymanie tego zapisu. Oczywiście zakładając, że kurier dostarczy grę w następny dzien po dacie wysyłki, a nie jeszcze później.
W przypadku NWN2 oznaczałoby to, że wysyłka *wszystkich* zamówień powinna zostać zakonczona do wczoraj, kurierzy powinni dostarczyć ją dzisiaj lub jutro (w mniejszych miejscowościach), żeby można było powiedzieć, iż obietnica dostawy dwa dni przed premierą była naprawdę spełniona.
Cała sprawa rozbija się o definicję "premiery". Jest ona wg mnie kompletnie nieokreślona. Albo się ją ustala na datę wysyłania pierwszych egzemplarzy od wydawcy do jakichkolwiek sklepów, wtedy nie ma sensu pisanie o wysyłce "dwa dni przed premierą". Albo jest to jak wynika z wielu postów pracowników CDP jakaś data umowna ustalana czy też narzucana sieciom handlowym (z których część np. MM ma i tak takie ustalenie w niewielkim poważaniu).
W tym ostatnim przypadku albo się ustala inną datę lub pierwszeństwo dla sklepu gram.pl (albo szerzej sklepów wysyłkowych obsługujących preorder), albo rezygnuje z reklamowania wcześniejszego dostarczenia gry niż będzie dostępna w sklepach.

Sytuacja, w której ktoś zamówił długo oczekiwana grę kilka miesięcy przed jej wydaniem, a w momencie premiery jeszcze do niego nie dotarła, podczas gdy koledzy grający już w nią śmieją się z frajera (który wciąż musi czekać), zamiast po prostu kupić ją bez kolejki w sklepie - może powodować u wielu nawet spokojnych osób pianę na ustach. I nic w tym dziwnego. To jest prosty sposób na narobienie sobie z twardej klienteli masy wrogich klientów czyli jest to dość poważnym błędem marketingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 14:21, kasztanek napisał:

mieszkam w miejscowości, gdzie nie ma ulic. co mam wpisac w formularzu przy zamawianiu? prosze
o pomoc i z gory dzieki...


Jeżeli się nie da zostawić pola "ulica" pustego to chyba bym zadzwonił do pani w dziale obsługi klijenta :)
Numer z tego co pamiętam (0-22) 519-69-69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram ciebie Urgh nie ma co narzekać tylko cierpliwe czekać.

Do tego dodam że ma EK Gothica 3 i powiem tak nie widziałem wizualizacji i tak chciałem sobie kupić znałem tylko zawartość i mi to wystarczyło do tego fakt że jest numerowana jest super, znając zawartość EK NWN 2 tyż mi wystarczy już mam opłacone i cierpliwie czekam do dnia kiedy ją otrzymam tylko jedna myśl mnie dręczy troszkę popykałem w wersje eng i odczułem wrażenie liniowej fabuły moze to tylko dlatego ze długo nie pykałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować