Zaloguj się, aby obserwować  
wladca_adam

Blu-Ray i gry [M]

27 postów w tym temacie

Co sądzicie o blu-rayu i zapisie gier na nim? Ponoć taka płytka ma mieć 25GB wielkości. Moim zdaniem to dobrze bo przynajmniej na jednej płytce zmieści się więcej gier i może zaczną wydawać takie pakiety : Neverwinter Nights 2, Gothic 3, Heroes V itd :P. A i przynajmniej miejca na półce się troche zaoszczędzi..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zanim blu-ray wejdzie do powszechnego użytku minie kilka ładnych lat... A płytki mają pojemność 25 i 50 GB.

P.S. Nie dodawaj obrazków niezwiązanych z tematem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 20:56, wladca_adam napisał:

Co sądzicie o blu-rayu i zapisie gier na nim?

Bardzo fajny i ciekawy pomysł. Jednak czasochłonny.

Dnia 05.12.2006 o 20:56, wladca_adam napisał:

Ponoć taka płytka ma mieć 25GB wielkości.

Owszem. Przewidywalnie także 50 i 75GB

Dnia 05.12.2006 o 20:56, wladca_adam napisał:

Moim zdaniem to dobrze bo przynajmniej na jednej płytce zmieści się więcej gier

Też racja i pomysł dobry moim zdaniem.

Dnia 05.12.2006 o 20:56, wladca_adam napisał:

takie pakiety : Neverwinter Nights 2, Gothic 3, Heroes V itd :P.

Ha! Pomyśl, ile bedą kosztować!

Dnia 05.12.2006 o 20:56, wladca_adam napisał:

A i przynajmniej miejca na półce się troche zaoszczędzi..... :D

Zawsze. Ale i płyty bedą drogie. Gorzej, jak taką upchaną płytę zgubisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czysta jest bardzo droga :/ a nagrywarka kosztuje astronomiczną cenę... ale niedawno był news że naukowiec zrobił 1000gb płytke bez większego wysiłlku więc.. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:12, donaan napisał:

Czysta jest bardzo droga :/ a nagrywarka kosztuje astronomiczną cenę... ale niedawno był news
że naukowiec zrobił 1000gb płytke bez większego wysiłlku więc.. ^^


tesz o tym słyszałem że pracują nad płykami Blu-Ray II, które mają mieć pojemność do 1TB (terabajta 1000GB)
to co się stanie z dyskami twardymi!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:12, donaan napisał:

Czysta jest bardzo droga :/ a nagrywarka kosztuje astronomiczną cenę... ale niedawno był news
że naukowiec zrobił 1000gb płytke bez większego wysiłlku więc.. ^^


Też o tym słyszałem że pracują nad płykami Blu-Ray II, które mają mieć pojemność do 1TB (terabajta 1TB = 1000GB)
to co się stanie z dyskami twardymi!!??
sory że napisałem dwa posty, ale walnąłem głupiego błęda jak na ten wiek, aż się za niego wstydzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:24, struksik napisał:

> Czysta jest bardzo droga :/ a nagrywarka kosztuje astronomiczną cenę... ale niedawno był
news
> że naukowiec zrobił 1000gb płytke bez większego wysiłlku więc.. ^^

tesz o tym słyszałem że pracują nad płykami Blu-Ray II, które mają mieć pojemność do 1TB (terabajta
1000GB)
to co się stanie z dyskami twardymi!!??

Właśnie się zastanawiam, to 4x tyle co mam na dysku<lol> ^^ no naprawde jak taką płyte zrobili to niech zrobią dysk 1 terabajt za grosze a nie bawią się w 250 gb ,co oni sobie wyobrażają, tylko normalnie będą jajca- co zrobisz z tymi pozostałymi 900 gb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co zrobisz z tymi pozostałymi 900 gb :D

ja mam dysk 120GB i narazie najwięcej zużyłem 60GB. Także jak będą płytki Blu-Ray to gry będą zajmować co najmniej 10GB?!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:45, struksik napisał:

co zrobisz z tymi pozostałymi 900 gb :D

ja mam dysk 120GB i narazie najwięcej zużyłem 60GB. Także jak będą płytki Blu-Ray to gry będą
zajmować co najmniej 10GB?!.

blu ray są od 25- chyba 60 gb :D, ja mam 250 i zajołem jak narazie 50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue Ray mogą mieć rozmiary od 25 do 100 GB, co wynika z typu płyty (25 GB na warstwę):
- jednostronna jednowarstwowa = 25 GB;
- jednostronna dwuwarstwowa = 50 GB;
- dwustronna jednowarstwowa = 50 GB;
- dwustronna dwuwarstwowa = 100 GB.
Nie jestem pewny, czy istnieją kombinacje typu z jednej strony jedna warstwa, z drugiej dwie ale szczerze w to wątpię - po prostu to sensu by nie maiło, ale jeśli coś takiego istnieje to taka płytka miałaby 75 GB pojemności. Inne kombinacje, czyli rozmiary nie będące wielokrotnością 25 na razie nie istnieją :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Blue-ray czy ten drugi format to bezużyteczne bajery ale technologie trzeba pchać do przodu.
A argumenty "bo gry zajmują więcej" są wspierane tylko przez leniwość twórców którzy nie potrafią zrobić dobrze wyglądającej gry bez wpakowania tam tekstur o nie wiadomo jakiej rozdzielczości bez jakiej kolwiek kompilacji. Nawet pare miesięcy temu jakaś firma z Wielkiej Brytanii zaprezentowała sposób jak można zmniejszyć objętość tekstur o ponad 70% z zachowaniem tej samej jakości.
A tak w ogóle dlaczego gry nagle z około 3 GB miały by skoczyć do 20 GB nie zmieniając w znacznym stopniu jakości grafiki? Leniwość twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:12, donaan napisał:

Czysta jest bardzo droga :/ a nagrywarka kosztuje astronomiczną cenę...


na razie jest bardzo drogie wszystko, ale poczekaj w przyszłym roku będzie już kosztowac pewnie w miare normalnie; gdzies czytałem że Blue ray jest juz przestarzały :P, ale troche go firmy wykorzystaja do nabicia kaski, a potem wpuszcza nową technologię, cały przemysł komputerowy jest troche sztucznie napędzany, no ale w końcu koncerny musza jakoś zarabiać :]
pamiętam jak nagrywarka DVD kosztowała astronomiczną kwotę, ale dość szybko ceny spadły, a teraz już kosztują naprawdę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 13:31, deepack napisał:

jak nie macie co z kasą robić to sobie kupcie nagrywarke B-R za 3tys i płyty do niej za 50

50 zł to takie pobożne życzenie na gwiazdkę chyba. Z tego co wiem, to" zł" powinieneś zastąpić dolarami (ale nie wiem, moze dla nas stosują taryfę ulgową :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 14:25, tosz napisał:

mam nadzieję że ta technologia szybko nie wejdzie na rynek

Czemu? Jesteś przeciwny blu-rayom? Według mnie to chyba dobrze, że na jednej płytce można "upchnąć" więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytki Blu-Ray mają więcej niż mój dysk bo ja mam 80gb a z tego zająłem raptem 30gb bo instaluje gry w które gram i to wszystko i jakies pliki tekstowe, muzyke itp; To dla mnie by było niekorzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 02:37, hehe napisał:

pamiętam jak nagrywarka DVD kosztowała astronomiczną kwotę, ale dość szybko ceny spadły

No nie żartuj. Jak ja kupiłem jedną z pierwszych nagrywarek DVD Ricoha za 3 k zł, to jeszcze prawie dwa lata cena nie schodziła poniżej 2,5 k zł.
Dopiero wejście na rynek Liteona z jego realnymi cenami w stosunku do kosztu produkcji zrobiło rewolucję. Najpierw nagrywarki CD spadły z 1,5 k zł, to do 700 zł, a następnie niedługo potem zjechały do 400 zł. Dopiero po pół roku to samo stało się z nagrywarkami DVD ponieważ producenci zauwazyli, że nie da się utrzymać cen nagrywarek DVD na poziomie 2,5 tys. gdy nagrywarka CD kosztowała juz 350 zł. Tym bardziej, że Liteon wjechał juz ze swoim modelem DVD+R/RW po cenie mniejszej od 800 zł.
To był koniec cenowego kartelu DVD i piękny przykład jak konkurencja wymusza zdrowy rynek. Dzisiaj nagrywarki kosztują mniej niż 200 zł, co wymusi zarówno na HD-DVD jak i Blue-Ray szybką obniżkę jezeli chcą wypromować swój format i w ogóle osiągnąć sukces handlowy.
Dzisiaj żaden normalny klient nie zgodzi się na nagrywarkę dużej pojemności za więcej niż 800 zł bo po prostu zostanie przy DVD. A nowy format będzie mu latać, dopóki nie pojawi się jakiś inny, ale z akceptowalnym poziomem cen na urządzenia i nośniki.
Dlatego jest to jeden z argumentów za lekką przewagą HD-DVD, którego koszty będą tylko trochę wyższe niż koszt obecnych linii produkcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 19:35, wladca_adam napisał:

> mam nadzieję że ta technologia szybko nie wejdzie na rynek
Czemu? Jesteś przeciwny blu-rayom? Według mnie to chyba dobrze, że na jednej płytce można "upchnąć"
więcej.

no wiesz , kogo będzie na to stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować