Zaloguj się, aby obserwować  
SaaHaa

FILMY - Cytaty wasze ulubione...

316 postów w tym temacie

To nie będzie dokładny cytat, ale...

- Strzeżecie ich?
- Tak eminencjo, jestem jak jastrząb, strzeże i mam na oku.
- To źle... bądź jak gołąb - sr*j na nich....

Dynastia Tudorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 20:27, Union Pacific napisał:

Oto moje:

Szklana Pułapka I [sławne powiedzenie Johna McLane''a (Bruce Willys)]:
JM - "Jupi ja jej, motherfu***r"


Heh kolejna osoba która to źle pisze,poprawną oficjalną pisownią jest : Yippie kay yay, motherfucker.

Żeby offtopa nie było kilka txtów z Kompani Braci.

''Buck'' Compton: Where you hit, Pop?
''Popeye'' Wynn: I can''t believe, I fucked up! My ass, sir.
''Buck'' Compton: Your ass?
[Lt. Compton sprawdza jego ranę]
''Buck'' Compton: Holy shit!

George Luz: Hey Janovek, whatcha reading?
John Janovek: An article.
George Luz: No shit. What''s it about?
John Janovek: It''s about why we''re fighting the war.
George Luz: Why are we fighting the war, Janovek?
John Janovek: It appears the Germans are bad, very bad.
George Luz: You don''t say! The Germans are bad, huh?
[Odwraca się do Perconte''a]
George Luz: Hey Frank, this guy is reading an article that says the Germans *are bad*.

[Easy Compagny is patrolling through the Bavarian woods]
Frank Perconte: Hey, George.
George Luz: Yeah?
Frank Perconte: Kind of remind you of Bastogne?
George Luz: Yeah, now that you mention it. Except, of course, there''s no snow, we got warm grub in our bellies, and the trees aren''t fucking exploding from Kraut artillery, but yeah... Frank... other than that, it''s a lot like Bastogne.
Frank Perconte: Right?
George Luz: Bull, smack him for me please?
[thump]
George Luz: Thank you.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat pewnie już oklepany i dobrze każdemu znany :D ale mi się podoba :-) Król Lew

Pumba - nażarłem się jak świnia
Timon - Pumba, przecież ty jesteś świnią

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ale ja będąc biednym mam tylko marzenia,
rozrzuciłem swe marzenia pod twoimi stopami,
stąpaj ostrożnie bo stąpasz po moich marzeniach" [Equilibrium]


Llewelyn Moss: If I don''t come back, tell mother I love her.
Carla Jean Moss: Your mother''s dead, Llewelyn.
Llewelyn Moss: Well then I''ll tell her myself.. [ No country for old men]


A tu cytaty z Chirurgów, "złote myśli" Meredith:

Meredith Grey: Maybe we like the pain. Maybe we''re wired that way. Because without it, I don''t know; maybe we just wouldn''t feel real. What''s that saying? Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop.

Meredith Grey: We''re adults. When did that happen? And how do we make it stop?

A couple of hundreds years ago, Benjamin Franklin shared with the world the secret of his success. Never leave that till tomorrow, he said, which you can do today. This is the man who discovered electricity. You think more people would listen to what he had to say. I don''t know why we put things off, but if I had to guess, I''d have to say it has a lot to do with fear. Fear of failure, fear of rejection, sometimes the fear is just of making a decision, because what if you''re wrong? What if you''re making a mistake you can''t undo? The early bird catches the worm. A stitch in time saves nine. He who hesitates is lost. We can''t pretend we hadn''t been told. We''ve all heard the proverbs, heard the philosophers, heard our grandparents warning us about wasted time, heard the damn poets urging us to seize the day. Still sometimes we have to see for ourselves. We have to make our own mistakes. We have to learn our own lessons. We have to sweep today''s possibility under tomorrow''s rug until we can''t anymore. Until we finally understand for ourselves what Benjamin Franklin really meant. That knowing is better than wondering, that waking is better than sleeping, and even the biggest failure, even the worst, beat the hell out of never trying

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2008 o 20:07, kitek0101 napisał:

A w tym wątku wulgaryzmy/przekleństwa też muszą być ocenzurowane? Tak przy okazji, kto
wie z jakiego to filmu cytaty? :)


Któż by mógł nie wiedzieć z jakiego to filmu, przecież to najlepszy film wszechczasów, absolutna klasyka "Pulp Fiction", a poza tym, oprócz tych które wymieniłeś, najlepszy jest ten:
– Kocham cię, Dziubasku.
– Kocham cię, Misiu-Pysiu. Wszyscy zachować spokój! To napad!
– Niech któryś z was tylko, k...a, drgnie, a roz...dolę jak ostatniego sku..iela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

syn z ojcem w Wszyscy jesteśmy chrystusami

- a nie pamiętasz jak jeździliśmy razem na wakacje ? wszystkie spędzaliśmy we dwójkę, se pstrykaliśmy se sdjęcia se robiliśmy, noski... mój stary nie był ze mną nigdy, nie było go na to stać, bo przepijał, wszystko przepijał...
- noski ?
- na noskach, noski przylepialiśmy sobie przecież (nie zrozumiałem dokładnie)... na wakacjach nie piłem, nad morzem, ani w górach !
- a w górach pamiętam jak się upiłeś i tańczyłeś z inną babą przez cały wieczór !
- to RAZ !
- i ją całowałeś, obcałowywałeś !
- to RAZ !
- od szyi, po sam łokieć, rączkę !
- to RAZ, KU**A, siedem razy byliśmy w górach, nad morzem... co roku ! i raz sięęę....
-ja pamiętam tylko ten raz pamiętam, że tam była jakaś baba... czarna taka...

nowa scenka, kilkanaście lat później te same osoby

- jak czarna ? z murzynką ? murzynka ?
- tato ku**a, gdzie ku**a w górach murzynka w górach ?
- mogła być przejazdem...
- czarny łeb miała

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam zapach napalmu o poranku Czas Apokalipsy
Z lufą pistoletu między zębami, wymawiasz tylko samogłoski Fight Club
Mówiłem Ci że jesteś dobry ? Ty jesteś ku*wa Rembrandtem!!!
Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem
Nadzieja to dobra rzecz. Może nawet najlepsza, a takie nigdy nie giną
Skazani na Shawshank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psy 2: Bogusław Linda jako Franc : "A kto tu mówi o zabijaniu zakopiemy ich żywcem"
Odwróceni toast Szybkiego : " No to ciach babkę w piach, a teściowa w klatkę piersiowa "
Killerów 2 Siara : no i w pi*du wyładował i cały misterny plan też w piz*u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Why so serious" - Joker (Dark Knight). Niesamowicie perfidny tekst :D

PS. Ostatnio zauważyłem, że nałogowo używał słowo "perfidny" we wszystkich odmianach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I’m gonna make him an offer he can’t refuse

Keep your friends close, but keep your enemies closer

What have I ever done to make you treat me so disrespectfully? If you’d come to me in friendship, then this scum that ruined your daughter would be suffering this very day. And if by chance an honest man like yourself should make enemies, then they would become my enemies. And then they would fear you.

Some day, and that day may never come, I will call upon you to do a service for me. But uh, until that day, accept this justice as a gift on my daughter’s wedding day

No Sicilian can refuse any request on his daughter’s wedding day

Leave the gun. Take the cannoli

Wszystko Ojciec Chrzestny.

Bunkrów nie ma, ale też jest zaje***** - Chłopaki nie płaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 23:00, 88Bonzo napisał:

Cytat pewnie już oklepany i dobrze każdemu znany :D ale mi się podoba :-) Król Lew

Pumba - nażarłem się jak świnia
Timon - Pumba, przecież ty jesteś świnią


Akurat tak się składa, że znam dość dobrze ten film, bo jest to jedna z dwóch najpiękniejszych i najbardziej inspirujących opowieści (dla mnie samego oczywiście ;-)) jakie kiedykolwiek oglądałem.
Pozwól, że nieco Cię skoryguję, drugą część tego cytatu wypowiada Simba, a nie Timon (ot, taki szczegół ;-)).

Natomiast IMO jest w tym filmie animowanym znacznie więcej zapadających w pamięć cytatów, chociaż generalnie czasami wystarczy sama przepiękna muzyka.

Ale z tych bardziej pamiętnych:
Śmieszniejszych:

- Gee. He looks blue.
- I''d say brownish-gold.
- No, no, no. I mean he''s depressed.
- Oh.


"Let me get this straight. You know her. She knows you. But she wants to eat him. And everybody''s okay with this ?"


;-)


I tych naprawdę godnych zapamiętania:

- Let me tell you something my father told me. Look at the stars. The great kings of the past are up there, watching over us.
- Really?
- Yes. So whenever you feel alone, just remember that those kings will always be there to guide you. And so will I.



"Oh yes, the past can hurt. But the way I see it, you can either run from it, or... learn from it"


A ja od Siebie dodam jeszcze kilka innych cytatów, które mi osobiście szczerze zapadły w pamięć (z różnych powodów). Spróbujcie odgadnąć bez googli, z jakich filmów / gier pochodzą. ;-)


1. "It''s a funny thing about people. One time out of a hundred they turn out better than you expect."

2. "- I do long for death, but... fear it.
- Why? Aside from your misery, what''s to lose?
- My soul."


3. " - Hold on a second. This installation has a substantial dollar value attached to it.
- They can bill me."


4. " - One question about your business, boy, or there''s no use going: This girl... how far are you willing to go to save her?
- I''d die for her.
- Oh good. No worries then.
"

I dwa z gier ;-)

1. " - Gentlemen, you''ve done very well, but remember that we''ve still got a job to do. The seeds of a new Empire have been sewn, and if we hope to reap...
- Aw, to hell with you!"


2. "You can''t run from your past. You''ll end up running in circles. Until you fall back down to the same hole you were trying to escape from, only the hole''s grown deeper".


PS. Wybaczcie, że wszystkie są in english, ale według mnie po polsku nie brzmią już one tak samo, przynajmniej co poniektóre. A że nie chciałem mieszać języków, dlatego dla dobra ogółu postanowiłem umieścić je wszystkie po angielsku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję ;-) i za razem przepraszam za wpadkę ;] Króla Lwa oglądałem ..... albo i dawniej :) ale jak widać, czas odświeżyć sobie lata dzieciństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 13:56, 88Bonzo napisał:

A dziękuję ;-) i za razem przepraszam za wpadkę ;]


Hehe, spoko. Naprawdę nie ma za co przepraszać.

Dnia 08.09.2008 o 13:56, 88Bonzo napisał:

Króla Lwa oglądałem ..... albo i dawniej
:) ale jak widać, czas odświeżyć sobie lata dzieciństwa.


Lata dzieciństwa, ale dla mnie ten film jest po prostu nieśmiertelny !
Jest jednym z dwóch filmów, które w sposób szczególny wpłynęły na moje życie. Filmów, które stale przypominają mi o tym, że są jeszcze na tym świecie rzeczy, jak to Skaza określił, "... to die for" (a które to słowa Skazy są również symbolicznym tytułem jednego z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek słyszałem !).
POLECAM KAŻDEMU ... niezależnie od wieku.


No, ale zbaczam z tematu. ;-)
Jeszcze jeden cytat do kontemplacji ;-P, tym razem bardziej komediowy, ale każdy będzie wiedział skąd pochodzi. ;-)

- Before you die, there is something you should know about us.
- What ?
- I am your father''s brother''s nephew''s cousin''s former roommate.
- What''s that make us ?
- Absolutely nothing - which is what you are about to become.


;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba odpowiedni temat do zadania bo, nie tyle co chcę wrzucić cytat ale go potrzebuję ;].
Otóż w filmie "Hooligans" ( http://hooligans.filmweb.pl/) pod koniec przez głównego autora jest śpiewana pewna piosenka. Mógłby ktoś właśnie podać jej tekst tu (może tytuł? ;]) bo chciałbym się z tym zapoznać xD.
Wiem że było w tym coś takiego: "...Shiny bubbles in the air... UNITED! UNITED!" a może coś takiego: "I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air!" Nie pamiętam ;p.
Od razu dzięki za każdą odpowiedź ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOST, bodajże 3 sezon
"Skąd macie ten stół do ping ponga?"
"...Nie wiesz? Pochodzi z bunkra, jeśli nie zagramy meczu w ciągu 108 minut - wyspa wybuchnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie najlepsze, Manna.
Idą przez nieskażony człowiekiem las:
-Rurka!
-No i co że rurka?
-No ktoś tu pił drinka!
-No i co, że ktoś tu pił drinka, przecież dawno go tu pewnie nie ma.
Dłuższa chwila przerwy
-Ty, wiesz co?
-Co?
-(tu niedokładnie pamiętam, ale sens zachowam)Jacyś ruscy naukowcy obliczyli, że gdyby w takiej jednej rurce zmieścić całą wodę co jest na świecie, tą co jest w kranach (...), to ona by była taka długa - przerwa - że ja p*******.
-Ale ty głupi jesteś.
Przerwa
-Ty, a "że ja p*******" to ile dla ciebie jest mniej więcej? Tak w metrach, kilometrach?
Chwila do namysłu...
-Hmm... No chyba tak w h**("ceha" czy "h" xD?) i kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować