Zaloguj się, aby obserwować  
bigmagic

Neverwinter Nights 2- Temat tylko dla krasnoludów

79 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 12:50, Probos napisał:

No właśnie, ale taki Jester nie może skojarzyć kilku faktów, tylko wyjeżdża do mnie z tekstem
że nie jestem rozgarnięty, ma gość szczęście że nie nasłałem na niego modka, bo była to obraza
innego forumowicza, zresztą odpłaciłem mu się :)


No to teraz ja mogę nasłać na Ciebie ale nie mam zamiaru zniżać sie tak nisko. Za to wyłoże wszystko jeszcze raz.

1. Na podstawie swoich spostrzeżeń (mowa o RP zarówno komputerowym jak i papierowym) 90% ludzi "odgrywających" role Krasnoludów, Elfów, Ludzi czy też inszej rasy, sam sobie wybierz posługuje się qusi-staropolskim.
2. Ty oraz magic jesteście potwierdzeniem powyzszej reguły.
3. Twierdzisz, ze jestes Krasnoludem-Szlachcicem ale poza Szlachcicem w odgrywanej przez Ciebie roli kompletnie nie widze Krasnoluda, zreszta nie tylko ja
4. Wniosek z powyższego jest jeden. Nie potraficie odgrywać roli Krasnoludów (przecież taka rasa posiada bardzo specyficzny charakter, ktorego w waszym "RP" kompletnie nie widac) wiec probujecie odgrywac role Szlachciców nazywajac je Krasnoludzkimi i wkurzacie sie na kazdego, kto raczy zwrócić uwagę, że nie trzymacie sie chociaż w 50% przyjetego schematu.

Miłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, temat uważam za skończony, sorka że tak do ciebie powiedziałem, ale tamten post mnie z lekka wkurzył. Chyba rzeczywiście pozostanę przy ludziach lub elfach ;>. Jeszcze raz sorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh
Nie zniosę więcej obrazy mej osoby.-zamaszyście dobywając topór powiedział bigmagic
Nikt mi nie będzie zarzucał obrażania rasy dzielnych brodaczy.
Krasnolud tego nie zniesie. Który chce dostać z topora najpierw.
Starczy tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie, oni tego nie zrozumieja.

Swiat fantasy narzuca pewne realia bo wlasnie po tych relaich wiemy, ze gramy np w "Srodziemiu" a nie w swiecie "Warcrafta". Jednak dla nich nawet wymyslenie, ze orki maja skrzydla i ziona ogniem bedzie "fajne i klimatyczne - bo czemu nie?" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 19:38, Lailonn napisał:

Buehehe nie wiesz nawet ile lat spedzilem w rpg ale ok.

Systemy wyznaczaja pewne standardy. Sa mozliwe odstepstwa od tych standardow jednak bez przesady.
Tak jak Elf nie zamieszka pod ziemia bawiac sie w gornika czy tez nie poslubi krasnoludki ;D
Jasne niby mzoesz sie tak bawic ale prawda taka, ze po prostu skrzywisz caly system i zalozenie
rpg dla ktorych rasy powstaly. Poczytaj sobie a przekonasz sie, ze miedzy rasami sa pewne zaleznosci,
sympatie i antypatie. Gracz, ktory bedzie to wszystko mial w powazaniu "bo tak" nie jest wyjatkowy
i oryginalny, jest glupi ;]

Chcialem doczytac do konca ten temat i dopiero sie wypowiadac, ale mnie juz rece opadaja i topór w kieszeni otwiera.:) moze i spedziles wiele lat na papierowych rpg, ale mozliwe, ze nie zauwazyles jednej wzmianki z podrecznika D&D, ze jest on (dokladnie tak, jak powiedziano w części 1 Piratów z Karaibów o prawie PARLEY) tu cyt. po angielsku "not a stricte law, but something more like... guidelines". Chodzi zaś o to, że Przygoda w świecie Faerunu ma sprawiać Ci przyjemność, dostarczać wrażeń i satysfakcji! I dlatego też zasady z podręcznika można według własnego widzimisię modyfikować, aby zwiększyć radość z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty tak uwazasz. Zaden serwer RP nie pozwoli ci na "widzi mi sie". Pewne drobne odstepstwa od schematow - ok. Ale wymyslanie totalnie nowego systemu to parodia rpg. Jezeli np gram w swiecie srodziemia to nie mgoe sobie wymyslic, ze ja bede krasnoludem majacycm 2m wrostu, swietnie stzrelajacym z luku i jezdzacym konno a do toego znajacym 5 jezykow i rzucajacym czary w miedzyczasie gadajac 13 zgloskowcem.

SCHEMATY SPRAWIAJA, ZE WIESZ CZY GRASZ W SWIECIE X CZY Y !!!

Ignorowanie ich powoduje zatracenie jakiejkolwiek przejrzystosci i jasnosci dzialanai swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 21:41, Lailonn napisał:

To ty tak uwazasz. Zaden serwer RP nie pozwoli ci na "widzi mi sie". Pewne drobne odstepstwa
od schematow - ok. Ale wymyslanie totalnie nowego systemu to parodia rpg. Jezeli np gram w
swiecie srodziemia to nie mgoe sobie wymyslic, ze ja bede krasnoludem majacycm 2m wrostu, swietnie
stzrelajacym z luku i jezdzacym konno a do toego znajacym 5 jezykow i rzucajacym czary w miedzyczasie
gadajac 13 zgloskowcem.

SCHEMATY SPRAWIAJA, ZE WIESZ CZY GRASZ W SWIECIE X CZY Y !!!

Ignorowanie ich powoduje zatracenie jakiejkolwiek przejrzystosci i jasnosci dzialanai swiata

A zaliż mnie źle zinterpretowałeś! Mówię o tym, że część zasad można zmienić. Nie mówię o tworzeniu całkowicie nowego systemu od podstaw. Poza tym mówię tu o PAPIEROWEJ grze. A przykład 2-metrowego krasnoluda akurat jest nie na miejscu. Jak się wybiera tę rasę, to mimo wszystko jakieś schematy powielasz (np. wzrostu), ale to nie znaczy, że nie mógł się dany krasnolud wychować własnie nie wśród swoich pobratymców, ale np. wśród magów ludzkiego pochodzenia. Dzięki czemu (mimo, że rasa ta nie ma odpowiednich predyspozycji do magii) umie się posługiwać siłami magicznymi. A granie w świecie X i Y określa dany świat. Gdy usłyszę jak kumple grają w jakąś RPG i padają nazwy jak np. TATOOINE, MOS EISLEY itp. to wiem, że grają w SW. Świata nie opisują postaci a sam świat. Takie jest moje przesłanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Świata nie opisują postaci a sam świat. Takie jest moje przesłanie

Ciekawe. Czyli jak ktos stworzy swiat fantasy ale rozgrywany w realiach SW to juz nie wolno mu?

"Gram w SW" i to narzuca schematy, miejsca itd tak samo z reszta swiatow.

Na dobra sprawe moze powstac swiat gdzie krasnoludy beda np magami itd bo tego nikt nie zabroni. Jesli jednak gramy w danym swiecie gdzie krasnoludy sa gburami to nalezy sie do tego zastosowac lub zmienic swiat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:30, Lailonn napisał:

Nie myl rasizmu, ktory jest domena tylko kilku % ludzi z swiatem fantasy i jego realiami.

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Po pierwsze chciałem pokazać pewną analogię, a po drugie jak nazwać relację Krasnoludzko - Elficką?? czyżby to nie był rasizm i ksenofobia? Pewne zjawiska pojawiają się także w świecie fantasy bo i tam są różne postacie, różne zachowania,różne charaktery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze krasnoludy i elfy sie ogolnie nienawidza. W realu natomiast rasizm jest zjawiskiem "nisko procentowym" wiec nie mozna ich porownywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 10:30, Lailonn napisał:

Tylko, ze krasnoludy i elfy sie ogolnie nienawidza. W realu natomiast rasizm jest zjawiskiem
"nisko procentowym" wiec nie mozna ich porownywac

Porównuje zjawisko na poziomie pewnej abstrakcji i analogii - nie porównuje obu zjawisk ilościowo. Nie za bardzo mni e interesuje, że krasnoludy się ogólnie nienawidzą z elfami, ani nawet nie dociekam powodów, to samo dotyczy rasizmu. A zjawisko zachodzące miedzy elfami i krasnoludami można jasno sklasyfikować jako rasizm i ksenofobia - tym gorzej jeśli to należy do zjawiska ogólnego i ogólnie akceptowalnego przez obie szlachetne rasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ogolnie rzecz biorac to jest rasizm ale co to ma wspolnego z realem to wciaz nie wiem.

Chociaz wiecie co wasc szlacheccy karsnoludowie, za nic majacy cudzej doli wole. Patrzajta na niebo i siegajta nieba, jesli tylko wam potrzeba. Azaliz nie dane nam bedzie skrzyzowac naszych nagich mieczy odejsc w zapomnienie musze.

Co po przetlumaczeniu z glupiego na nasze oznacza: nie zamierzam w nieskonczonosc dyskutowac z kims kto ma w dupie wszelkie realia fantasy oraz RP zwlaszcza, ze na zadnym normalnym serwie rpg i tak sie nie spotkamy bo by za takie podejscie was wywalono. Pozdrawiam ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 12:56, Lailonn napisał:

Tak, ogolnie rzecz biorac to jest rasizm ale co to ma wspolnego z realem to wciaz nie wiem.

Chociaz wiecie co wasc szlacheccy karsnoludowie, za nic majacy cudzej doli wole. Patrzajta
na niebo i siegajta nieba, jesli tylko wam potrzeba. Azaliz nie dane nam bedzie skrzyzowac
naszych nagich mieczy odejsc w zapomnienie musze.

Co po przetlumaczeniu z glupiego na nasze oznacza: nie zamierzam w nieskonczonosc dyskutowac
z kims kto ma w dupie wszelkie realia fantasy oraz RP zwlaszcza, ze na zadnym normalnym serwie
rpg i tak sie nie spotkamy bo by za takie podejscie was wywalono. Pozdrawiam ;}


Poddanie się w tej rozmowie oznacza przyjęcia argumentów przeciwnika z racji, że sama ich już zostałeś pozbawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 13:55, bigmagic napisał:

Poddanie się w tej rozmowie oznacza przyjęcia argumentów przeciwnika z racji, że sama ich już
zostałeś pozbawiony.


Ciezko jest dyskutowac rzeczowo z osobami, ktorych jedynym argumentem jest "mam schematy w powazaniu"

Co do twojej naglej wypowiedzi o rzekomej wygranej w rozmowie to chyba zacytuje cos fajnego:

"Nie dyskutuj z glupcem. Wpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem wygra doswiadczeniem"

Co jak widac ladnie chciales sfinalizowac ;] Ale ja sie nie dam, EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 16:40, Lailonn napisał:

> Poddanie się w tej rozmowie oznacza przyjęcia argumentów przeciwnika z racji, że sama
ich już
> zostałeś pozbawiony.

Ciezko jest dyskutowac rzeczowo z osobami, ktorych jedynym argumentem jest "mam schematy w
powazaniu"

Co do twojej naglej wypowiedzi o rzekomej wygranej w rozmowie to chyba zacytuje cos fajnego:

"Nie dyskutuj z glupcem. Wpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem wygra doswiadczeniem"

Co jak widac ladnie chciales sfinalizowac ;] Ale ja sie nie dam, EOT


Powiem ci tak.
Twoją jedyną bronią są utarte schematy.
Nie potrafisz przyjąć do wiad., że ktoś chce grać troche inaczej.
Gra jest dla ludzi a nie ludzie dla gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 12:56, Lailonn napisał:

Tak, ogolnie rzecz biorac to jest rasizm ale co to ma wspolnego z realem to wciaz nie wiem.

Chociaz wiecie co wasc szlacheccy karsnoludowie, za nic majacy cudzej doli wole. Patrzajta
na niebo i siegajta nieba, jesli tylko wam potrzeba. Azaliz nie dane nam bedzie skrzyzowac
naszych nagich mieczy odejsc w zapomnienie musze.

Co po przetlumaczeniu z glupiego na nasze oznacza: nie zamierzam w nieskonczonosc dyskutowac
z kims kto ma w dupie wszelkie realia fantasy oraz RP zwlaszcza, ze na zadnym normalnym serwie
rpg i tak sie nie spotkamy bo by za takie podejscie was wywalono. Pozdrawiam ;}

jesli sadzisz, ze jestesmy w bledzie, to prosze zajzyj na te zdjecia z podrecznika gracza D&D 3.0. najwazniejsze fragmenty podkreslilem na czerwono, aby byly widoczne.
[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic1ku6.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/6752/pic1ku6.th.jpg[ /IMG][/URL]
[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic1ku6.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/6752/pic1ku6.th.jpg[ /IMG][/URL]
[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic2hq8.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/648/pic2hq8.th.jpg[/ IMG][/URL]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:11, kjubus napisał:

> Tak, ogolnie rzecz biorac to jest rasizm ale co to ma wspolnego z realem to wciaz nie
wiem.
>
> Chociaz wiecie co wasc szlacheccy karsnoludowie, za nic majacy cudzej doli wole. Patrzajta

> na niebo i siegajta nieba, jesli tylko wam potrzeba. Azaliz nie dane nam bedzie skrzyzowac

> naszych nagich mieczy odejsc w zapomnienie musze.
>
> Co po przetlumaczeniu z glupiego na nasze oznacza: nie zamierzam w nieskonczonosc dyskutowac

> z kims kto ma w dupie wszelkie realia fantasy oraz RP zwlaszcza, ze na zadnym normalnym
serwie
> rpg i tak sie nie spotkamy bo by za takie podejscie was wywalono. Pozdrawiam ;}
jesli sadzisz, ze jestesmy w bledzie, to prosze zajzyj na te zdjecia z podrecznika gracza D&D
3.0. najwazniejsze fragmenty podkreslilem na czerwono, aby byly widoczne.
[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic1ku6.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/6752/pic1ku6.th.jpg[
/IMG][/URL]
[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic1ku6.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/6752/pic1ku6.th.jpg[
/IMG][/URL]<br/>[URL= http://img113.imageshack.us/my.php?image=pic2hq8.jpg][IMG] http://img113.imageshack.us/img113/ 648/pic2hq8.th.jpg[/
IMG][/URL]


Tylko usuń tylną część linka tuż przed znacznikiem IMG bo ci nie odpalą zdjątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować