• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

CDP okrada i oszukuje graczy Heroes V !!! - reaktywacja

Pytanie

Witajcie :)

Oto kolejny moj post odnoszacy sie do podejscia CDP do nas graczy - osob dzieki ktorym ta firma istnieje na rynku. Nigdy nie zrozumiem dlaczego nas graczy traktuje sie jak chomiki ktore beda pedzic przed siebie w koleczku i produkowac zyski.

CDP wygralo przetarg na wydanie gry Heroes V w Polsce. Gra ta jako jedna z najwiekszych i najbardziej oczekiwanych w tym roku zostala wrecz po mistrzowsku zabugowana przez zespol odpowiedzialny za jej wydanie na terenie naszego kraju. Osoby ktore sa odpowiedzialne za wydanie heroes 5 zasluguja na 24 godzinna kuracje swoim produktem w otoczeniujekami potepionych (graczy) wyjacych - Profesjonalna Polska Wersja Jezykowa.

CDP wydalo dodatek do gry Heroes V. Zlamalo konwencje spolszczajac tytul na pudelku (niech im bedzie to ich prawo), nie zrobili pudelka tloczonego (chociaz z tloczeniami mozna sie spotkac nawet na pudelkach z mydlem). to im moge wybaczyc - ich prawo do wizerunku gry

Niestety - BRAK PROFESJONALIZMU ludzi odpowiedzialnych za projekt heroes v pl siega zenitu. Oto w nowym dodatku dostajemy jeszcze wiecej bledow niz w wersji podstawowej, ba poprawione juz bledy (w szczegolnosci teksty angielskie) zostaly po raz kolejny po mistrzowsku popsute a niektore nawet nie przetlumaczone (caly dzial biografia bohaterow). Powrocil nawet slawetny blad z wersji 1.0 "Czy chcesz opuscić grę?"

Rozumiem drogie CDP ze macie nas graczy w nosie odkad wplacilismy wam pieniadze - jednak takie podejscie prowadzi do jednego. Zamiast placic 60 zl za gre ktora jest w polowie po angielsku wiekszosc graczy pojdzie i kupi ta sama gre za 10 zl od pirata badz sciagnie ja z netu. Rozumiem tez ze takim postepowaniem robicie wszystko by zmniejszyc zyski UBI/Nival w Polsce wynikajace ze sprzedazy gry Heroes V i dodatku

CDP - JESTESCIE BEZCZELNI SPRZEDAJAC NAM GRACZOM WERSJE BETA PRODUKTU I ZADACIE ZAPLAtY ZA NIEGO PELNEJ CENY.

Zastanawia mnie fakt dlaczego tak duza firma jak CDP pozwala sobie na zatrudnianie takich osob nieodpowiedzialnych i nie potrafiacych wykonywac swojej pracy i niszczacych reputacje firmy. Jest to dla mnie absolutnie nie zrozumiale - przeciez potraficie wydawac gry bardzo dobrze (vide medival 2, gothic 3 czy kompania braci) a do projektu heroes 5 odeslaliscie najgorszych pracownikow jakich tylko posiadacie.

My gracze wykonalismy za was prace - stworzylismy nieoficjalna poprawke ktora zmienilismy 1762 pliki tekstowe i poprawilismy niezliczone linijki tekstu (ponad pol mega tekstu) - dla nas graczy... by gralo sie przyjemniej... dlaczego Wy drogie CDP musieliscie zniszczyc nasza prace wydajac ten dodatek rekoma osob ktore nigdy nie powinny pracowac w branzy gier komputerowych kiedy ich kwalifikacje nie zadowolilyby nawet osob trudniacych sie rozdawaniem ulotek?

Projekt Heroes V jest sztandarowym przykladem jak NIE NALEZY wydawac gier po polsku. Ten projekt pokazuje jakich ludzi NIE WOLNO zatrudniac w firmie wydajacej gry komputerowe. Ten projekt pokazuje ze wydanie gry Heroes V przeroslo ekipe CDP...

Zapewne nikt z "niebieskich" sie nie wypowie tutaj a mnostwo klakierow bedzie chcialo mnie zjesc... ba :) moze i degrada zalicze... ale to nie wazne... - jak widac degrada juz dostalem :) czekam na "niebieskich"

wazne jest by gracze dowiedzieli sie ze CDP nabilo ich w butelke sprzedajac najpierw gre Heroes V a nastepnie wydajac do tej gry dodatek Kuznia Przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

213 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dzieki - teraz rozumiem dlaczego ja spaczowalem bez problemu grę do wersji 1.4 (wersja ze sklepu gram) a u braciszka sie nie udalo zakupione w empiku).

Z dodatkiem poczekam aż błędy będą poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli w teorii posiadacze wersji empikowej zostali olani i muszą czekać do patcha 1.41? Tak? Na patcha 1.4 dostępnego dla posiadaczy wersji nieempikowych nie ma szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie poprawka jest już gotowa ale powstała w oparciu o patch 1.41 jak się okazało później. Nie możemy teraz wypuścić poprawki która będzie poprawką w wersji 1.41 przed UbiSoftem. UbiSoft wysłał nam materiały do wersji 1.41 a nie do 1.4 jak prosiliśmy stąd brak tego patcha. Nie ma także sensu na tworzenie poprawki 1.4 teraz bo zanim zakończą się nad nią prace będzie już patch 1.41.

Poza tym jeżeli chodzi o same materiały do patcha otrzymaliśmy je dopiero w połowie grudnia.
Z tego co wiem Patch 1.4 jest do edycji innych niż empikowa jest do pobrania z naszej strony już od jakiegoś czasu :) (30. października)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2007 o 17:37, Akashi napisał:

Z tego co wiem Patch 1.4 jest do edycji innych niż empikowa jest do pobrania z naszej strony
już od jakiegoś czasu :) (30. października)


No wiem, ostatnie zdanie źle sformułowałem, chodziło mi o danie patcha dla osób posiadających zwykłe wersje, a empikówców w tej kwestii zostawienie na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech niestety ale musimy prosić o materiały do tych patchy Ubi Soft w tym wypadku wysłali za nowe materiały więc będzie plus, bo wszystkie poprawki pojawią się tego samego dnia :)

Mam nadzieję, że Ubi będzie nam w końcu wysyłać materiały wcześniej w tym też patche do sprawdzenia zanim je upublicznią byśmy mogli od razu dokonać korekt.

Tyle bynajmniej mogę powiedzieć w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm a wiec prosze o wyjasnienie killku spraw:

-Dlaczego powstala wersja empikowa? Sadzac po jej braku w spisie wersji ubisoftu stworzyliscie ja Wy a nie Oni.
-Dlaczego nieszczesna wersja empikowa nie zawiera patcha 1.11, ktory poprawial synchro itd w polskiej wersji?
-Dlaczego postanowiliscie do srebrnej edycji, ktora to ludzie kupowali na swieta czesto jako prezenty najgorsza z mozliwych wersji? Wiedzieliscie, ze nie bedzie mozna na niej grac w internecie. Wtedy tez nie wiedzieliscie kiedy pojawi sie kolejny patch. Zrobiliscie wiec to z premedytacja...


Tak w ogole to po co tyle wersji gry? Mamy "pl" "hu_pl" "cz_pl" "empikowa" do tego dochodza odmiany dvd/cd Na moj gust to zwykla glupota. Dodawanie sobie roboty bo trzeba robic patche do kazdej z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akurat KOMPUTRONIK nie prowadzi tylko sprzedaży gier komputerowych ale głównie akcesoria komputerowe i komputery. Nie wiem jakie są gry od nich bo kupowałem tam tylko sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2007 o 19:36, Lailonn napisał:

Tak w ogole to po co tyle wersji gry? Mamy "pl" "hu_pl" "cz_pl" "empikowa" do tego dochodza
odmiany dvd/cd Na moj gust to zwykla glupota. Dodawanie sobie roboty bo trzeba robic patche
do kazdej z nich.


"cz_pl" to wersja kolekcjonerska
"hu_pl" to albo wersja CD, albo DVD, nie wiem dokładnie która bo nie posiadam żadnej z nich.
"pl" jw.
I jest to wytwór Nivala lub Ubi. To oni potworzyli tyle wersjii. Mamy więc 3 różne oficjalne wersje gry.
No i do tego dochodzi nieszczęsna empikowa, więc ją tutaj pomijam. Zauważ też, że np wersja ściągana Herosów również ma swój osobny patch.
Dlaczego Nival tak zrobiło grę, że do każdej wersji wymagany jest osobny patch? Nie wiem. Tego należało by się już dowiedzieć u źródeł a nie u CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale wersji empikowej nie ma na liscie Ubisoftu i dlatego pisalem, ze to dzielo CDP. Skoro juz tyle wersji to po co tworzono kolejnego potworka? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2007 o 21:43, Daimon_Frey napisał:

"hu_pl" to albo wersja CD, albo DVD, nie wiem dokładnie która bo nie posiadam żadnej z nich.

hu_pl to wersja DVD. Wersja CD ma własne patche i jest oznaczana jako pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2007 o 11:56, Akashi napisał:

Niestety ale wiadomo, że w święta nie pracujemy. Poza tym niestety w grudniu otrzymaliśmy sporo zgłoszeń wiadomo zakupy pod choinkę itd dlatego też okres odpowiedzi się wydłużył o czym informujemy przed wysłaniem zgłoszenia. Tak więc proszę o troszkę cierpliwości sądzę, że w przeciągu najbliższego tygodnia max 2 powinniśmy znów odpisywać w przeciągu 48 godz.


Chciałbym zauważyć, że mi również nie odpowiedzieliście. Formularz zgłoszeniowy wysłany Pią 14:51 15.12.2006 - brak odpowiedzi. Tydzień później zatelegonowałem: obiecano sprawdzić i przesłać odpowiedź pocztą - brak odpowiedzi. I to odnośnie kwestii, która wydawałoby się powinna być załatwiona priorytetowo (dwa ostatnie zamówiena w sklepie gram.pl były niekompletne). Czy taka jest obsługa gram.pl? Kup i się odczep, cokolwiek ci przyślą i ciesz się że cokolwiek przysłali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co się orientuje to jeżeli w zamówiony produkt nie jest kompletny musisz go normalnie zareklamować w tym wypadku w sklepie gram.pl pod adresem e-mail zamowienia@gram.pl podać nr zamówienia oraz czego brakowało.
Ewentualnie kontaktować się drogą telefoniczną ze sklepem gram.pl Pomoc techniczna nie zajmuje się sklepem.

Tak więc nie mogę się wypowiadać w tym temacie za bardzo. Nie chciałbym po prostu wprowadzić w błąd nikogo :)
Jak będę w pracy rano to poszukam czy faktycznie na pomoc techniczną otrzymaliśmy taki e-mial i prześlemy do sklepu.

Tyle bynajmniej mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pare pytan w tym pare sugesti
Czemu CDprojekt prosil o materialy do patcha 1.4 ? Przeciez juz zrobiliscie patche 1.4 do wersji innych niz "empikowa". Skasowaliscie tamte materialy? Czy tez materialy tak sie roznia od siebie dla kazdego wersji dvd, cd, "empikowa"? (Czemu nie zrobiono go od razu?)
Moze jednak by Cdprojekt poprosil o materialy do patcha 1.4 dla wersji "empikowej"(wyraznie zaznaczycie o jaka wersje wam chodzi, o 1.4 ) A co jesli patch 1.41 bedzie sie dalo zainstalowac tylko na wersje 1.4? Wiec moim zdaniem lepiej poproscie o te materialy do patcha 1.4 "empikowego" na wszelki wypadek.
Czy w wersji "empikowej" jest zawarty patch lokalizacyjny (zwany tez 1.1 jesli sie nie myle?)Bo Lailonn zapytal sie 4 posty wyzej
"Dlaczego nieszczesna wersja empikowa nie zawiera patcha 1.11, ktory poprawial synchro itd w polskiej wersji?"


Czy patche nieoficjane autora Morthi mozna instalowac bez problemow na "empikowej wersji"?

Na stronie homm5.gram.pl jest napisane, ze scenariusz(mod) Heroes: Wersja reżyserska
chodzi tylko na heroesach z dodatkiem, prawda to ?To takie nie fair dla posiadaczy tylko podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mozna instalowac :) nie ma z nimi zadnego problemu :) jednakze one poprawiaja wylacznie teksty a nie sama mechanike gry

scenariusz Heroes: Wersja rezyserska jest tylko dla posiadaczy dodatku - taka jest polityka Nival gdyz to oni sa tworcami tej mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CD Projekt nie robi patchy do gry :) Dlatego właśnie zaczeły się problemy od patcha 1.1 który Ubi zrobił samemu i wydał bez kontaktowania się z nami tak samo było także z ostatnimi patchami dlatego też swego czasu poszła oficjalna informacja, że w wypadku problemów z pachami do HoMM V należy się kontaktować z Ubi..

Patch 1.41 sprawdzaliśmy już i instaluje się na wersji Empikowej 1.3 bez problemów. Niestety nie wiemy jak będą wyglądały patcha do innych wersji gry poza empikową bo tradycyjnie nie otrzymaliśmy ich do testów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Morthi i Akashi dzięki za odpowiedzi. Więc tak stoją sprawy z tymi patchami, to wiele wyjaśnia.

A co z pytaniem o patch 1.1( patch lokalizacyjny?) jest zawarty w wersji empikowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.01.2007 o 19:36, Lailonn napisał:

Hmm a wiec prosze o wyjasnienie killku spraw:

-Dlaczego powstala wersja empikowa? Sadzac po jej braku w spisie wersji ubisoftu stworzyliscie
ja Wy a nie Oni.
-Dlaczego nieszczesna wersja empikowa nie zawiera patcha 1.11, ktory poprawial synchro itd
w polskiej wersji?
-Dlaczego postanowiliscie do srebrnej edycji, ktora to ludzie kupowali na swieta czesto jako
prezenty najgorsza z mozliwych wersji? Wiedzieliscie, ze nie bedzie mozna na niej grac w internecie.
Wtedy tez nie wiedzieliscie kiedy pojawi sie kolejny patch. Zrobiliscie wiec to z premedytacja...


Tak w ogole to po co tyle wersji gry? Mamy "pl" "hu_pl" "cz_pl" "empikowa" do tego dochodza
odmiany dvd/cd Na moj gust to zwykla glupota. Dodawanie sobie roboty bo trzeba robic patche
do kazdej z nich.


trzeba sie jeszcze zapytac, jakie dragi bral tworca ver. empikowej - bo ze bral to pewne - tylko co, ze taki pomysl sie zrodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować