Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

NWN2 - gramy przez net

73 postów w tym temacie

Najnowsza wersja gry wróciła do starych i dobrych możliwości drużynowych szczególnie jeżeli chodzi o podstawową kampanię.
To temacik dla wszystkich tych, którzy właśnie planują pogrywanie sobie w kilka osób najpierw w kampanię, a potem nowe moduły. Temacik przeznaczony wyłącznie w takim celu.

Wszelkie ciekawostki, spostrzeżenia dotyczące najlepszych ustawień pod rozgrywke sieciową, zbednych i niezbędnych rzeczy do grania po sieci (np. kwestii xfire vs. skype), najweselsze screeny z nieporozumień w drużynie, spostrzeżenia dotyczące ustawiania interfejsu gry "bez pauzy" - ale tak, żeby nie dać zabić się po 10 minutach gry, przydatne i nieprzydatne informacje o konkretnych serwerach i trwałych światach. To właśnie temat do tego.

A tutaj dla nielubiacych czytać readme kilka kwestii dotyczących firewalla:
1. Następujące porty powinny być wolne dla gry, by widziała ona usługę „GameSpy”:
3658, 3659, 3660, 6500, 27900, 28910

2. Aby poprawnie funkcjonować, „GameSpy Arcade” może także potrzebować następujących portów „TCP”:
- 6667 (IRC)
- 3783 (Voice Chat Port)
- 27900 (Master Server UDP Heartbeat)
- 28900 (Master Server List Request)
- 29900 (GP Connection Manager)
- 29901 (GP Search Manager)
- 13139 (Custom UDP Pings)
- 6515 (Dplay UDP)
- 6500 (Query Port)

3. Uaktualnienia gry: port serwera (zdefiniowany jako 5121) oraz port 29920 (Serwer Statystyk gry)

Tak więc na koniec, kto reflektuje na przechodzenie kampanii w drużynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 02:49, Olamagato napisał:

Tak więc na koniec, kto reflektuje na przechodzenie kampanii w drużynie?


Ja, zdecydowanie. Przeszedłem wspólnie z GanDem oba dodatki do jedynki i było świetnie, a z tego co zdążyłem zauważyć dwójka od jedynki się specjalnie nie różni.
Łącze mam w końcu szybkie i w dodatku na publicznym IP, więc pod tym względem nie powinno być żadnych problemów. Grałbym pewnie jakimś ześwirowanym bardem albo kapłanem.

Podsumowując: kopnij tam siostrę by rzuciła na chwilę WoWa, może się skusi i pogramy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 13:01, Vilmar napisał:

Podsumowując: kopnij tam siostrę by rzuciła na chwilę WoWa, może się skusi i pogramy ;)

Nie uda się. Właśnie wyszedł dodatek do WoWa. Może gdyby jeszcze Blizzard zwalił serwery przez kolejny miesiąc. ale to nie przejdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 13:30, Olamagato napisał:

> Podsumowując: kopnij tam siostrę by rzuciła na chwilę WoWa, może się skusi i pogramy ;)

Nie uda się. Właśnie wyszedł dodatek do WoWa. Może gdyby jeszcze Blizzard zwalił serwery przez
kolejny miesiąc. ale to nie przejdzie..

Już wyszedł ? Mnie się wydaje, że jeszcze TBC nie wyszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 15:11, SwenG napisał:

Już wyszedł ? Mnie się wydaje, że jeszcze TBC nie wyszło....

Ech. Dla fanów WoWa, to tak jakby już wyszedł. Polerują już dołki startowe i codziennie rozkładają, składają i oliwią pistolet startowy, żeby jako pierwsi farmić nowe levele... ;D
A ostatnie padaki serwa spowodowały tylko większe napięcie liny i ciśnienie na falstart. Maja tylko dylemat, która z kilku postaci na 60 levelu pójdzie na pierwszy ogień (smoka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:53, Olamagato napisał:

> Już wyszedł ? Mnie się wydaje, że jeszcze TBC nie wyszło....


Jednym słowem współczuje Ci , mój tata grał w WoWa (chwała Bogu przestał) ale i tak grał 6 miesiecy , w których nie mogłem się dobić do komputera. WoW cholernie uzależnia a pozatym gra w sama w sobie jest dobra i dlatego przykuwa. Dlatego Ci współczuje :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato, właśnie uświadomiłeś mi, że zepsuła mi się karta grafiki i w WoW''a grac nie mogę :/ Dlaczego Wy wszyscy jesteście tacy okrutni?

A btw, przez WoW''a nie kupiłem NWN2 i jestem mocno wkurzony, bo w jedynkę grałem dniami i nocami po necie :) Ahh ten klimacik na niektórych serwerach :) Hm...

* wychodzi nie wiadomo w jakim humorze i zaczyna wycierać swój ukochany łuk, który posłuży mu do zabicie podłego Ilidiana w Outlands :P *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 13:30, Olamagato napisał:

Nie uda się. Właśnie wyszedł dodatek do WoWa. Może gdyby jeszcze Blizzard zwalił serwery przez
kolejny miesiąc. ale to nie przejdzie..


Masz problem.. :P Zbierasz kumpli, razem pingujecie serwery (zwiększając wysyłane pakiety) i wszystko pada :DD

Ja grałem przez neta w NWN 1 i bardzo mi się podobało. NWN 2 niestety nie posiadam i nie zanosi się żebym miał w najbliższym czasie, a szkoda bo bym pograł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zapoznawcza sesja kampanii w multi zakończyła się.
Wnioski są. :) I to tyle.

Po pierwsze odpaliliśmy tryb współpracy z jedną drużyną bo to wydawało mi się najbardziej sensowne. Dzięki temu każda postać stworzona przez gracza była kierowana wyłącznie przez tego gracza, a postacie z gry mogły być sterowane przez każdego gracza wymiennie.

Nie ładowaliśmy xfire, ani nic poza grą, tylko odpaliliśmy połączenie bezpośrednie, które jest przynajmniej w teorii najmniej obciążające.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to głupio rozłożone okienka komunikatów gry i komunikatów od postaci. Przy okazji o wiele za duże jak na potrzeby. Zostało to po prostu zrobione tak jak w jedynce (czyli do kitu).
Po żmudnym przesuwaniu okienek udało się przenieść okienko komunikatów gry w prawy dolny róg i docisnąć do krawędzi, a drugie pozostawić w lewym dolnym rogu. Od tego momentu ekran był na środku w miarę pusty, co umożliwiało grę (przynajmniej mi).

Okienko wpisywania komunikatów wybierane po wciśnięciu Enter nadal zasłaniało komunikaty od innych graczy, co utrudnia celne i błyskawiczne riposty, ale jakoś to przebolałem.

Grę odpaliliśmy i pierwsze co się rzuciło w oczy, to znikające i pojawiające się przedmioty w skrzyni. Raz były a raz nie. Po drugie jak już udało się wyjśc z chaty, to okazało się, że potrafią po wrogach pozostawać puste worki, które nie znikają.
Pojawiła się pierwsza niemiła sprawa. jeżeli człowiek się zapędzi w pisaniu i nie wciśnie na 100% Enter, to w krótkim czasie odpalone skróty potrafia nieźle namieszać. Mi w kazdym razie najpierw pojawiło sie mnóstwo okienek, a po chwili udało mi się ukrys interfejs tak dobrze, że jedyne co zostawało, to ALT+F4. Zonk. Odpaliliśmy znowu z save''a.

Co ciekawe przywódcą drużyny udało się zostać Vilmarowi, który jako prawidłowy krasnal zabrał się do rzeczy bez pytania czy się da. No i dało się.
Od tego momentu w dialogach naprzemiennie mógł brać udział każdy gracz, co jest dość budujące bo nie pozwala zasnąć niektórym maruderom podczas wspólnego łajzowania. W ten sposób drużyna może wypchnąć takiego mruka, żeby wreszcie z kimś pogadał, a nie tylko siekł toporem lub z daleka ładował na odczepnego jakąś kulę ognia.

Poganialismy jeszcze kawałeczek i wystąpił problem z tym cykorem z milicji, który bał się wrócić do obrony wioski. Moja czarodziejka niestety nic nie wskórała dyplomacją bo przy ponownym awansie po wczytaniu zaponiałem jej dać tę umiejętność, więc Vil musiał podejść i rozprawić się z nim w mniej czuły sposób. Tylko nie pamiętam czy dał mu w pysk, czy go po prostu przekonał bez bicia... ;)

Następnie chcąc niechcąc ukatrupiliśmy "obiecującą" dziewkę i wtedy się zaczęło polowanko. Tylko nie wiadomo kogo na kogo bo pierwszy krasnal podbiegł do mojej czarownicy i ją ukatrupił. Zaraz potem Vil zagadał z kolejnym kolesiem z milicji ...i jak dla mnie to tak już zostało. Wyszarzony dialog został, Vil biegał i rozwalał co się dało, a ja stałem jak baran, i ani be, ani me.
Po krótkiej konsultacji na gg postanowiliśmy jednak zaczekać na tę łatkę 1.03 PL.

I to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 00:37, Olamagato napisał:

Okienko wpisywania komunikatów wybierane po wciśnieciu Enter nadal zasłaniało komunikaty od
innych graczy, co utrudnia celne i błyskawiczne riposty, ale jakoś to przebolałem.


Ciężko to przeboleć, to okienko jest zrobione totalnie bez sensu - masz miejsca na chyba 4 linijki (a używa się zazwyczaj maks. jednej), okno zasłania Ci rozmowę, nie da się go przesunąć ani zmniejszyć. Ktoś nie pomyślał :)

Dnia 20.12.2006 o 00:37, Olamagato napisał:

W ten sposób drużyna
może wypchnąć takiego mruka, żeby wreszcie z kimś pogadał, a nie tylko siekł toporem lub z
daleka ładował na odczepnego jakąś kule ognia.


Ale jest mały problem - nie ma możliwości konsultowania wypowiedzi z resztą drużyny (dotyczy to tylko tych najważniejszych rozmów), co, z tego co pamiętam nasze przygody w Icewind Dale 2, mocno sie czasem przydaje, żeby kolektywnie wybierać najbardziej korzystne opcje ;)

Dnia 20.12.2006 o 00:37, Olamagato napisał:

(...) Tylko nie pamiętam czy dał mu w pysk, czy go po prostu przekonał bez bicia... ;)


Jak nie pamiętasz ;) Jako krasnoludowi o niezwykle wysokiej charyzmie udało mi się uniknąć przemocy ;)

Dnia 20.12.2006 o 00:37, Olamagato napisał:

Tylko nie wiadomo kogo na kogo bo pierwszy krasnal podbiegł do mojej czarownicy i ją ukatrupił.
Zaraz potem Vil zagadał z kolejnym kolesiem z milicji ...i jak dla mnie to tak już zostało.
Wyszarzony dialog został, Vil biegał i rozwalał co się dało, a ja stałem jak baran, i ani be,
ani me.


U mnie wyglądało to zupełnie inaczej - gdy walczyłem z jakimiś krasnalami wyświetliły mi się w oknie wielokrotnie Twoje agonalne jęki (groan, groan, groan), chociaż trzymałeś sie jeszcze całkiem nie1le. Po pewnym czasie zauważyłem, że nie żyjesz ;) Nie myśląc długo pobiegłem do Ciebie i wymyśliłem, że Cie uleczę. Ku mojemu totalnemu zdziwieniu wstałeś bez mojej pomocy i wydawało się, że będzie wszystko ok. Poszedłem pogadać z Mossfeldem, dialog się zakończył u mnie normalnie, ale Tobie gra niestety padła.

Rozwaliły mnie dwie rzeczy (pozostawię je bez komentarza):
1. Olamagato nazwał swojego bohatera Julią Gładkowłosą.
2. Olamagato wybrał sobie za chowańca łasicę.

Na zakończenie zrzut ekranu (niska jakość, bo dopiero teraz zacząłem się bawić ustawieniami graficznymi :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 02:13, SwenG napisał:

Eh, eh, siostra gra w WoW-a i nic chłopaków nie nauczyła ;) A o Ventrilo słyszeli ? Ewentualnie
o team speaku ;)

Właśnie wygląda na to, że nie będzie lepszego wyjścia. A szkoda bo klimat nie ten. Poza tym trzeba zapomnieć o głośniejszej muzyce z głośników bo kakofonia przez wielokrotne powielenia z mikrofonu fajnie nie brzmi.

ps. Team Speak jest zarobaczony. Przynajmniej wersja od siostruni. :) Tak więc się pożegnałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 01:53, Vilmar napisał:

Rozwaliły mnie dwie rzeczy (pozostawię je bez komentarza):
1. Olamagato nazwał swojego bohatera Julią Gładkowłosą.
2. Olamagato wybrał sobie za chowańca łasicę.

No jak na pierwszy start w sieci, to miało to wyglądać ładnie, a nie skutecznie (został mi taki myk z KotORa, żeby pierwszy raz odpalać grę 3D laską. :) A łasicy tak jak i rodziny nie wybiera się... ;)
Poza tym dama z łasiczką. Chyba jest taki dość wartościowy obraz Da Vinci. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 05:08, Olamagato napisał:

> Eh, eh, siostra gra w WoW-a i nic chłopaków nie nauczyła ;) A o Ventrilo słyszeli ? Ewentualnie

> o team speaku ;)
Właśnie wygląda na to, że nie będzie lepszego wyjścia. A szkoda bo klimat nie ten. Poza tym
trzeba zapomnieć o głośniejszej muzyce z głośników bo kakofonia przez wielokrotne powielenia
z mikrofonu fajnie nie brzmi.

Przy już 5-letnim korzystaniu z ventrilo nie miałem nigdy takiego efektu. Aktualnie używam headseta więc właściwie efekt echa jest nie do zrobienia.

Dnia 20.12.2006 o 05:08, Olamagato napisał:

Poza tym dama z łasiczką. Chyba jest taki dość wartościowy obraz Da Vinci. :P

A tak mi się przypomniało... chcesz być laską ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 05:08, Olamagato napisał:

>

Powielanie dźwięku można naprawić (a przynajmniej ja to zrobiłem):
1. Kliknąć Start-->Uruchom
2. Wpisać dxdiag
3. Wejść w zakładkę Dźwięk i suwakiem zmniejszyć przyspieszenie sprzętowe dźwięku do zera.

Grałem kiedyś w klanie zajmującym się modem Desert Combat do battlefielda, i po powyższych zmianach mogłem normalnie rozmawiać przez ts... tylko że w grze się dźwięk popsuł ;)

Może warto to sprawdzić.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 08:17, SwenG napisał:

A tak mi się przypomniało... chcesz być laską ? :D

Nie. Po co? Do pierwszego odpalenia potrzebna mi była jakas postać, a nie miałem wielkiego wyboru. :)
Jak już będziemy odpalali sesję w wiecej osób, to prawdopodobnie pchnę do roboty jakiegoś kapłana. Dobrze zrobiony i lekko złamany z wojem wymiata. No chyba, że ktoś inny koniecznie będzie chciał iść klechą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 12:15, Olamagato napisał:

> A tak mi się przypomniało... chcesz być laską ? :D
Nie. Po co?

Będziesz mieć non stop przerwę i będziesz mógł rąbać kitkaty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 09:24, Sztywny-pl napisał:

3. Wejść w zakładkę Dźwięk i suwakiem zmniejszyć przyspieszenie sprzętowe dźwięku do zera.

Powielanie dźwięku, to nie jest problem sprzętowy. Jest to normalny efekt opóźnienia sieci. Jeżeli nie mamy dobrego mikrofonu kierunkowego, to dźwięk z głośników generowany przez grę wraca przez mikrofon do innych użytkowników, tam też może być odtworzony po sekundzie lub dwóch, ponownie usłyszany przez inny mikrofon i znowu przesyłany do wszystkich graczy łącznie z tym pierwszym. W ten sposób jeden dźwięk wielokrotnie wraca do wszystkich z opóźnieniem fazowym i niktnie tylko z powodu wytłumienia przez kolejne mikrofony. Ale echo jakby nie słuchać jest i czasem przeszkadza.

To o czym ty napisałeś, to problem ze sterownikiem dźwięku i szyną PCI, który może dawać podobny efekt, ale jest z innej bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm cdp stworzy serv na 60 ludzi? Troszke malo jak na cała polske moze lepiej 3? Ja napewno bende grac non stop na polskim servie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować