Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

To chyba oczywiste, mięśnie są poddane ponadprzeciętnym obciążeniom (co jest istotą treningu), więc muszą dać z siebie sto procent. Nie ma co wpadać w samozachwyt prężąc się przed lustrem po ćwiczeniach - to minie szybciej niż kariera Żurawia. :] Nie ma co powtarzać słuszności koleżków powyżej, po prostu musisz załapać jak i kiedy tak naprawdę sesja treningowa wyjdzie na plus. Z czasem rozkminisz to, teraz najważniejsze jest dostosowanie się do tej godzinki z życia dziennie mniej.
No i jak rozumiem nie skupiasz się głównie na bicku, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę na siłowni od paru ładnych miesięcy. Efekty itp. oczywiście są. Jadę standardowym programem 3 razy w tygodniu. Wtorek klata + triceps. Czwartek plecy + biceps. Sobota barki (kaptury) + nogi. Poza tym codziennie ćwiczę brzuch no i do każdego dnia treningowego dodaję 5 min biegania przed ćwiczeniami i 15-20 min po. Do tego mam jako taką dietę (nie trzymam michy jakoś fanatycznie ;p). Robię 3 ćwiczenia na duże mięśnie (klata, barki, plecy) i 2 ćwiczenia na małe mięśnie (biceps, triceps) i nogi. 4 serie, 1 (15 powtórzeń) rozgrzewkowa dość szybka na dość małym obciążeniu (żeby krew napłynęła) no i 3 (po 10 powtórzeń każda) dalsze robię zwiększając stopniowo obciążenie powoli opuszczając obciążenia (do dopiero daje w kość). Opis treningu może się komuś przydać.

Teraz moje pytanie, ostatnio słyszałem parę opinii, że małe mięśnie (biceps i triceps) regenerują się na tyle szybko, że można je ćwiczyć codziennie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:32, Shlafrok napisał:

No i jak rozumiem nie skupiasz się głównie na bicku, prawda?

Na razie tak... ale planuje tak już dzisiaj dołączyć coś na nogi np przysiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 01:40, ja33no napisał:

Teraz moje pytanie, ostatnio słyszałem parę opinii, że małe mięśnie (biceps i triceps)
regenerują się na tyle szybko, że można je ćwiczyć codziennie. Co o tym sądzicie?

To słyszałeś źle. Maksymalnie 2 sesje treningowe na te mięśnie w tygodniu przy średniej intensywności. Osobiście polecam ćwiczyć biceps raz w tygodniu przy dużej intensywności (max to 12 serii), natomiast połączyć partie można inaczej, to biceps i triceps będzie dostawał na dwóch treningach w tygodniu, a mianowicie klata+bic, plecy+tric. Przy plecach biceps też nieźle dostaje, a przy klatce i barkach oczywiście triceps. :)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ -> przydatna strona

Coś ubogi masz ten plan, tylko 3 ćwiczenia na plecy i 2 na nogi. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:07, Chester001 napisał:

Teraz cwicze raz dziennie... dzisiaj dałem sobie ostro... i wytrzymałem 35 minut...


Nie będę powtarzać tego samego, wyżej już masz napisane jak powinien wyglądać przykładowy plan. Typowa siłka zajmuje od godziny do dwóch, 3 razy w tygodniu powinno styknąć. Najwyżej potem dorzucisz. Zacznij ćwiczyć z głową, mięśnie do wzrostu potrzebują intensywnego kopa- to znaczy dłuższy czas treningu, większe obciążenia, a potem odpoczynek na regenerację. Inaczej lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2010 o 14:36, kuko7 napisał:

Coś ubogi masz ten plan, tylko 3 ćwiczenia na plecy i 2 na nogi. :]

Wystarczający według mnie. 3 ćwiczenia po 4 serie to sporo.

Wyznaję dokładnie taką samą zasadę jeżeli chodzi o częstotliwość ćwiczeń na daną partie jak Ty i spora ilość kulturystów. Chciałem tylko sprawdzić, czy ktoś przypadkiem nie ma innego zdania na ten temat, ponieważ słyszałem właśnie parę takich opinii co mnie bardzo zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoim GS''sie polecasz ZMA. ZMA to chyba głównie Cynk + Magnez + B12?
Na razie jadę bez żadnych suplementów czy dopalaczy, ale zaczynam się tym jako tako interesować, tym bardziej że coraz częściej zdarzają mi się odstępstwa od diety czy nawet planu treningowego.
Spojrzałem na mój jedyny suplement diety czyli Vigor Complete xD. Doczytałem, że zawiera 15 g cynku i 1 "coś"g B12 czyli 100% zapotrzebowania, tylko magnezu dostarcza 33%.
Jeżeli zacznę do tego pić magnez to będę miał podobny efekt co przy braniu ZMA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

ZMA to magnez, witamina B6 i cynk. Do dobrego efektu potrzebujesz ok 20-30 mg cynku, 300-400 mg magnezu oraz witaminę B6 (niewielkie ilości, są potrzebne, nie przekraczałbym 100% rda, do tych 5 mg max).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi proszę napisać czy jesz jakieś odżywki itp.? Na Twoich zdjęciach widać, że masz suchą masę, takiego właśnie efektu oczekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 14:27, ja33no napisał:

Możesz mi proszę napisać czy jesz jakieś odżywki itp.? Na Twoich zdjęciach widać, że
masz suchą masę, takiego właśnie efektu oczekuję.


Próbowałem różnych rzeczy, ale polecić mogę gainery (masa), zma (regeneracja) oraz kreatynę (siła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci ZMA, skoro mówisz, że zdarzają Ci się odstępstwa od diety? Przyrostów masy i siły to Ci nie da, najwyżej lepsza regeneracja i sen.
Tak więc skoro zależy Ci na czystej masie, a tak jak wspomniałeś zdarza Ci się nie przestrzegać diety, to odżywka typu bulk albo samo białko będą idealne. Najwyżej gainer, ale trochę tłuszczu na pewno się pojawi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o gainerze mass xxl z treca?
Do tego może jakieś BCAA, na kreatynę mam na razie za krótki staż (4 miesiące)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 16:41, ja33no napisał:

Co sądzicie o gainerze mass xxl z treca?

Duża ilość węgli w stosunku do białka. Jeżeli będziesz wcinał tak jak zalecają (3-4 dziennie) to trochę fatu się nazbiera. Ale jako zamiennik posiłku to powinno być ok. Ogólnie to polecają. :)
Sam mam dylemat co do kupna, ale myślę, że na czerwiec sprawię sobie MHP Up Your Mass. Najwyżej Top Mass albo Profi Whey Mass z Olimpa.

Dnia 04.05.2010 o 16:41, ja33no napisał:

Do tego może jakieś BCAA, na kreatynę mam na razie za krótki staż (4 miesiące)?

Póki siła rośnie nie ma co kreatyny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 15:30, Budo napisał:

> Możesz mi proszę napisać czy jesz jakieś odżywki itp.? Na Twoich zdjęciach widać,
że
> masz suchą masę, takiego właśnie efektu oczekuję.

Próbowałem różnych rzeczy, ale polecić mogę gainery (masa), zma (regeneracja) oraz kreatynę
(siła).

Ech.. wkur***ją mnie te odżywki, jak zaczniesz to już musisz brać cały czas, widziałeś co się dzieje jak odrzucisz kreatynę ? Jakieś -40 % siły.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 14:40, mikus97 napisał:

Ech.. wkur***ją mnie te odżywki, jak zaczniesz to już musisz brać cały czas, widziałeś
co się dzieje jak odrzucisz kreatynę ? Jakieś -40 % siły.. :/


Jak się nie umiesz nimi posługiwać to tak się dzieje. Wszystko ma swoje dawkowanie, cykle, przerwy itd itp, używanie odżywek bez sensu powoduje to o czym mówisz. Za suple powinno się brać z już wyrobioną dużą siłą na sucho, wtedy zysk będzie duży, a po odstawieniu spadek stosunkowo niewielki. Potem kolejny cykl itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wam :)

chciałbym kupić sobie jakiś sprzęt do ćwiczeń w domu ( na siłke nie chce mi się chodzić)
mam już 2sx hantel ki ( 2x po 4 kg) i drążek do podciągania :)

chciałbym jakiś przyrząd na którym mógłbym wykonywać dużo ćwiczeń i aby nie kosztował fortunę...
mam około 320 zł
proszę o doradztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 17:30, Budo napisał:

/.../

Te hantelki to dla dziecka? Ile masz lat, wzrostu, wagi?

hehe... ;)
24lat, 176 wzrost, 72 kg
wiesz... wiem że mało KG (hantelki) ale na dłuższe ćwiczenia jak najbardziej ok ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować