Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars PL - polskie serwery ruszą w sobotę!

449 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 17:52, HumanGhost napisał:

> Tłumaczenie roku:

A co w tym takiego dziwnego? Nie rozumiem. Nie wiesz co to jest kwartał?



Może przytoczę słownikowe definicje jak ktoś nie zrozumiał o co chodzi.

z angielskiego:
quarter -
1. A place of residence, especially the buildings or barracks used to house military personnel or their dependents.
2. A particular district of a city or town, esp. one generally occupied by a particular group of people

Pisząc Nahpui Quarter chyba jednak mieli na mysli pierwsze znaczenie. Z tego co pamiętam Nahpui Quarter to mały outpost... Dla przykładu French Quarter chodziłoby o dzielnice, ale przy Nahpui chodzi o konkretnego NPCa a nie frakcję czy group of people.

Co i tak nie zmienia faktu ze tłumaczenie Dzielnica lub Kwartera pozostają jedynymi sensownymi dla mnie.

ze słownika języka polskiego
kwartał -
1. «czwarta część roku»
2. «czwarta część roku szkolnego»
3. «część jakiejś większej przestrzeni, zwykle w kształcie kwadratu»
4. «część miasta leżąca między czterema przecinającymi się ulicami»

To tak jakby Quartermaster tłumaczyć mistrz kwartałów :P

No sorry, ale naprawde tylko mi to nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy to takie czepianie się na siłę. Dla Ciebie lepiej brzmi tak, dla innego tak. Kwestia bardziej gustu niż poprawności tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja juz znalezlem błąd.... wszedlem na mojego chara i patrze.... na flame artifact:
nadużywanie alkochowu prowadzi do upicia..... xD lol będe grał po angielsku...... ale żeby torment przetłumaczyć jako udręka.... przynajmniej nie kaźń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:06, Tomkow napisał:

WAŻNA INFORAMCJA:
Błąd związany z budową nazw przedmiotów (nazwy budują się automatycznie z
listy składników) i opisami przedmiotów jest już poprawiony. Dziś w nocy
wysyłam plik do NCsoft i proszę ich o pilną aktualizację.


No cóż tylko gdzie ta akutalizacja. NCsoft sobie chyba jaja robi. Mineło dwa dni a nadal nie ma nic poprawionego. Tomkow wiadomo coś o jakimś terminie gdy zostanie zrobiona aktualizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 17:35, maxo napisał:

Ludzie mam problem. Kupiłem używkę i gość mi nie chce podać passów. Co ja mogę w tej sytuacji
zrobić?


Myślę że nic bo na tyle okładki pisze że nie można odkupywać używanego GW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj skontaktowac się z CDP w tej sprawie? Niby nic się nie da zrobić, ale powinny być jakieś sankcje dla nieuczciwtych sprzedawców. W końcu aby wystawić używkę musiał założyć konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Maxo - przykro mi to stwierdzac, ale raczej nic sie nie da zrobic - sprzedawanie uzywanych kont jest niezgodne z EULA, wiec jakiekolwiek reklamacje czy to do CDP czy do NCSoftu maja praktycznie zerowe szanse rozpatrzenia, gdyz sa jawnym zlamaniem regulaminu. Jedyne co w ten sposob moglbys ewentualnie osiagnac to zafundowac gosciowi dozywotniego bana na to konto.

@rudy691 - Czy zadales sobie w ogole trud przeczytania powyzszych komentarzy?? Tomkow pisal, ze wszystko dzialalo poprawnie na serwerach testowych, ale cos sie zwalilo przy przenoszeniu plikow na serwery gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie już spokój popieprzyło się przy implemantacji i tyle po co tyle krzyku poprawią i już. 1,5 roku gramy po angielsku, a tu nagle raban że nie poprawili jeszcze, chyba nie jesteście również aż tak naiwni, że przez każdą literówkę AN będzie robić update co 2 godziny ... zbiorą pewnie listę błędów popoprawiają i pod koniec tygodnia zrobią up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można gadać że to wszystko są „Detale” do póki mamusia czy tatuś da pieniążki na grę czy pisemko tyle że jak sami będziecie musieli na nie zarobić to ciekawe czy też wam tak wszystko będzie pasować jak do tej pory oraz czy w dalszym ciągu będziecie trzymać stronę niezbyt rzetelnych firm jaką nie wątpliwie jest ( między innymi ) CD Projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie chcę niczego obiecywać odnośnie terminów, bo później będziecie mnie za to rozliczali :)

Póki co, żeby pokazać, że nie próżnujemy. Dwa obrazki z wersji testowej GW. Przepraszam za "wycinanki", ale tutaj już panują święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ramach konstruktywnej krytyki :) czy obrażenia nie powinny być sieczne, a nie cięte, czy to tylko tak teraz mi się ubzdurało?
Poza tym na pierwszym obrazku jest świt Czempiona z małej (albo to taka dziwna czcionka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej czcionce, którą wykorzystuje GW różnica pomiędzy "Ś" i "ś" jest niewielka. Dlatego m.in. w wersji "live" pojawiła się czcionka szeryfowa. Póki co proszę nie zgłaszać "błędów" związanych z dużym "Ś" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 11:29, Tomkow napisał:

Niestety w tej czcionce, którą wykorzystuje GW różnica pomiędzy "Ś" i "ś" jest niewielka. Dlatego
m.in. w wersji "live" pojawiła się czcionka szeryfowa. Póki co proszę nie zgłaszać "błędów"
związanych z dużym "Ś" :)


wiadomo juz kiedy bedzie aktualizacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i piekna czcionka zawitala na naszych komputerkach, nawet nie zauwazylem ale polskie znaczki tez sa. No i przy okazji pierwszy blad: na ekranie czatu brakuje nazwy pierwszej i trzeciej zakładki czyli Wszyscy oraz Drużyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować