Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja Kolekcjonerska Neverwinter Nights 2 – gry wysłane

955 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2006 o 00:09, liza4 napisał:

pierwsza zapowiedz nwn2:
cyt. "comming spring 2006!!!!"
wyjasnienie: ang. spring - wiosna


Ale ja mówię o zapowiadanych premierach na gram.pl, kiedy to miała być dostępna gra w naszym kraju. Początkowo to chyba był koniec sierpnia, potem cyrk z edycją kolekcjonerską kolejne przekładki, październik, 28 listopada, w końcu 7 grudnia, na początku grudnia już przyszły maile aby potwierdzać/dokonywać opłaty, a więc to wskazywało, że w końcu ten 7 grudnia jest mniej lub bardziej realny, no i dzień przed premierą news, że jednak 23 stycznia... A ludzie maili z tą informacją nie dostali, kto nie zajrzał 6 grudnia wieczorem na gram.pl to newsa nie zobaczył, bo 7 rano już go na stronie nie było (zniknął pod nawałem ważniejszych informacji)... Ja o opóźnieniu dowiedziałem się z planu wydawniczego, po tym zacząłem przeglądać forum w poszukiwaniu informacji i tak dopiero tego newsa znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 00:14, MandiATO napisał:

Ja o opóźnieniu dowiedziałem się z planu wydawniczego, po tym zacząłem przeglądać forum w poszukiwaniu
informacji i tak dopiero tego newsa znalazłem.


czekam na gre dokladnie rok, pierwszy raz zaczelam sie nia interesowac w grudniu rok temu, dla mnie kwestia tygodni nie jest juz dlugim okresem oczekiwania ;)
w sumie, to tak juz sie przyzwyczailam do czekania ze teraz to bedzie dla mnie nowe doznanie...doczekac sie w koncu, obiecalam sobie ze to pierwsza i ostatnia gra przez ktora stracilam tyle czasu...
jedyne co mnie hmmm....irytuje to, ze wszytkie posty typu: premiera tego i tego....sa tak malo wiarygodne, ludzie nie przywiazuja wagi do tego co wypisuja, to nic nie znaczy....
i nie mam na mysli tutaj cd-projekt ale np. atari np...i z tego co poczytalam posty, nie oni jedni...
j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze czas zeby CDProjekt pogadal z ludzmi z Masterlinka, bo takie opoznienia w dostawach to zaczyna byc norma... kurierzy olewaja ludzi i dowoza tak jak im wygodnie mimo ze nie dostaja kasy za niedowiezione paczki... do mnie mial przyjechac paczka to kurier napisal ze nikogo w domu nie zastal (a siedzialem i czekalem)
moze UPS? cokolwiek tylko na czas i na miejsce...
zreszta w masterlinku czesto slychac takie powiedzenie
"Jesli chesz cos puscic kurierem (w domysle masterlinkiem) to upewnij sie co do trzech rzeczy:
1. ze nie zalezy ci na czasie
2. ze nie zalezy ci na zawartosci"

no i juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 00:18, Minsc i Boo napisał:

zapłaciłeś? czyli z tego wynika że CDP będzie przez miesiąc bezprawnie obracało Twoimi(i innych
osób) pieniędzmi. Dobrze rozumiem?


Na szczescie nasza firma jest uniezalezniona od obracania pieniedzmi naszych klientow.

Rzeczywiscie natomiast z DM powstal spory problem. Mimo, ze gra jest teoretycznie prawie gotowa do produkcji, nie dziala w niej tryb multiplayer gdyz serwery do gry mutli nie obsluguja zadnego poza angielskim jezykiem. Ze wzgledu na to zdecywowalismy sie wprowadzac gry do sprzedazy, gdyz uznalismy, ze to nie bylby produkt pelnowartosciowy (w mutli trzeba by bylo sciagac klienta angielskiego). Obiecany termin wprowadzenia obslugi pozostalych jezykow zostal wyznaczony przez wydawce swiatowego gry na poczatek stycznia i dopiero po uruchomieniu multi dla Polskich graczy, gra zostanie wprowadzona na rynek. Niezaleznie od strat CDP zwiaznych z opoznieniem premiery.

Niestety na pewne rzeczy nie mamy wplywu :(((

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 01:18, jjhop napisał:

moze czas zeby CDProjekt pogadal z ludzmi z Masterlinka, bo takie opoznienia w dostawach to
zaczyna byc norma... kurierzy olewaja ludzi i dowoza tak jak im wygodnie mimo ze nie dostaja
kasy za niedowiezione paczki...


Bardzo regularnie prowadzimy negocjacje z firmami kurierskimi dzialajacymi w Polsce na temat gwarantowanej jakosci uslug. Najblizsze rozmowy planujemy przeprowadzic juz w styczniu.

Dotychczas, choc wielu moze sie wydawac to dziwne, Masterlink wypadl najlepiej. Ale moze sie to zmienic. Nasza firma nie rzadzi sie dziwnymi prawami. Liczy sie jakosc i jesli uda sie uzyskac lepsza od innej firmy to ona bedzie dostarczac Wam gry (zwlaszcza, ze ceny uslug sa zblizone).

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:08, Bestia kudłata napisał:

Wszystko super... tylko zasadnicze pytanie:
Czy będziemy musieli dopłacić te 6zł za dostawę w sobote? :/
No bo mimo wszystko tego w umowie nie było a jak nie było to nie maja prawa nas za to obciążać...

A jeśli odmówię uiszczenia 6 zł dopłaty i powiem że to wina CDP to co? Kurier wyrwie mi paczkę
z reki? Zadzwoni na policje? Będą mnie ciągać po sądach o 6zł!?

Paranoja!


Hej tylko bez Paranoi prosimy;)

Nigdzie nic nie pisalismy o zadnych doplatach i ich doszukiwania sie w takiej sytuacji mozna okreslic slowem... hmm no dobra mialo byc bez slow na p;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 01:55, angeluses napisał:

Masterlink chyba w tylko w cenie wygląda najlepiej bo w dowozie towarów zgodnie z tym co obiecują
to są najgorsi.


W cenie wcale nie wygladaja najlepiej. Natomiast w świadczeniu uslug sa w scislej czolowce w Polsce. Był post na forum osoby ktora miała doświadczenie zawodowe z kurierami i też tak twierdziła. Wystarczy sprawdzić ile firm oferuje sledzenie paczek w polsce i juz nagle okazuje sie, ze grono kurierow sie drastycznie zaweza...

Trzeba pamietac, ze tutaj na forum widac przede wszystkim osoby niezadowolone. A tych ta przytłaczająca większość osób ktore dostają gry tak jak należy po prostu nie jest tu widoczna. 50 niezadowolonych osob to juz by bylo tutaj naprawde duzo, a jak wysylek np. G3 wyszlo grubo ponad 5.000 to wychodzi, ze jest to 1%. A tak na marginesie skutecznosc w umowie gwarantuja jeszcze powyzej 99%.

Oczywiscie umowa to jedno, a zycie to drugie. Dlatego zawsze monitorujemy prace firm kurierskich i dlatego Masterlink nie jest pierwsza ktora wspolpracuje z CDP i pewnie nie ostania...

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że oddziały MasterLink w poszczególnych miastach bardzo różnią się od siebie pod względem terminowości w dostarczaniu przesyłek i ogólnie jakości usług i obsługi. Na ten przykład w Warszawie prawie każda moja przesyłka obsługiwana przez ML napotyka na jakieś problemy. Z niewyjaśnionych przyczyn nie opuszczają sortowni w terminie - szczególnie te z datą dostawy na piątek i w rezultacie dostarczane są w poniedziałek. Bywało, że w statusie przesykłi na stronie Track n Trace wpisywali bzdury i wierutne kłamstwa. Nieudana próba dostarczenia, odmowa przyjęcia/ zapłaty, niepoprawny adres, adresat nieobecny itp. Nie mówiąc już o ogólnym chaosie i zamieszaniu w biurze obsługi przy odbiorze osobistym.

Natomiast oddziały Wrocław i Legnica mam wrażenie, że traktują swoich klientów o wiele poważniej. Przesyłki dostarczają terminowo i zazwyczaj kurier w dniu dostawy dzwoni na numer podany w liście przewozowym i umawia się na dogodną godzine odbioru.

Myśle, że duże znaczenie ma tu ilość obsługiwanych przesyłek przez dany oddział w jednym momencie. Chociaż z punktu widzenia klienta, który płaci za usługe jakość usług powinna być na jednakowo wysokim poziomie w każdym z okręgów.

Guild Wars Nightfall przywieźli w sobote więc mam nadzieje, że z NWN2 też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt. Miałem doświadczenie z różnymi kurierami w Polsce. GLS jest tragiczny do bólu, mimo że oferuje śledzenie. Stolica jest w miarę w porządku. Przyznam, że najbardziej podobają mi się usługi UPS, Schenkera i Masterlinka. Chociaż przyznam, że Schenker zrobił na mnie pozytywne wrażenie, tym, że kurier skontaktował się ze mną jak mnie nie zastał i od razu się umówił na inny termin (w moim wypadku 10 min później :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 02:32, Mike napisał:

> Masterlink chyba w tylko w cenie wygląda najlepiej bo w dowozie towarów zgodnie z tym
(...)


... 2:30 nad ranem to standardowe godziny pracy w CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt doskonale zdaje sobie sprawę iż każdemu zależy na tym tytule i że po złożeniu zamówienia mało osób które u nich zamówiły grę postanowi dać sobie spokój z ich wyjaśnieniami i kupi sobie grę na przykład w Empiku, a kiedy w końcu łaskawie zjawi sie kurier z grą z CD Projectu nie otworzą mu bo już będą grali sobie w najlepsze a już na pewno nie ci którzy za grę zapłacili.
Każdy kto zamówił Edycje Kolekcjonerską sugerował sie głównie tym iż przede wszystkim dostanie grę na te dwa dni przed premierą tak sie nie stało, mało tego sama zawartość proponowanego produktu uległa w między czasie zmianie co w zasadzie w świetle prawa pozwala na wycofanie się z odebrania i zapłaty za produkt.
Podobnie było ze wszystkimi częściami GW pierwszą cześć kupiłem właśnie w Empiku w dniu premiery wybrałem sie do sklepu kupiłem grę wróciłem do domu zainstalowałem chwilę pograłem i anulowałem zamówienie w CD Projekt ciekawi mnie tylko ile czasu stracił bym czekając na egzemplarz od nich.
A teksty typu „ Czekałem tyle poczekam jeszcze trochę „ raczej nie napawają mnie optymizmem.
Dlatego radze tym myślącym graczom którzy będą korzystali kolejny raz ze sklepu DC Projektu aby dokonywali zamówienia i płacili przy odbiorze w takim przypadku jeżeli szanowny CD Project coś namiesza nie będziecie musieli sie denerwować że mieliście grać dwa dni temu, gra jest już w sklepach a wy czekacie dalej okupujecie forum na którym piszą ze dostaniecie grę kiedyś tam, tylko kupicie sobie grę kulturalnie w sklepie i nie odbierzecie przesyłki.
Na 100% po takiej reakcji ze strony graczy CD Projekt po przeliczeniu strat zacznie o nas Dbać.
A ci odmóżdżeni co lubią czekać niech sobie czekają i dają sobie pluć w 4 litery.
Nie wierzcie też że dostaniecie cokolwiek w rekompensacie za zwłokę mi już jakiś czas wiszą prezent za Nightfal...

P.S. Mam tylko nadzieje że tłumaczenie NWN 2 wyszło wam lepiej niż GW bo to jest Żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 8:00 rano, a track & trace dla mojej przesyłki wygląda dość marnie...
Czyżbym (wbrew powyższym zapewnieniom) miał otrzymać NWN2 dopiero w poniedziałek-wtorek?

Czy według t&t ruszyła wam przesyłka dalej niż mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 08:07, rbochenek napisał:

Jest 8:00 rano, a track & trace dla mojej przesyłki wygląda dość marnie...
Czyżbym (wbrew powyższym zapewnieniom) miał otrzymać NWN2 dopiero w poniedziałek-wtorek?

Czy według t&t ruszyła wam przesyłka dalej niż mi?


Ja mam na tym samym poziomie t&t, ale myślę, że się powinno zaktualizować około 9.00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 08:11, baru02 napisał:

> Jest 8:00 rano, a track & trace dla mojej przesyłki wygląda dość marnie...
> Czyżbym (wbrew powyższym zapewnieniom) miał otrzymać NWN2 dopiero w poniedziałek-wtorek?

>
> Czy według t&t ruszyła wam przesyłka dalej niż mi?

Ja mam na tym samym poziomie t&t, ale myślę, że się powinno zaktualizować około 9.00.


nie przejmować się mnie właśnie teraz dopiero weszła paczka do sortowni w Katowicach (8.07)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 08:15, Mario Falcon napisał:

> > Jest 8:00 rano, a track & trace dla mojej przesyłki wygląda dość marnie...
> > Czyżbym (wbrew powyższym zapewnieniom) miał otrzymać NWN2 dopiero w poniedziałek-wtorek?

>
> >
> > Czy według t&t ruszyła wam przesyłka dalej niż mi?
>
> Ja mam na tym samym poziomie t&t, ale myślę, że się powinno zaktualizować około 9.00.


nie przejmować się mnie właśnie teraz dopiero weszła paczka do sortowni w Katowicach (8.07)

Ja już dzwoniłem do Katowic i dupa blada. Paczka jest ale nie ma zaznaczone ,że mają dostarczyć w sobotę.Muszę sam po nią podjechać z Bytomia. CDP kłamało ,że paczki są na sobotę. Gdyby ktoś z CDP chciał więcej szczegółów , to je podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 05:26, Sado82 napisał:

[...]


Po Twoim poście widzę, że nie dociera do Ciebie kompletnie jedna rzecz... Nie każdy ma Empik czy MM za rogiem, ja do najbliższej placówki tego typu mam około 100km, a więc co za tym idzie wyjazd po zakup gry to w moim przypadku dodatkowy koszt około 40 złotych za same bilety i istnieje ryzyko, iż nawet jak pojadę, to akurat towaru nie będzie na półce, w porównaniu do tego poczekanie 2-3 dni na przesyłkę to pikuś. To, że Ty widzisz świetlisty neon MM z okna, nie znaczy, że wszyscy mieszkańcy tego kraju mają taką samą sytuację. Trochę zrozumienia sytuacji innych, a nie wypisywanie tekstów o pluciu w 4 litery, bo w Empiku czy MM kupisz sobie bez czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować