Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edycja Kolekcjonerska Neverwinter Nights 2 – gry wysłane

955 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2006 o 19:56, Mike napisał:


> oznacza to jako zły adres. Nie było takich problemów ani z DHL, ani z UPS, o Poczcie
Polskiej
> nie wspominając
.

No to jest mala nad interpretacja. Reklamacji Poczty i UPS jest duzo wiecej. DHL rzeczywiscie
jest podobno dobry, o czym bedziemy pamietac;)

M.


ale nie no EK wspaniała:) chyba najlepsza jaką dotąd wydaliście:D brawa dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 12:01, qazzy napisał:

za trochę niedoręczonych przesyłek to się dowie, czy można sobie olać ten 1% :P


Nie olewamy nawet 0.5 jednej osoby, nie mówiąc o całym procencie! Pisałem to aby podkreślić jak dużymi operacjami są premiery gier i jak dużo osób musi je dostać równo.

No własnie, bo bardzo byśmy, aby "musiały" dostać równo. To, że tak nie jest jest poza naszym wplywem. Nie ma firmy kurierskiej która zagwarantuje dostarczenie kilku tysięcy paczek w jednym dniu. Niestety.

Nie wiem skad sie wziely problemy z doreczeniem paczek dzis w niektorych miejscach. Uzgodnilismy, probe dostarczenia w calej Polsce. Na pewno w poniedzialek dokladnie sprawe zbadamy.

Oczywiste jest, że nie dzielimy graczy na lepszych i gorszych, tak jak nigdy nie zostalimy nikogo z problemem bez pomocy (chodzi o pomot techniczna i obsługę zamówień sklepowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 19:58, mbuszmen napisał:

To jak mamy przedstawiciela CDP to mam pytanie co się stanie jak w poniedziałek odmówię odbioru
przesyłki?



kupi ją ktoś inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:51, mbuszmen napisał:

CDP nie jest bez winy, bo jako duży klient tego zasranego ML powinien interweniować grożąc
dużymi konsekwencjami za niewywiązanie się z umowy.
Ja przyżekam w poniedziałek nie odbiorę przesyłki od kuriera i pognam go na kopach.


Dostawa w sobote byla realizowana na zasadzie priorytetu dostarczenia EK, ale masterlink nie zobowiazal sie do dostarczenia wszystkich przesylek w jednen dzien.

Oczywiscie sprawdzimy statystyki doreczen pewnie juz we wtorek i wyciagniemy z tego wnioski.

Jednak warto pamietac, ze zawalilismy przede wszystkim my (CDP) a nie firma kurierska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 19:42, Mike napisał:


Latwo jest oskarzac, trudniej pewne rzeczy zauwazac. Bardzo szanujemy naszych klientow. I wlasnie
dlatego kilka osob z cedepe przez ostatnie kilkadziesiat godzin w zupelnie pozapracowych godzinach
odpisuje tu na Wasze posty, aby maksymalnie naprawic to co zepsulismy i abyscie majac informacje
mniej sie denerwowali.

Ale latwo jest tego nie zauwazyc i pojechac po wszystkim i wszystkich.

Rzeczywistosc nie wirtualna i dowiezienie prawie 2000 paczek w sobote to duza operacja, jak
widac czesciowo sie udala. Czesciowo niestety nie. Ale na pewno nie mozna mowic, ze ktos sie
tu nie stara i olewa sprawe.
Nawet sam kurier masterlinka sie tu pojawil:) A i tez osoba ktora mowila, ze w Lublinie mialy
byc wpierw EK rozwozone przed innymi paczkami. Naprawde robimy wszystko aby naprawic swoje
bledy.

Bardzo mi jednak przykro, ze nie do wszystkich gry doszly dzis:(

M.


Według informacji jaka została wczoraj podana kwestia dowozu została z Masterlinkiem załatwiona. Rzeczywistość okazała się inna. Wiem, bo od 10 rano wisiałem na telefonie usiłując coś zrobić w sprawie swojej paczki w Masterlinku. Czy nie było możliwości aby ktoś czuwał nad taką ewentualnością??? Bo ja odnoszę wrażenie że zapewnienia dotyczące zrobienia co się da w sprawie rozwozów ograniczyły się do przekazania paczek firmie kurierskiej. A potem podejściem "reszta to już nie nasz sprawa". Kolejne pytanie brzmi: "Co dalej???" Czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski??? Czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje??? W zasadzie jakie konsekwencje poniesie Masterlink w związku z olaniem części osób??? Czy wogóle poniesie??? Czy nie lepiej podpisać umowę z przynajmniej jeszcze jedną firmą kurierską???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:55, Thule napisał:

mnie z kolei trafia jak czytam, że "Informujemy, iż z uwagi na bezpieczeństwo paczki Edycja
Kolekcjonerska [tu wstaw tytuł gry] wysyłana jest wyłącznie przesyłką kurierską. " EK CoH dostałem
z instrukcją poharataną nożem, a okładka instrukcji do EK NWN2 wygląda jakby ją pies wszamał
i .... Nie po to płacę ciężkie pieniądze żeby dostać towar w takim stanie. Skoro to edycje
KOLEKCJONERSKIE to niech takie będą nie tylko z nazwy!!!!! Może przesadzam ale uważam, że skoro
EK można kupić tylko poprzez sklep.gram.pl to powinny być IDEALNE!!!!!


Powinny byc IDEALNE, dlatego prosze skontaktuj sie z pomoca techniczna. Doslemy Ci nowe elementy!
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 19:51, Mike napisał:

Myślę, ze problem wyniknąłze zbyt duzej ilosci paczek w stosunku do mozliwosci kurierow, nawet
gdy mieli oni priorytet na EK wzgledem innych paczek.


TO ich wina w dużej części Masterlinka, że nie potrafią ocenić swoich możliwości logistycznych, wiadomo mniej więcej było jaka jest skala zamówień i odpowiednio wcześnie CDP mógł zapytać Masterlinka, czy są w stanie w ostatniej chwili sprostać takiej skali, bo wiadomo było, że może w grę wejść termin sobotni, jeżeli nie należało wybrać dodatkową firmę kurierską (szczególnie dla paczek w dużych miastach to łatwe do załatwienia) i część ciężaru przerzucić na inną firmę.
Więc tu w mojej ocenie CDP nie wykorzystał wystarczająco wcześnie wiedzy jaką miał przez obserwację liczby zamówień preorderowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 15:12, mbuszmen napisał:

Ja nie odbiorę napewno i poroponuję wszystkim poszkodowanym zbojkotować tę gównianą firmę.


Masz do tego prawo, choc do obrazania innych juz troche mniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 20:04, Mike napisał:

> Ja nie odbiorę napewno i poroponuję wszystkim poszkodowanym zbojkotować tę gównianą firmę.


Masz do tego prawo, choc do obrazania innych juz troche mniejsze!


A oddacie mi pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 20:01, Mike napisał:

Dostawa w sobote byla realizowana na zasadzie priorytetu dostarczenia EK, ale masterlink nie
zobowiazal sie do dostarczenia wszystkich przesylek w jednen dzien.

Oczywiscie sprawdzimy statystyki doreczen pewnie juz we wtorek i wyciagniemy z tego wnioski.


Jednak warto pamietac, ze zawalilismy przede wszystkim my (CDP) a nie firma kurierska...


w sumie mi wisi kiedy dostanę swoją EK, ale zaniepokoiła mnie jedna rzecz - wpisy w statusach ludzi, a niezgodne z prawdą. Dla was w statystykach pewnie będzie, że próba dostarczenia przesyłki do adresata była, ale błędny adres, nikogo nie było, nie zapłacone, mimo, ze ludzie po domach czekali. Czy zamierzacie wyciagnąć wnioski i konsekwencje, ze bzdury wypisywane w statusach przesyłek co zapewne ma także wpływ na statystyki, bo jak ktoś powiedział kurier był u danej osoby więc zadanie niby wykonane, jednakowoż ów nie był nawet w okolicy? Rozumiem opóźnienia, że się nie wyrobili, logistyka zawiodła, ale nie rozumiem kłamliwych statusów. Prosze o ustosunkowanie się do tego, bo to największy zarzut moim zdaniem jest i to wprowadzanie nie tylko nas, a was (CDP) w błąd, a jesteście ich bardzo dużym klientem. Myslę, że to warto zbadać, za dużo tego jest jak na przypadek, lub prowokacja, ja osobiście mam swoją EK w sortowni i mimo oczekiwania nie ciskam gromów, ale nic nie denerwuje mnine tak bardzo jak poważne wprowadzanie w błąd klienta - hmmm ciekawe jak by to się dla mnie skończyło, jak ja bym w ten sposób podszedł w stosunku do swojego szefa i do klienta nawszej firmy. Myślę, że straciłbym posadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie w soboty ML nie kursuje a robił to dziś dzięki rozmową CDP o rozesłaniu edycjii kolekcjonerskich więc doceńcie to/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W skrocie:

Dnia 09.12.2006 o 20:01, KILLER-84 napisał:

się do przekazania paczek firmie kurierskiej. A potem podejściem "reszta to już nie nasz sprawa".
Kolejne pytanie brzmi: "Co dalej???"


Jak tylko zakonczy sie wysyp jesiennych premier, caly system wysylek preorder zostanie zmieniony.
I premiery styczniowe bedziemy realizowac juz inaczej.

Dnia 09.12.2006 o 20:01, KILLER-84 napisał:

Czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski???


Oczywiscie, analizujemy swoje dzialania juz dobre 12 lat niemal codziennie i nie zamierzamy tego zaprzestawac.

Dnia 09.12.2006 o 20:01, KILLER-84 napisał:

Czy zostaną
wyciągnięte jakieś konsekwencje???


Jesli chodzi o konsekwencje jako wnioski to juz odpisalem. A jesli chodzi o karanie osob z cdp/gram, to nie tego nie bedzie, gdyz wine ponosi szefostwo czyli m.in. ja.

W zasadzie jakie konsekwencje poniesie Masterlink w związku

Dnia 09.12.2006 o 20:01, KILLER-84 napisał:

z olaniem części osób??? Czy wogóle poniesie???


Masterlink nie gwarantowal dostawy wszystkich paczek w sobote. Zapowiedzial, ze postara sie dostarczyc wszyskie i nada temu zadaniu najwyzszy priorytet. Oczywiscie przeanalizujemy statystyki dostarczen i bedzie to jedno z miejsc gdzie bedziemy wyciagac wnioski...

Dnia 09.12.2006 o 20:01, KILLER-84 napisał:

Czy nie lepiej podpisać umowę z przynajmniej
jeszcze jedną firmą kurierską???


Wolimy pracowac z jedna i doszliwowywac wspolprace. Powodow jest kilka m.in. ze wzgledow logistycznych bylo bo to trudne (trzeba by dzielic naklady itd). Lepiej jest starac sie miec produkt gotowy z odpowiednim wyprzedzeniem wzgledem premiery. Ale moze kiedys to rozwazymy (jak pojawia sie premiery z 10.000 dostarczen np.;)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 20:01, Mike napisał:


Dostawa w sobote byla realizowana na zasadzie priorytetu dostarczenia EK, ale masterlink nie
zobowiazal sie do dostarczenia wszystkich przesylek w jednen dzien.

Oczywiscie sprawdzimy statystyki doreczen pewnie juz we wtorek i wyciagniemy z tego wnioski.


Jednak warto pamietac, ze zawalilismy przede wszystkim my (CDP) a nie firma kurierska...


Co do tego priorytetu jak już pisałęm ileś tam stron wcześniej. Pani w oddziale Katowickim powiedziała mi, że na mojej przesyłce nie widnieje żadna adnotacja że ma być w sobotę. Centrala Warszawska firmy to potwierdziła. Tak było do 13. Nagle pojawia się, że moja paczka została wydana kurierowi (13:01). Dzwonię do kuriera i dowiaduje się, że on paczki odbierał rano i nie ma takiej paczki i że wraca właśnie do Katowic bo o 14 kończy pracę. Ponowny telefon do Katowic. Pani sprawdza po chwili dowiaduje się, że owszem coś na magazynie wklepali, ale kurierzy pracują do 14 i ani ten do któego moja ukochana miejscowość należy, ani kurier z Jaworzna nie przywiozą mi tej paczki. Następnie telefon do Warszawy. Tu dowiaduję się, że pani nie może mi pomóc, bo za rozwóz odpowiedzialna jest centrala z Katowic. Od 13:30 mniej więcej co godzinę robiłem printscreeny statusu mojej przesyłki. Przesyłam 2 ostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to się zawiodłam na jakości wykonania mojej EK NWN 2 LG. Spodziewałam się czegoś lepszego. Już przy samym otwieraniu pudełka gdy odklejałam najklejki zapezpieczające, folia którą jest pokryte pudełko rozwarstwiła się i odkleiła od pudeła ( podkreślam robilam to bardzo delikatnie) A ten karton przyklejony od tak sobie do spodu pudełka? Samo opakowanie w którym znajdują się płyty z instrukcją i poradnikiem jest również kiepskiej jakości. Mam wrażenie że zwykłe ptasie mleczko z supermarketu ma solidniejsze pudełko.
Kartki z tej mini książeczki z artami powypadały ze spirali zanim zdążyłam wyciągnać ją z pudełka.
A grafika mapy wygląda jakby ktoś ją powiększał przez bicubic i puścił z pięć razy mediana.
Nie oszukujmy się. Kto ma np. którąś EK GuildWars niech sobie porówna. Gdzie ten prestiż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 20:03, PioMrex napisał:

dla paczek w dużych miastach to łatwe do załatwienia) i część ciężaru przerzucić na inną firmę.
Więc tu w mojej ocenie CDP nie wykorzystał wystarczająco wcześnie wiedzy jaką miał przez obserwację
liczby zamówień preorderowych!


Latwo jest proponowac takie rozwiazania, ale w praktyce to nie jest taki proste. Nowej firmy kurierskiej nie, zalatwi sie w 24h ani nawet w 48h. Nowa firma = nowa umowa o wspolpracy z uzgodnionymi warunkami, zasady wspolpracy logistycznej (setki paczek to nie jest taki "pikus"), wymiany danych, podpiecia do systemu sledzenia przesylek itd. Zreszta jeszcze w czwartek rano sadzilismy, ze gry zaraz zostana nadane...

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 19:46, Ilona napisał:

Na mojej jest tylko zwykły czarny imprint taki jak na czekach korporacyjnych.
Odręczny był by długopisem, niekoniecznie czarnym.


Zareczam, ze na pewno jest odreczny (mozna porownac skany pomiedzy dwoma kopiami:)
Nastepnym razem bedziemy uzywac tylko niebieskich dlugopisow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować