Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Cała ta sytuaacja z polonizowaniem kolejnych paczy, których najwyrazniej nieda się wydawać na czas, sprawia że muszę zadać pytanie. Po cholerę komu premierowa polska wersja gry? Dlaczego nie wydać gry w orginalnej wersji językowej, równo z całym światem a potem wypuścić plik polonizacyjny tak jak zrobila to np Cenega z Oblivionem. Społeczeństwo mamy inteligentne i lingwistycznie uzdolnione, to sobie poradzi z poziomem języka występującym w NWN2, a różnica cen żeczywiście nie jest tak porażająca, żeby obawiać się reimportu czy jak to tam sie fachowo nazywa. Chyba jednak lepiej miesiąc albo nawet i dwa pograć w grę po angielsku, niż miesiąc grać w grę zabugowaną albo wogóle niegrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"żeczywiście", "wogóle"
Po tym mam obawy co do lingwistycznego uzdolnienia...

Wiele graczy woli zagrać po Polsku, bo dzięki temu lepiej "czyją" grę, i ja także do nich należę. Ale wydawanie w podwójnych wersjach językowych, by się przydało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 18:57, Dowodca_Pawel napisał:

"żeczywiście", "wogóle"
Po tym mam obawy co do lingwistycznego uzdolnienia...

Wiele graczy woli zagrać po Polsku, bo dzięki temu lepiej "czyją" grę, i ja także do nich należę.
Ale wydawanie w podwójnych wersjach językowych, by się przydało...

No naprawdę... ja przezwyczajony do spolszczen kinowych(oblivion) gier po ang(gothic3) i całej masci mmorpgów w 100% po angielsku jakos niepotrafie sie wczuc w zdubbingowane NWN2:< i w ogóle praca kamery to dla mnie dno.. nie potrafie jej dostosowac i jest ona bardzo denerwująca da sie to jakos zmienic ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 18:57, Dowodca_Pawel napisał:

"żeczywiście", "wogóle"
Po tym mam obawy co do lingwistycznego uzdolnienia...

No tak... Jednakowoż niechęć do polskiej ortografii (uzasadniona lub nie) nie musi rzutować na zdolności lingiwsytczne. Pozatym jednak wolę się wczuwać w grę, w której mroczne Krasnoludy mówią po angielsku, niż w grę, w której mówią kobiecymi głosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:08, Solstheim napisał:

> "żeczywiście", "wogóle"
> Po tym mam obawy co do lingwistycznego uzdolnienia...
>
> Wiele graczy woli zagrać po Polsku, bo dzięki temu lepiej "czyją" grę, i ja także do nich
należę.
> Ale wydawanie w podwójnych wersjach językowych, by się przydało...
No naprawdę... ja przezwyczajony do spolszczen kinowych(oblivion) gier po ang(gothic3) i całej
masci mmorpgów w 100% po angielsku jakos niepotrafie sie wczuc w zdubbingowane NWN2:< i
w ogóle praca kamery to dla mnie dno.. nie potrafie jej dostosowac i jest ona bardzo denerwująca
da sie to jakos zmienic ręcznie?


patch 1.03 poprawia prace kamer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:48, radaar napisał:

patch 1.03 poprawia prace kamer :)

Hah, powiedz mi czego patch 1.03 NIE poprawia. xD Ale mam nadzieję, że w te ferie będę mógł się oddać grze bez końca... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dokladnie:

• Camera Changes: We’ve made a series of camera changes to this version:
o New options for adjusting sensitivity for controlling the camera by keyboard, mouse, and edge of screen.
o Chase Cam adjusted to work more like NWN1.
o In free cam mode, the arrow keys now pan the camera, and holding down CTRL will zoom and yaw the camera.
o Added bindable keyboard key for mouse look / camera control. This mimics functionality of pressing down the middle mouse button for those without a middle mouse button.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kiedy Obsidian złoży patcha to będzie dostępny przez aktualizator od razu czy wcześniej prześlą go do CDP? Jak to będzie wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, super - jest juz beta 1.04.
Mam wielka nadzieje, iz tym razem nikt na linii dystrybutor - tworca - wydawca nie zawiedzie i mozna bedzie wreszcie pograc na zagranicznych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 09:40, Elwro napisał:

Heh, super - jest juz beta 1.04.
Mam wielka nadzieje, iz tym razem nikt na linii dystrybutor - tworca - wydawca nie zawiedzie
i mozna bedzie wreszcie pograc na zagranicznych serwerach.


No co ty ;) wyjdzie 1.3 PL a oni dostaną 1.4 xD i tak do ... śmierci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie mozna byc takim pesymista... mysle ze 1.04 pojawi sie duzo szybciej... moze nawet w terminie podobnym do tego na zachodzie... (optymistyczne podejscie), teraz niebedzie swiat, nowego roku... wiec moze cos z tego bedzie... przynajmniej taka mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO kolega, ktoremu wytykaliscie pare postów wyzej ortografy miał rację . :)

Mogło to wyglądać tak : Dostajemy pudelczeko , a w nim: oryginalna wersja językowa + polska nakładka, ktora jest w wersji 1.02 .

Jesli ktos mialby wtedy ochote grac w ang wersje i miec wszystkie dostepne patche, to proszę bardzo.

A ci, ktorzy chcieliby grac po polsku , zainstalowaliby nakladke i czekali na polskie patche.

Nie mam pojęcia czy cos takiego jest mozliwe do wykonania, ja pisze tylko z pozycji gracza.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 11:14, novy154 napisał:

IMO kolega, ktoremu wytykaliscie pare postów wyzej ortografy miał rację . :)

?
mozesz mi to rozwinac bo nie bardzo wiem o co ci biega... bledy bo nie stosuje polskich znakow?
zreszta nie wazne zbaczamy z tematu...


i czy moglby ktos z ekipy odpowiedziec na pytanie dodane przez VaRIaT gdzie bedzie dostepny patch?
bo moze byc problem z pobraniem go... tylu bedzie chetnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to możliwe dzięki złowieszczemu zaklęciu zwanemu marketing.
Po pierwsze: nie wiem jak w świecie rozrywki wirtualnej, ale np. w przypadku filmów prawa do tytułu oryginalnego są droższe niż prawa do tłumaczenia (choćby "Thomas Crown" -> "Afera Thomasa Crowna" itd.)
Wnioskować z tego można, że prawa do oryginalnej wersji są droższe/ew. wydawca otrzymuje mniejszą część ceny egzemplarza)

Po drugie i pewnie ważniejsze: Collectors Edition w polsce kosztuje około 50$. Sama gra w tym momencie ze 20$. Gdyby była dostępna w tej cenie po angielsku, byłoby ją dużo trudniej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proces ''lokalizacji'' czyli tłumaczenie i implementacja tłumaczenia jest dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje. Zapewne zależy to od typu gry i jej budowy,ale i tak przypuszczam, ze robienie ''nakładki'' spowodowałoby zwiększenie kosztów, ból zębów tłumaczy i programistów albo i gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"patch powinien się ukazać w tym tygodniu" jeśli temu wierzyć patch ma się ukazać dziś(co mało prawdopodobne) lub jutro(ostatni termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hie hie hie... dziekuje bozi za rozumek :) Ja juz nainstalowalem (przy uzyciu jeno TLKedit) wersje 1.04 na PL wersje. Drzewka faktycznie ladniejsze, a i Voice menu wreszcie wrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 13:48, slipcio napisał:

Hie hie hie... dziekuje bozi za rozumek :) Ja juz nainstalowalem (przy uzyciu jeno TLKedit)
wersje 1.04 na PL wersje. Drzewka faktycznie ladniejsze, a i Voice menu wreszcie wrocilo.



o...to było najrozsądniejsze.....a ciężko to zrobić czy bez większych problemów się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 13:48, slipcio napisał:

Hie hie hie... dziekuje bozi za rozumek :) Ja juz nainstalowalem (przy uzyciu jeno TLKedit)
wersje 1.04 na PL wersje. Drzewka faktycznie ladniejsze, a i Voice menu wreszcie wrocilo.


Ciekawe, czy mógłbyś napisać szybką receptę jak coś takiego samemu zrobić, podejrzewam że każdy by chcial wiedzieć jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i dizęki temu CDP mogło by nas bez problemu olać, ponieważ każdy by sobie sma poprawki robił i wszyscy by byli zadowolnie i szczęśliwi .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować