Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2007 o 16:26, dyniek napisał:

Przepraszam, oczywiście mój błąd. Mogę to zwalić na karb zdenerwowania tylko.


Jesteś znerwicowany, bo nadal piszesz coś dziwnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrót cytatu oznacza się ''>''- wtedy robi się na taki ładny szary kolor i można dodać ''...'' zamiast zostawiać cały tekst. :P

CDP wysłało przetłumaczonego patcha do obsidianu przed świętami. To OBSIDIAN zawalił, przyznał się do tego i przeprosił. Gdyby zależało to TYLKO od CDP to, pewnie, patch już dawno by był dostępny.

Ostatnie stwierdzenie nie było akurat tylko do Ciebie; bo Twoich postów akurat za dużo nie widziałem. ;]

Ktoś tam narzekał, że CDP się wypowiada raz tu raz tam... ja się im nie dziwię. Najpierw były bluzgi, że się nie odzywają, zaczęli się odzywać to dalej były bluzgi, tym razem na to, że tak późno i patcha dalej nie ma. Po obrażali się i tyle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 16:55, VaRIaT napisał:

Ktoś tam narzekał, że CDP się wypowiada raz tu raz tam... ja się im nie dziwię. Najpierw były
bluzgi, że się nie odzywają, zaczęli się odzywać to dalej były bluzgi, tym razem na to, że
tak późno i patcha dalej nie ma. Po obrażali się i tyle. :P


A co mają wspólnego czyjeś brzydkie słowa z tym że ja muszę śledzić dwa tematy bo raz odpowiadają w jednym a innym razem w drugim? Na mnie się obrazili?

Dla wielu użytkowników, są to istotne wiadomości i fajnie by było podawać je z sensem, w miejscu do tego przeznaczonym. Powiedz gdzie mam szukać wyczerpującej informacji? Na oficjalnym forum w (Kilku) tematach?

Obrażałem się kiedy miałem mniej niż 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 15.01.2007 o 17:28, Black Ajgor napisał:

Obrażałem się kiedy miałem mniej niż 10 lat!

To była ironia. ;) Oczywiście, że powinno być wszystko w jednym temacie. Jeśli już tutaj zaczęli pisać to powinni to kontynuować. Inna sprawa, że w ogóle, ostatnio, podają mało informacji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co by było gdyby kilka osób w komentarzach o produkcie dało najniższą ocenę zniechęcając do kupna zanim wyjedzie łatka, ze względy na bugi......może to by im dało do myślanie..w końcu czym bardziej się interesują klientem czy kasą, kasą i jescze raz kasą...odpowiedzi łatwo sobie udzielić po co tygodniowym "patch wyjdzie w tym tygodniu" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 17:54, mikolajmix napisał:

a co by było gdyby kilka osób w komentarzach o produkcie dało najniższą ocenę zniechęcając
do kupna zanim wyjedzie łatka, ze względy na bugi......może to by im dało do myślanie..w końcu
czym bardziej się interesują klientem czy kasą, kasą i jescze raz kasą...odpowiedzi łatwo sobie
udzielić po co tygodniowym "patch wyjdzie w tym tygodniu" ;/

Nie ma to jak dobry pomysl! :-)
Poczekam na koniec sesji i jesli nadal bedzie szopka z NWN2, to spadnie srednia ocen w komentarzu na gram.pl :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ten temat przebije ilością postów oficjalny wątek NWN2. :D Sorry, ale nie mam ostatnio zbytnio czasu na śledzenie niusów. Jak wygląda obecna, *oficjalna* wersja? Za ile? Tydzień? Miesiąc? Rok? Co z 1.04?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 23:29, Karister napisał:

Niedługo ten temat przebije ilością postów oficjalny wątek NWN2. :D Sorry, ale nie mam ostatnio
zbytnio czasu na śledzenie niusów. Jak wygląda obecna, *oficjalna* wersja? Za ile? Tydzień?
Miesiąc? Rok? Co z 1.04?

Z 1.04 dobrze. Polski wyjdzie na równi z wersją angielską. Mniej więcej w tym tygodniu. 1.03 wyjdzie tuż przed 1.03. :) Chyba nic nie poplątałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 16:55, VaRIaT napisał:

Ktoś tam narzekał, że CDP się wypowiada raz tu raz tam... ja się im nie dziwię. Najpierw były
bluzgi, że się nie odzywają, zaczęli się odzywać to dalej były bluzgi, tym razem na to, że
tak późno i patcha dalej nie ma. Po obrażali się i tyle. :P


UFFFFFF!!!
Po pierwsze: TO NIE PIASKOWNICA, żeby postępowanie poważnej firmy względem klientów było warunkowane tym, czy ktoś ma czy nie ma pretensji.

Po drugie, tutaj już nie chodzi o samego patcha, ale przede wszystkim o PODEJŚCIE CD PROJEKTU DO KLIENTÓW!!!

A co mam im do zarzucenia? Całe mnóstwo rzeczy, nie tylko związanych z NWN2 (chociażby usuwanie ocen do HOMMV zaraz po podobnie niefortunnej jak NWN2 PL premierze). Ale skupmy się tylko na sprawie patcha do NWN2...

Faktem jest, że:
- CD Projekt sprzedaje od kilku tygodni grę NWN2, w wersji polskie, w różnych wersjach pudełka, po całkiem przystępnej cenie zwykłej i niecałkiem przystępnej kolekcjonerskiej (którą kupiłem w przedsprzedaży)
- jedną z podstawowych zalet tej gry powinna być możliwość gry w multiplayer, co jest obecnie niemożliwe, gdyż gra nie działa z zagranicznymi serwerami gry, a naszych nie ma (czyli można powiedzieć, że w tym temacie CD Projekt nie wywiązał się z umowy, bo na pudełku reklamuje tryb multiplayer)
- gra powinna być dobrze spolszczona, ale nie jest (np. są problemy z dialogami) - ale to w sumie drobiazg
- gra działa bardzo wolno, a wręcz jest niegrywalna nawet na całkiem dobrych konfiguracjach (co zupełnie nie znajduje odzwierciedlenia w wymaganiach gry opisanych na pudełku) - wynika to w dużej mierze z niedociągnięć i bugów poprawionych w patchu 1.3

I co robi CD Projekt, żeby wywiązać się z umowy? Wysyła niezbędne dane do Obsidianu i czeka. OK, ale czy to wystarczy?
Skąd ja jako klient mogę się dowiedzieć:
1) co zrobić, żeby moja gra była w pełni funkcjonalna (tryb multiplayer)?
2) co zrobić, żeby moja gra chodziła lepiej na moim sprzęcie?

Odpowiedź:
1) mozolnie i tropić 2 strony internetowe (gram.pl i nwn2.gram) oraz kilka wątków forum w celu odnalezienia jakichkolwiek informacji
2) interpretować te bardzo niejednoznaczne informacje na podstawie tych wygrzebanych danych - np. w chwili obecnej być może patch od razu w wersji 1.04 pojawi się w tym tygodniu, ale czy ktoś postawiłby na to chociaż 5 zł?
3) bombardować forum i CD Projekt mejlami po to, żeby raczyli się wypowiedzieć (i oczywiście wyśledzić, na którym forum ktoś z CD Projekt puścił trochę pary)

NIC na ten temat nie znajdzie się na stronie www.gram.pl (a przecież gra NIE DZIAŁA!!!)
Na oficjalnym wątku technicznym jest informacja (SIC!), że patch będzie kiedy będzie :)
Nikt z CD Projekt nie pokusił się o wysłanie chociażby e-maila z informacją do zarejestrowanych użytkowników na czym stoimy i że wiedzą, że w obecnej wersji produkt jest niepełnowartościowy.

Podstawowym moim oczekiwaniem jako klienta jest poważne traktowania i KONKRETNA INFORMACJA. Jak Obsidian nawali po raz kolejny, to oczekuję kolejnej informacji i kolejnego terminu oraz tego, żeby CD Projekt dowiódł, że stara się ten termin wyegzekwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:14, mikolajmix napisał:

dobra wystawiam komentarz grze..za długo to wszystko trwało ;/



"The system cannot find the file specified." jakiś bład na stronie..nie moge wystawić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 10:59, Pan Maciek napisał:

UFFFFFF!!!
Po pierwsze: TO NIE PIASKOWNICA, żeby postępowanie poważnej firmy względem klientów
było warunkowane tym, czy ktoś ma czy nie ma pretensji.
...
...
A co mam im do zarzucenia? Całe mnóstwo rzeczy, nie tylko związanych z NWN2 (chociażby usuwanie
ocen do HOMMV zaraz po podobnie niefortunnej jak NWN2 PL premierze). Ale skupmy się tylko na
sprawie patcha do NWN2...

Oooo, nieładnie. Jakie usuwanie ocen? Możesz mi przybliżyć tę sprawę?
>...

Dnia 16.01.2007 o 10:59, Pan Maciek napisał:

Podstawowym moim oczekiwaniem jako klienta jest poważne traktowania i KONKRETNA INFORMACJA.
Jak Obsidian nawali po raz kolejny, to oczekuję kolejnej informacji i kolejnego terminu oraz
tego, żeby CD Projekt dowiódł, że stara się ten termin wyegzekwować.

Generalnie się z Tobą zgadzam. Ale mam wrażenie, że odpowiadasz tak jak bym napisał: "CDP jest genialne, nie popełnili żadnego błędu, nie można ich za nic winić" itd. NIGDZIE nie pisałem że CDP jest święte. Traktowanie klienta tak olewacko jest nieodpuszczalne i nie powinno mieć miejsca w tak dużej i poważanej, jak by nie patrzeć, firmie.
Ja tylko napisałem, że bluzgami nikt, niczego jeszcze nie załatwił. I nie widzę sensu wyzywać ich od złodziei i tym podobnych, bo to nic nie da.
Porównywanie NWN2 z Heroesem5 jest DUŻYM nieporozumieniem. H5 był fatalnie zlokalizowany, gosy brzmiały sztucznie i w/g mnie to jest największa wpadka lokalizacyjna CDP ostatnich lat. Natomiast niezaprzeczalnym faktem są błędy w wydajności i gra powinna chodzić dużo płynniej. Ahh i żeby ktoś znowu nie mówił... NWN2 NIE jest zlokalizowane bezbłędnie.
Niech już wydadzą tego patcha... wszystko się uspokoi do wydania przez Obsidian następnej łaty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:16, mikolajmix napisał:

> dobra wystawiam komentarz grze..za długo to wszystko trwało ;/


"The system cannot find the file specified." jakiś bład na stronie..nie moge wystawić;/


Dla mnie jest to oczywiste, nie można dodać bo każdy by dodawał złe, wiec zablokowali to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:29, pat-i-mat napisał:

> > dobra wystawiam komentarz grze..za długo to wszystko trwało ;/

Dnia 16.01.2007 o 12:29, pat-i-mat napisał:

> "The system cannot find the file specified." jakiś bład na stronie..nie moge wystawić;/

Dnia 16.01.2007 o 12:29, pat-i-mat napisał:

Dla mnie jest to oczywiste, nie można dodać bo każdy by dodawał złe, wiec zablokowali to.


Można to zrobić przez panel rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:29, VaRIaT napisał:

> A co mam im do zarzucenia? Całe mnóstwo rzeczy, nie tylko związanych z NWN2 (chociażby
usuwanie
> ocen do HOMMV zaraz po podobnie niefortunnej jak NWN2 PL premierze). Ale skupmy się tylko
na
> sprawie patcha do NWN2...
Oooo, nieładnie. Jakie usuwanie ocen? Możesz mi przybliżyć tę sprawę?


Na liście własnych zarejestrowanych gier można nadać oceny. Ja oceniłem HOMMV co najmniej 2 razy (oczywiście niezbyt pozytywnie, z komentarzem opisującym powody), za żadnym razem ocena się nie pojawiła. Dziwnym trafem pozytywne oceny zawsze były generowane prawidłowo.

Dnia 16.01.2007 o 12:29, VaRIaT napisał:

Generalnie się z Tobą zgadzam. Ale mam wrażenie, że odpowiadasz tak jak bym napisał: "CDP jest
genialne, nie popełnili żadnego błędu, nie można ich za nic winić" itd. NIGDZIE nie pisałem
że CDP jest święte. Traktowanie klienta tak olewacko jest nieodpuszczalne i nie powinno mieć
miejsca w tak dużej i poważanej, jak by nie patrzeć, firmie.


Zgoda - wykorzystałem fragment Twojego posta i dałem ujście swojej frustracji :)

Dnia 16.01.2007 o 12:29, VaRIaT napisał:

Ja tylko napisałem, że bluzgami nikt, niczego jeszcze nie załatwił. I nie widzę sensu wyzywać
ich od złodziei i tym podobnych, bo to nic nie da.


Jasne, tym bardziej, że złodziejami nie są. Są za to firmą która niezbyt poważnie podchodzi do tzw. obsługi posprzedażnej, tak jak wiele innych firm w Polsce i na świecie. Wniosek z tego, że rynek na to pozwala...
Natomiast faktem jest, że ja nie mam innego pomysłu na zmotywowanie CD Projekt do działania niż pisanie mejli i postów (niekoniecznie z bluzgami). Bo nie sądzę, że można się poskarżyć prasie, skoro ta żyje z reklam i np. problemów z HOMMV w ogóle nie zauważyła.

Dnia 16.01.2007 o 12:29, VaRIaT napisał:

Porównywanie NWN2 z Heroesem5 jest DUŻYM nieporozumieniem. H5 był fatalnie zlokalizowany, gosy
brzmiały sztucznie i w/g mnie to jest największa wpadka lokalizacyjna CDP ostatnich lat. Natomiast
niezaprzeczalnym faktem są błędy w wydajności i gra powinna chodzić dużo płynniej. Ahh i żeby
ktoś znowu nie mówił... NWN2 NIE jest zlokalizowane bezbłędnie.


Dla mnie analogia jest jak najbardziej na miejscu. Ta sama polityka działania CDP - brak polityki i chowanie głowy w piasek.

Dnia 16.01.2007 o 12:29, VaRIaT napisał:

Niech już wydadzą tego patcha... wszystko się uspokoi do wydania przez Obsidian następnej łaty.
:)


Do następnych tego typu problemów, gdzie CD Projekt będzie się zachowywać tak samo niepoważnie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 16.01.2007 o 13:43, Pan Maciek napisał:

Dla mnie analogia jest jak najbardziej na miejscu. Ta sama polityka działania CDP - brak polityki
i chowanie głowy w piasek.

Zgadzam się jeśli chodzi o samo podejście do klienta, a nie o polonizację gry.

>...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 13:43, Pan Maciek napisał:

> > A co mam im do zarzucenia? Całe mnóstwo rzeczy, nie tylko związanych z NWN2 (chociażby

> usuwanie
> > ocen do HOMMV zaraz po podobnie niefortunnej jak NWN2 PL premierze). Ale skupmy się
tylko
> na
> > sprawie patcha do NWN2...
> Oooo, nieładnie. Jakie usuwanie ocen? Możesz mi przybliżyć tę sprawę?

Na liście własnych zarejestrowanych gier można nadać oceny. Ja oceniłem HOMMV co najmniej 2
razy (oczywiście niezbyt pozytywnie, z komentarzem opisującym powody), za żadnym razem ocena
się nie pojawiła. Dziwnym trafem pozytywne oceny zawsze były generowane prawidłowo.

> Generalnie się z Tobą zgadzam. Ale mam wrażenie, że odpowiadasz tak jak bym napisał: "CDP
jest
> genialne, nie popełnili żadnego błędu, nie można ich za nic winić" itd. NIGDZIE nie pisałem

> że CDP jest święte. Traktowanie klienta tak olewacko jest nieodpuszczalne i nie powinno
mieć
> miejsca w tak dużej i poważanej, jak by nie patrzeć, firmie.

Zgoda - wykorzystałem fragment Twojego posta i dałem ujście swojej frustracji :)

> Ja tylko napisałem, że bluzgami nikt, niczego jeszcze nie załatwił. I nie widzę sensu
wyzywać
> ich od złodziei i tym podobnych, bo to nic nie da.

Jasne, tym bardziej, że złodziejami nie są. Są za to firmą która niezbyt poważnie podchodzi
do tzw. obsługi posprzedażnej, tak jak wiele innych firm w Polsce i na świecie. Wniosek z tego,
że rynek na to pozwala...
Natomiast faktem jest, że ja nie mam innego pomysłu na zmotywowanie CD Projekt do działania
niż pisanie mejli i postów (niekoniecznie z bluzgami). Bo nie sądzę, że można się poskarżyć
prasie, skoro ta żyje z reklam i np. problemów z HOMMV w ogóle nie zauważyła.

> Porównywanie NWN2 z Heroesem5 jest DUŻYM nieporozumieniem. H5 był fatalnie zlokalizowany,
gosy
> brzmiały sztucznie i w/g mnie to jest największa wpadka lokalizacyjna CDP ostatnich lat.
Natomiast
> niezaprzeczalnym faktem są błędy w wydajności i gra powinna chodzić dużo płynniej. Ahh
i żeby
> ktoś znowu nie mówił... NWN2 NIE jest zlokalizowane bezbłędnie.

Dla mnie analogia jest jak najbardziej na miejscu. Ta sama polityka działania CDP - brak polityki
i chowanie głowy w piasek.

> Niech już wydadzą tego patcha... wszystko się uspokoi do wydania przez Obsidian następnej
łaty.
> :)

Do następnych tego typu problemów, gdzie CD Projekt będzie się zachowywać tak samo niepoważnie?
;)

Ja chciałem napisać na forum dość obszernego ,aczkolwiek ostrego i dosadnego posta,ma sie rozumiec zgodnego z regulaminem,ale zostalem wypozycjonowany ,wiec jednak ktoś uważnie śledzi co tutaj piszemy:) Żenada, tu nieletni pracuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagladam tu kilka razy dziennie i widze, ze frustracja rosnie... u mnie tez... Ciekawe czy do lutego wyjdzie ten patch/patche?

Szczerze mowiac, mam "troche" dosc czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja od dzisiaj zaczym się już tym patchem nie przejmować;] bo skończyłem gre, teraz poczekam aż znów mi się zachce grać w NWN2, ściągne te wszystkie patche i pogram już być moża na wyższych ustawieniach(wtedy będe już po ulepszaniu kompa:-).Co do gry na necie...no cóż mnie osobiście też to kręci ale "poczekaj popatrze" i pogram na multi jak wszystko będzie działać;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dziś mamy środę, dla niezorientowanych (np. tych, co patcha obiecywali) podpowiem, że dokładnie połowa tygodnia. Czyli patch ma być dzisiaj. Ale oddechu wstrzymywać nie warto, bo to już 3 KONKRETNY termin obiecywany przez CDP, i nie zdziwię się, jak stare przysłowie się nie sprawdzi. Pozdrowienia dla wszystkich z zakurzonymi pudełkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować