Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Akurat do tropienia układu, tymbardziej paranoicznego tropienia to mi naprawdę daleko. To jest po prostu zauważenie czegoś, co aż oślepia swym blaskiem... Jeżeli Ty, Elwro, tego nie widzisz, to naprawdę polecam przejrzeć na oczy, przyjacielu... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:39, Tank25 napisał:

Wszystkich sfrustrowanych i wściekłych zaistniałą sytuacją proszę o przesłanie na mój adres
e-mail (tank25@o2.pl) swoich podstawowych danych włącznie z tym jaką wersję gry mają. Jak się
zbierze wystarczająca ilość "podpisów" wystosuje pismo do CDA z prośbą o interwencję. Razem
jesteśmy siłą i na pohybel :)

Chetnie napisze tylko co mam rozumiec poprzez, podstawowe dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 20:16, Elwro napisał:

Patch jest oczywiscie potrzebny do multi, ale nie przeginajcie w druga strone - bez 1.03 w
singla spokojnie da sie grac. Wiem, bo zuzylem na to naprawde wiele godzin :-)


Żeby nie było - mam Semprona 2500, 1GB ramu, Radeona 9600 128MB i niestety 19 calowy LCD (1280x1024, ble, szkoda, że o tym nie wiedziałem jak kupowałem) i wszystkie gry, nawet nowe, oprócz NWN2 chodzą mi płynnie (wyłączam antialiasing, cienie itp. duperele). I doszedłem do końca 1 aktu, ale zdałem sobie sprawę, że to nie ma sensu, w pomieszczeniach tak cięło, że to mordęga była, a nie zabawa. A po zainstalowaniu patcha nieoficjalnego, WSZĘDZIE działało płynnie. Tylko, że ja chcę oficjalnego patcha, który naprawia tez polonizację i robi to bez mieszania w CDkeyu i kto wie gdzie jeszcze.

PS. Już widziałem kilka takich postów "ja mam xxxxx super komp i mi chodzi dobrze, nie wiem o co wam chodzi". Bardzo bym prosił o nie pisanie już takich rzeczy, bo to haczy o szyderstwo w stosunku do ludzi, którzy zadowalać się muszą gorszym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:06, Solstheim napisał:

Chetnie napisze tylko co mam rozumiec poprzez, podstawowe dane?

Przynajmniej imię, nazwisko i skąd jesteś bo głupio pisać tylko nasze ksywki, wyglądało by to co najmniej niepoważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jaja sobie robisz... Co zrobi CDA? To tylko gazetka, może i w pewien sposób wpływowa, ale sądzisz, że z 10-15 podpisów i "siła" CDA wpłyną na Obsidian? (no bo przecież nie na CDP, oni patcha nie składają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:13, Vanhal napisał:

PS. Już widziałem kilka takich postów "ja mam xxxxx super komp i mi chodzi dobrze, nie wiem
o co wam chodzi". Bardzo bym prosił o nie pisanie już takich rzeczy, bo to haczy o szyderstwo

Sorry, moj komp jest moze odrobinkę lepszy od twojego (ale tylko procek), a gra chodzi bez zadnych problemow po zredukowaniu cieni. To one spowalniaja rozgrywke. Wiem, bo probowalem wielu ustawien. No, ale jesli patch poprawil u Ciebie predkosc dzialania gry, to widocznie akurat na Twoim kompie musi chodzic o cos innego.
Spojrz na to z drugiej strony - ja bardzo nie lubie sluchac tekstow w rodzaju "w gre w ogole nie da sie grac", podczas gdy jakos wiekszosc ludzi chyba nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:16, Dowodca_Pawel napisał:

Chyba jaja sobie robisz... Co zrobi CDA? To tylko gazetka, może i w pewien sposób wpływowa,
ale sądzisz, że z 10-15 podpisów i "siła" CDA wpłyną na Obsidian? (no bo przecież nie na CDP,
oni patcha nie składają)

Właśnie że czasopismo CDA (a nie gazeta) może wiele wystarczy zamieścić jednego e-maila w action redaction żeby wielu ludzi drugi raz się zastanowiło czy kupować tą grę.
Nie trzeba pisać tylko do CDA można też do innych pism, ale widzę że większość z tu obecnych woli sobie tylko ponarzekać i potropić teorie spiskowe zamiast spróbować coś zrobić. I jak tu ma być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, niewiele mnie obchodzi czy CDA to czasopismo, gazeta, czy książka wydawana w częściach.

Fakt jest taki, że zbierzesz może z 5 podpisów i tyle. Kto się będzie tym przejmował? Nie pierwszy proponujesz petycję do "wszechmocnego" CDA, już ktoś chyba to proponował... rok temu przy okazji DSII. I jakoś nie widziałem reakcji.

A nawet jeśli cudem nad cuda, by coś to dało, to i tak nic to nie pomoże, wątpię, żeby Obsidian się okropnie przejął mailem w AR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:24, Dowodca_Pawel napisał:

A nawet jeśli cudem nad cuda, by coś to dało, to i tak nic to nie pomoże, wątpię, żeby Obsidian
się okropnie przejął mailem w AR.

Jak już pisałem nie obchodzi mnie czy się Obsydian przejmie czy nie, ale może nikt więcej tego crapa nie kupi, a przynajmniej będzie wiedział wcześniej co w tej grze niedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 22:38, Tank25 napisał:

> A nawet jeśli cudem nad cuda, by coś to dało, to i tak nic to nie pomoże, wątpię, żeby
Obsidian
> się okropnie przejął mailem w AR.
Jak już pisałem nie obchodzi mnie czy się Obsydian przejmie czy nie, ale może nikt więcej tego
crapa nie kupi, a przynajmniej będzie wiedział wcześniej co w tej grze niedziała.

Skoro wydaje łatki to WIE co nie działa tak jak powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 23:05, VaRIaT napisał:

Skoro wydaje łatki to WIE co nie działa tak jak powinno...


Nie chodziło mi o Obsydian, ale o potencjalnego nabywcę który NIE WIE czy gra jest dobrze przygotowana czy nie.
Jeżeli napisałem to niejasno to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 23:10, Tank25 napisał:

> Skoro wydaje łatki to WIE co nie działa tak jak powinno...

Nie chodziło mi o Obsydian, ale o potencjalnego nabywcę który NIE WIE czy gra jest dobrze przygotowana
czy nie.
Jeżeli napisałem to niejasno to przepraszam.


Pamiętaj też, że trwa swego rodzaju wyścig. Albo CDP złapie nwn2 albo na przykład Cenega. A Cenega nie dała by rady tak ładnie wydać, i dobrze spolonizować NWN2. A problemy z patchem by były bez względu na to czy wydawcą by był CDP czy "Rysio i spółka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien co do spolszczenia? Pamiętaj, że tłumacze wędrują tak naprawdę od firmy do firmy, nie są przypisani do jednej. Świetnym przykładem jest Ryslaw.

Zaś co do wyścigu, ma to niewielkie znaczenie. Umowy podpisali pewnie kilka miesięcy przed premierą, może nawet i więcej. Atari zresztą ma większe doświadczenie z CDP, wątpię więc, by rozmowy były prowadzone z Cenegą, ale mogę się mylić. Tak czy siak, wyścig zbrojeń nie ma nic do rzeczy patcha. Na razie wina leży po stronie Obsidianu, a także CDP, że olało informowanie nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że Cenega nie dała by rady dobrze spolonizować NWN2? Oni też mają na swoim kącie kilka dobrych polonizacji.
Poza tym ja nie uważam, że NWN2 jest dobrze spolszczone, ale szanuje Twoje zdanie.
Najbardziej mnie denerwuje, że Bevil mówi jak mag, mag jak zombi (inkantacje) a duegarowie jak kobiety (pierwsza wioska). Powiedz mi jak można coś takiego przeoczyć podczas testów?
Problemów by niebyło gdyby polonizacja była w wersji kinowej patce by chodziły ,a o dźwięki pretensje płynęły by tylko do Obsydianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]A co CDA moze? Chyba jedynie Smuggler sobie nim dupe podetrze.[/quote]
Czyżby ktoś chciał trafić do następnego "Schwytane w Sieci"? ;)

Ja gram w Świątynie Pierwotnego Zła z patchami Circle of Eight dopóki nie wyjdzie
patch do NWN. Nie chce mi sie zaczynać gry od nowa, wiec musze czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
Zgadzamy się w 3 rzeczach:
1. Wyścig nie ma nic wspólnego z patchem
2. CDP nie jest winne tego, że patcha jeszcze nie ma
3. CDP olewa nas nie podając ŻADNYCH informacji
Miło. :)

>>>Tank25
>Dlaczego uważasz że Cenega nie dała by rady dobrze spolonizować NWN2? Oni też mają na swoim kącie kilka >dobrych polonizacji.
A co? Jesteś pracownikiem Cenegi? :P No właśnie. KILKA. Oni by raczej nie dali rady wydać gry tak dobrze jak CDP. Jak Farcry ich przerósł... Wiem, że każdy ma jakieś potknięcia ale Cenedze zdarza się to zbyt często.
>Poza tym ja nie uważam, że NWN2 jest dobrze spolszczone, ale szanuje Twoje zdanie.
>Najbardziej mnie denerwuje, że Bevil mówi jak mag, mag jak zombi (inkantacje) a duegarowie jak kobiety (pierwsza wioska). Powiedz mi jak można coś takiego przeoczyć podczas testów?
Też mnie to dziwi. Problem w tym, że nie ma żadnych inkantacji (Nie licząc czarnoksiężnika- tu jest super). Niestety.
>Problemów by niebyło gdyby polonizacja była w wersji kinowej patce by chodziły ,a o dźwięki pretensje płynęły >by tylko do Obsydianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 00:44, maggit napisał:

[quote]A co CDA moze? Chyba jedynie Smuggler sobie nim dupe podetrze.[/quote]
Czyżby ktoś chciał trafić do następnego "Schwytane w Sieci"? ;)

Ja gram w Świątynie Pierwotnego Zła z patchami Circle of Eight dopóki nie wyjdzie
patch do NWN. Nie chce mi sie zaczynać gry od nowa, wiec musze czekac.

Ja nie gram w nic aktualnie. Morduje się z Gentoo linux. Cholerna neostrada jak zwykle robi problemy. OFFTOP: Może mi ktoś jakoś pomóc? Miał ktoś do czynienia z Gentoo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować