Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2007 o 18:55, Elwro napisał:

Fakt, ze ludzie nadal pytaja o co chodzi z patchami 1.03 i 1.04 dowodzi, ze przydalaby sie
prosta, staromodna informacja na stronie glownej. Wtedy byc moze pytaloby troche mniej osob.
Byc moze.


Oj no pewnie, ze by sie przydala, ale jakos nikt z CD-Projektu nie kwapi sie zeby w ogole udzielac jakichkolwiek informacji, a co dopiero na stronie glownej info... Oni chyba w ogole mysla, ze moze uda im sie to ukryc, ze nie ma patcha i udaja, ze wszystko jest w porzadku... byle Recka w CDA byla dobra ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 13:37, migem napisał:

W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad patchem
1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04


Z tego krótkiego zdania poprostu wynika, że bezczelnie kłamaliście pisząc, ze 1.03 tuż tuż licząc naiwnie na to, że po rychłej premierze 1.04 wasi klienci - gracze zapomną o całej sprawie

Dnia 20.01.2007 o 13:37, migem napisał:

prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,
a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy na 1.04 bo
z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac,


O takiej decyzji powinniście poinformować ludzi - podjęliście decyzję o tym by kłamać i teraz dopbra opinia o firmie należy do przeszłości.

Dnia 20.01.2007 o 13:37, migem napisał:

teraz okazuje sie ze
prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze musicie czekac
, ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego
planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go nie bylo.


i co teraz...??? - czekajcie aż będzie
wiele osób kupiło nwn2 by grać w sieci - jak to wygląda bez patcha 1.03, jak się ma do tego rękojmia? O co chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:59, Mistic napisał:

Bo może programiści od stroblonów to nie ten sam zespół co lokalizujący patche. Wpadłeś na
to?

nie o to chodzi :D źle mnie zrozumiałeś. To miało być takie porównanie , że na jednej płaszczyźnie spisują się świetnie, ale za to na drugiej zawalają na pełnej linii. Tylko to miałem na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 13:45, pat-i-mat napisał:

Sorry jednego nie czaje. Skoro codziennie pytaliście Obsidian o jakieś informacje to czemu
tu ich nie ma?
Jednym słowem znowu ogólna informacja, która nakazuje nam czekać i nie wiadomo ile czasu.


Bo to ze pytalismy codziennie nie oznacza ze codziennie oni nam odowidali, zreszta chcialbys zebym codziennie puszczal niusa na gram.pl pt.."Dzisiaj rowniez nie przygotowano patcha" :( Czasem mam zupelnie zwiazane rece, i czekam na informacje rownie niecierpliwie, p[roblem polega na tym ze wy mozeie napisac ostrezjszy mail, list, lub wyrzucic frustracje via telefon , a ja musze byc mily i uprzejmy i wyrozumialy bo to w koncu nasz kontrahent i jeszcze nie daj boze sie obrazi ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zostanie
zrobione to będzie można stwierdzić, że zostaliśmy potraktowani jako tako właściwie

Nie wiem, nie pracuje w Gram.pl wiec nie umiem ci odpowiedziec proponuje zadac to pytanie
komus z oznaczeniem Gram.pl w statusie. Szczerze wygląda mi to na jakiś błąd, nie sądze żeby
była to praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sciemniaj ze nikt sie nie interesuje bo po pierwsze ja juz napisalem info kilka postów wcześniej pisał kolega Anim. Oficjalnego info na stronie głównej nie ma bo nic się niestety nie zminilo i patcha ciagle nie ma, trwamy w zawieszeniu oczekujac na 1,04, w piatek w akcie desperacji zaczelismy juz prosic o 1,03, bo do tej pory dostawalismy info ze nie ma co juz czekac na 1,03 bo koncza robic 1,04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 20:16, MarcinRob napisał:

> W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad
patchem
> 1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04

Z tego krótkiego zdania poprostu wynika, że bezczelnie kłamaliście pisząc, ze 1.03 tuż tuż
licząc naiwnie na to, że po rychłej premierze 1.04 wasi klienci - gracze zapomną o całej sprawie



Masz chyba halucynacje, uspokoj sie i nie dawaj do pieca z tym bezczelnym kłamaniem, wątek o teoriach spiskowych jest w inym miejscu tego forum. Dokładnie tak jest jak napisałem, czekaliśmy na 1,03 kiedy dostalismy info ze w sumie za chwile bedzie 1,04, bazujac na takim info podejlsimy decyzje poczekajmy do 1,04 bedziemy mili lepszego patcha jako pierwsi, niestety to chwile potrwalo bardzo dlugo i teraz jestesmy z reka w nocniku bez patcha 1,03 i 1,04.

Dnia 20.01.2007 o 20:16, MarcinRob napisał:

> prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,
> a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy na 1.04
bo
> z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac,

O takiej decyzji powinniście poinformować ludzi - podjęliście decyzję o tym by kłamać i teraz
dopbra opinia o firmie należy do przeszłości.


Sorry ale to sa szybkie decyzje, a biznes to nie jest demokracja zeby zwolywac plenarne posiedzenia i czekac na wiekszosc glosow, zreszta gdybym zdala na forum pytanie co wolicie poczekac chwilke na nowego patcha 1.04 czy poczekac chwilke krocej i miec 1,03 to glosy by byly przynajniej po polowie podzielone.

Dnia 20.01.2007 o 20:16, MarcinRob napisał:


> teraz okazuje sie ze
> prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze musicie
czekac
> , ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego

> planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go nie bylo.


i co teraz...??? - czekajcie aż będzie
wiele osób kupiło nwn2 by grać w sieci - jak to wygląda bez patcha 1.03, jak się ma do tego
rękojmia? O co chodzi???


Pisałem czekamy aż Obsidian zrobi patcha w ktorejkolwiek wersji umozliwiajacej granie. O jakiej rekojmi piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 16:49, Tank25 napisał:

Takiej głupoty to ja dawno nie słyszałem, czekać do wyjścia 1.4. Zanim patch 1.4 zostanie spolszczony
z tempem CDP to na świecie będzie już 1.6 i na multi i tak się nie pogra. Trzeba było wydać
chociaż tego 1.3 to w singla można by sobie spokojnie pograć.
Po prostu żenada i proszę bardzo o odblokowanie linka do wpisywania opinii przy NWN2.


Trzeba bylo owszem, ale kiedy przychodzilo do podejmowania decyzji informacje byly takie ze patch 1,04 bedzie gotowy we wtorek/srode w zeszlm tygdoniu, a 1.03 dzien/dwa wczesniej. O odblokowanie pros kogos z gram.pl w stusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 09:31, drapichrust7 napisał:

Nadrabiacie zaległości, czy nerwy zaczynają puszczać,
kiedy czytacie co poniektóre posty?

raczej to drugie - ja juz tylko wciskam zeby mi w tym watku pokazalo tylko niebieskich - watek zamiast informowac zamienil sie w morze żali, bluzgów i spamu...

hmm, ciekawe czy łata odrazu jak wyjdzie bedzie na serwerze bo mam mały problem z autopatcherem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa rzeczywiście ciekawa sprawa... a czy wydanie patcha 1.03 a w dwa dni później ( jak było planowane ) to jakiś problem ? Trzeba było wziąć od Obsidianu to co dawali, a nie czekać na więcej. Paranoja jak dla mnie. Bo coś by się stało gdybyśmy dostali 1.03 a nie 2 w jednym ? Nie kapuje tego... zbyt skomplikowane to dla mnie widocznie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tego nie kapuje tak do konca, z tego co zrozumialem to Obsidian powiedzial, ze nie dokoncza 1.03, bo nie ma sensu skoro lada dzien bedzie 1.04 i CDP na to przystal i wolal poczekac na 1.04... tylko czemu mowili na poczatku, ze beda oba patche na raz? Naprawde to chyba za trudne zeby to pojac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 10:11, zardzel napisał:

Trzeba było wziąć od Obsidianu to co dawali, a nie czekać na
więcej. Paranoja jak dla mnie.

Paranoją jest szukanie spisku i wymyślanie swojej własnej wizji rzeczywistości. Niby co Obsidian dawał? Wystarczy się ćwierć sekundy zastanowić, żeby dojść do tego, iż z oczywistych powodów patch 1.03 PL MUSI zawierać te same poprawki co wersje zagraniczne. Nikt z Obsidianu nie byłby takim idiotą, żeby oferować Polakom niepełnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 10:34, Elwro napisał:

Paranoją jest szukanie spisku i wymyślanie swojej własnej wizji rzeczywistości. Niby co Obsidian
dawał? Wystarczy się ćwierć sekundy zastanowić, żeby dojść do tego, iż z oczywistych powodów
patch 1.03 PL MUSI zawierać te same poprawki co wersje zagraniczne. Nikt z Obsidianu nie byłby
takim idiotą, żeby oferować Polakom niepełnego patcha.

Mam na myśli, że OB zaproponował że nie będzie kończył 1.03 bo zaraz dają 1.04 , a CDP na to przystało. Jak tam odczytuję posty migem... A wiedząc co tu się dzieje, że ludzie od miesiąca grać nie mogą idą na taki układ. No to się przejechali, a my razem z nimi... szkoda, mam nadzieję, że wyciągną z tego nauczkę na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2007 o 09:19, migem napisał:

Sorry ale to sa szybkie decyzje, a biznes to nie jest demokracja zeby zwolywac plenarne posiedzenia
i czekac na wiekszosc glosow, zreszta gdybym zdala na forum pytanie co wolicie poczekac chwilke
na nowego patcha 1.04 czy poczekac chwilke krocej i miec 1,03 to glosy by byly przynajniej
po polowie podzielone.


BIZNES BIZNES!!!!! bez nas to byscie biznes zrobili taki jak z z tym 1.03 a pozatym jak ktos sie budzi z reka w nocniku tak jak to napisaliscie w innym poscie to zycze dalszych sukcesow w tym BIZNESIE

Ja osobiscie wstydzilbym sie tak napisac do klintow BIZNES Ty wiesz co to jest biznes.......rece opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wydanie patcha, to nie tylko jego zrobienie, ale jeszcze przetestowanie, dodanie zabezpieczeń i inne takie tam. Owszem, moglibyśmy wziąć patcha 1.03, ale wtedy Obsidian musiałby się skupić na patchu 1.03 PL, a nie na 1.04 PL. Przy tym drugim znowu bowiem trzeba byłoby powtarzać procedurę. A z wyjściem obu patchy jednocześnie pewnie chodziło o zmiany, zawarte w 1.04 PL.

Ale piszę to trochę na czuja, bo nie wiem jak to wygląda po drugiej stronie. Ale z dwoja złego, wolę 1.04 PL równo z premierą ( ;) ), niż już patcha 1.03 PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować