Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 23:53, Sztywny-pl napisał:

Nieoficjalną poprawkę 1.03 PL ściągałem już z kilku źródeł, jednak podczas instalacji wywalają
ciągle te same błędy (w różnych jej momentach). Przedstawiają je poniższe screeny.
Klikam przerwij- zmiany się cofają, po patchowaniu nie ma śladu. Ponów próbę- nie skutkuje.
Klikam ignoruj... po kilku takich kliknięciach instalacja patcha dochodzi do końca. Włączam
grę, i co się okazuje? Gra figuruje dalej jako wersja 1.02. Ani widu, ani słychu po tym, że
ktoś w ogóle próbował patchować grę. Reinstalowałem nawet grę, bezskutecznie. Czytałem wiele
wcześniejszych postów, jednak nie udało mi się dojść do sedna problemu.
Spotkał ktoś się z tym?


Ten problem jest związany z brakiem miejsca na dysku na pliki tymczasowe. Zazwyczaj jest to katalog TEMP na dysku C:\, ale rozwiązanie jest banalnie proste:)

W panelu sterowania wchodzimy do Właściwości systemu, potem zakładka Zaawansowane, następnie klikamy Zmienne środowiskowe i tutaj zmieniamy wszystkie zmienne TEMP i TMP na katalogi w których chcemy mieć temp:) Ja mam np ustawione te zmienne na E:\temp, ponieważ na dysku E:\ mam około 10 GB wolnego miejsca a na C:\ tylko 400 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 11:08, Celudor napisał:

W panelu sterowania wchodzimy do Właściwości systemu, potem zakładka Zaawansowane,
następnie klikamy Zmienne środowiskowe i tutaj zmieniamy wszystkie zmienne TEMP i
TMP
na katalogi w których chcemy mieć temp:) Ja mam np ustawione te zmienne na E:\temp,
ponieważ na dysku E:\ mam około 10 GB wolnego miejsca a na C:\ tylko 400 MB


A kolega Sztywny, to powinien zadać sobie troszkę trudu i przeczytać wcześniejsze posty, bo jak zwykle temat się mieli non stop! Pewnie trzeba dodać nowy temat, w stylu - Jak w Win XP zmienić katalog zbiorów tymczasowych.

Tak samo, grzebanie w plikach *.ini NWN2 może powodować błędy przy instalacji poprawki!

Czytajcie choć troszkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 23:53, Sztywny-pl napisał:

Nieoficjalną poprawkę 1.03 PL ściągałem już z kilku źródeł, jednak podczas instalacji wywalają
ciągle te same błędy (w różnych jej momentach). Przedstawiają je poniższe screeny.

Ze screenów wynika, że problem pojawia się na Twoim komputerze. Przyczyną jest róznica między plikami (dokładnie suma kontrolna MD5) podczas weryfikacji po dekompresji w katalogu tymczasowym.
Wygląda więc jakby coś u Ciebie próbowało sie do tych plików doklejać lub ewentualnie blokować odczytanie pliku do weryfikacji. Przyczyna więc może być jakiś robaczek (wirus), albo wprost przeciwnie - czyli antywirus, który może na czas skanowania blokowac plik na wyłączność i może uniemożliwiać weryfikację pliku patcherowi, który wtedy wyświetla błąd weryfikacji.
Czyli jeżeli możesz wyłącz antywirusa (lub podobne programy) podczas instalacji lub przeszukaj komputer na robale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch 1.04 EN:D ciekawe ile będziemy czekać na 1.04PL?? Pewnie doczekamy się tylko patcha 1.04 PL beta:P:P:P zrobionego przez CDProjekt:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:25, Black Ajgor napisał:

> /.../

A kolegaBlack Ajgor mógł sobie zadać na tyle dużo trudu, żeby przeczytać jeden z mych wcześniejszych postów, w którym objaśniałem już, że czytałem poprzednie wypowiedzi i nie doszedłem do rozwiązania problemu.
Celudor - > Zrobiłem dokładnie tak, jak opisałeś, próbowałem ustawić zmienne na różne dyski, nawet porobiłem na nich foldery Temp i Tmp, niestety problem wciąż występuje :(. Screen na dole.
Najwyżej zacznę jeszcze raz singla i poczekam te kilka tygodni na 1.04PL :P. Wolałbym multi, ale..
No, chyba że ktoś dojdzie do sedna tej zagwostki ;)
Pozdrawiam

20070130132242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 13:46, Tank25 napisał:

Ciekawe ile jeszcze sylwestrów i karnawałów przeminie bez patcha oficjalnego.

Na 100% w piatek (jak zawsze) bedzie info od CDP ze latka juz tuz tuz....(w piatek bo w weekend nie pracuja to nikt nie bedzie im mial za zle ze nic nie pisza) a od poniedzialku od nowa......i do nast.piatku
Az dziw bierze ze sie nie chwala ze z polska wwersja gry dziala nowa wersja update 1.07 Toz to jest sukces :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia juz widze zaraz to info: Sorry mamy patcha 1.04 PL ale ma wirusa, wiec bedzie pozniej... Pozniej: Sorry, ale Obsidian wyslal nam patcha poczta polska, wiec bedzie w piatek. Piatek: Przepraszamy, ale Obsidian wyslal nam tylko dwa paczki i Mastera do Kotor2 :-/ Naprawde to nie nasza wina... Poczekajcie jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 13:25, Sztywny-pl napisał:

A kolegaBlack Ajgor mógł sobie zadać na tyle dużo trudu, żeby przeczytać jeden z mych


A w okienku niżej!? "Zmienne systemowe" Tam są kolejne dwie zmienne, może i tam zmień, 2 pozycje.
Po zmianie zamknij wszystkie okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy Obsydian do wersji zlokalizowanych nie robi tylko masterów, a patche przygotowują lokalni dystrybutorzy. Dla CD Projekt to pierwszy patch więc może nie widzieli tego i zamiast przygotowywać patcha zrobili sobie wolne jak to na koniec tygodnia bywa. Inni grzecznie wyrabiali nadgodziny i patcah swoim klientom dostarczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że nie :P

Patch 1.04 jest już na ukończeniu (jeśli chodzi o składanie) aczkolwiek mamy jeszcze małe problemy z nim podczas instalacji ale to kwestia kilku godzin i litrów przelanej coli....

Poważnie mówiąc jak nasz patch 1.04 będzie już gotowy dam znać jak obiecywałem...

Proszę też nie dopytywać się co 30sek. czy już go zrobiliśmy bo to tylko niepotrzebnie przedłuża oczekiwanie na nasza odpowiedz i w efekcie na poprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:29, Akashi napisał:

A właśnie że nie :P

Patch 1.04 jest już na ukończeniu (jeśli chodzi o składanie) aczkolwiek mamy jeszcze małe problemy
z nim podczas instalacji ale to kwestia kilku godzin i litrów przelanej coli....

Poważnie mówiąc jak nasz patch 1.04 będzie już gotowy dam znać jak obiecywałem...

mam ewidentnego farta ze na moje posty ktos z CDP odpowiada w tym watku. Chyba szczypta zlosliwosci z mojej strony odnosi skutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj dżast kant belyw yt!!! :P
Dobra to teraz dajmy EKIPIE (;P) kilka godzin spokoju i czasu na kontemplacje, tudzież prace (kiedy jedni kontepmlują inni muszą pracować!) i do 18 może dzisiaj patcha dostaniemy... no a jak nie dziś to jutro... no a jak nie jutro to pojutrze... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=545765&forum=109

NWN2 Patch v1.04 and Autoupdater v1.07 Released

Nathaniel Chapman
Assistant Producer
Hey everyone, the v1.04 patch for Neverwinter Nights 2 has been released and is available via the Autoupdater. English, French, Italian, German and Spanish versions of the patch are available. Note that you will also get a new version of the updater when you attempt to update your game.

A polacy jak zwykle... dostana moze jutro, albo za tydzien... "ale to nie wina CDP" - tylko tej coli co byla za ciepla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak tu się nie wypowiem to znów będę miał masę e-maili o tej samej treści więc tak jest szybciej, a poza tym pamiętajcie, że niektórzy z nas także grają w gry wydawane przez naszą firmę i zależy nam tak samo na poprawkach jak i wam :P

A czasami miło się odgryźć :) Ech powiem tylko tyle, że na razie składamy poprawkę z 1.02->1.04PL jak będzie się już normalnie instalowała (jak na razie wszystkie próby instalacji.... ech powiedzmy były nieudane) postaramy zrobić o ile się da poprawkę 1.03->1.04

[update]
Co do Autoupdate to gra automatycznie pobiera nowego update'ra z tym że nadal nie pobierze żadnych aktualizacji.
Poza tym jak złożony zostanie patch to możemy w nim zaimplementować autoupdate 1.07 wiec bez obaw... najważniejsze by sama poprawka działała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 14:21, Black Ajgor napisał:

A w okienku niżej!? "Zmienne systemowe" Tam są kolejne dwie zmienne, może i tam zmień, 2 pozycje.
Po zmianie zamknij wszystkie okienka.

Spokojnie, nie unoś się :). Nawet po zmianach w drugim okienku patch nie chce się zainstalować.
Olamagato- na dysku nie miałem żadnego antywirusa. Zainstalowałem avasta, zaktualizowałem, przeskanowałem. Wykryło parę wirusików, jednak po ich usunięciu i sprawdzeniu całego dysku patch wciąż odmawia posłuszeństwa. Jak pisze Akashi, do wydania patcha 1.04PL pozostało niewiele czasu, w ciągu którego chyba nic się nie stanie, jeśli nie zagram :). Poczekam na tą poprawkę i z uśmiechem na ustach zainstaluję ją :)
Dziękuję wszystkim za starania w próbie rozwiązania problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra czekamy cierpliwie :) Nie pali się bo patcg 1.03 już bardzo wiele pomógł:) Gra mi śmiga na max detalach i nic nie tnie.

BTW
Widać, że CDProjekt niezle zezlil sie na nie kopetetnego wspolpracownika przez ktorego tylko traci w oczach klientow. Widzac wasze zaangarzowanie calkowicie przestalem sie wsciekac o patcga 1.03 oraz o braku informacji w sklepie on-line o tym jakie karty nie sa obsługiwane. A tak na marginesie powinniscie dodac to info by nie nacia sie jakis przypal - taki jak ja- kupujacy gre w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować