Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2007 o 17:07, maggit napisał:

No właśnie... bo na prockach AMD nie da się grać...


Sugeruję być bardziej precyzyjnym.
Ja mam już trochę wysłużony AMD Athlon64 3500+ @3800 i zdecydowanie da się grać. Z Twojego gramsajta wyczytałem, że masz AthlonaXP, procka, którego AMD już ładny kawał czasu nie produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też bym się nie zgodził.
Mój brat ma AthlonaXP 2500+@3200+ (Barton) i da się grać spokojnie. Na 1024x768 przy 7800GS na AGP i 1GB RAM na max ustawieniach (poza dodatkowymi ustawieniami cieniowania) gra chodzi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^ Dokładnie tak jak piszecie, nie wiem o co chodzi z tym AMD. Mam Athlon''a 64 3000+, 1GB Ram, Radka X800GTO (256Bit / 256MB) i gra pocina w 1024x768 na max i to przy łatce 1.02 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:38, Krondar napisał:

^^ Dokładnie tak jak piszecie, nie wiem o co chodzi z tym AMD. Mam Athlon''a 64 3000+, 1GB
Ram, Radka X800GTO (256Bit / 256MB) i gra pocina w 1024x768 na max i to przy łatce 1.02 :)


To ja nie wiem...
Mi ani na AthlonXP 2500+ ani na Athlon64 3500+ ani na Opteron 170 nic nie przycina...

Grę odpalam z pliku uruchomieniowego nwn2main_amdxp.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 11:50, RobeN napisał:

Ale też bym się nie zgodził.
Mój brat ma AthlonaXP 2500+@3200+ (Barton) i da się grać spokojnie. Na 1024x768 przy 7800GS
na AGP i 1GB RAM na max ustawieniach (poza dodatkowymi ustawieniami cieniowania) gra chodzi
bez problemu.


Potwierdzam.
Sam mam Bartona 3200, RAM 1, 25GB i GF 6600 GT i na średnich detalach śmiga, aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich piszących, że patch 1.03 i 1.04 nie poprawia wydajności, do kart NVidii należy stosować sterowniki 91.47 (winXP) a 96.33 (Vista) na wszystkich nowszych wydajność będzie gdzieś o 10 fps mniejsza (na poziomie albo i niżej niż 1.02). Pod Vistą RC2 sprawdzone osobiście. Procek AthlonXP 3000+ (2.1 GHz) GF6600 256 (500/600) 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A CDP dalej milczy w kwestii oficjalnego patcha... Ostatnia niebieska wypowiedz w tym temacie jest z 1.02.07, więc mamy już półtora tygodnia ciszy. A Wy też jakoś zamilkliście w tej kwestii. Czyżbyście zapomnieli o oficjalnym patchu? Bo ten którym się cieszymy w dalszym ciągu nie jest oficjalnym obsidianowskim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 11:25, Pan Maciek napisał:

> No właśnie... bo na prockach AMD nie da się grać...

Sugeruję być bardziej precyzyjnym.
Ja mam już trochę wysłużony AMD Athlon64 3500+ @3800 i zdecydowanie da się grać. Z Twojego
gramsajta wyczytałem, że masz AthlonaXP, procka, którego AMD już ładny kawał czasu nie produkuje.


Poczytałbyś trochę uważniej to byś zobaczył o co mi chodzi.
Na AMD gra się wywala z błędem przy każdym wczytywaniu
lokacji. Zapraszam także na forum NWN2 gdzie wielu ludzi
na to narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:20, maggit napisał:

Poczytałbyś trochę uważniej to byś zobaczył o co mi chodzi.
Na AMD gra się wywala z błędem przy każdym wczytywaniu
lokacji. Zapraszam także na forum NWN2 gdzie wielu ludzi
na to narzeka.


Sprawdziłem z ciekawości. U mnie na 1.04 nic nie wywala.
Owszem wywalało, gdy miałem resztki Moda, który nie jest już kompatybilny z 1.04 (był z 1.02 i 1.03).
Moda nie ma - gra chodzi normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm
mam AMD 64 x2 3800+(2.0 GHz), 1GB DDR 667, x1800GTO i niemam problemow... co prawda mialem kilka restarow podczas grania na NwN2 ale znalazlem problem ktorym byly sterowniki pod USB+mysz... jakos sie gryzly dopieor po ostatnim upgrade biosu plyty problem zniknal...
wiec niemozna stwierdzac ze na prockach AMD nieda sie grac... ale z tego co zauwazylem ze jezeli sa jakies problemy to przewaznie ze sterownikami... i tu trzeba szukac rozwiazan a nie w rodzaju procka...
pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze gra w singlu nie sprawia wioekszych problemow to czuje sie dymany bez wazyliny od 2 miesiecy. Mam nadzieje, ze zboczencowi co zwabil mnie na slodkie cukierki narzedzie odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 06:24, muchy-polatuchy napisał:

Mimo, ze gra w singlu nie sprawia wioekszych problemow /ciach


Komu nie sprawia to nie sprawia :-/ Ja nawet na singlu od patcha 1.04 nie moge pograc... I dlatego podobnie jak Ty czuje sie oszukany... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:20, maggit napisał:

> > No właśnie... bo na prockach AMD nie da się grać...
>
> Sugeruję być bardziej precyzyjnym.
> Ja mam już trochę wysłużony AMD Athlon64 3500+ @3800 i zdecydowanie da się grać. Z Twojego

> gramsajta wyczytałem, że masz AthlonaXP, procka, którego AMD już ładny kawał czasu nie
produkuje.
>

Poczytałbyś trochę uważniej to byś zobaczył o co mi chodzi.
Na AMD gra się wywala z błędem przy każdym wczytywaniu
lokacji. Zapraszam także na forum NWN2 gdzie wielu ludzi
na to narzeka.


Ale jak się wywala, jak się nie wywala? :) Chyba, że ładowanie lokacji bez problemów pod AMD mi się śni.
Czyli sugestia, że wywala się z powodu procka AMD jest nieprawdziwa. Równie dobrze mógłbyś napisać, że gra sypie się z powodu klawiatury na złączu PS2 albo z powodu twardego dysku marki Seagate, bo takie akurat masz (to jest przykład, nie pisz że nie masz dysku Seagate ;))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie czy cdp uznalo ze 1.03 czy tam 1.04 pl nie bedzie juz potrzebny?
no teraz to juz przegiecie
dali nam byle co i mysla tak: teraz juz nam nie beda d....zawracac a oficjalnego to nie bedziemy wydawac bo po co? przeciez maja niech sie ciesza?? poczekamy teraz do 1.07 na jesien :)
porazka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że oni jeszcze jakiś patch wydadzą?
Bo ja nie widzą tu żadnych komentarzy niebieskich.
Napisali by chociaż cokolwiek przynajmniej człowiek czuł by się mniej olany.
Poza tym gdzie obiecane poprawki polonizacji bo to ona tu kuleje dla mnie najbardziej.
Pal licho bugi w grze te poprawi producent w kolejnych łatkach ale on nie poprawi polonizacji.

Jak widze jak CDP traktuje klienta to mi się kiszki skręcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh a co maja mowic? Nie mamy patcha, bo pies nam go zjadl, a Obsidian wyslal nam rurki z kremem i mastera NWN3 zamiast patcha do NWN2 ;-P Szkoda gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 09:56, Pan Maciek napisał:

> > > No właśnie... bo na prockach AMD nie da się grać...
> >
> > Sugeruję być bardziej precyzyjnym.
> > Ja mam już trochę wysłużony AMD Athlon64 3500+ @3800 i zdecydowanie da się grać.
Z Twojego
>
> > gramsajta wyczytałem, że masz AthlonaXP, procka, którego AMD już ładny kawał czasu
nie
> produkuje.
> >
>
> Poczytałbyś trochę uważniej to byś zobaczył o co mi chodzi.
> Na AMD gra się wywala z błędem przy każdym wczytywaniu
> lokacji. Zapraszam także na forum NWN2 gdzie wielu ludzi
> na to narzeka.

Ale jak się wywala, jak się nie wywala? :) Chyba, że ładowanie lokacji bez problemów pod AMD
mi się śni.
Czyli sugestia, że wywala się z powodu procka AMD jest nieprawdziwa. Równie dobrze mógłbyś
napisać, że gra sypie się z powodu klawiatury na złączu PS2 albo z powodu twardego dysku marki
Seagate, bo takie akurat masz (to jest przykład, nie pisz że nie masz dysku Seagate ;))...


To powiedz to Obsidianowi i setkom ludzi z forum NwN2 i zajrzyj do tego tematu zanim
zaczniesz udawać specjalistę od sprzętu i niewiadomo-jakiego-fafarafa. OK?
Poza tym umiem czytać a błąd WYRAŹNIE oznajmia, że program nwn2main_amdxp.exe
wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Poczytaj o tym tutaj, "specu":
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=546308&forum=109&sp=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 11:52, Smash-PL napisał:

Jak widze jak CDP traktuje klienta to mi się kiszki skręcają.


A ja głosuję własnym porfelem i8 na razie nie zamierzam niczego kupować, a już szczególnie w preorderach (póki co nieco się nie powyjaśnia). Pułkowników na razie mam sporo i na wybór tytułów do grania narzekać nie mogę, a na kolejny "seks analny" ochoty nie mam. Jak firma traktuje klienta, tak klient potem traktuje firmę. Stosowanie bzdurnych zabezpieczeń będących tylko uciążliwością dla legalnych użytkowników, a dodatkowo jak wynika z ostatnich wydarzeń nie będących zgodnymi z obowiązującym w Polsce prawem o prawach autorskich i pochodnych (link: http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/kopiowanie-do-uzytku-wlasnego-jest-legalne,869168), olbrzymie opóźnienia w wydawaniu patchy (o ile w ogóle one wychodzą: Toca3, NWN2, ŚPZ). To chyba wystarczy, aby na jakiś czas się wstrzymać z zakupami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dnia 12.02.2007 o 14:27, maggit napisał:

> Czyli sugestia, że wywala się z powodu procka AMD jest nieprawdziwa. Równie dobrze mógłbyś

> napisać, że gra sypie się z powodu klawiatury na złączu PS2 albo z powodu twardego dysku
marki
> Seagate, bo takie akurat masz (to jest przykład, nie pisz że nie masz dysku Seagate ;))...


To powiedz to Obsidianowi i setkom ludzi z forum NwN2 i zajrzyj do tego tematu zanim
zaczniesz udawać specjalistę od sprzętu i niewiadomo-jakiego-fafarafa. OK?
Poza tym umiem czytać a błąd WYRAŹNIE oznajmia, że program nwn2main_amdxp.exe
wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Poczytaj o tym tutaj, "specu":
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=546308&forum=109&sp=0


Hmm. W dalszym ciągu nie złapałeś, a w dodatku zacząłeś mnie obrażać.
Ostatnia próba - prościej napisać nie potrafię:
Plik nwn2main_amdxp.exe nie jest przeznaczony dla wszystkich AMD, tylko dla tych z rodziny procesorów K7.
Jak ktoś ma AMD K8 to używa zwykłego pliku i ten działa OK.
Więc nie pisz, że NWN2 pod AMD nie działa bo to bzdura. Nie działa pod niektóre procesory AMD

Koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować