Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 14:21, Akashi napisał:

Sorka 1.02 ... następny patch będzie już z 1.04 do 1.05


Heh czyli reinstalka nieunikniona... No trudno sie mowi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KILKA UWAG CO DO ŁATKI:

--------------------------------------------------------------------------------------------

- OPCJE - KAMERA - Nie ma czegoś takiego jak "kamera wodzona" , wcześniej CDP przetłumaczyło ową nazwę jako "Kamera śledząca" i te właśnie opcje przeznaczone są dla "kamery śledzącej", dwa różne tłumaczenia dla tej samej opcji. Dodatkowo, napis jest nie widoczny - "Zachowanie myszy przy kamerze wodzonej:" ponieważ jest za długi o 6 znaków - propozycja zmiany - "Kamera śledząca, zachowanie myszy:" , tłumaczenia owych opcji też są do bani.

- OPCJE - INTERFEJS - Część jest po angielsku, część po polsku - teksty zostawione po angielsku znajdują się w pliku - optionscreen.xml w katalogu UI .

- OPCJE - GRAFIKA - Wait for Vertical Sync - brak tłumaczenia, linijki 185436 i 185437

- TEKST W GRZE - Nadal tekst nie został poprawiony - przykład? Za wiele... ale jeden dać mogę, SŁUGUS WILKA, żaden sługus jeno kolega, czy bardziej klimatycznie KOLEŻKA WILKA.

--------------------------------------------------------------------------------------------

PROBLEM Z INSTALACJĄ ŁATKI
Każdemu kto ma problem polecam pobrać programik - http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Tools.Detail&id=12#Files - rozpakować go do katalogu gry, rozpakować plik z łatką (do katalogu gry), uruchomić programik i wskazać łatkę - wszystko się pięknie zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak te pierwsze 3 błędy wspominałem, że występują i Obsidian usunie je dopierow patchu 1.05 (pisałem o tym kilka postów wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 14:43, slipcio napisał:

--------------------------------------------------------------------------------------------

PROBLEM Z INSTALACJĄ ŁATKI
Każdemu kto ma problem polecam pobrać programik - http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Tools.Detail&id=12#Files
- rozpakować go do katalogu gry, rozpakować plik z łatką (do katalogu gry), uruchomić programik
i wskazać łatkę - wszystko się pięknie zainstaluje.


DZIĘKUJĘ! Życie mi tym uratowałeś! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:06, Akashi napisał:

Tak jak wspominałem toolset jak i te 2 nowe pozycje w opcjach Obsidian obiecał poprawić w patchu
1.05
Jeżeli będę miał jakieś informacje w tej materii na pewno dam znać.

To znaczy, że zostaną dodane również polskie tokeny do edytora konwersacji (on/ona, jej/jemu, itp)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem musiałbym się spytać lokalizacji co dokładnie dojdzie w patchu 1.05 pod względem lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 13:17, Bosper napisał:

> Tak sobie przeglądam strona po stronie, i z ulgą stwierdzam, że powstrzymałem się z zakupem

> gry - poczekam sobie aż znajdzie się w tańszej serii i wtedy może łaskawię przemyślę zakup.

Moim zdaniem się mylisz NVN 2 jest napweno lepsze od NVN 1(które nie miało klimatu), ma fajną
kampanię, grafikę i super klimat stosowny do D&D 3.5 Nie lubiłem NVN 1, ale NVN 2 jest o wiele
fajniejsze ma klimat tak jak miało BG 2( chociaż Bg2 jest dłuższe, ale ma czasem nudne misje,
czego w NVN 2 nie ma)
Mojim skromnym zdaniem to najlepsza gra( jesli chodzi o fabułę i klimat) jaka wyszła w 2006
roku.


Nie chodzi mi o wnętrze gry, tylko o sytuację z płynnością i patchami. Do póki to się nie zmieni, to nawet jej nie tknę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 15:18, MateoKiszlo napisał:

Nie chodzi mi o wnętrze gry, tylko o sytuację z płynnością i patchami. Do póki to się nie zmieni,
to nawet jej nie tknę :]


I dobrze zrobisz... gra do tej pory stanieje... i nie bedziesz sie denerwowal tak jak ja :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale ja po pobraniu i roapakowaniu pliku zip mam tylko 1 plik z rozszezeniem rtp a miala byc jakas instrukcja itd czy tylko ten plik przenies do kat glownego i wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 15:58, ceSSar napisał:

przepraszam ale ja po pobraniu i roapakowaniu pliku zip mam tylko 1 plik z rozszezeniem rtp
a miala byc jakas instrukcja itd czy tylko ten plik przenies do kat glownego i wystarczy?


PROBLEM Z INSTALACJĄ ŁATKI
Każdemu kto ma problem polecam pobrać programik - http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Tools.Detail&id=12#Files - rozpakować go do katalogu gry, rozpakować plik z łatką (do katalogu gry), uruchomić programik i wskazać łatkę - wszystko się pięknie zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 16:02, slipcio napisał:

> przepraszam ale ja po pobraniu i roapakowaniu pliku zip mam tylko 1 plik z rozszezeniem
rtp
> a miala byc jakas instrukcja itd czy tylko ten plik przenies do kat glownego i wystarczy?


PROBLEM Z INSTALACJĄ ŁATKI
Każdemu kto ma problem polecam pobrać programik - http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Tools.Detail&id=12#Files
- rozpakować go do katalogu gry, rozpakować plik z łatką (do katalogu gry), uruchomić programik
i wskazać łatkę - wszystko się pięknie zainstaluje.

dzieki dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bólem muszę stwierdzić, że w dalszym ciągu przypisania dźwieków do odpowiednich zdarzeń nie są poprawione... Czy to kiedykolwiek zostanie poprawione? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi, podczas "łatania" przez autoUpdater''a pojawia się taki komunikat (patrz obrazek). Na szczęście podanym wyżej sposobem wszystko zainstalowało się poprawnie.

20070221180535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 15:18, MateoKiszlo napisał:

> > Tak sobie przeglądam strona po stronie, i z ulgą stwierdzam, że powstrzymałem się
z zakupem
>
> > gry - poczekam sobie aż znajdzie się w tańszej serii i wtedy może łaskawię przemyślę
zakup.
>
> Moim zdaniem się mylisz NVN 2 jest napweno lepsze od NVN 1(które nie miało klimatu), ma
fajną
> kampanię, grafikę i super klimat stosowny do D&D 3.5 Nie lubiłem NVN 1, ale NVN 2 jest
o wiele
> fajniejsze ma klimat tak jak miało BG 2( chociaż Bg2 jest dłuższe, ale ma czasem nudne
misje,
> czego w NVN 2 nie ma)
> Mojim skromnym zdaniem to najlepsza gra( jesli chodzi o fabułę i klimat) jaka wyszła w
2006
> roku.

Nie chodzi mi o wnętrze gry, tylko o sytuację z płynnością i patchami. Do póki to się nie zmieni,
to nawet jej nie tknę :]


Nie jest tak źle jak wygląda, w G3 jest o wiele gorzej. Po za tym te błędy nie są tak rażące i są do zniesienia, szczególnie pierwszy raz jak całość cię fascynuje i ciekawi dalszy przebieg fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 18:09, Bosper napisał:

Nie jest tak źle jak wygląda, w G3 jest o wiele gorzej. Po za tym te błędy nie są tak rażące
i są do zniesienia, szczególnie pierwszy raz jak całość cię fascynuje i ciekawi dalszy przebieg
fabuły.


Mam jeszcze dwa inne powody - mój sprzęt do najmocniejszych nie należy, a pieniędzy brak i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 19:00, MateoKiszlo napisał:

Mam jeszcze dwa inne powody - mój sprzęt do najmocniejszych nie należy, a pieniędzy brak i
nie zapowiada się, aby miało się to zmienić :]


To nie kupuj gier, tylko zbieraj na sprzet ;-) A NWN2 odpusc sobie, na dluzszy czas... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować